مهاجرت تحصیلی لهستان

تحصیل در لهستان در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس، دکترا

تحصیل در لهستان در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس، دکترا

اگر تصمیم به تحصیل در لهستان در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس، دکترا را دارید می توانید از هم اکنون اقدام کنید. چراکه روابط خوبی بین ایران و لهستان برقرار است و دریافت “ویزای تحصیلی به نسبت سریع تر از سایر کشورها انجام می گیرد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده ارائه هر گونه مشاوره در این زمینه می باشد. برای چگونگی انجام این امر مقاله ذیل را مطالعه بفرمایید.

تحصیل در لهستان در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس، دکترا

دانشجویان در صورت پایان دوره های تحصیلی و فارغ التحصیل مجاز به کار به صورت قانونی و رسمی در این کشور خواهند بود. اما می بایست کارفرمای خود را جستجو کنند و قرارداد کاری انعقاد نمایند. در صورتی که 3 سال از فعالیت شغلی آنها بگذرد و همچنین پرداخت مالیات ها انجام گردد، می توانند اقامت دائم در لهستان را بگیرند. چنانچه 2 سال دیگر به اقامت آنان افزوده شود، مجاز به اخذ پاسپورت لهستان خواهد بود. ناگفته نماند که در صورت گذشت 5 سال می توانند اقدامات لازم جهت “ثبت شرکت در لهستان را نیز انجام دهند.

تحصیل در مقطع لیسانس

در مورد تحصیل در لهستان در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس، دکترا قصد صحبت درخصوص مقطع لیسانس را داریم. مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی به مدت 3 الی 4 سال می باشد. جهت ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی شرط معدل مطرح نیست. هزینه های تحصیلی در این مقطع به میزان 500 الی 800 یورو در هر ترم است. کار ضمن تحصیل نیز برای دانشجویان مشغول تحصیل در مقطع لیسانس آزاد بوده و می توانند به مدت 10 ساعت در طول هفته به کار بپردازند.

هر ساله تاریخ آغاز ترم تحصیلی در این مقطع، اول اکتبر است. هزینه های زندگی دانشجویی در این کشور به طور متوسط بین 600 الی 700 یورو به طور ماهیانه است. مسلما این هزینه ها در پایتخت کشور لهستان (شهر ورشو) افزایش یافته و به 800 یورو هم می رسد. بورسیه های تحصیلی به دانشجویان مقطع کارشناسی تعلق نمی گیرد. دانشجوی ایرانی که برخی واحدها را در کشور ایران گذرانده است، می تواند واحدهای درسی پاس شده را در دانشگاه انتخابی لهستان تطبیق داده و مطابق با واحدهای گذرانده شده سال تحصیلی خود را آغاز نماید.

مدارک لازم جهت تحصیل در مقطع لیسانس

ممکن است برخی داوطلبین تحصیل در لهستان در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس، دکترا تسلط کافی به زبان انگلیسی نداشته و مدرک این زبان را دارا نباشند. در این صورت این امکان را خواهند داشت که با شرکت در کالج های زبان انگلیسی به آمادگی های لازم در یادگیری زبان رسیده و مدرک آیلتس نمره 6 را دریافت دارند. سپس در مقطع لیسانس پذیرش شوند.

مدارک مورد نیاز جهت تحصیل در این مقطع عبارتند از:

 1. ارائه مدرک دیپلم به همراه ریز نمرات (به صورت ترجمه شده و تایید از سوی سفارت لهستان در تهران)
 2. ارائه مدرک پیش دانشگاهی به همراه ریز نمرات (به صورت ترجمه شده و تایید از سوی سفارت لهستان در تهران)
 3. دارا بودن مدرک زبان انگلیسی یا لهستانی
 4. تصویر پاسپورت
 5. ارائه گواهی سلامت پزشکی
 6. تعداد 6 قطعه عکس
 7. تکمیل و ارائه فرم پذیرش دانشگاه
 8. فیش پرداختی اپلیکیشن فی دانشگاه انتخابی
 9. اثبات دارا بودن تمکن مالی و توانایی فرد در پرداخت هزینه های تحصیلی و زندگی در لهستان. برای این منظور می بایست مبلغ 10 هزار یورو در یکی از حساب های بانکی فرد متقاضی وجود داشته باشد.

ممکن است مدارک دیگری به صورت احتمالی از شما درخواست گردد که در این صورت می توانید از موسسه سفیران سروش سعادت کمک بگیرید.

تحصیل در مقطع فوق لیسانس

اکنون در خصوص تحصیل در لهستان در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس، دکترا قصد داریم به مقطع فوق لیسانس بپردازیم. طول دوره تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد به مدت 2 سال می باشد. زبان تحصیلی در این مقطع نیز به زبان های لهستانی و انگلیسی است. شرط معدل در این مقطع اهمیتی ندارد. هزینه ثبت نام اولیه برای متقاضی مبلغی معادل 200 الی 500 یورو می باشد که وجه آن پس از ثبت نام غیرقابل عودت خواهد بود. کار ضمن تحصیل برای دانشجویان این مقطع امکان پذیر بوده و مجاز به 20 ساعت کار در طول هفته به صورت پاره می باشند.

تاریخ آغاز تحصیل، هر سال در اول اکتبر می باشد. مبلغ تخصیص یافته به بیمه دانشجویی معادل 600 الی 700 یورو به صورت 3 ماهه است. این مبلغ در شهر ورشو به عنوان پایتخت لهستان به میزان 800 یورو هم می رسد. اعطای بورسیه تحصیلی در این مقطع انجام نمی گیرد. دانشجویان ایرانی می توانند واحدهای پاس شده در ایران را در دانشگاه انتخابی لهستان تطبیق داده و بر اساس آن سال تحصیلی خود را آغاز نمایند.

مدارک تحصیلی در مقطع فوق‌لیسانس چیست؟

در صورتی دانشجویان متقاضی تحصیل در لهستان در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس، دکترا فاقد مدرک زبان انگلیسی هستند، می توانند در دوره های زبان انگلیسی شرکت نموده و موفق به کسب مدرک آیلتس شوند. مدارکی که جهت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد مورد نیاز است عبارتند از:

 • ارائه مدرک زبان انگلیسی آیلتس با نمره 5/6 یا زبان لهستانی
 • ارائه مدارک تحصیلی اعم از دیپلم، پیش دانشگاهی و لیسانس به همراه ریز نمرات (به صورت ترجمه شده و تایید از سوی سفارت لهستان در تهران)
 • تصویر پاسپورت
 • گواهی سلامت پزشکی
 • تعداد 6 قطعه عکس
 • تکمیل فرم درخواست پذیرش
 • فیش پردختی اپلیکیشن فی دانشگاه
 • اثبات دارا بودن تمکن مالی و توانایی فرد در پرداخت هزینه های تحصیلی و زندگی در لهستان. برای این منظور می بایست مبلغ 10 هزار یورو در یکی از حساب های بانکی فرد متقاضی وجود داشته باشد.

تحصیل در مقطع دکترا چه قوانینی دارد؟

دوره های تحصیلی در مقطع دکترا به صورت 3 الی 5 ساله می باشد. شرط معدل در این مقطع نیز وجود نخواهد داشت. دانشجویان در صورت نداشتن مدرک زبان انگلیسی می توانند در دوره های یادگیری این زبان شرکت نموده و مدرک آیلتس بگیرند. هزینه های تحصیلی در این مقطع به مبلغ 500 الی 800 یورو به صورت ترمی است.

کار حین تحصیل برای دانشجویان مقطع دکترا وجود دارد و می توانند به مدت 30 ساعت در طول هفته به کار بپردازند. اول اکتبر آغاز سال تحصیلی در هر سال است. هزینه بیمه دانشجویی به صورت ماهیانه به مبلغ 600 الی 700 یورو محاسبه گردیده که در شهر ورشو این مبلغ به 800 یورو افزایش می یابد. امکان تطبیق واحدهای درسی برای دانشجویان ایرانی در دانشگاه های لهستان وجود دارد.

مدارک تحصیلی درمقطع دکترا کدامند؟

مدارکی که جهت ادامه تحصیل دانشجو در مقطع دکترا مورد نیاز است به شرح ذیل می باشد:

 • ارائه مدرک زبان انگلیسی آیلتس با نمره 5/6 به بالا یا زبان لهستانی
 • ارائه کلیه مدارک تحصیلی شامل دیپلم، پیش دانشگاهی، لیسانس و فوق لیسانس به همراه ریز نمرات (به صورت ترجمه شده و تایید از سوی سفارت لهستان در تهران)
 • تصویر پاسپورت
 • گواهی تاییدیه سلامت پزشکی
 • تعداد 6 قطعه عکس
 • تکمیل فرم درخواست پذیرش دانشگاه
 • پرداخت فیش اپلیکیشن فی دانشگاه
 • اثبات دارا بودن تمکن مالی و توانایی فرد در پرداخت هزینه های تحصیلی و زندگی در لهستان. برای این منظور می بایست مبلغ 10 هزار یورو در یکی از حساب های بانکی فرد متقاضی وجود داشته باشد.

دریافت مشاوره های تخصصی و حرفه ای از جانب کارشناسان و مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در خصوص تحصیل در لهستان در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس، دکترا از راه تماس های تلفنی به صورت رایگان و یا مراجعات حضوری شما عزیزان امکان پذیر خواهد بود.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *