مهاجرت تحصیلی آمریکا

تحصیل در دانشگاه هالت آمریکا Hult University

تحصیل در دانشگاه هالت آمریکا Hult University یکی از برترین گزینه های موجود برای افرادی است که قصد دارند در رشته های مدیریت و بازرگانی به ادامه تحصیل بپردازند. این دانشگاه در طول سالیان اخیر دچار تحولات عظیمی شده و توسعه و پیشرفت چشمگیری در زمینه آموزشی داشته است.

هدف اصلی ما از ارائه این مقاله تشریح شرایط دانشگاه هالت در کشور آمریکاست چرا که این دانشگاه شعبه های فراوانی در سراسر جهان دارد که هر یک به صورت مستقل به فعالیت خود ادامه می دهند.

در صورتی که قصد دارید تا اطلاعات بیش تری در رابطه با تحصیل در دانشگاه هالت آمریکا بدست آورید، مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت را در این مقاله همراهی کنید.

تاریخچه دانشگاه هالت آمریکا

در سال 1964 مدرسه مدیریت آرتور د. لیتل با مشارکت و مشورت قدیمی ترین شرکت های مدیریتی در کمبریج ماساچوست در آمریکا افتتاح شد. در سال 1996 نیز این مدرسه برای دسترسی به اساتید برجسته دانشگاهی یک همکاری مشترک با دانشگاه بوستون به امضا رسانید. ما در مقاله «معرفی دانشگاه بوستون» اطلاعات تکمیلی در رابطه با وضعیت این دانشگاه را در اختیار شما قرار داده ایم.

در سال 2002 یک ثروتمند سوئدی به نام برتیل هالت این مدرسه را خریداری کرد و این مدرسه کوچک را به یک دانشگاه بین المللی تبدیل کرد. در سال 2008 شعبه امارات آن در دبی، 2010 در سن فرانسیسکو، 2011 در شانگهای و 2014 در نیویورک، سایر شعبه های دانشگاه هالت افتتاح شدند.

مقطع کارشناسی در دانشگاه هالت آمریکا

تحصیل در دانشگاه هالت آمریکا برای دانشجویان در مقطع کارشناسی می توانند در رشته مدیریت کسب و کار ممکن شود. کار گروهی و روبرو شدن با چالش های تجارت در طول دوره تحصیل از جمله مهم ترین مسائلی است که می تواند دانشجویان را برای کار در آینده آماده کند.

دانشجویانی که مدرک کارشناسی خود را از دانشگاه هالت دریافت کرده اند، در حال حاضر، در 140 شرکت مختلف در 38 کشور جهان مشغول کار هستند. جالب است بدانید که 96% از دارندگان مدرک کارشناسی از دانشگاه هالت، موفق شده اند در یک بازه زمانی شش ماهه در یک شرکت استخدام شده یا در مقاطع بالاتر تحصیلی حاضر شوند.

مدیریت کسب و کار دارای رشته های تخصصی مختلفی است که مهم ترین آن ها عبارتند از:

  • بازاریابی،
  • مدیریت،
  • کارآفرینی،
  • حسابداری،
  • مالی.

از نظر زمانی برای افرادی که در دبیرستان های پنج ساله شرکت داشته اند، تحصیل در دانشگاه هالت آمریکا سه سال به طول می انجامد اما برای سایر دانشجویان تحصیل در این دانشگاه چهار ساله خواهد بود.

اگر برای تحصیل در آمریکا مصمم هستید، مقاله مهاجرت تحصیلی به آمریکا اطلاعات کاملی در این زمینه در اختیار شما قرار خواهد داد.

هزینه مقطع کارشناسی در دانشگاه هالت آمریکا

چنانچه در ابتدای امر اشاره کردیم، دانشگاه هالت دارای شعبه های متعددی است اما هدف اصلی ما در این مقاله تشریح شرایط تحصیل در دانشگاه هالت آمریکا است. بنابراین در این بخش تنها هزینه های مربوط به تحصیل در آمریکا را مورد بررسی قرار می دهیم.

شما برای تحصیل در شعبه های  کشور آمریکا، در شهرهای بوستون و سن فرانسیسکو می توانید برای دریافت پذیرش اقدام کنید. شهریه دانشگاه 41650 دلار است و در سال اول تحصیل نیز دانشجویان باید 850 دلار را به عنوان هزینه ثبت نام پرداخت کنند. حق بیمه دانشجویی نیز 2500 دلار است که در مجموع سبب می شود تا هزینه تحصیل در دانشگاه هالت آمریکا در مقطع کارشناسی 45000 دلار باشد.

هزینه زندگی دانشجویی در آمریکا

علاوه بر هزینه مربوط به شهریه، شما باید هزینه های ماهیانه زندگی در این دو شهر را نیز به خوبی برآورد کنید. بر اساس تحقیقات ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت هزینه های زندگی در این دو شهر، به شرح زیر است:

 

نوع هزینه بوستون(دلار) سن فرانسیسکو(دلار)
اقامت 14000 15000
خوراک 4000 4000
هزینه های شخصی 1750 2100
کتاب و تجهزات آموزشی 1000 1000
هزینه کلی 20750 22100

 

مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه هالت آمریکا

برای تحصیل در دانشگاه هالت آمریکا در مقطع کارشناسی ارشد شما تنها به یک سال زمان نیاز خواهید داشت. در این مقطع نیز پنج رشته مختلف در نظر گرفته شده است که عناوین آن ها به شرح زیر است:

  • تجارت بین الملل،
  • بازاریابی جهانی (فقط در بوستون)،
  • امور مالی (فقط در بوستنون)،
  • تجزیه و تحلیل کسب و کار (فقط در سن فرانسیسکو)،
  • نوآوری مخرب(فقط در سن فرانسیسکو).

بر اساس گزارش این دانشگاه، 87% از فارق التحصیلان این دانشگاه در بازه زمانی کمتر از 3 ماه موفق به امضای قرارداد کاری شده اند.

هزینه تحصیل در هر یک از رشته های ذکر شده در حدود 46 تا 48 هزار دلار است که به انضمام هزینه های مربوط به بیمه در حدود 50000 دلار خواهد بود.

از آنجا که استفاده از بورسیه های تحصیل در کشور آمریکا به شما کمک خواهد کرد تا هزینه های خود را کاهش دهید، توصیه می کنیم مقاله بورسیه تحصیل آمریکا را نیز مطالعه بفرمایید.

 

دوره تحصیلی MBA در دانشگاه هالت آمریکا

علاقمندان به تحصیل در دانشگاه هالت آمریکا می توانند در رشته MBA نیز یک دوره یک ساله را برای دریافت مدرک کارشناسی ارشد خود پشت سر بگذارند. هزینه تحصیل در این مقطع تحصیلی به نسبت سایر رشته ها بسیار بیشتر است به طوری که تنها شهریه مربوط به این رشته در حدود 79000 دلار است.

توجه داشته باشید که هزینه اقامت در شهر سن فرانسیسکو برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد 17000 دلار است. در سایر موارد می توانید از اطلاعات جدول فوق استفاده کنید.

کلام پایانی

تحصیل در دانشگاه هالت آمریکا یکی از فرصت های مهم تحصیلی برای علاقمندان به تحصیل در رشته های تجارت و کسب و کار است. بیش از 85% از دانشجویان این دانشگاه، پس از پایان دوره تحصیل خود، موفق شده اند تا به کار در یک شرکت مشغول شوند که خود نشان از اعتبار علمی این دانشگاه دارد.

در صورتی که در اندیشه اقامت پس از تحصیل در کشور آمریکا هستید، شاید بهتر باشد در رابطه با تحصیل در دانشگاه هالت آمریکا کمی بیشتر فکر کنید چرا که بیش از 60% از دانشجویان این دانشگاه پس از تحصیل، آمریکا را به مقصد کشور دیگری ترک کرده اند.

مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با توجه به آشنایی کامل با شرایط این موسسه آموزشی می توانند شما را در مسیر دریافت پذیرش تحصیلی یاری دهند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *