مهاجرت تحصیلی روسیه

تحصیل در دوره پادفک روسیه

تحصیل در دوره پادفک کشور روسیه

در این مقاله می خواهیم به توضیح تحصیل در دوره پادفک روسیه بپردازیم. این دوره برای متقاضیانی تعبیه شده است که خواهان تحصیل در دانشگاه های روسیه در دوره های آموزش عالی هستند اما هنوز دوره ی آموزش زبان روسی را ندیده اند و مسلط به زبان روسی نمی باشند.

دانشگاه های کشور روسیه به ارائه این دوره برای دانشجویان بین المللی خود که به اصطلاح دوره ی پادفک می گویند می پردازد. این دوره معمولا در دانشگاه های روسیه در طی 1 سال تحصیلی در 2 ترم در مدت زمان 6 ماه برگزار می شود. در ترم اول زبان روسی و در ترم دوم دروس پایه آموزش داده می شود.

اگر چنانچه خواهان تحصیل در دوره پادفک روسیه هستید می توانید همه روزه با مشاورین و کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید و تمامی اطلاعات لازم و مشاوره ای مفید را داشته باشید.

شرایط تحصیل دوره پاتفک در روسیه

همانطور که گفتیم دوره ی پادفک برای آموزش زبان روسی برای متقاضیان خارجی می باشد. دوره ی اولیه شامل دوره ی مقدماتی می باشد که یک ساله است و در این دوره به آموزش زبان روسی و همچنین آموزش علوم پایه از جمله شیمی و زیست شناسی می پردازند. در طول سال تحصیلی دوره های زبان روسی ارائه می شود.

پس از آنکه دانشجویان خارجی این دوره ی مقدماتی را پشت سر گذاشتند در امتحانات شرکت می کنند و در صورت قبولی در امتحانات مدرکی حاکی بر تمام شدن دوره مقدماتی و موفق شدن در آن تحویل میگیرند سپس می توانند در مقاطع بالاتر در دانشگاه های کشور روسیه شرکت کنند.

لازم به ذکر است که در دوره ی مقدماتی دانشجویان خارجی می توانند در دوره ی اصلی نیز ثبت نام کنند. این امکان باعث می شود تا متقاضی بتواند در تمام شاخه های درسی در کشور روسیه به ادامه تحصیل بپردازند. دوره های زبان روسی که برگزار می شود شامل مکالمه، شنیداری، زبان شناسی، زبان روسی در شاخه تجارت، ادبیات روسی و ترجمه و مطالعاتی که در زمینه فرهنگی صورت میپذیرد.

مدت زمانی که این دوره ها به طول می انجامد از 1ماه تا 10 ماه می باشد. تمامی دانشجویان متقاضی با توجه به میزانی که زبان روسی را می دانند دوره ی مناسب خود را انتخاب و در آن شرکت می کنند. در این دوره ها کلاس های گروهی نیز دارند که در کنار کلاس های فردی با جمعیت 4 تا 6 نفر برگزار می شود.

تحصیل در دوره پادفک روسیه

آموزش دوره پاتفک در روسیه

دانشجویان متقاضی برای تحصیل در دوره پادفک روسیه می توانند با انتخاب دوره های خود برنامه ی آموزشی خود را تعیین کنند و با توجه به میل خود هر تعداد ساعاتی که می خواهند در کلاس ها شرکت کنند. دانشجویان متقاضی با توجه به میل خود می توانند برنامه کلاس های فردی خود را با کلاس های گروهی ترکیب کنند.

قبل از آنکه کلاس ها برگزار شود دانشجویان مورد سنجش قرار می گیرند و سپس در کلاس مناسب با سطح خود ثبت نام می شوند.بهتر است به این نکته توجه کنید که قبل از ورود به کشور روسیه در مورد فرهنگ و تاریخ مردم روسیه به خوبی اطلاعات جمع کنید.

بر این اساس آموزشی قبل از ورود به دانشگاه برای دانشجویان مد نظر است این آموزش ها شامل آموزش عمومی زبان روسی، آموزش روسی برای اهداف تحصیلی، موضوعات اصلی زبان روسیبه صورت  تخصصی، برگزاری کلاس ها و کارگاه ها 5 روز در هفته ، برنامه ی آموزشی استاندارد و همچنین برنامه آموزشی طولانی تکمیلی. سال تحصیلی در ماه سپتامبر شروع می شود.

تشکیل کلاس های کوچکی از 7 تا 16 دانشجو برای آموزش زبان. دوره های تحصیلی برای مهارت های مطالعاتی. آماده کردن دانشجویان برای اولین امتحان مدرک موسسه. مشاوره و آموزش در جهت اجتماعی و فرهنگی کردن دانشجویان برای دانشگاه موسکو. مشاوره دادن به دانشجویان برای ثبت نامی درست.در صورتی که دانشجویان در امتحان آخرسال دانشگاه موفق شوند مدرک خود را دریافت میکنند.

مزایای آزمون پاتفک روسیه

یکی از مزایای تحصیل در روسیه برای دانشجویان این است که دانشجو بدون تسلط بر زبان روسی می تواند تحصیل کند اما فرد می تواند قبل از شروع سال تحصیلی خود دوره مقدماتی را بگذراند و زبان خود را تقویت کند. علاوه بر آموزش زبان به آموزش علوم پایه نیز پرداخته می شود. افرادی که قبول نمی شوند می بایست دوباره در پایه مقدماتی شرکت کنند و پس از قبولی به دانشگاه بروند.

با گذراندن دوره پایه تسلط بر زبان روسی برای تحصیل در دانشگاه پیدا می کنیم. به دست آوردن مدرک که سطح روسی شما را نشان دهد. علم شما را در دروس امتحانی تقویت می کند. باعث می شود به عادت و شیوه زندگی مردم روسیه آشنا شوید. بیشتر دوره های مقدماتی هزینه هایی در بر دارد.

دانشجویانی که از کمک هزینه تحصیلی از سوی دانشگاه روسیه برای تحصیل در دوره پادفک روسیه استفاده می کنند نی توانند در دوره ی مقدماتی به صورت رایگان تحصیل کنند. تمامی دانشجویان در آخر تحصیل خود باید در امتحان شرکت کنند. دانشجویانی که در امتحان قبول شوند در دانشگاه پذیرفته می شوند. دانشجویانی که دارای کمک هزینه تحصیلی هستند اگر در امتحان خود قبول نشوند دیگر نمیتوانند به صورت رایگان تحصیل کنند.

هزینه دوره پاتفک روسیه

لازم به ذکر است که هزینه تحصیل در دوره پادفک روسیه کاملا به مدت زمانی که طول می کشد تا دوره کامل شود بستگی دارد. اگر بخواهیم مثالی در این باره بزنیم در دانشگاه سامرا و موسسه فناوری شهر مسکو هزینه دوره های آموزشی 120000 روبل در سال می شود. هزینه ای که در 2 ترم آموزش برای تحصیل شما می شود 130000 روبل در دانشگاه الکتروتکنیک در سنپترزبورگ می شود.

هزینه دوره مقدماتی در دانشگاه پزشکی برای داوطلبان مدرک کارشناسی 231000 روبل می باشد. همچنین در آموزش زبان روسی در بعضی شرایط می توانید بدون هیچ هزینه ای این آموزش را ببینید. هزینه تحصیل در دانشگاه فدرال اورال برای آموزش زبان روسی 65000 روبل می باشد. دانشگاه ملی تحقیقات هسته ای در آموزش زبان روسی در مدت زبان 10 ماهه به مبلغ 160000 روبل می شود.

در دوره کارشناسی ارشد هزینه تحصیل برای متقاضیانی که بورس تحصیلی دولت شامل حالشان شده است رایگان می باشد. برای متقاضیانی که هزینه تحصیل خود را می دهند باید درخواست خود را در وبسایت دانشگاهی ثبت کنند تا در بخش پیش دانشگاهی ثبت نام شوند. اگر خواهان اطلاعاتی در زمینه هزینه تحصیل در روسیه هستید می توانید به مطالعه مقاله بپردازید همچنین برای کسب اطلاعاتی در زمینه اقامت پس از تحصیل در روسیه می توانید به مطالعه مقاله بپردازید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل در دوره پادفک روسیه می توانید همه روزه با کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *