مهاجرت به کشور نروژ

بهترین راه مهاجرت به نروژ

بهترین راه مهاجرت به نروژ

آگاهی از بهترین راه مهاجرت به نروژ موضوعی فراگیر در سال 2020 می باشد که می بایست در خصوص اخذ اقامت این کشور برتر مهاجرتی مدنظر قرار داد. نروژ از بهترین کشور های دنیا برای مهاجرت و زندگی می باشد و کیفیت زندگی و ثبات اقتصادی بالا در این کشور موجب جذابیت کشور نروژ در بین مهاجران خارجی شده است. اگر قصد دارید علاوه بر بهترین راه مهاجرت به نروژ از شرایط زندگی در کشور نروژ، وضعیت اقتصادی این کشور، شرایط سکونت و اقامت در این کشور و سایر موارد مرتبط اگاه شوید، می توانید کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت را تا انتهای این نوشتار همراهی کنید.

شرایط زندگی در نروژ

برای مهاجرت به کشور نروژ با هدف زندگی، کار یا تحصیل، به اجازه اقامت نیاز خواهید داشت مگر اینکه شهروند نروژی باشید. برای بدست آوردن مجوز اقامت در کشور نروژ متقاضیان و مهاجران می بایست با شرایط پیچیده این امر به صورت کامل آگاه باشند. به طور کلی، اعطای اجازه اقامت به دو مورد ملیت متقاضیان و توان مالی آن ها بستگی دارد. این به طور کلی به این معنی است که متقاضیان خارجی که با یک پیشنهاد شغلی، نامه کسب پذیرش تحصیلی و یا سایر روش ها  به نروژ مهاجرت می کنند باید توان مالی خود را ثابت کنند.

یکی از مواردی که متقاضیان و مهاجران خارجی باید آن را در نظر داشته باشند، قیمت خانه و ملک در کشور نروژ می باشد. اجاره اتاق، آپارتمان یا خانه در نروژ هزینه های زیادی به همراه دارد. برای اجاره خانه در کشور نروژ یکی از رایج ترین شروط واریز کردن اجاره 3 ماه آینده قبل از عقد قرارداد با صاحبخانه می باشد. اگر به عنوان دانشجوی دانشگاه به نروژ می روید، توصیه می شود که در صورت امکان در خوابگاه های دانشجویی ساکن شوید. مردم کشور نروژ به دو زبان نروژی و انگلیسی تسلط بیشتری دارند و لازم به ذکر است که بیش از 5 میلیون نفر در این کشور زندگی می کنند. اکثراً در نتیجه افزایش قابل توجه نسبت جمعیت بالای 80 سال، جمعیت نروژ در اواخر قرن بیستم به آرامی اما به طور پیوسته رشد کرد.

معرفی بهترین راه مهاجرت به نروژ

همانطور که می دانید، مهاجرت به کشور های اسکاندیناوی از راه های مختلف امکان پذیر می باشد. اما باید به یا داشته باشید که با در نظر گرفتن بهترین راه مهاجرت به نروژ، شرایط مهاجرت به این کشور ساده نمی باشد. متقاضیان و مهاجران زیادی برای کسب اقامت و تابعیت در کشور نروژ اقدام به کسب ویزای این کشور می کنند. برای مهاجرت به کشور نروژ متقاضیان و مهاجران خارجی می بایست از طریق راه ها و روش های قانونی اقدام کنند. مهاجرت به کشور نروژ از طریق تحصیل، اشتغال، سرمایه گذاری، ازدواج و سایر روش های قانونی امکان پذیر می باشد؛ اما از برجسته ترین راه های مهاجرت به نروژ می توان به مهاجرت به نروژ از طریق تحصیل، مهاجرت به نروژ از طریق کار و مهاجرت به این کشور از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت در نروژ اشاره کرد.

بهترین راه مهاجرت به نروژ، تحصیل

مهاجرت به کشور نروژ از طریق تحصیل راهی مناسب برای ورود به خاک این کشور و سپس اخذ اقامت نروژ می باشد. متقاضیان و دانشجویانی که قصد دارند از طریق تحصیل به کشور نروژ مهاجرت کنند، می بایست در دانشگاه مورد نظر خود اقدام به کسب قبولی کنند و برای دریافت ویزای تحصیلی این کشور، نامه پذیرش معتبر از دانشگاه ارائه دهند. آموزش و پرورش در تمام سطوح در کشور نروژ رایگان است. به این معنی که دانشجویان بین المللی کارشناسی و کارشناسی ارشد نیازی به نگرانی در مورد شهریه ندارند. همچنین نیازی به نگرانی در مورد زبان نروژی جهت تحصیل در دانشگاه های این کشور نمی باشد؛ زیرا تعداد زیادی از برنامه های تحصیلی مختلف به زبان انگلیسی در دانشگاه های این کشور تدریس می شود.

موسسات آموزش عالی در نروژ روند بولونیا را دنبال می کنند. بنابراین نوع و ساختار برنامه ها مشابه موارد مشابه در انگلیس می باشد. سال تحصیلی نروژ از اوت تا ژوئن برگزار می شود و به دو ترم پاییز (آگوست تا دسامبر) و بهار (ژانویه تا ژوئن) تقسیم می شود و به طور کلی، ساختار سیستم آموزش عالی در نروژ بسیار شبیه انگلیس است. بهترین دانشگاه های کشور نروژ برای ادامه تحصیل در دوره های تحصیلی مختلف عبارتند از:

 • دانشگاه علم و فناوری نروژ
 • دانشگاه علوم زندگی نروژ
 • دانشگاه آگدر
 • دانشگاه برگن
 • دانشگاه نوردلند
 • دانشگاه اسلو
 • دانشگاه استاوانگر

مهاجرت به کشور نروژ از طریق کار

یکی دیگر از برجسته ترین و بهترین روش های مهاجرت به کشور نروژ و مقیم شدن در این کشور، مهاجرت کاری به کشور نروژ می باشد. چندین کار وجود دارد که می توانید انجام دهید تا شانس یافتن کار در نروژ را افزایش دهید. اولین مورد یادگیری زبان نروژی است. در حالی که انگلیسی در این کشور به طور گسترده صحبت می شود، اما زبان نروژی در بسیاری از سازمان ها استفاده می شود. یادگیری زبان نروژی فرصت های مختلفی را برای متقاضیان خارجی می کند. ممکن است کارگران خارجی برای یافتن شغل در کشور نروژ شرایط سختی داشته باشند.

لازم به ذکر است که در مورد استخدام نیروی کار در کمپانی های کشور نروژ، شهروندان این کشور در اولویت قرار دارند. بزرگ ترین بخش اقتصادی کشور نروژ خدمات می باشد و صنایع عمده این کشور عبارتند از کشاورزی، مواد شیمیایی، ماهیگیری، فرآوری مواد غذایی، فلزات معدن، محصولات کاغذی، نفت و گاز، حمل دریایی و همچنین منسوجات می شود.

متقاضیانی که قصد دارند در کشور نروژ کار کنند، باید در نظر داشته باشند که کار کردن در این کشور و کسب پیشهاد کاری در نروژ مانند شرایط اشتغال در کشور انگلستان می باشد. قبل از شرکت در مصاحبه، یک نامه CV و جلد چاپی دو صفحه ای، که در آن کپی مدارک و مدارک تحصیلی خود را ارسال می کنید، آماده کنید. هر پرونده باید متناسب با شغل جمع آوری شود و رزومه ها و مدارک زبان نروژی و انگلیسی می بایست در پرونده قرار بگیرند.

شرایط اقامت کاری در کشور نروژ

به تمام شهروندان اتحادیه اروپا و اروپا اجازه داده می شود که 3 ماه قبل از ثبت نام در دفتر پلیس، بدون ویزا در نروژ زندگی و کار کنند. کارجویانی که پس از 6 ماه موفق به یافتن شغل نمی شوند، باید قبل از اینکه دوباره این روند را شروع کنند، کشور را ترک کنند. شهروندان اتحادیه اروپا و اروپا پس از 5 سال به طور خودکار واجد شرایط اقامت دائم هستند. با این حال اتباع غیر EEA برای درخواست اجازه اقامت باید با سفارت نروژ خود تماس بگیرند و باید پس از 3 سال برای اقامت دائم اقدام کنند.

شرایط اقامت کاری در کشور نروژ

مهاجرت به کشور نروژ از طریق سرمایه گذاری

اقتصاد کشور نروژ در شرایط فوق العاده مطلوبی قرار دارد و از ثبات بسیار بالایی برخوردار می باشد. اقتصاد نروژ با ترکیبی از مالکیت خصوصی و عمومی، باز و مختلط است و لازم به ذکر است که مسیر نروژ همیشه برای سرمایه گذاری های خارجی باز بوده است. حدود 6000 شرکت محدود متعلق به خارجی در بسیاری از دفاتر شعب اضافی در کشور نروژ وجود دارد. شرکت های خارجی حدود 25% کل ارزش آفرینی در نروژ و حدود 20% اشتغال را تشکیل می دهند. در طول دهه گذشته، نروژ نسبت به بسیاری از کشورهای دیگر رشد جدی سرمایه گذاری های خارجی داشته است. نروژ عضو اتحادیه اروپا نمی باشد اما این کشور بخشی از بازار داخلی از طریق توافق نامه EEA است، از این رو شرکت های نروژی فرصت هایی برابر با کشورهای عضو اتحادیه اروپا دارند.

دلایل سرمایه گذاری در نروژ

از مهم ترین دلایل مهاجرت به نروژ از طریق سرمایه گذاری می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سرشار از منابع طبیعی مانند نفت و گاز، منابع دریایی، مازاد انرژی آبی بدون انتشار و منابع جنگلی
 • اقتصاد قوی، قدرت خرید بالا و بزرگترین صندوق ثروت حاکم بر جهان
 • صنایع کلاس جهانی در بخش های نفت و گاز، انرژی، دریانوردی و غذاهای دریایی
 • مکانی عالی برای زندگی
 • رتبه اول شاخص سالانه توسعه انسانی در چندین سال متوالی

متقاضیان گرامی برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط کسب ویزای کشور نروژ و سایر کشور های برتر جهان برای زندگی، ادامه تحصیل و اشتغال و همچنین سرمایه گذاری می توانید با همکاران ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمائید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *