مهاجرت تحصیلی جمهوری چک

بورسیه تحصیلی در چک

بورسیه تحصیلی در چک

بورسیه تحصیلی در چک دارای چه شرایطی می باشد؟ بورسیه تحصیلی در چک به چه کسانی تعلق می یابد؟ آیا مخارج تحصیل در چک مقرون به صرفه می باشند؟ مهاجرت تحصیلی به جمهوری چک چگونه انجام می شود؟ جمهوری چک در زمینه ی تحصیلی و آموزشی، دانشگاهی و نظام آموزشی در سال های اخیر پیشرفت بسیاری کرده است. هر ساله دانش آموزان و دانشجویان زیادی برای ادامه ی تحصیل به این کشور مهاجرت می کنند.کشور چک دارای شرایط بسیار خوب برای دانشجویان خارجی می باشد. همچنین شرایط مطلوب زندگی، رفاه اجتماعی و امنیت مثال زدنی این کشور موجب جذب مهاجران زیادی شده است.

 درباره جمهوری چک

کشور چک دارای حکومتی از نوع جمهوری دارد. این کشور یکی از اعضای اتحادیه شوروی بود که بیست و شش سال پیش، در سال هزار و نه صد و نود و نه مستقل شد و از بخش چک اسلواکی خارج گردید و به جمهوری چک تبدیل شد. برنامه های مختلفی طی سال های اخیر برای این کشور در نظر گرفته شده که باعث توسعه و رشد بازرگانی و تجاری این کشور و همچنین پیشرفت اقتصادی آن خواهد شد.

لازم به ذکر است که برای آباد شدن این کشور و همچنین زیبا شدن آن برنامه های بسیار خاص و جداگانه ای در نظر گرفته شده که در سال های آینده جمهوری چک را به یکی از زیبا ترین کشور های قاره ی اروپا تبدیل خواهد کرد. جمهوری چک برای پیشرفت و پیشروی در زمینه های مختلف تلاش بسیاری کرده و این پروسه همچنان ادامه دارد. این کشور در زمینه های صنعتی، اقتصادی، آموزش و پرورش و دانشگاهی در سال های اخیر پیشرفت چشمگیری داشته است. برای آشنایی بیشتر با جمهوری چک با ما همراه باشید. هموطنان عزیز و گرامی می توانند جهت کسب اطلاعات در مورد تحصیل و اقامت در جمهوری چک با مشاورین موسسه حقوقی و بین المللی سفیران سروش سعادت در تماس باشند.

تحصیل در جمهوری چک

دانشگاه های جمهوری چک به دلیل داشتن کیفیت بالا و روش های نوین تدریس، دانشجویان زیادی را از سراسر دنیا و کشورهای مختلف به خود جذب می کنند. دانشگاه های معتبر این کشور جزء دوازده دانشگاه برتر جهان در زمینه های مختلف می باشند که تقریبا چهل هزار دانشجو خارجی در دانشگاه های این کشور مشغول به تحصیل می باشند.

بورسیه تحصیلی در چک

متقاضیانی که برای ادامه ی تحصیل به فکر مهاجرت به جمهوری چک می باشند، می توانند با اخذ بورسیه تحصیلی از مخارج اقامت تحصیلی خود بکاهند. بورسیه تحصیلی به افرادی تعلق می یابد که دارای شرایط خاص باشند و یا از لحاظ تحصیل و درسی، نخبه محسوب شوند. بورسیه می تواند کمک زیاد به افراد بکند زیرا سکونت در اروپا با هزینه های زیادی همراه می باشد؛ اما لازم به ذکر است که برخی از کشور های اروپایی شرایط بسیار خوبی برای تحصیل دانشجویان خارجی در دانشگاه های خود ایجاد کرده اند. جمهوری چک یکی از کشور هایی می باشد که با صادر کردن بورسیه برای دانشجویان مختلف شرایط سکونت را آسان تر می کند.

معرفی کمک هزینه و بورسیه تحصیلی جمهوری چک

کمک هزینه دولت جمهوری چک

دولت جمهوری چک هر سال به دانشجویان خارجی که نیاز به پشتیبانی مالی دارند، بورسیه می دهد. این کمک هزینه به دانشجویان خارجی کمک می کند تا بتوانند در چک ادامه ی تحصیل دهند و از پس مخارج سکونت خود بر بیایند.

بورسیه تحصیلی به کدام دانشجویان

  • دانشجویان زبان چک در دوره های لیسانس و فوق لیسانس.
  • دانشجویان زبان انگلیسی در دوره های فوق لیسانس و دکترا.
  • کمک هزینه تحصیلی چک برای رشته هایی که به زبان چک می باشند بر اساس شرایط خاص متغیر می باشد.
  • کمک هزینه تحصیلی جمهوری چک برای آمادگی و یادگیری زبان نیز ارائه می شود.

لازم به ذکر است که کمک هزینه تحصیلی جمهوری چک به رشته های خاصی در زبان انگلیسی ارائه می گردد. تقاضای کمک هزینه تحصیلی جمهوری چک می بایست به صورت اینترنتی اقدام کنید و از جولای تا سپتامبر مهلت دارید.

جوایز تحصیلی تحت موافقت‌ نامه‌ های بین‌المللی دو جانبه

هر ساله به تعدادی دانشجو خارجی که در زمینه تبادل برنامه بین دولت ها فعالیت می کنند، از طریق وزارت آموزش و پرورش و وزارت جوانان و ورزش جمهوری چک و با تشخیص مقامات مناسب، بورسیه اهدا می شود. این کمک هزینه برای دانشجویان، داوطلب های رشته دکترا و کسانی که دوره ی تحصیلی خود را به پایان رسانده اند در نظر گرفته شده است. کاندید های این بورسیه می بایست تحقیقاتی را در زمینه ی مشخص شده انجام دهند و مدت ارائه این بورسیه دو تا ده ماه می باشد.

بورسیه تحصیلی ویشه‌گراد

دانشجویانی که اهل کشور های اوکراین، صربستان، روسیه، مونته نگرو، مولداوی، مقدونیه، کوزوو، گرجستان، هرزگوین، بوسنی، بلاروس، آذربایجان، ارمنستان و آلبانی می باشند از این بورسیه بهره می برند. این بورسیه توسط سازمان ویشه گراد که از کشور های چون لهستان و جمهوری چک تشکیل شده است ارائه می شود. این بورسیه به دانشجویان مقطع های فوق لیسانس و دکترا تعلق می یابد.

کمک هزینه تحصیلی مرکز موراویای جنوبی

شرط لازم این توع بورسیه دانستن زبان چکی است. بورسیه تحصیلی مرکز موراویا جنوبی به دانشجویان این منطقه تعلق می یابد که مناسب مقطع های فوق لیسانس و دکترا می باشد. این بورسیه به دانشجویان خارج از اروپا ارائه می شود و از اول سال تحصیلی تا ژانویه ادامه دارد.

بورسیه تحصیلی جمهوری چک ارسموس

این بورسیه توسط اتحادیه اروپا برای حمایت و پشتیبانی از جوانان، ورزش و آموزش پرورش ارائه می شود که دارای پانزده میلیارد یورو بودجه می باشد. بورسیه ی تحصیلی ارسموس پلاس برای مقطع های تحصیلی لیسانس، فوق لیسانس و دکترا می باشد.

بورسیه تحصیلی دانشگاه ماساریک برای دانشجویان هنر خارجی

این بورسیه به طور ماهانه به دانشجویان خارجی هنر دانشکده هنر دانشگاه ماساریک تعلق می یابد و شام شش کمک هزینه سه ماهه برای دانشجویان منتخب می باشد. رشته های زبان، فرهنگ و ادبیات از انواع رشته های این دانشکده می باشند. دانشجویانی که می خواهند این بورسیه را دریافت کنند باید زبان چک را یاد بگیرند و در رشته ی مطالعات چک مشغول به تحصیل باشند، مدت این بورسیه از اکتبر تا دسامبر می باشد. به طور کلی مهاجرت تحصیلی به چک از اهداف بسیاری از دانشجویان می باشد و دارای مزایای بسیار خوبی می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بورسیه تحصیلی در چک با مشاورین و وکلای مجرب موسسه حقوقی بین المللی  سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمائید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *