مهاجرت تحصیلی سوئد

تحصیل در سوئد

تحصیل در سوئد

شرایط تحصیل در سوئد برای تمامی دانشجویان بین المللی از کشورهای مختلف جهان بسیار مناسب است و وجود شرایط عالی افزایش باعث مهاجرت تحصیلی شده است. به همین دلیل، متخصصان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت قصد دارند تا در این نوشتار شما هموطنان عزیز را از شرایط تحصیل در سوئد، هزینه های تحصیل در این کشور، بهترین دانشگاه های کشور سوئد برای ادامه تحصیل و سایر موارد مرتبط آگاه سازند.

بیش از 26000 دانشجوی بین المللی مشغول به تحصیل در دانشگاه های این کشور، این کشور مبتکر و با فرهنگ ثروتمند اسکاندیناوی هستند. سوئد که در شمال اروپا بین نروژ و فنلاند واقع شده است، به دلیل تاریخ طولانی تحصیلات عالی و پر افتخار از تعالی و اختراع دانشگاهی مشهور است. بسیاری از دوره ها در دانشگاه های سوئد از پیوندهای محکمی با صنعت برخوردار هستند که این برای فرصت های کار و چشم انداز شغلی متقاضیان و دانشجویان بین المللی خبر خوبی است. علاوه بر مزایای تحصیلی، کشور پیشرفته سوئد دارای محیطی چشمگیر است که از جنگل های پر آب و تاب، کوهستان های پوشیده از برف و سواحل شگفت انگیز زمینه ای عالی تشکیل شده است. همچنین وجود طبیعت بی نظیر در این کشور به دانشجویان این فرصت را میدهد تا فعالیت های مختلف مانند اسکی، دوچرخه سواری کوهستانی، پیاده روی و ماهیگیری را امتحان کنند.

شرایط تحصیل در سوئد

با داشتن دانشگاه های معتبر جهانی، تعداد زیادی از برنامه های کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی و شهریه رایگان برای دانشجویان اتحادیه اروپا، EEA و سوئیس، جای تعجب نیست که این کشور تعداد زیادی از دانشجویان تحصیلات تکمیلی بین المللی را جذب میکند. برای تحصیل، علاوه بر شرایط ورود به برنامه های خاص، متقاضیان باید شرایط ورود عمومی را نیز برآورده کنند. دانشجویان بین المللی میتوانند در وب سایت های دانشگاه ملزومات خاصی را برای برنامه های مختلف تحصیلی در سوئد بیابند.

مؤسسات آموزشی این کشور محیطی مهیج و جذاب را با تمرکز جدی بر همکاری فراهم میکند. این مراکز تحصیلی مهارت های ارزشمندی را برای متقاضیان به وجود می آورد که در دانشگاه های دیگر در سراسر جهان نمی توانید، پیدا کنید. آموزش عالی در سوئد میتواند شامل برنامه های کامل مدارک تحصیلی و دوره های فردی باشد. دانشجویان میتوانند به صورت پاره وقت و نیمه وقت در سوئد مشغول به تحصیل شوند.

دانشگاه های برتر جهت تحصیل در سوئد

سوئد یک کشور اسکاندیناوی است که به دلیل داشتن مناطق دیدنی، تاریخ و فرهنگ خیره کننده مشهور است. مناظر طبیعی این کشور مملو از دریاچه ها، کوه ها و جنگل ها است. در کنار گالری های جالب، موزه ها و پارک تفریحی لیزبورگ، جاذبه های زیادی در این کشور وجود دارند که موجب محبوبیت آن در بین مهاجران بین المللی می شود. برای تحصیل در این کشور به عنوان یک دانشجوی بین المللی، باید از طریق وب سایت پذیرش سوئد با یک فرم درخواست، شواهدی از واجد شرایط بودن و مهارت خود به زبان انگلیسی اقدام کنید و بتوانید شرایط ورود به دوره تحصیلی مورد نظر خود را برآورده کنید.

بهترین دانشگاه ها و مراکز برای تحصیل در این کشور در سال 2020 میلادی عبارتند از:

  • موسسه کارولینسکا: موسسه کارولینسکا یک دانشگاه تحقیقاتی در زمینه پزشکی است که به عنوان یکی از بهترین و معتبرترین دانشگاه های جهان برای تحصیل در رشته پزشکی شناخته میشود. این دانشگاه که در سلنا در نزدیکی شهر استکهلم واقع شده است، در سال 1810 برای آموزش جراحان ارتش تاسیس شد.
  • دانشگاه اوپسالا: این دانشگاه در سال 1477 میلادی در زمینه الهیات فعالیت خود را شروع کرد. دانشگاه اوپسالا اولین دانشگاه سوئد است و وقتی افتتاح شد فقط 50 دانشجو داشت. در دانشگاه سه رشته اصلی هنر و علوم اجتماعی، پزشکی و داروسازی و علم و فناوری با حدود 70 دوره کارشناسی وجود دارد.
  • دانشگاه استکهلم: یکی از شناخته شده ترین دانشگاه های کشور سوئد دانشگاه استکهلم است در سال 1878 به عنوان دانشکده تاسیس شد و از سال 1960 تاکنون دارای وضعیت دانشگاه بوده است. در این دانشگاه بیش از 26000 دانشجو در حال تحصیل می باشند.

دانشگاه های برتر جهت تحصیل در سوئد

هزینه های تحصیل در سوئد

اگر اهل کشورهای اتحادیه اروپا، کشورهای منطقه اقتصادی اروپا، کشورهای اسکاندیناوی یا سوئیس باشید، برای تحصیلات در کشور سوئد هیچ شهریه ای پرداخت نخواهید کرد. به طور کلی دانشجویان کشورهای اتحادیه اروپا، کشور های منطقه اقتصادی اروپا، کشور های اسکاندیناوی یا سوئیس فقط باید هزینه اتحادیه دانشجویان را بپردازند که مبلغ 5 تا 45$ (دلار) در هر ترم متغیر است. همه دانشجویان و متقاضیان در سوئد باید کتاب های درسی خود را بخرند و به طور متوسط ​​هزینه های خرید کتاب مبلغ 77$ (دلار) است.

هزینه های زندگی به محل تحصیل بستگی دارد (شهرهای بزرگتر عموما گران تر هستند) اما تقریباً هزینه های زندگی دانشجویی به میزان 930$ (دلار) در ماه (شامل اجاره مسکن) است. هزینه مراقبت های بهداشتی برای دانشجویان بین المللی بسته به اینکه شما شهروند کشورهای اتحادیه اروپا، کشورهای منطقه اقتصادی اروپا، کشور های اسکاندیناوی یا سوئیس باشید یا خیر و همچنین مدت زمان تحصیل در سوئد متفاوت است.

هزینه های آموزش عالی سالانه در سوئد بسته به دانشگاه و برنامه تحصیلی متقاضیان متفاوت است. شهریه تحصیل در سوئد از مبلغ 9200 تا 14600$ (دلار) است. دانشجویان معمولاً با هزینه اندک عضویت در اتحادیه محلی دانشجویی عضو می شوند. این عضویت امکان دسترسی به فعالیتهای مختلف دانشجویی و تخفیف های دانشجویی را برای دانشجویان مختلف فراهم می آورد. بسته به اتحادیه، هزینه های عضویت در اتحادیه ها مبلغ 5 تا 36$ (دلار) در هر ترم متغیر است.

هزینه های تحصیل در رشته های تحصیلی برجسته در دانشگاه های کشور سوئد به صورت زیر است:

رشته تحصیلی شهریه به $ (دلار)
علوم اجتماعی و علوم انسانی 8000 الی 11000
برنامه های فنی و علوم طبیعی 12000 الی 14500
عماری و طراحی 19000 الی 27000

ویزای تحصیلی سوئد

برای ادامه تحصیلات در این کشور، متقاضیان و دانشجویان خارجی حتما باید از شرایط کسب ویزا و مجوز برای تحصیل در این کشور آگاه باشند. یکی از مزایای مهم دریافت اجازه اقامت تحصیل در سوئد این است که شما در هنگام تحصیل حق کار در سوئد را دارید. سوئد همچنین علاقه مند به حفظ استعدادهای خارجی است، بنابراین می توانید 6 ماه پس از فارغ التحصیلی در این کشور بمانید تا درخواست شغل در سوئد بدهید. در این کشور، دانشجویان متقاضی اجازه اقامت برای تحصیل می شوند و مدارکی که برای تحصیل در این کشور برای تکمیل مدارک لازم است، بستگی به این دارد که شما شهروند کشورهای اتحادیه اروپا، کشورهای منطقه اقتصادی اروپا، کشور های اسکاندیناوی یا سوئیس باشید یا خیر. مدت زمان تحصیلات در این کشور نیز می تواند تأثیر داشته باشد که آیا نیاز به درخواست ویزا یا ثبت نام در هیئت مهاجرت سوئد دارید یا خیر.

شهروندان کشورهای اتحادیه اروپا، کشورهای منطقه اقتصادی اروپا، کشور های اسکاندیناوی یا سوئیس برای تحصیل نیازی به ویزا ندارند. اما تمامی شهروندان سایر کشورهای دنیا برای ورود به سوئد و تحصیل در این کشور حتما باید ویزای تحصیلی کسب کنند. در صورتی که مدت زمان تحصیل این افراد بیش از 3 ماه طول بکشد، آن ها می بایست قبل از مهاجرت به سوئد اقدام به کسب مجوز اقامت دانشجویی کنند. شما عزیزان اگر به فکر تحصیل در این کشور هستید میتوانید با تماس با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از شرایط بورس تحصیلی سوئد و کسب اقامت سوئد برای ادامه تحصیل در این کشور مطلع شوید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *