مهاجرت تحصیلی لوکزامبورگ

بورسیه تحصیلی در لوکزامبورگ

بورسیه تحصیلی در لوکزامبورگ

بورسیه تحصیلی در لوکزامبورگ موضوعی است که ما در این مقاله به آن می­پردازیم. دانشجویان زیادی علاقمند به تحصیل در کشورهای اروپایی هستند. بهتر آنست که دانشجویان از تجربه های مفید موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این زمینه استفاده نمایند.

لوکزامبورگ کشوری مدرن و چند زبانه محسوب می­شود که دانشجویان بین المللی زیادی از سراسر جهان برای تحصیل این کشور را انتخاب می­کنند. بطوریکه هم اکنون این کشور میزبان 6200 دانشجو از میان 100 کشور جهان می­باشد. دانشجویان علاقمند به تحصیل در دانشگاههای اروپایی این کشور را بدلیل شهریه های پایین بهترین گزینه می­دانند.

دانشگاههای لوکزامبورگ به دانشجویان آموزش در سه مقطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری را ارائه می­نماید. دانشجویان بین المللی امکان پذیرش در اکثر رشته های این دانشگاه را دارند. برخی از دانشگاههای لوکزامبورگ به دانشجویان بین المللی کمک هزینه و بورسیه اعطا می­نمایند.

همچنان دانشجویان در این کشور اجازه انجام کار در ضمن تحصیل را دارند تا بتوانند بخشی از هزینه های زندگی دانشجویی خود را پوشش دهند. بورسیه تحصیلی موضوعی است که اکثر دانشجویان قبل از ورود به کشور مقصد به آن می­اندیشند. ما در اینجا به این موضوع خواهیم پرداخت و از عزیزانی که قصد ادامه تحصیل در لوکزامبورگ را دارند دعوت می­نمائیم تا مقاله را به دقت مطالعه نمایند.

شرایط بورسیه تحصیلی در لوکزامبورگ

همانطور که می­دانید دانشجویان زیادی تمایل به تحصیل در کشورهای اروپایی را دارند. دانشگاههای کشور لوکزامبورگ هر ساله دانشجویان بین المللی زیادی را پذیرش می­نمایند. همچنین این دانشگاهها به دانشجویان کمک هزینه تحصیلی و در بعضی موارد بورسیه های تحصیلی اعطا می­نماید.

دانشجویانی که در رشته های حقوق، اقتصاد و امور مالی تحصیل می­کنند شرایط بهتری برای اخذ بورسیه در این کشور را دارند. تقریباً 400 رشته در دانشگاههای کشور لوکزامبورگ به زبان انگلیسی تدریس می­گردد. به همین دلیل اکثر دانشجویان بین المللی برنامه های زبان انگلیسی ین کشور شرکت می­کنند.

دانشگاههای کشور لوکزامبورگ بیشترین بورسیه ها را برای دانشجویان بین المللی که در مقطع دکتری و فوق دکتری تحصیل می­کنند قرار داده است. هرچند که این دانشگاهها بورسیه هایی برای دانشجویان در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد نیز قرار داده است، اما این بورسیه ها بیشتر به دانشجویانی که دارای رزومه های قوی هستند تعلق می­گیرد. دانشجویان می­توانند با اخذ بورسیه های تحصیلی این کشور هزینه های زندگی خود در این کشور را کاهش دهند.

دانشجویان برای دریافت بورسیه های تحصیلی بایستی دارای شرایط زیر باشند:

  • پناهنده نباشند.
  • اقامت کشور لوکزامبورگ را داشته باشند ویکی از اعضای خانواده شهروند کشور لوکزامبورگ بشمار رود.
  • همچنین دانشگاههای این کشور کمک هزینه هایی معادل 13000 یورو در سال به دانشجویان پرداخت می­کند. علاوه بر این کمک هزینه ها، هزینه های ثبت نام دانشجویان که برابر با3700 یورو می­باشد را نیز پرداخت می­نمایند.

بورسیه تحصیلی در لوکزامبورگ

اگرچه هزینه های تحصیل در دانشگاههای کشور لوکزامبورگ در مقایسه با دانشگاههای دیگر کشورها بسیار پایین تر است. اما دانشجویان بایستی مبالغی را جهت تحصیل به دانشگاههای این کشور پرداخت نمایند. بورسیه تحصیلی در لوکزامبورگ بیشتر به دانشجویان مقطع دکتری تعلق می­گیرد. همچنان تعدادی بورسیه به دانشجویان در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد نیز تعلق می­گیرد. ناگفته نماند این بورسیه ها به دانشجویان با رزومه های تحصیلی قوی اعطا می­گردد.

بورسیه دانشگاه لوکزامبروگ چگونه است؟

یکی از مهمترین دانشگاههای کشور لوکزامبورگ، دانشگاه لوکزامبورگ این کشور است که در پایتخت این کشور شهر لوکزامبورگ واقع گردیده است. این دانشگاه در سال 2003 میلادی در این شهر تأسیس گردید و پذیرای دانشجویان زیادی از سرتاسر جهان می­باشد. آموزش در این دانشگاه به چند زبان برای دانشجویان بین المللی ارائه می­گردد.

این دانشگاه تقریباً با 90 دانشگاه معتبر در سراسر دنیا همکاری می­نماید که دانشجویان می­توانند پروژه های تحقیقاتی خود را با دانشجویان دیگر مبادله نمایند. این دانشگاه به دانشجویان بین المللی بورسیه هایی را اعطا می­نماید که دانشجویان برای دریافت این بورسیه ها بایستی دارای رزومه های قوی باشند. دانشگاه لوکزامبورگ دارای سه دانشکده علوم فناوری و ارتباطات- دانشکده حقوق و اقتصاد- دانشکده هنر می­باشد.

متوسط هزینه های زندگی در لوکزامبورگ چگونه است؟

دانشجویان برای زندگی در کشور لوکزامبورگ به طور متوسط مبلغی در حدود 400-600 یورو در ماه پرداخت می­نمایند. بخش وسیعی از این هزینه ها مربوط به اسکان و خوابگاههای دانشجویی در این کشور است.

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به دانشجویان پیشنهاد می­نماید تا با انجام کار ضمن تحصیل هزینه های زندگی خود را پوشش دهند. اگرچه یافتن کار دانشجویی در این کشور کمی دشوار می­باشد، اما دانشجویان با مشاروه با کارشناسان این مجموعه می­توانند راههای جستجوی کار را بیابند.

مقاطع تحصیلی در لوکزامبورگ چگونه اند؟

کارشناسی

تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه لوکزامبورگ 3-4 سال طول خواهد کشید و لازمه پذیرش در این مقطع دارا بودن مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی می­باشد. دانشجویانی که بورسیه تحصیلی لوکزامبورگ به آنها تعلق نگرفته است باید سالانه 8 الی 10 هزار یورو بابت تحصیل در این دانشگاه پرداخت نمایند. همچنین دانشجویان بایستی شهریه تحصیلی هر ترم را در هنگام شروع ترم تحصیلی پرداخت نمایند. دانشجویان در این مقطع مجاز به انجام 10 ساعت کار دانشجویی در هفته می­باشند. از این طریق می­توانند بخشی از هزینه های زندگی خود را پوشش دهند.

کارشناسی ارشد

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به مدت 2 سال طول خواهد کشید. البته طول این دوره تحصیلی به رشته تحصیلی دانشجو و توانایی های وی نیز بستگی دارد. در برخی موارد دانشجویان کمتر و یا بیشتر از 2 سال در این دوره مشغول به تحصیل هستند. دانشجویان در این دوره اجازه 20 ساعت کار دانشجویی در هفته را دارند. 

دکتری

مدت تحصیل دکتری در این کشور سه سال است. در این دوره اساتید دانشجویان را بر کار بر روی پروژه های تحقیقاتی تشویق می­نمایند. اساتید دوره­ی دکتری در دانشگاه لوکزامبورگ از بهترین استادان در جهان بحساب می­آیند. بیشترین بورسیه تحصیلی در لوکزامبورگ متعلق به دانشجویان این دوره می­باشد. همچنین دانشجویان در این دوره اجازه انجام کار به مدت 30 ساعت در هفته را دارند.

دانشجویان با سوالات زیادی در رابطه با بورسیه تحصیلی در لوکزامبورگ روبرو می­شوند از جمله:

  • آیا دیگر دانشگاههای کشور لوکزامبورگ به دانشجویان بورسیه تحصیلی اعطا نمی­نماید؟
  • آیا افراد با دریافت بورسیه های تحصیلی اجازه انجام کار دانشجویی در این کشور را دارد؟
  • آیا افراد با تحصیل در دانشگاههای این کشور می­تواند در سایر کشورهای اروپایی به انجام کار بپردازد؟

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت علاقمند به پاسخگویی به سوالات دانشجویان عزیز در زمینه بورسیه تحصیلی لوکزامبورگ می­باشد. دانشجویان برای مشاره و راهنمایی می­توانند با کارشناسان این مجموعه ارتباط برقرار نمایند.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *