مهاجرت تحصیلی آمریکا

تحصیل در رشته دندانپزشکی آمریکا

تحصیل در رشته ی دندانپزشکی آمریکا

تحصیل در رشته دندانپزشکی آمریکا در سال 2020 بیشتر مورد توجه افرادی قرار دارد که بدنبال تحصیل در دانشگاهی با رنکینگ بالا هستند. دانشگاه های ایلات متحده از کیفیت آموزشی بسیار بالایی برخوردارند و هر ساله رتبه های بالای آموزشی را در میان دانشگاه های جهان کسب نموده اند. آمریکا یکی از قدرتمندترین کشورهای جهان است که از شرایط اقتصادی بسیار مناسب و رو به رشدی برخوردار است. این کشور در جنوب کانادا و در شمال مکزیک واقع گردیده است. دانشجویان می­توانید با کارشناسان ارشد موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در زمینه رشته های تخصصی در این کشور مشاوره نموده و از نظرات مفید این مجموعه آگاهی یابید.

ساختار دندانپزشکی در آمریکا

تحصیل در رشته دندانپزشکی آمریکا کمی متفاوت با تحصیل در دیگر کشورهاست. بدین طریق که دانشجویان ابتدا می بایست کارشناسی خود را در یکی از رشته های مرتبط با پزشکی اخذ نمایند، پس از پایان دوره کارشناسی و شرکت در آزمون MCAT در صورتیکه نمره قبولی در این آزمون را کسب نموده باشند، مجاز به تحصیل در این رشته خواهند بود. آمریکا دارای مدارس دندانپزشکی متعددی است که دانشجویان می­ توانند کارشناسی در یک رشته مرتبط به پزشکی خود را با تحصیل در این مدارس اخذ نمایند. پس از آن دانشجویان می­توانند برای تحصیل در دوره های تخصصی به دانشگاه های دندانپزشکی این کشور مراجعه نمایند. دوره های دندانپزشکی در آمریکا معمولاً با دوره های رزیدنتی و یا کارآموزی در پایان تحصیل همراه است. طول دوره های تخصصی دندانپزشکی در آمریکا با توجه به تخصص دانشجویان متفاوت است و بین 2 الی 6 سال طول خواهد کشید.

شرایط تحصیل در رشته دندانپزشکی آمریکا

بدون شک تحصیل در رشته دندانپزشکی آمریکا آینده­ی روشنی را برای دانشجویان رقم خواهد زد. اگرچه هزینه های تحصیل در این رشته در کشورهای آمریکا و انگلستان نسبت به دیگر کشورها بالاست، اما دانشجویان پس از پایان تحصیلات شان به متخصصی حرفه ای تبدیل خواهد شد. پذیرش در دانشگاه های دندانپزشکی آمریکا نسبتاً دشوار است و دانشجویانی که نمرات بالایی در دوره های پیشین تحصیلی خود داشته و نمره­ی بالایی در آزمون ورودی اخذ نموده اند، شانس بیشتری خواهند داشت. تحصیل در رشته دندانپزشکی آمریکا بصورت دو مرحله ای ارائه داده می­شود. مرحله­ی اول بصورت تئوری است و دانشجویان در این مرحله به تحصیل دروس اصلی می­پردازند.

اما مرحله دوم بصورت عملی بوده و دانشجویان در بیمارستان های این کشور حضور یافته و به تحصیل عملی و کارورزی می­پردازند. بطور کلی طول دوره­ی دندانپزشکی در آمریکا بمدت 4 سال است و دانشجویان پس از اتمام دوره های تخصصی خود امکان انجام کار در بخش های دندانپزشکی را خواهند داشت. اگرچه زبان اصلی مردم کشور آمریکا انگلیسی و اسپانیایی است، اما تدریس در دانشگاه های این کشور به زبان انگلیسی است. تمامی موارد فوق باعث شده است که دانشجویان بین المللی زیادی درخواست پذیرش در دانشگاه های این کشور را بنمایند.

مدارک لازم جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی آمریکا

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیلات در شاخه دندانپزشکی را دارند، می­ بایست ابتدا مدارک زیر را به دانشگاه مورد نظر خود در این کشور ارائه نمایند. همانطور که بیان نمودیم اخذ پذیرش تحصیلی از سوی دانشگاه های آمریکا دشوار است و معمولاً دانشجویانی که از سطح علمی بالایی برخوردارند، شانس بیشتری برای تحصیل در رشته دندانپزشکی آمریکا را خواهند داشت.

 • معدل بالای مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی بهمراه ریز نمرات
 • ارائه مدرک زبان انگلیسی آیلتس با حداقل نمره 5 و یا مدرک تافل با حداقل نمره 511
 • اخذ مدرک کارشناسی در یکی از رشته های مرتبط با پزشکی از دانشگاه های آمریکا و یا کانادا
 • کسب نمره قبولی در آزمون MCAT

هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی آمریکا

دانشجویانی که قصد تحصیل در آمریکا را دارند، می­ بایست قبل از هر گونه اقدامی در زمینه هزینه تحصیلی در این کشور اطلاعات لازم را کسب نمایند. همانطور که می­ دانید هزینه تحصیل در کشورهای آمریکا و انگلستان نسبت به سایر کشورهای اروپایی بیشتر است و پذیرش در دانشگاه های کشورهای فوق نیز دشوار تر است. البته ناگفته نماند دانشجویان اگرچه شرایط سختی را در طول دوره­ تحصیلی خود سپری نمایند، اما در پایان براحتی امکان انجام کار در تمامی کشورها را خواهند داشت؛ زیرا مدارک تحصیلی که از سوی دانشگاه های آمریکا صادر می­ گردد، از اعتبار بالایی در جهان برخوردار هستند. هزینه تحصیل دندانپزشکی در آمریکا 35000 الی 50000$ (دلار) است. البته هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی این کشور نسبتاً پایین تر است و پذیرش در دانشگاه های دولتی آمریکا بسیار کم و با دشواری های فراوانی روبرو است.

علاوه بر هزینه تحصیلی دانشجویان می­ باید هزینه زندگی در آمریکا را نیز در نظر داشته باشند. لازم به ذکر است بورسیه های دانشگاه های این کشور فقط متعلق به دانشجویان بومی این کشور است و دانشجویان بین المللی خود موظف به پرداخت شهریه هستند. از همین رو بسیاری از دانشجویان تحصیل در دوره های غیر بالینی خود را در شعبه های دانشگاه های آمریکایی می­گذرانند و برای تحصیل در دوره های بالینی و عملی مراجعت می­ نمایند. بدین طریق هزینه های تحصیل تا حدودی کاهش می­ یابد.

هزینه تحصیل در رشته ی دندانپزشکی آمریکا

مزایای تحصیل در آمریکا

ممکن است بسیاری از دانشجویان با این سوال روبرو شوند که چرا اکثر افراد تحصیل در دانشگاه های آمریکا را انتخاب می­کنند؟ تحصیل در دانشگاه های آمریکا دارای مزایایی است که در ذیل بیان نموده ایم:

 • امکان تحصیل در کشوری که دارای بهترین سیستم آموزشی در جهان است.
 • اعتبار جهانی مدارک تحصیلی صادره از دانشگاه های آمریکا
 • امکان استفاده از مدرنترین تجهیزات آموزشی در دانشگاه های آمریکا
 • امکان اخذ بورسیه تحصیلی در صورت برخورداری از شرایط لازم

معرفی دانشگاه های دندانپزشکی آمریکا

اکثر دانشگاه های این کشور دارای اعتبار جهانی هستند. بهترین دانشگاه های آمریکا برای تحصیل رنکینگ های بالایی را بخود اختصاص داده اند عبارتند از:

 • دانشگاه میشیگان
 • دانشگاه هاروارد
 • دانشگاه واشینگتن
 • دانشگاه بوستون
 • دانشگاه پنسلوانیا

دانشجویانی که دیگر دانشگاه های این کشور را برای ادامه تحصیل انتخاب نموده اند، بهتر است ابتدا با کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در زمینه مورد تأیید بودن آنان از نظر ورازت بهداشت و رویه مهاجرت از طریق تحصیل در آمریکا مشورت نمایند و همچنین از نظرات و پیشنهادت فوق العاده آنان آگاهی یابند.

یک دیدگاه برای “تحصیل در رشته دندانپزشکی آمریکا

 1. نازنین گفت:

  تحصیل در رشته ی دندانپزشکی آمریکا عالیه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *