مهاجرت تحصیلی فنلاند

بورسیه تحصیلی فنلاند

بورسیه تحصیلی فنلاند

در مقاله « بورسیه تحصیلی فنلاند»  نگاهی به سیستم آموزشی موجود در این کشور می اندازیم تا هرچه بهتر با شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در کشور فنلاند آشنا شویم. یکی از مزیت های این کشور در دسترس بودن سیستم آموزشی برای عموم مردم فارق از هر جایگاه و موقعیت اجتماعی، قومیت و سن و … می باشد.

جایگاه جهانی نظام آموزش و پرورش این کشور و هم چنین عدم دریافت هزینه ی تحصیلی از افراد موجب شده است اکشور فنلاند؛ یکی برترین کشور ها در این حوزه شناخته شود. جالب است بدانید؛ یکی از اصول اساسی این کشور یادگیری برای همه و در دسترس بودن امکانات برابر برای عموم می باشد. برای اینکه با شرایط پذیرش دانشجویان خارجی در این کشور آشنا شویم؛ اطلاعات مفیدی در مقاله ی« بورسیه تحصیلی فنلاند » در اختیار خوانندگان قرار خواهد گرفت.

آموزش و پرورش کشور فنلاند

هدف وزارت خانه ملی فنلاند؛ توسعه ی هرچه بیشتر محتوا و روش های آموزشی نوین می باشد؛ به همین سبب  از مقطع ابتدایی تا دبیرستان مشغول به فعالیت گسترده می باشند. گروه های آموزشی و پرورشی در فنلاند با برنامه ریزی ها ی مدون شرایط لازم برای فراگیری علم را مشخص می نمایند.

اهداف موسسات آموزشی، به کار بردن محتوی درست در موضوعات مختلف و هم چنین ارزیابی راهنمایی های کاربردی برای دانش آموزان و بهره مندی از رفاه مناسب در فضای آموزشی می باشد. در اوایل سال 1990 انجام بازرسی در نظام آموزشی این کشور لغو گردید؛ بدین ترتیب هدایت مدارس از طریق اطلاعات، تامین مالی و حمایت انجام می پذیرد.

اهداف آموزش و پرورش کشور فنلاند

در واقع این اهداف بر اساس قانون و الزاماتی مدون و دارای شرایط کافی برگزیده شده اند که منجر به ارائه خدمات آموزشی بهتر توسط مسئولان آموزش و پرورش این کشور گردیده اند. سیستم آموزشی فنلاند به مهارت معلمان و دیگر افراد مسئول آموزشی بسیار اهمیت می دهد بدین منظور ارزیابی این سیستم به صورت ملی و منطقه ای انجام می گیرد.

در هر مدرسه ارزیابی ویژه ای مربوط به آن و هم چنین سنجش ملی یادگیری وجود دارد؛ به همین منظور هر ساله این ارزیابی ها به صورت برگزاری آزمون در مدارس آموزش ابتدایی انجام می شود که موضوعات اصلی آن مرتبط با یادگیری زبان مادری، ریاضیات و ادبیات می باشد . در کل می توان به اهمیت ارزیابی ملی برای رسیدن به اهداف برنامه های درسی اصلی و الزامات صلاحیت مشخص شده برای آموزش اشاره کرد.

مزایای نظام آموزشی فنلاند

باتوجه به در دسترس بودن نظان آموزشی با کیفیت برای عموم مردم در کشور فنلاند؛ از دیگر اهداف آموزش و پرورش این کشور حداکثر نمودن توانایی های هر دانش آموز متناسب با  استعداد خویش است. در نتیجه برای رسیدن به این هدف عالی؛ برای کمک به هر دانش آموز از راهنمایی های لازم استفاده می نمایند.

به دلیل توجه کشور فنلاند به داشتن سیستم آموزشی نوین و برتر در جهان و هم چنین برخورداری از امکانات لازم ؛ حرفه ی تدریس یکی از مشاغل جذاب در بین مردمان این سرزمین شده است . هم چنین معلمان و مسئولان آموزشی دارای تحصیلات عالی و تکمیلی لازم می باشند و در رشته های عمومی و مقطع متوسطه دارای مدرک کارشناسی ارشد هستند.

منابع مالی آموزشی در فنلاند چگونه تامین می شوند؟

 • این کشور در زمره ی کشور های اروپایی است که از مزیت تحصیل رایگان برخوردار می باشند.
 • آموزش در فنلاند قبل از دوره ی ابتدایی شروع شده و تا سطوح عالی را در بر می گیرد.
 • برخورداری از کتب ضمن تحصیل و وعده های غذایی به صورت رایگان می باشد.
 • هم چنین دانش آموزانی که در مناطق دورتری از مدرسه زندگی می کنند می توانند به صورت رایگان از سیستم حمل و نقل استفاده نمایند.
 • در دوران دبیرستان بهره مندی از وعده های غذایی با سوبسید به راحتی امکان پذیر است.
 • با تمام نکات گفته شده ممکن است برای تحصیلات عالی مربوط به بزگسالان نیاز به پرداخت هزینه داشته باشید.
 • با ابن وجود سیستم پیشرفته ی تحصیلی در اختیار همگان قرار می گیرد و مسئله ی پرداخت هزینه را می توان با دریافت کمک هزینه های تحصیلی حل نمود.
 • برای ادامه ی تحصیل در مقطع دبیرستان؛ موسسات آموزش عالی یا نهاد های حرفه ای برای پرداخت کمک هزینه های مالی اقدام می نمایند.

بورسیه تحصیلی در فنلاند

مسئولیت تامین بودجه ی آموزشی و اعطا « بورسیه ی تحصیلی در فنلاند » بین دولت و مقامات محلی تقسیم شده تا هزینه ی دوره های آموزشی و ادامه ی تحصیل در کشور فنلاند به طور عمومی و رایگان تامین شود.

بخشی از خدمات اساسی شهری مربوط به آموزش ابتدایی و متوسطه می باشد که از طریق واگذاری قانونی دولت تامین می شود؛ که هزینه ی پیش بینی شده ی این واگذاری حدود یک سوم هزینه های محاسبه شده است. بودجه ای که به بخش آموزشی اختصاص داده می شود بر اساس گزارش دریافتی از مدارس، مبنی بر تعداد دانش آموزان آن و هم چنین قیمت واحد تعیین شده توسط سیستم آموزش مشخص می گردد.

دولت یا توجه به سه موضوع ذیل بودجه ی مربوط به دانشگاه های علوم کاربردی را مشخص می نماید:

 • هزینه ی واحد برای هر دانشجو
 • هزینه ی مرتبط با عملکرد
 • هزینه ی پروژه ها

دانشگاه های فنلاند یا تحت حقوق موسسات عمومی فعالیت می کنند و یا اینکه برای تامین هزینه های خود تحت حقوق موسسات خصوصی تامین بودجه می شوند. هم چنین دولت نیز دانشگاه های این کشور را تحت حمایت خود قرار می دهد و به آنها « بورسیه تحصیلی فنلاند » را اعطا می کند؛ با این وجود دانشگاه ها خواستار افزایش میزان بورسیه خارجی می باشند.

شایان ذکر است که افراد ساکن در خارج از اتحادیه ی اروپا برای اخذ « بورسیه تحصیلی در فنلاند » از طریق موسسات آموزش عالی این کشور باید هزینه های مربوط به تحصیل خود را پرداخت نمایند. البته بسته به شرایط موسسات آموزشی و هم چنین دوره آموزشی که در آن تحصیل می کنید و مدرک دریافتی که خواهان آن هستید؛ هنوز می توان انتظار تعلق گرفتن برخی از هزینه های تحصیلی را داشت.

نتیجه گیری

مطالب آورده شده در مقاله ی پیش رو، چکیده ای از اطلاعات لازم در ارتباط با « بورسیه تحصیلی فنلاند » را در اختیار خوانندگان محترم قرار داد. برای هرچه بهتر و دقیق تر انجام شدن برنامه های زندگیمان لازم است از راهنمایی مشاوران خبره در همان زمینه استفاده نماییم و اطلاعات لازم و کاربردی را بدست آوریم. ما و همکارانمان در « موسسه ی حقوقی سفیران سروش سعادت » تا کسب نتایج دلخواهتان با شما همراه خواهیم بود.

Related Posts

10 دیدگاه برای “بورسیه تحصیلی فنلاند

 1. شمشادی گفت:

  برای مقطع لیسانس و از داخل ایران هم میشه بورسیه تحصیلی فنلاند رو گرفت؟

 2. کسرا داوری گفت:

  بورسیه تحصیلی فنلاند در سال 2019 شامل هزینه های زندگی هم میشه یا خیر؟

 3. امیرحسین گفت:

  مقاله خیلی خوبی بود.
  مرسی

 4. yavar گفت:

  مقاله خوبی بود ممنون

 5. leilakk گفت:

  سلام. در مورد رشته های تحصیلی دانشگاه های فنلاند هم توضیح بدین. متشکر

 6. قراری گفت:

  سلام. بسیار عالی بود

 7. ارشاد گفت:

  برای دریافت بورسیه های تحصیلی این کشور باید از کدوم دانشگاه ها اقدام کنیم ؟

 8. amir abbas گفت:

  بابت مطلب جالبتون در مورد بورسیه تحصیلی فنلاند تشکر می کنم اگه امکانش هست در مورد ویزای کاری فنلاند هم مطلب بذارید.

 9. Hasti گفت:

  زمان اقدام برای اخذ بورسیه تحصیلی فنلاند چه زمانی می باشد؟
  امکان کار در زمان تحصیل در فنلاند وجود دارد؟
  ممنون

 10. صبا صابری گفت:

  دریافت بورسیه در این کشور سخته ؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *