مهاجرت به کانادا
صفحه اصلی » کشورها » استونی » بورس تحصیلی در استونی

بورس تحصیلی در استونیکسب بورس تحصیلی در استونی از سال های دور مورد توجه دانشجویان بین المللی و دانشجویان اهل کشور استونی بوده است و هر ساله دانشجویان بی شماری از سراسر دنیا اقدام به کسب و دریافت بورس تحصیلی در استونی می کنند. کسب بورس تحصیلی در استونی به دانشجویان و متقاضیانی که می خواهند جهت ادامه تحصیل وارد دانشگاه های معتبر این کشور شوند کمک می کند تا هزینه های تحصیل خود را به طور چشمگیری کاهش دهند و شرایط بهتر و آسان تری جهت تحصیل در دوره های مختلف و برنامه های گوناگون تحصیلی داشته باشند. کارشناسان موسسه حقوقی و مهاجرتی سفیران سروش سعادت قصد دارند تا هموطنان عزیز را با انواع بورس تحصیلی در استونی و شرایط کسب کمک هزینه های تحصیلی در این کشور مطلع و آشنا سازند.

استونی یکی از کشور های اروپای شمالی می باشد که کم تر از دو میلیون نفر جمعیت دارد و پایتخت آن شهر تالین نام دارد.

شرایط کسب بورس تحصیلی در استونی

وجود دانشگاه های معتبر و با کیفیت در کشور استونی باعث شده است تا در سال های اخیر دانشجویان و متقاضیان بی شماری جهت ادامه تحصیل و کسب بورس تحصیلی در استونی به این کشور کم جمعیت مهاجرت کنند. دریافت بورس و کمک هزینه های تحصیلی به دانشجویان کمک می کند تا به راحتی در دانشگاه مورد نظر مشغول به تحصیل شوند و دغدغه های مالی نداشته باشند. اکثر کمک هزینه های تحصیلی در کشور های مختلف به دانشجویان دوره های فوق لیسانس و دکترا ارائه می شود و دانشگاه های محدودی به دانشجویان دوره لیسانس کمک هزینه و بورس تحصیلی ارائه می دهند. بورس تحصیلی به افرادی ارائه میشود که شرایط و سابقه تحصیلی درخشانی داشته باشند و نمرات بالایی در دروس مشخص کسب کنند و یا حتی مدرک معتبر زبان مورد نظر را ارائه دهند. قبل از دریافت کمک هزینه ها و بورس تحصیلی در استونی متقاضیان حتما باید از شرایط تحصیل در این کشور مطلع باشند و همچنین درباره خود کشور استونی اطلاعات کاملی کسب کنند؛ زیرا محل سکونت و محل تحصیل تاثیر خاصی بر روی وضعیت درسی متقاضیان و دانشجویان خواهد داشت.

کسب بورسی تحصیلی در دانشگاه های کشور استونی شرایط خاصی دارد و دانشجویان می بایست برای بدست آوردن بورسیه های تحصیلی از دانشگاه های این کشور در مصاحبه مربوطه شرکت کنند. همچنین یکی دیگر از مهم ترین عوامل کسب بورسیه تحصیلی ارائه مدرک زبان انگلیسی معتبر (آیلتس) می باشد. در ادامه با کمک هزینه های تحصیلی در کشور استونی بیشتر آشنا خواهید شد.

انواع بورس تحصیلی در استونی

همانطور که می دانید کمک هزینه ها و بورس های تحصیلی در دانشگاه های کشور های مختلف متفاوت می باشند و دانشگاه هایی که کیفیت و سطح بالاتری دارند، کمک هزینه های تحصیلی بیشتر و بهتری به دانشجویان و متقاضیان بین المللی ارائه می دهند. در کشور استونی، بورسیه ها و کمک هزینه های مختلفی وجود دارد که در دوره ها، برنامه ها و همچنین رشته های تحصیلی گوناگون به دانشجویان خارجی و داخلی توسط دولت و یا دانشگاه ها ارائه می شود. در این بخش قصد داریم تا به معرفی کمک هزینه ها و بورسیه های تحصیلی مختلف در کشور استونی اشاره کنیم.

بورس تحصیلی در استونی

Compatriots scholarships

هدف از ارائه این بورس تحصیلی، حمایت از دانشجویان خارجی می باشد که قصد تحصیل در دانشگاه های دولتی معتبر کشور استونی را دارند می باشد. این کمک هزینه تحصیلی به دانشجویان و متقاضیان خارجی که در پنج سال اخیر به صورت مداوم در کشور استونی زندگی نکرده اند ارائه می شود. این کمک هزینه تمامی هزینه های ( هزینه های سفر، تحصیل، اقامت، رفت و آمد، بیمه و غیره) دانشجویان را در بر می گیرد. این بورسیه مناسب دانشجویانی می باشد که قصد دارند به زبان استونیایی در دانشگاه های دولتی این کشور مشغول به تحصیل شوند و در صورتی که دانشجو توانایی کافی تحصیل به زبان ذکر شده را نداشته باشد، می بایست در دوره های آموزش زبان شرکت کند. مدارک مورد نیاز برای کسب این بورسیه عبارتند از فرم های تکمیل شده و امضای فرم درخواست، ارائه برنامه درسی، ارائه پرونده سابقه های تحصیلی، ارائه کپی از صفحه اول پاسپورت، مدرک زبان، توصیه نامه.

شما عزیزان میتوانید با مراجعه به نوشتار کارت آبی اتحادیه اروپا از شرایط کسب این کارت به صورت کامل آگاه و مطلع شوید.

Study IT in Estonia specialty scholarship

هدف از ارائه این کمک هزینه تحصیلی در کشور استونی، حمایت از دانشجویان دوره کارشناسی در دانشگاه تکنلوژی می باشد و لازم به ذکر است که هر ساله حداکثر 400.000€ به دانشجویان این دوره کمک هزینه تحصیلی ارائه می شود. یک سوم دانشجویان می توانند با داشتن شرایط مورد نیاز این بورسیه تحصیلی را کسب کنند و در ماه 260€ به عنوان کمک هزینه تحصیلی دریافت کنند. برای بدست آوردن این بورسیه تحصیلی دانشجویان و متقاضیان حتما باید نمرات بالایی کسب کنند و شرایط مورد نیاز را دارا باشند.

LHV Bank Scholarship for Information Communication Technology students

این بورسیه تحصیلی به دانشجویان رشته فناوری ارتباطات اطلاعاتی ارائه می شود و دانشجویان برای کسب این کمک هزینه تحصیل باید شرایط و مدارک مورد نیاز را دارا باشند. مبلغ این بورسیه 1500€ در سال می باشد.

هموطنان عزیز می توانند جهت کسب اطلاعت درباره شرایط سرمایه گذاری در کشور های آمریکایی و کشور های اروپایی به مقاله سرمایه گذاری در آمریکا و اروپا مراجعه کنند.

مخارج و هزینه های تحصیل در کشور استونی

در کشور استونی، هزینه های تحصیل و زندگی بستگی به عواملی چون دانشگاه، رشته، دوره تحصیلی، برنامه تحصیلی، کالج، شهر و همچنین محل سکونت دارد. متقاضیان و دانشجویان بین المللی حتما باید قبل از مهاجرت به کشور استونی درباره هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور اطلاعات کامل کسب کنند. هزینه های تحصیل در کشور استونی از 1000€ الی 4500€ در سال می باشد و شایان ذکر است که مبلغ شهریه و هزینه های تحصیل در کشور استونی با توجه به موارد ذکر شده متفاوت و متغیر می باشند. همچنین هزینه زندگی و سکونت در کشور اروپایی استونی نیز 250€ الی 400€ در یک ماه می باشد.

شما عزیزان می توانید با هماهنگی های قبلی به دفتر موسسه حقوقی و مهاجرتی سفیران سروش سعادت مراجعه کنید و از شرایط مهاجرت به کشور های مختلف دنیا به صورت کامل آگاه شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *