مهاجرت تحصیلی انگلستان

تحصیل در مدارس شبانه روزی در انگلستان

تحصیل در مدارس شبانه روزی در انگلستان

تحصیل در مدارس شبانه روزی در انگلستان که دارای شرایط  سنی تا ۱۸ سال می باشد، محیط مناسبی را جهت زیستن و سکنا، فراهم آورده و مدارک معتبر بین المللی مانند A-Leve ،International BaccalureateوGCSE عرضه می نماید. جهت تحصیل در مدارس شبانه روزی در انگلستان، در شهرهایی مانند ایرلند شمالی، اسکاتلند و ولز، همواره در سال، تعداد زیادی کودک و نوجوان از سراسر دنیا به این کشور سفر می‌کنند. در سال ۲۰۱۳، بیش از ۲۴ هزار دانش‌آموز، به این کشور عزیمت کردند.

این مدارس، بیشتر جهت آمادگی دانش آموختگان، برای ورود به دانشگاه در تلاش هستند، سطح آموزشی بالا و فوق العاده ای را ارائه می دهند. دولت انگلستان ضوابط و قوانین دشوار و سخت گیرانه ای را به جهت چگونگی آموزش و رفاه حال دانش آموزان اتخاذ کرده است و این مدارس، موظف به اجرای آن ها می باشند چنانچه شما تمایل به اخذ پذیرش از مدارس شبانه روزی انگلستان را دارید، می توانید با وکلا و کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید.

دلایل انتخاب مدارس شبانه روزی در کشور انگلستان

اغلب، این نوع از مدارس در انگلستان استقلال داشته و مربوط به بخش خصوصی می باشند. اکثر فارغ التحصیلان مدارس بخش خصوصی در انگلستان، در مقاطع تکمیلی در دانشگاه به تحصیل پرداخته اند، که این مطلب در سال ۲۰۱۴، ۹۲ درصد افراد را شامل می شود. همچنین بسیاری از فارغ التحصیلان آن، در دانشگاه های برتر انگلستان تحصیل می‌کنند، که این میزان در سال ۲۰۱۲، حدود ۷۵ درصد از فارغ التحصیلان را در بر میگرفت.

شما با تحصیل در مدارس شبانه روزی در انگلستان، با سطح بالایی از آموزش، امکانات عالی و حمایت های فراوان مواجه می شوید. انگلستان در نظام آموزشی خود، به ترغیب افراد، جهت گسترش مهارت و آموخته ها و نیز خلاقیت می پردازد. این مدارس، با ترکیب معماری سنتی و مدرن در ساختمان ها و کلاسهای درس، زیبایی ساختمان‌های با قدمت زیاد خود را چند برابر کرده اند. همچنین تحصیل در مدارس شبانه روزی در انگلستان، برای افراد، به تجربه‌ای تکرار نشدنی بدل می شود که این امر به جهت امکانات و شرایط فوق العاده آن می باشد.

 برای شغل ایده آل خود آماده شوید

این مدارس، زمینه را برای افراد، جهت پرداختن به شغل ایده آل خود آماده می کنند. به این جهت که افرادی که دارای مدرک تحصیلی از این مدارس هستند، اعتبار فراوانی نزد کارفرمایان سراسر دنیا دارند. مطلب بیان شده، تنها به جهت مدرک نمی باشد و شما به دلیل آشنایی کامل با زبان انگلیسی و یافتن دوستان و آشنایان بین‌المللی، می توانید آمادگی کامل برای مشاغل بین المللی را داشته باشید.

 مهارت های زبان خود را تکمیل کنید

داشتن سن کم، به جهت فراگیری زبان، بسیار مناسب می باشد. چون در سنین پایین، فراگیری آن آسانتر است. تحصیل در مدارس شبانه روزی در انگلستان، باعث تبدیل شدن یک کودک با دانش اندک، به یک دانش آموز با فزونی معلومات و مهارت، جهت ورود به دانشگاه می شود. شما برای پیشرفت بسیار سریع در مهارت های زبان با لهجه بریتیش، می توانید با تحصیل در این مدارس آماده شوید.

به این جهت که این مدارس با معلم های فوق العاده و تشکیل کلاسهای با تعداد نفرات کم، این امر را برای شما به ارمغان می‌آورد. همچنین شما میتوانید جهت پیشرفت سریعتر در زبان، با پرداخت هزینه، کمک های بیشتری را از این مدارس کسب کنید.

 هنر ها و ورزش های جدید را امتحان کنید

شما با تحصیل در مدارس شبانه روزی در انگلستان، می توانید پیشرفت چشمگیری در زمینه هنر و نیز ورزش داشته باشید. به این دلیل که این مدارس، توجه فراوانی به موسیقی، سخنرانی، هنرهای نمایشی، ورزش و نشست‌ها دارند. به این دلیل که این امور، یعنی ورزش و هنر، علاوه بر ایجاد سلامتی روحی و جسمی در فرد، ایجاد خلاقیت و اعتماد به نفس نیز می نماید. همچنین این امور می توانند فرد را به سمت شغل های فوق العاده سوق دهند. این مدارس، کلاس های اختیاری مانند نقاشی، قایقرانی، عکاسی، تئاتر، شطرنج و… را در ساعات بعد از کلاس یا آخر هفته نیز برگزار می‌کنند.

 به یک جامعه بین المللی بپیوندید

مدارس شبانه روزی در انگلستان، با پذیرش افراد مختلف از نظر نژاد، ادیان، و فرهنگ، این مهارت را در افراد ایجاد می‌کند که با آشنایی با دوستان مختلف و بین‌المللی درک فوق العاده ای از فرهنگ دیگران به دست آورید.

 کیفیت تضمین شده

همانطور که در مطالب فوق ذکر شد، دولت انگلیس، قوانین و استانداردهای سختگیرانه ای را به جهت آموزش افراد تعیین کرده است. که این امر باعث افزایش کیفیت در آموزش، محل زیست و شرایط امکانات رفاهی شده است.

 نظام مدارس شبانه‌روزی، موضوعات درسی و مدارک تحصیلی

انگلستان دارای حدود ۵۰۰ مدرسه شبانه روزی میباشد که نظام این مدارس اینگونه است، که فرد علاوه بر تحصیل، در آنجا زندگی نیز می کند.

نظام مدارس شبانه روزی انگلستان

در این مدارس، هم دانش آموزان بومی و انگلیسی، و هم دانش آموزان بین المللی به تحصیل می پردازند. افرادی که به صورت شبانه روزی در این مدارس زندگی می‌کنند Boarder نامیده می‌شوند، و افرادی که به صورت روزانه در این مدارس تحصیل می‌کنند، بعد از پایان کلاس ها نزد خانواده خود برمیگردند. این مدارس از نظر نوع جنسیت افراد، به دو نوع دو جنسیتی و تک جنسیتی تقسیم نی شوند، که در نوع دو جنسیتی آن، کلاس ها مختلط و خوابگاه ها جدا می باشند.

 انواع مدارس شبانه روزی در انگلستان) مدارس شبانه روزی در انگلستان به دو نوع تقسیم می شوند:

مدارس مستقل یا خصوصی مدارس دولتی
تعداد این مدارس 465 عدد می باشد تعداد این مدارس 38 عدد می باشد
دانش آموزان بین المللی پذیرفته می شوند تنها دانش آموزان انگلیسی پذیرفته می شوند
هم بابت شهریه و هم بابت اقامت هزینه دریافت می شود شهریه آن رایگان است لیکن جهت اقامت باید مبلغی پرداخت شود

تمامی این مدارس استانداردهای آموزشی بالایی دارند، لیکن مدارس خصوصی، به دلیل داشتن منابع مالی و سرمایه گذاری های افزون‌تر، کلاس‌های با تعداد افراد کمتر برگزار می کنند.

موضوعات درسی و مدارک تحصیلی در مدارس شبانه روزی انگلستان

 • تحصیل در مدارس شبانه روزی در انگلستان برای افراد کمتر از ۷ سال، به صورت روزانه میباشد.
 • ولی افراد بالای ۷ سال، هم روزانه و هم شبانه می توانند در این مدارس به تحصیل بپردازند.
 • شما می توانید با داشتن سنین ۷، ۱۱، ۱۳، ۱۴، و حتی ۱۶ سال، وارد این مدارس شوید و نیازی به شرط سنی ۷ سال برای شروع تحصیل نمی باشد.

 مقاطع تحصیلی در مدارس شبانه روزی انگلستان

 • برای تحصیلات پایه و ابتدایی نیاز به سن ۴ یا ۵ سال تا ۱۳ سال می باشد.
 • برای تحصیلات دوره متوسطه، شرایط سنی از ۱۱ یا ۱۳ سال، تا ۱۶ سال می باشد.
 • که در دو سال پایانی( ۱۴ تا ۱۶ سال ) تلاش افراد برای دریافت مدرک GCSE می باشد.
 • می توان به عنوان جایگزین دوره GCSEدر دوره International Baccalureate Middle Year به تحصیل پرداخت.
 • دانش آموزان ۱۶ تا ۱۸ سال دارای Sixth form می باشد و در آخر این دوره، آزمونی چون A-Level یا جایگزین آن، چون IB را ارائه می دهند.
 • این مدارس، علاوه بر داشتن گسترده وسیعی از عنوان های مختلف، همانند ریاضی، علوم، جغرافیا، تاریخ، تئاتر و فعالیت‌های فوق برنامه نیز ارائه می دهند.
 • مدارک هر یک از آنها از اعتبار بالایی بین دانشگاه‌ها، کالج ها، و کارفرمایان بین المللی برخوردار است.

 تعطیلات مدارس شبانه روزی انگلستان

تعطیلات این مدارس، تعطیلات تابستانی (جولای تا سپتامبر) و تعطیلات کریسمس (اواسط دسامبر تا ژانویه) میباشد. در هنگامه این تعطیلات، افراد نزد خانواده خود بازمی‌گردند، لیکن برخی از مدارس کلاس زبان در بازه این تعطیلات برگزار می‌کنند. برنامه ها و تدارکاتی نیز در تعطیلات میان ترم برگزار می شود، که زیر نظر کارکنان می باشد. ولی کلاسی در این زمان برگزار نمی‌شود.

داشتن قیم در انگلستان نیاز می باشد، که مدارس در یافتن آن، به دانش آموزان کمک می کنند. این امر به این دلیل است که در تعطیلات بین ترم که مدارس تعطیل میباشند، فرد، امکان بازگشت نزد خانواده و والدین خود را نداشته باشد، و باید نزد قیم خود برود.

 خوابگاه و محل اقامت در مدارس شبانه روزی انگلستان

فردی به عنوان مسئول خوابگاه، که ممکن است تدریس نیز داشته باشد، در خوابگاه در کنار دانش آموزان زندگی می کند. همچنین خوابگاه های دختران و پسران از هم متمایز هستند و هر مدرسه ممکن است چند خوابگاه داشته باشد. دانش آموزان کم سن و سال، معمولا به همراه دانش آموز دیگری در یک اتاق زندگی می‌کنند که هر کدام برای خود جهت لوازم شخصی، فضای جداگانه و کمد قفل شونده دارند.

بر خلاف دانش آموزان کم سن، افراد با سن بالاتر معمولا اتاق شخصی دارند و یا حداقل با یک نفر هم اتاق هستند. این افراد گاهاً حمام و سرویس مخصوص به خود را نیز دارا می باشند. جهت سرگرمی دانش‌آموزان، اکثر خوابگاه‌ها فضای عمومی برای تماشای تلویزیون، معاشرت و یا بازی دارند. همچنین آشپزخانه ای کوچک دارا می باشند، جهت تهیه میان وعده.

 تغذیه و غذا در مدارس شبانه روزی انگلستان

این مدارس، از این نظر که تغذیه با کیفیت، روی سلامت و شادابی افراد تاثیر بسزایی دارد، تلاش می کند که غذای با کیفیت و مورد علاقه افراد را تدارک ببیند. هر وعده غذایی این مدارس، دارای کیفیت عالی و کاملا مغزی می باشد و با توجه به گوناگونی که دارند باب میل اکثریت هستند. همچنین به رژیم های گیاهخواری نیز توجه فراوانی می شود و در صورت درخواست های خاص، مانند حلال بودن غذا یا داشتن هرگونه آلرژی، می توانید با مدرسه صحبت نمایید.

 • آیا شما قصد تحصیل در انگلستان را دارید؟
 • آیا تمایل به داشتن اطلاعات بیشتر در این زمینه دارید؟

در صورت مثبت بودن پاسخ، می‌توانید با مشاوران و کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید.

Related Posts

10 دیدگاه برای “تحصیل در مدارس شبانه روزی در انگلستان

 1. هزاره گفت:

  شهریه تحصیل در مدارس شبانه روزی انگلستان چگونه است؟

 2. شجاعی گفت:

  چجوری میشه هزینه های تحصیل در مدارس شبانه روزی در انگلستان را کاهش داد؟

 3. امیرحسین گفت:

  مقاله خیلی خوبی بود.
  با تشکر

 4. منوچهر گفت:

  کدومیک از شهرهای این کشور برای تحصیل در سنین پایین مناسب می باشد ؟ آیا راهی برای پرداخت هزینه ها به صورت اقساطی هست ؟

 5. نیما گفت:

  آیا برای والدین هم ویزا گاردین صادر میشه

 6. ali ram گفت:

  بابت مطلب جالبتون در رابطه با موضوع تحصیل در مدارس شبانه روزی در انگلستان تشکر می کنم اگه امکانش هست در مورد تولد در انگلستان هم مطلب بذارید

 7. فهیمه راد گفت:

  سلام شرایط مدارس روزانه به چه صورت می باشد؟

 8. دنیز گفت:

  مقاله عالی با مطالب خوب

 9. سحر گفت:

  سلام
  ممنون از مطالب خوبتون
  لطفا در مورد ویزای کاری این کشور توضیح دهید.

 10. امید گفت:

  آیا تحصیل در مدارس شبانه روزی انگلستان دارای شرایط خاصی است؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *