مهاجرت تحصیلی فرانسه

بهترین دانشگاه های فرانسه 2019

بهترین دانشگاه های فرانسه در سال 2019

شناختن بهترین دانشگاه های فرانسه 2019 باعث میشود بتوانید برای تحصیل در دانشگاه های فرانسه با توجه به شرایط فردی خودتان بهترین تصمیم را اتخاذ نمایید.طی این مقاله ، سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بهترین دانشگاه های کشور فرانسه در سال  2019 را بر اساس رتبه بندی استاندارد جهانی QS  اعلام می دارد. رتبه بندی دانشگاه جهانی QS یکی از مهمترین رتبه بندی های ارجاعی است. رتبه بندی QS با دقت زیادی بر روی نظرسنجی دانشگاهی توسط دانشجویان و کارکنان دانشگاه ها و از بین هزاران دانشگاه علمی سراسر دنیا مطالعه و تحقیق می نماید و هر ساله دانشگاه های جهان را در یک جدول رتبه بندی اعلام می دارد.رتبه بندی دانشگاه جهانی تحصیلات تکمیلی طیف وسیعی از آمار های مرتبط را جمع آوری می کند و برابر با کیفیت آموزش، برتری تحقیق و تاثیر تحقیقات ، تعداد مقالات و از طریق استنادات معتبر رتبه هر دانشگاه را مشخص می کند.

درمورد دانشگاه های فرانسه 2019

فرانسه یکی از محبوب ترین کشورهای میزبان دانشجوی بین الملل در جهان است. البته طبق آمار کشور کانادا در درجه بسیار بالاتری قرار دارد و غلاقه مندارن به تحصیل در کانادا بیشترند اما با این حال فرانسه نیز شرایط مساعدی را برای دانشجویان فراهم می کند که البته هزینه های این مساعدت ها نیز معمولا گران تمام می شود. همچنین علی رغم این که فرانسویان سخت گیری فراوانی نسبت به تحصیل به زبان فرانسوی دارند و روی این نکته تاکید میورزند اما رفته رفته این شرایط کمرنگ شده و امروز بسیاری از دانشگاه های فرانسوی این را میپذیرند که دانشجویان بین الملل برنامه های تحصیلی خود را به زبان انگلیسی طی کنند. همچنین فرانسه برنامه های آموزشی فوق العاده مثل فرصت های مطالعاتی تابستانی برای دانشجویان علاقه مند به کارهای پژوهشی برگزار می نماید و در بعضی از تحقیقات علمی این فرصت را به صورت رایگان در اختیار پژوهشگران قرار میدهد تا از امکانات رفاهی ، خوابگاه و کتابخانه های کهن دانشگاه های فرانسه استفاده نمایند.

بهترین دانشگاه های فرانسه 2019

دانشگاه سوربن (Sorbonne University)

یکی دیگر از دانشگاه های برتر در پاریس که با ادغام نهاد های  علمی مختلفی تشکیل شده دانشگاه سوربن است. این دانشگاه در سال 2020 در رتبه 77 در جهان قرار خواهد گرفت و همچنان سومین دانشگاه برتر شهر پاریس است. دانشگاه سوربن در سال 2018 توسط ادغام دانشگاه پاریس، دانشگاه قدیم سوربن و دانشگاه پیر و ماری کوری تشکیل شد و دارای بزرگترین دانشکده علوم و علوم انسانی در فرانسه  است. جامعه دانشجویی 55،600، از جمله 10،200 دانشجوی بین المللی باعث اهمیت این دانشگاه در مجامع علمی بیشتر شود. دانشگاه سوربن دارای چشم انداز نوآورانه و جهانی است و متعهد به همکاری طولانی مدت با دانشگاه های بین المللی برای تحقیق بیشتر علمی است. این دانشگاه همچنین در ابوظبی، پایتخت امارات متحده عربی، یک ساختمان نمایندگی علمی دارد که دانشجویان می توانند ادبیات، زبان، علوم انسانی و علوم پایه را مطالعه کنند.

دانشگاه سوربن دارای 3 دانشکده است علاوه بر این سه دانشگاه ساختمان های آموزش های آزاد یا همان کلاس های فوق برنامه وجود دارد که تقریبا اکثر رشته های هنری ورزشی را دارد. دانشکده نخست این دانشگاه مرکز علوم انسانی است. رشته آموزشی علمی آموزه های باستانی دانشگاه سوربن در این دانشکده قرار دارد.رشته های تاریخ، جغرافیا، زبان، موسیقی شناسی، فلسفه نیز بخشی از این دانشکده است. دانشکده علوم پایه دانشگاه سوربن نیز دومین دانشکده این مرکز است که هرساله دانشجویان زیادی را در هنگام شروع هر دو ترم جذب میکند. این دانشکده بیش از 125 آزمایشگاه دارد که اکثر آنها در ارتباط با مرکز ملی تحقیقات علمی (CNRS) فعالیت می کنند. برخی از موسسات و آزمایشگاه های برجسته آن عبارتند از: انستیتو پوینکاره (ریاضیات)، رباتیک ، مرکز محاسبات ریاضیات، ساختمان فعالیت های مشترک با دانشگاه پاریس ، ساختمان فیزیک کوانتومی. دانشکده پزشکی نیز سومین دانشکده این دانشگاه معروف است که دارای بیمارستان های آموزشی عمده ای می باشد.

دانشگاه علوم پزشكي و تحقيقات لاتراس (PSL)

دانشگاه علوم پزشکی لاتراس یا به لاتین (Paris Sciences et Lettres Research University) در رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS در رتبه پنجم دانشگاه های برتر در پاریس و فرانسه قرار دارد و یک دانشگاه ایالتی است که در سال 2010 تاسیس شد. هرچند این دانشگاه قدمتی ندارد اما با مدیریت علمی  9 عضو دانشمند این دانشگاه به سرعت پیشرفت کرده است. این دانشگاه با 17000 دانشجو و 4500 معلم ، محقق و کارمند هرساله افتخارات علمی فراوانی را به دست می آورد. دانشگاه دارای ارتباطات عالی با کارفرمایان و همکاری های استراتژیک با سایر دانشگاه های نخبه در سراسر جهان مانند دانشگاه ملی استرالیا و دانشگاه کمبریج بریتانیا است و به همین دلیل پتانسیل های کاری فراوانی در این دانشگاه وجود دارد و اکثر فارغ التحصیلا این دانشگاه مشغول به کار در حوزه علمی مرتبط هستند.

دانشگاه پلی تکنیک (ParisTech)

این دانشگاه در رتبه بندی دانشگاه های جهان QS رتبه 27 در جهان را کسب کرده است. در حال حاضر این دانشگاه نزدیک به 30 کیلومتری خارج از مرکز پاریس قرار دارد و با جمعیتی بیش از 4،600 دانشجو مشغول به فعالیت است. علت ساخته شدن این دانشگاه در خارج از شهر پاریس این بوده که حدود 160 هکتار فضای وسیع برای انواع امکانات ورزشی ، رفاهی ، علمی و پژوهشی در این دانشگاه قرار گرفته و حتی این دانشگاه را به عنوان شهر کوچک علمی پاریس می شناسند.

دانشگاه پاریس (University of Paris)

دانشگاه پاریس رتبه 253 رنک جهانی را در سال جاری در QS World به خود اختصاص داده است. این دانشگاه در اصل از ادغام چندین موسسه علمی و آموزشی مانند مرکز آموزشی پاریس دکارت ، دانشگاه پاریس دیادو (پاریس 7) و موسسه (IPGP) فیزیک پاریس تشکیل شده.  دانشگاه پاریس 13 دانشکده علمی دارد و در حال حاضر یک دانشگاه بزرگ و معتبراست، این دانشگاه با میزبانی بیش از 61000 دانشجو، با فاصله زیادی از دانشگاه های دیگر فرانسه در خصوص اعتبار و شهرت بالاتر قرار گرفته.

بهترین دانشگاه های فرانسه 2019

در این مقاله تلاش شد تا با تعدادی از دانشگاه های برتر فرانسه آشنا شوید. البته کشور فرانسه بیش از 214 دانشگاه و کالج دارد و حدود 70 دانشگاه آن اعتبار علمی بالایی دارند. البته به یاد داشته باشید همه این دانشگاه ها مورد تایید وزارت علوم و تحقیقات و فناوری جمهوری اسلامی ایران نیست. برای پی بردن به تاییدیه دانشگاه هم می توانید به سایت رسمی وزارت علوم مراجعه نمایید و یا می توانید با کارشناسان مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشید تا در خصوص مهاجرت به فرانسه و مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل اطلاعات مورد نیاز را کسب نمایید.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *