مهاجرت به کشور قبرس

تابعیت از طریق تولد در قبرس   

تابعیت از طریق تولد در قبرس   

اگر شما جزأ آن دسته افرادی هستید که برای مهاجرت به کشور قبرس در سال 2019 روش اخذ تابعیت از طریق تولد در قبرس را انتخاب کرده اید پیشنهاد می شود این مقاله را مطالعه نمایید. مقاله پیش رو توسط کارشناسان موسسه سفیران سروش سعادت برای شما عزیزان گردآوری شد است.

روش های مهاجرت به کشور قبرس

برای مهاجرت به کشور قبرس و اخذ اقامت قبرس در این کشور روش های مختلفی وجود دارد. این کشور به مهاجران دو نوع اقامت اعطاء می کند:

 • اقامت موقت
 • اقامت دائم

در ادامه به بررسی روش ها که منجر به دریافت اقامت دائم و اقامت موقت در این کشور می شود می پردازیم. دریافت اقامت دائم از طریق ازدواج و خرید ملک در این کشور به فرد اعطا می شود. فرد می تواند برای دریافت اقامت موقت از روش تحصیل، اقامت از طریق تحصیل فرزند و ثبت شرکت اقدام کند. همچنین به متخصصان برای کار در این کشور اقامت موقت داده می شود.

کشور قبرس

قبرس جزیره ای بسیار پیچیده از نظر ملیت می باشد در این کشور به دلیل وجود دو جامعه درگیری؛ بین دو گروه برای اداره این کشور وجود دارد. 1 منطقه بین المللی در کشور قبرس به 4 بخش اصلی و تحت کنترل توسط کشور های مختلف در آمده است. بخش شمالی این کشور توسط کشور ترکیه اداره می شود، بخش جنوبی تحت کنترل دولت قبرس؛ سازمان ملل متحد کنترل خط سبز را به عهده دارد و پایگاه های انگلیسی در آکراتاری و داکیلیا واقع شده است. در حال حاضر به دلیل وجود خط سبز و وجود سابقه جنگ در کشور قبرس روابط همسایگی بین دو گروه؛ در وضعیت بهتری قرار گرفته است.

تابعیت از طریق تولد در قبرس

 • موقعیت جغرافیایی قبرس به گونه ای می باشد که در بین 3 قاره واقع شده است.
 • قسمت شمالی این کشور تحت قوانین در نظر گرفته شد در کشور ترکیه اجرا می شود.
 • بخش جنوبی این کشور تحت قوانین و مقررات وضع شده در قبرس اداره می شود.
 • قوانین اساسی این کشور در سال 1967 م. وضع شد است و همچنان طبق این قوانین اداره می شود.
 • اخذ تابعیت از طریق تولد در قبرس غیر تحمیلی می باشد یعنی با توجه به سیستم خاک و خون به فرد؛ تابعیت اعطاء می شود.
 • طبق قانون تابعیت از طریق تولد در قبرس اگر فرزندی از پدریبا تابعیت کشور قبرس در هر کشوری در جهان؛ متولد شود جزء تبعه کشور قبرس محسوب خواهد شد.
 • و اگر فرزندی از مادری با تبعه قبرس و پدری با تابعیت کشور دیگری یا پدر نامعلومی متولد شود، به طفل تابعیت؛ کشور قبرس اعطا می شود.

معنای کلمه گردشگری تولد

گردشگری تود به این معنا می باشد که متقاضیانی که قصد دارند فرزند خود را در کشوری دیگر به دنیا آورند باید؛ از قوانین اخذ تابعیت از طریق تولد در آن کشور آگاهی داشته باشند. در هر کشوری اعطا تابعیت متفاوت می باشد در بعضی از کشور ها اعطا تابعیت بر اساس سیستم خون می باشد؛ در بعضی از کشورها اعطا تابعیت بر اساس سیستم خاک می باشد و در بری از کشور ها بر اساس سیستم خون و خاک؛ به فرد تابعیت آن کشور اعطاء می شود. روش اعطا تابعیت از طریق تولد در قبرس بر اساس سیستم خاک و خون می باشد.

قوانین تابعیت در کشور قبرس

 • همان طور که گفتیم تابعیت از طریق تولد در قبرس تحت سیستم دو گانه می باشد.
 • دولت این کشور برای اعطاء تابعیت هیچ محدودیتی در نظر نگرفته بنابراین افرادی که تابعیت کشور قبرس را دارند می توانند؛
 • بدون رعایت هیچ قانونی تابعیت دو گانه و یا چند گانه داشت باشند.
 • افرادی ک پاسپورت کشور قبرس را دارند می توانند بدون لغو تابعیت قبرسی خود و یا ثبت نام پاسپورت کشوری دیگر؛
 • را دریافت نمایند.

دریافت شهروندی با تولد

افرادی که بعد از تاریخ شانزده / آگوست / 1960 در قبرس متولد شده اند در صورتی که پدر و یا مادر این فرزند؛ دارای تابعیت کشور قبرس باشند، فرزند به طور خودکار شهروند قبرس محسوب می شود. این افراد به عنوان شهروند کشور قبرس از سن بیست و یک سالگس به بعد می توانند ثبت نام نمایند.

قانون شهروندی

طبق ماده 14 قانون اساسی کشور قبرس که در سال 1967 وضع شده است، هیچ شهروندی نباید از کشور قبرس؛ تبعید شود و تابعیت هیچ کدام از شهروندان کشور قبرس حذف نمی شود. طبق بخش هشت از قانون این کشور اگر فردی شهروندی کشور قبرس را از طریق غیر قانونی اخذ نماید؛ از حقوق شهروندی این کشور محروم خواهد شد.

همچنین اگر فردی برای به دست آوردن شهروندی و اقامت دائم این کشور اطلاعات غلط ارائه دهد  یا در رابطه با؛ موضوعی پنهان کاری نماید نیز حق شهروندی اش لغو می شود. اگر فردی بعد از به دست آوردن شهروندی این کشور نیز نارضایتی داشته باشد ممکن است حق شهروندی وی لغو شود.

دریافت شهروندی بر اساس قومیت

افرادی که خارج از کشور قبرس متولد می شوند اگر پدر یا مادرشان تابعیت کشور قبرس را داشته باشند و یا؛ قومیتی در قبرس هستند ک حق شهروندی دارند می توانند در کنسولگری کشور قبرس در آن کشور ثبت نام نمایند. طبق بند هشت قوانین کشور قبرس اگر فردی با تابعیت کشور قبرس پاسپورت یک کشور خارجی را دریافت کند؛ تابعیت قبرسی فرد به طور خودکار لغو نخواهد شد. برای لغو تابعیت قبرسی فرد باید شرایطی را داشت باشد که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد:

 • سن فرد باید 21 سال تمام باشد
 • خانمی که با فردی با تابعیت کشوری دیگر ازدواج کرده است.

مزیت تابعیت چندگانه

فردی ک دارای تابعیت دو گانه است می تواند بدون دریافت ویزا به بیش از صد و پنجاه کشور مهاجرت کند. همچنین فرد دارای آزادی برای زندگی و کار کردن دارد. همچنین فرد می تواند در کشور های اتحادیه اروپا سرمایه گذاری انجام دهد. کارشناسان مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بر اساس شرایط متقاضی روش های مناسبی را برای دریافت پاسپورت؛ و اخذ شهروندی کشور قبرس و اخذ تابعیت از طریق تولد در قبرس به شما عزیزان ارائه خواهند داد. جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا دریافت پاسخ هر گونه سوال در رابطه با تابعیت از طریق تولد در قبرس این امکان وجود دارد؛ که از مشاوره های رایگان موسسه ما بهره مند شوید.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *