مهاجرت تحصیلی استرالیا

تحصیل در مدارس استرالیا در سال 2019

تحصیل در مدارس استرالیا در سال 2019

تحصیل در مدارس استرالیا در سال 2019 دغدغه اصلی افرادی است که بنا به دلایل مشخص همراه با خانواده خود راهی استرالیا می شوند. از سوی دیگری بسیاری از افراد نیز تنها به منظور فراهم آوردن شرایط بهتر تحصیلی برای فرزندان خود، به کشور استرالیا مهاجرت می کنند. در این مقاله در ارتباط با تحصیل در مدارس استرالیا در سال 2019 نکاتی را ارائه خواهیم کرد.

سیستم آموزش در مدارس استرالیا چگونه است؟

سیستم آموزش در مدارس در کشور استرالیا شامل پیش دبستانی، آمادگی (یا کودکستان)، ابتدایی، راهنمایی ( یا دبیرستان) و دوره دوم دبیرستان (یا کالج) است. دوره تحصیل در کشور استرالیا از پیش دبستانی تا پایان دوره کالج 13 سال به طول می انجامد. تحصیل در کشور استرالیا حداقل تا 16 سالگی اجباری است.

مدارس در کشور استرالیا به سه دسته مجزا تقسیم بندی می شوند. این دسته بندی ها به شرح زیر است:

* مدارس دولتی؛

* مدارس غیر دولتی که شامل مدارس مذهبی مانند مدارس کاتولیک یا مدارس اسلامی است.

* مدارس مبتنی بر فلسفه های آموزشی مانند مونتوسری و اشتاینتر

همه ی این مدارس باید به تایید اداره آموزش و پرورش رسیده و در آن ثبت نام شوند. این مدارس همچنین موظف هستند تا از لحاظ زیر ساخت ها و معلمان نیز، قوانین مشخص شده توسط دولت را به طور دقیق اجرا کنند.

 

تحصیل در مدارس استرالیا

مدارس کشور استرالیا تنها به آموزش دروس تعیین شده نمی پردازند. مدارس، دانش آموزان را برای زندگی آماده می کنند. توسعه مهارت های ارتباطی، نظم، قدرت غلبه بر مشکلات، احترام به خود، هم نوعان و جهان هستی از برنامه هایی است که از طریق شیوه های مختلف به دانش آموزان، آموزش داده می شود.

مدارس کشور استرالیا همچنین برنامه تحصیلی گسترده ای در دروس کلیدی مانند ریاضیات، زبان انگلیسی، مطالعات اجتماعی و محیط زیست، هنر، علوم تجربی، زبان های خارجی، تکنولوژی، بهداشت و تربیت بدنی را به اجرا می گذارند. مدارس استرالیا بر تدریس جامع که شامل کار گروهی، بیان اعتقادات شخصی و توسعه شخصی که بیرون از محیط کلاس صورت می پذیرد نیز اعتقاد ویژه ای دارند.

دانش آموزان استرالیایی از محیط های آموزشی متنوعی برخواردار هستند. محیط هایی که علاوه بر آموزش مهارت های علمی در توسعه مهارت های شخصی نیز به دانش آموزان کمک خواهند کرد.

 

برتری های مدارس کشور استرالیا چیست؟

مدارس کشور استرالیا در جمع برترین مدارس جهان قرار دارند. در این بخش برخی از ویژگی های مهم مدارس استرالیا را بیان خواهیم کرد تا بدانیم به چه دلیلی مدارس کشور استرالیا از ارزش بالایی برخوردار هستند. این ویژگی ها عبارتند از؛

 • اندازه کوچک کلاس ( نهایتا 30 دانش آموز می توانند در یک کلاس تحصیل کنند)
 • استفاده از معلمان ماهر و با تخصص که در رشته های تحصیلی مرتبط با دروسی که ارائه می دهد در دانشگاه تحصیل کرده اند.
 • زیر ساخت های استاندارد به گونه ای که همه ی مدارس این کشور دارای کامپیوتر هستند و دسترسی به اینترنت برای دانش آموزان امکان پذیر است.
 • برنامه های استعداد یابی برای پرورش دانش آموزانی که دستاورد های ویژه ای دارند.
 • برنامه های تحصیلی پیشرفته که به دانش آموزان موفق اجازه می دهد در سطح دروس دانشگاهی مطالعه علمی داشته باشند.
 • برنامه آموزشی انفرادی و رایگان برای دانش آموزانی که برای یادگیری نیاز به توجه و رسیدگی بیش تر دارند.
 • تضمین کیفیت بالای چهارچوب آموزشی چرا که پیش از اجازه فعالیت کلیه استاندارد ها توسط مدیران مرتبط بررسی می شود.

 

پرورش رهبران متفکر

محیط آموزشی مدارس کشور استرالیا به گونه ای است که شما را برای زندگی آینده آماده می سازد. مدارس استرالیا یک هدف بزرگ در پیش روی خود دارند. آن ها قصد دارند دانش آموزان را به یک دانش آموز پیروز و دارای استقلال، یک فرد خلاق و دارای اعتماد به نفس و یک شهروند با دانش و کوشا تبدیل کنند. هدف اصلی این کار آن است که دانش آموزان از طریق کلیه مهارت ها، دانش و امکاناتی که در اختیارشان قرار می گیرد، بتوانند در جهان در حال پیشرفت موفق و سربلند باشند.

دولت استرالیا همواره بر ایجاد عدالت آموزشی تاکید داشته و با تلاش فراوان می کوشد شرایطی را فراهم آورد که از کودکستان تا پایان سال دوازدهم تحصیل، امکانات آموزشی برای همه یکسان باشد.

 

شیوه آموزش و روش های ارزیابی

شیوه های آموزشی که در مدارس کشور استرالیا مورد استفاده قرار می گیرند از تنوع بالایی برخوردار هستند. در این بین می توان به تدریس مستقیم معلم، تحقیقات دانش آموزی و ارائه آن به کلاس، ارائه های بصری، آموزش الکترونیکی و کلاس های تعاملی اشاره کرد.

همچنین روش های ارزیابی متفاوتی نیز برای ارزیابی نهایی دانش آموزان در مدارس کشور استرالیا وجود دارد. این موارد شامل ارزیابی تحقیقات انفرادی، تکالیف گروهی، ارزیابی شیوه های ارائه بصری و کلامی، استفاده از تکنولوژی جهت ارائه مانند پاورپوینت، پادکست و وودکست و همچنین آزمون های کتبی که به صورت سنتی در سراسر جهان برگزار می شود، است.

آزمون هایی که به صورت ملی یا محلی در سطح ایالت ها برگزار می شود نشان خواهد داد که دروس به صورت استاندارد به دانش آموزان ارائه شده است.

 

مدرک تحصیلی مدارس استرالیا

پس از پایان سال دوازدهم تحصیل در کشور استرالیا و موفقیت در گذراندن امتحانات نهایی، دانش آموزان یک مدرک معتبر آموزشی دریافت می کنند. نام این مدرک تحصیلی در ایالات مختلف کشور استرالیا و سیستم آموزشی که فرد در آن تحصیل کرده است متفاوت است. با وجود این تفاوت در نام مدرک تحصیلی، اعتبار آن از سوی همه ی دانشگاه های کشور استرالیا تایید خواهد شد. فرد همچنین می تواند در کلیه مراجع قانونی از آن مدرک تحصیلی استفاده کند.

 

هزینه تحصیل در مدارس استرالیا چگونه است؟

هزینه تحصیل در مدارس دولتی کشور استرالیا برای همه ی دانش آموزان استرالیایی و کسانی که اجازه اقامت دائم در این کشور را دارند، رایگان است. با این حال هزینه های یونیفرم، دفتر، اقامت در مدرسه به عهده دولت نیست. می توان گفت که تحصیل در مدارس دولتی سالیانه در حدود 300 تا 320 دلار استرالیا برای هر دانش آموز هزینه در بر خواهد داشت.

با این وجود سایر مدارس استرالیا از دانش آموزان هزینه تحصیل دریافت می کنند. این هزینه ها می تواند با توجه به شرایط مدرسه تا 30000 دلار در سال نیز افزایش یابد.

 

در این مقاله در رابطه با سیستم آموزشی استرالیا و شرایط تحصیل در مدارس استرالیا توضیحاتی ارائه کردیم که امید است مورد توجه واقع شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با مهاجرت به کشور استرالیا می توانید با مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید.

15 دیدگاه برای “تحصیل در مدارس استرالیا در سال 2019

 1. hiva گفت:

  سلام و تشکر از موسسه و مقالات بسیار خوبتون
  ایا برای تحصیل در مدارس استرالیا ،از ما امتحان ورودی هم گرفته میشه؟
  ممنونم

 2. نظریان گفت:

  بسیار عالی و مفید بود.

 3. leilakk گفت:

  سلام. گرفتن مدرک دکتری در استرالیا چقدر زمان لازم داره؟

 4. صبا صابری گفت:

  سلام
  ممنون از سایت به روزتون

 5. صبا صابری گفت:

  سلام
  ممنون از مطالب و سایت به روزتون
  خیلی مفید بود

 6. mohamad گفت:

  سلام برای تحصیل در مدارس استرالیا در سال 2019 شرایط جدیدی لحاظ شده است ؟

 7. قراری گفت:

  سلام،لطفا درمورد کار و سرمایه گذاری در استرالیا هم توضیح بدین.

 8. امیرحسین گفت:

  با سلام
  مقاله خوب و مفیدی بود.

 9. لیدا بهرامی گفت:

  هزینه تحصیل در کانادا بیشتر یا استرالیا؟

 10. تبسم گفت:

  آیا به پپدر و مادر هم ویزا می دهند؟

 11. قاسمی گفت:

  تحصیل در مدارس استرالیا خیلی خوبه ولی خیلی هم گرون درمیاد

 12. ارشاد گفت:

  با اخذ ویزای تحصیلی برای بچه های بالای 18 سال امکانش هست پدر و مادر هم ویزا بگیرن ؟

 13. اکبر گفت:

  تحصیل در مدارس استرالیا چقدر هزینه داره؟

 14. طلایی پور گفت:

  خیلی ممنون.
  میشه در مورد تحصیل در اسپانیا هم مطلب بزارید؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *