مهاجرت تحصیلی آمریکا

تحصیل در دبیرستان آمریکا

تحصیل در دبیرستان آمریکا

تحصیل در دبیرستان آمریکا موجب میگردد، دانش آموزان قبل از ورود به دانشگاه های این کشور با سیستم آموزشی در این کشور آشنا شده و آمادگی های لازم را کسب نمایند. با توجه به اعتبار و کیفیت های آموزشی در آمریکا تحصیل در این کشور متقاضیان زیادی دارد. پذیرش در دانشگاه های آمریکا با اخذ آزمون ورودی همراه است و افرادی که نمره قبولی را کسب نمایند، مجاز به ادامه تحصیل خواهند بود. اما دانش آموزانی که در مدارس آمریکا تحصیل نموده اند، با توجه به نمرات و سوابق تحصیلی پیشین خود می توانند برای ورود به دانشگاه های این کشور اقدام نمایند. از همین رو بسیاری از والدین بدنبال آنند تا فرزندان خود را در مدارس آمریکا ثبت نام نمایند.

از آنجائیکه مدارک دیپلم دانشجویان بین المللی برای تحصیل در آمریکا می باید معادل سازی شوند، و بدین منظور در برخی موارد دانشجویان ملزم به گذراندن دوره هایی در کالج های آمریکا هستند. از همین رو می توان گفت بهترین راه تحصیل در دبیرستان امریکا و اخذ مدرک دیپلم از مدارس این کشور است. پذیرش در مدارس آمریکا بدون اخذ آزمون ورودی است و دانش آموزان براحتی می توانند دوره متوسطه خود را در این کشور بگذرانند.

مدارس در آمریکا از امکانات و سیستم آموزشی بسیار با کیفیتی برخوردار هستند و تحصیل در این مدارس مسیر روشنی را برای دانش آموزان رقم خواهد زد.کارشناسان خبره موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تلاشند تا بهترین راه های ورود به دانشگاه های آمریکا را به متقاضیان عزیز معرفی نمایند.

بررسی شرایط تحصیل دبیرستان در آمریکا

سن تحصیل در آمریکا از 6 سالگی آغاز می گردد و دانش آموزان پس از به پایان رسانیدن دوره های ابتدایی و راهنمائی وارد دوره دبیرستان در آمریکا خواهند شد. طول دوره دبیرستان در آمریکا 3 است و برخی از کالج های آمریکا نیز این دوره را برای دانشجویان بین المللی با هدف معادل سازی مدرک دیپلم دانشجویان برگزار می نمایند. مدارس در آمریکا به دو صورت خصوصی و دولتی فعالیت می نمایند و هزینه تحصیل در مدارس دولتی و ایالتی آمریکا رایگان می باشد.

اما از آنجائیکه اولویت پذیرش در مدارس دولتی با دانش آموزان محلی این کشور است، کمتر مشاهده می شود تا دانش آموزان بین المللی بتوانند به مدارس دولتی آمریکا راه یابند. مدارس خصوصی آمریکا نسبت به مدارس دولتی کوچک تر هستند و معمولاً تعداد دانش آموزان در هر کلاس درسی 12 نفر است. می توان گفت تحصیل در دبیرستان امریکا بدین گونه خصوصی بنظر می رسد و این مدارس برنامه های متنوعی را مازاد بر دروس درسی دانش آموزان ارائه می نمایند که موجب پیشرفت تحصیلی و ورود آنان به دانشگاه های آمریکا می گردد. دانش آموزان تا سن 18 سالگی می توانند برای پذیرش در دبیرستان های آمریکا اقدام نمایند.

شرایط پذیرش برای تحصیل در دبیرستان آمریکا

دانش آموزان بین المللی برای تحصیل در دبیرستان آمریکا باید فردی را بعنوان قیم و یا اسپانسر معرفی نمایند. البته در صورتی که دانش آموزان نتوانند چنین فردی را معرفی نمایند، مدارس این کشور خود اسپانسر هایی را برای دانش آموزان تعیین می نمایند.

از دیگر شرایط پذیرش برای دبیرستان آمریکا عبارتند از:

  • دانش آموزان بیشتر از 16 سال باشند.
  • برخورداری از معدل بالای 12 در سال های قبلی تحصیل
  • آشنایی مقدماتی با زبان انگلیسی
  • برخورداری از تمکن مالی برای تأمین هزینه تحصیل در مدارس

همانطور که پیشتر ذکر شد، کالج های آمریکا نیز دوره های IB (سال آخر دبیرستان) را برای معادل سازی و آمادگی برای ورود به دانشگاه های آمریکا برگزار می نمایند. اگر چه کالج های آمریکا دوره های زبان انگلیسی را برگزار می نمایند، اما بهتر است دانش آموزان بین المللی برای تحصیل در کالج از مدرک زبان انگلیسی برخوردار بوده تا بتوانند آزمون های کالج را با موفقیت سپری نمایند و علاوه بر این در ارتباطات خود با مشکلی روبرو نگردند. ناگفته نماند دانش آموزانی که معدل بالایی را در مدرک دیپلم خود کسب ننموده اند، با شرکت در دوره هایی که در کالج های آمریکا برگزار می نمایند نسبت به پذیرش خود در دانشگاه های آمریکا اقدام نمایند.

شرایط پذیرش برای تحصیل در دبیرستان آمریکا

هزینه تحصیل در دبیرستان آمریکا

دانش آموزان بین المللی که به همراه والدین خود به آمریکا مهاجرت نموده اند، در صورتی که در مدارس ایالتی آمریکا پذیرش گردیده باشند، بدون پرداخت شهریه و به تحصیل رایگان در آمریکا بپردازند. اما از آنجائیکه پذیرش در مدارس دولتی آمریکا دشوار است، اکثر دانش آموزان بین المللی وارد مدارس خصوصی در آمریکا خواهند شد. هزینه تحصیل در مدارس خصوصی آمریکا در مقطع ابتدایی 4000$ (دلار) و در مقطع دبیرستان 6500$ (دلار) می باشد. در آمریکا مدارس شبانه روزی نیز در دسترس است که این مدارس نیز بصورت خصوصی فعالیت می نمایند و با توجه به ارائه خدمات و امکاناتی همچون خوابگاه، تغذیه هزینه های تحصیل در این مدارس تا 20000$ (دلار) نیز تخمین زده شده است.

دیگر هزینه های تحصیل در دبیرستان های این کشور به قرار زیر است:

خدمات مدارس آمریکا هزینه ها به CAD (دلار آمریکا)
زندگی در پانسیون 750 الی 950 ماهانه
بیمه 600
سایر هزینه های آموزشی 3000 الی 4000

دانش آموزان بین المللی پس از اخذ پذیرش تحصیلی ملزمند تا هزینه یک ترم تحصیلی خود را به حساب دبیرستان مورد نظر واریز نمایند. این هزینه تقریباً برابر با 7000$ (دلار) می باشد. در صورتیکه دانش آموزان نتوانند ویزای تحصیلی آمریکا را برای ورود به این کشور اخذ نمایند، تمامی این هزینه به حساب والدین دانش آموز برگردانده خواهد شد. لازم بذکر است هزینه تحصیل در آمریکا نسبت به هزینه تحصیل در دبیرستان امریکا بیشتر بوده و 28000 تا 30000$ (دلار) تخمین زده شده است.

اخذ پذیرش تحصیلی در آمریکا

دانش آموزان بین المللی برای اخذ پذیرش تحصیلی ابتدا درخواست پذیرش را به همراه مدارک زیر به دبیرستان های آمریکا ارسال می نمایند. این مدارس نیز با بررسی مدارک تحصیلی و در صورت تأیید نامه ای مبنی بر قبول پذیرش دانش آموزان ارسال خواهند نمود.

  • مدارک تحصیلی پیشین
  • مدارک هویتی دانش آموز
  • تمکن مالی دانش آموز برای تأمین هزینه های تحصیل در دبیرستان مورد نظر

پس از آن دانش آموزان می توانند با اخذ ویزای تحصیلی آمریکا که از نوع F1 به این کشور مراجعت نمایند. دوستان در صورت مواجه شدن با سوالاتی در طول مسیر مهاجرتی می توانند با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط برقرار نموده و پاسخ سوالات را جویا گردند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *