مهاجرت تحصیلی مجارستان

تحصیل در مجارستان

تحصیل در مجارستان

ادامه تحصیل در مجارستان و ورود به دانشگاه های این کشور با شرایط بسیار خوبی همراه است. برای تحصیل در مجارستان افراد باید از قوانین و اخذ ویزا آگاه باشند. در ادامه متقاضیان میتوانند با همراهی متخصصان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از شرایط تحصیل در مجارستان، هزینه های تحصیل در این کشور و سایر موارد مرتبط اطلاعات کامل کسب کنند.

شرایط تحصیل در مجارستان

مجارستان مقصدی مهیج، متنوع و ایمن برای دانشجویان بین المللی است. مجارستان با داشتن دانشگاه های عالی، کیفیت بالای زندگی و هزینه های پایین، مزایای زیادی برای ارائه به دانشجویان و متقاضیان از سراسر دنیا دارد. مجارستان در بخش مركزی و اروپای شرقی واقع شده است و با اتریش در غرب و رومانی در شرق هم مرز است. جمعیت این کشور جمعیت حدود 10 میلیون نفر است که از این تعداد 3 میلیون نفر در بوداپست، پایتخت شهر زندگی ساکن هستند. ده ها دانشگاه در سراسر کشور مجارستان برنامه هایی ارائه می دهند که به طور کامل به زبان انگلیسی تدریس می شود. در تمام رشته های دانشگاهی، صدها برنامه تحصیلی به زبان انگلیسی برای دانشجویان بین المللی وجود دارد. این مدارک و برنامه های تحصیلی از پیرو فرآیند بولونیا اروپا هستند و در سراسر اروپا و نقاط دیگر جهان معتبر می باشند.

مجارستان با متصل بودن به اروپای مرکزی و شرقی، بسیاری از جاذبه های هر دو منطقه را با هم ترکیب کرده است؛ اما مهمتر از همه این است که مجارستان به داشتن هویت متمایز خود افتخار می کند. گرچه این کشور اروپایی نسبتاً كوچك است، از معماری و فرهنگی بی نظیر شهر بوداپست گرفته تا تپه های پوشیده از تاكستان و قلعه های تاریخی، مجارستان چیزهای زیادی برای بازدیدكنندگان دارد.

با وجود بسیاری از جاذبه های طبیعی و همچنین ساخته شده توسط انسان و همچنین وجود هزینه های زندگی نسبتاً کم و تمرکز جدی بر ارتباطات بین المللی، به نظر می رسد محبوبیت مجارستان به عنوان یک مقصد تحصیلی همچنان رو به رشد خواهد بود. مجارستان با داشتن برخی از قدیمی ترین دانشگاه های جهان، از دیرباز از برنامه های آموزش عالی برخوردار است. گرچه مجارستان یکی از کشورهای کوچک در اروپا است، اما فرصت های بسیاری برای ارائه به دانشجویان بین المللی دارد.

هزینه زندگی و تحصیل در مجارستان

میزان شهریه دانشجویان بین المللی در دانشگاه های کشور مجارستان به محل تحصیل و سطح و دوره تحصیلی آن ها بستگی دارد. اگر اهل کشور اتحادیه اروپا هستید، ممکن است بتوانید برای ورود به مراکز تحصیلی که دارای کمک هزینه های تحصیلی دولتی است، اقدام کنید. این سیستم کمک هزینه تحت سیستم مشابه شهروندان مجارستان خواهد بود، بنابراین ممکن است برنامه ها و سطح ورود به دانشگاه های مورد نظر برای دانشجویان و متقاضیان بین المللی رقابتی باشند. دانشجویان بین المللی همچنین ممکن است واجد شرایط دریافت بورسیه تحصیلی توسط دولت مجارستان باشند. به طور متوسط​​، هزینه تحصیل در مجارستان برای دانشجویان مبلغ 5500 تا 15000$ (دلار) می باشد. همچنین در صورت نیاز دانشجویان و متقاضیان باید برای شرکت در آزمون ها و ثبت نام در دانشگاه مورد نظر در کشور مجارستان مبلغ 500$ (دلار) پرداخت کنند.

اگر دانشجویان در یک شهر بزرگتر زندگی کنند، هزینه زندگی آنها افزایش خواهد یافت. به طور متوسط​​، هزینه های زندگی در کشور مجارستان مبلغ 7200 تا 10500$ (دلار) در سال می باشد. این هزینه شامل هزینه های اقامت، مواد غذایی، رفت و آمد و سایر موارد لازم می شود. یکی دیگر از هزینه های زندگی دانشجویی در مجارستان، هزینه بیمه درمانی است. اگر یک دارنده کارت EHIC باشید، می توانید به همان مراقبت های بهداشتی مانند شهروندان مجارستان دسترسی پیدا کنید؛ اما هزینه های زیادی را باید پرداخت کنید. اگر در حال تحصیل توسط بورس دولتی هستید، ممکن است بتوانید برای کارت تأمین اجتماعی اقدام کنید. این امر به شما اجازه می دهد به طور رایگان به بیشتر مراقبت های بهداشت عمومی دسترسی پیدا کنید.

هزینه زندگی و تحصیل در مجارستان

زبان تحصیل در مجارستان

زبان رسمی و ملی مجارستان زبان مجارستانی است. در تمام سطوح برنامه های تحصیلی به زبان انگلیسی و مجارستانی به دانشجویان و متقاضیان بین المللی ارائه می شوند. به یاد داشته باشید که زبان تحصیل در سطوح و مقاطع بالاتر در مراکز تحصیلی کشور مجارستان زبان انگلیسی است. برای تحصیل در مراکز تحصیلی کشور مجارستان به یک زبان خارجی، متقاضیان و دانشجویان بین المللی باید مدرک زبان معتبر ارائه دهند.

در صورت نداشتن مدرک زبان معتبر، دانشجویان و متقاضیان خارجی با شرکت در کلاس های آموزش زبان در موسسات دوره های زبان قادر خواهند بود تا توانایی های زبان خود را ارتقا دهند. متقاضیان خارجی حتی اگر قادر به تحصیل در زبان انگلیسی باشند، باید تلاش کنند تا در حد ممکن زبان مجارستانی را یاد بگیرند. برقراری ارتباط با افراد محلی و سایر دانشجویان بهترین راه برای تمرین و یادگیری زبان مجارستانی است. یادگیری زبان مجارستانی تاثیر مثبت و بسیار خوبی بر رزومه دانشجویان خارجی خواهد داشت.

ویزای تحصیلی مجارستان

برای تحصیل در مجارستان ممکن است به ویزای دانشجویی نیاز داشته باشید. متقاضیان و دانشجویان اهل کشورهای عضو اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا نیازی به کسب ویزای تحصیلی مجارستان برای مهاجرت تحصیلی به مجارستان ندارند. با این وجود، متقاضیان و دانشجویان اهل کشورهای عضو اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا باید 15 روز پس از ورود به مجارستان برای اجازه اقامت اقدام کنند. اگر متقاضیان و دانشجویان اهل سایر کشورهای دنیا باشند، قبل از ورود به مجارستان باید درخواست ویزای دانشجویی و اجازه اقامت دهند. کسب ویزای کشور مجارستان حداقل یک ماه طول میکشد و متقاضیان از طریق سفارت مجارستان در کشور خود میتوانند ویزای این کشور را کسب کنند.

برای دریافت ویزای تحصیلی مجارستان متقاضیان و دانشجویان بین المللی باید مدارک زیر را ارائه دهند:

  • گذرنامه (حداقل برای 6 ماه پس از عزیمت در نظر گرفته شده معتبر باشد)
  • 2 عکس با اندازه گذرنامه
  • فرم درخواست تکمیل شده است
  • اثبات بیمه درمانی برای کل مدت اقامت در نظر گرفته شده
  • اثبات مبلغ شهریه پرداخت شده است (یا گواهی معافیت)
  • اثبات بودجه کافی برای تأمین هزینه های زندگی در قالب صورت بانکی
  • نامه رسمی پذیرش از یک دانشگاه معتبر در مجارستان
  • اثبات داشتن محل سکونت در مجارستان

کلیه دانشجویان بین المللی موظفند در اسرع وقت پس از ورود به خاک کشور مجارستان، محل اقامت خود را در اداره های مربوطه ثبت کنند. در صورت تمایل میتوانید با تماس با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت انجام امور کسب ویزای خود را به همکاران ما بسپارید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *