مهاجرت به کانادا
صفحه اصلی » کشورها » کانادا » برنامه های استانی ایالات مختلف کانادا

برنامه های استانی ایالات مختلف کانادابرنامه های استانی ایالات مختلف کانادا به مانند کشور آمریکا با هم فرق می کند در صورتی که شما هم علاقه مند به کسب نمون اطلاعاتی در مورد برنامه های استانی ایالات مختلف کانادا هستید با مطالعه نمودن این مقاله و هم چنین مراجعه نمودن به سایر مقالات موجود در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به اطلاعات جامعی دست یابد.
در کانادا هر استان و ایالت، به استثنای ایالت کبک، دارای برنامه های پذیرش خاص خود می باشد (PNP)است که مختص افرادی می باشد را که مایل به اقامت در آن استان خاص برای مهاجرت سریع می باشند، هر یک از برنامه های استانی ایالات مختلف کانادا دارای معیارها، و دستورالعمل های مختص به خود و هم چنین جریان های خاص استان مختص به خود می باشد با این توضیح که برنامه های مهاجرتی  برای هر فردی مختص به خود می باشد که با هدف جمع آوری دقیق جمعیت کارگران ماهر، دانشجویان و متخصصان کسب و کار است. این اجازه می دهد تا هر استان و ایالت برای جذب مهاجران جدید که دارای مهارت های دقیق، تجربه کاری و دانش مورد نیاز باشند برای برآوردن نیازهای بازار محلی و اقتصاد متمایز این کشور اقدام نمایند.

آشنایی با اکسپرس ورودی PNP

متقاضیان مهاجرت به  کاناد ملزم می باشند که یک نمایه ورود جدید Canadian Entry را ایجاد نمایند ، در این زمان می توانند مشخص نمایندکه علاقه مند به مهاجرت به کدام استان یا ایالت می باشند که مایل به مهاجرت آنجا هستند. البته این امکان وجود دارد که برای یک نامزد تحت یک جریان خاص مستقیما درخواست شود. هم چنین لازم به ذکر می باشد هدف قرار دادن جریان مطلوب PNP (ها) از طریق ورود اکسپرس می تواند به طور چشم گیری شانس پذیرش درخواست برای اقامت دائم کانادا را افزایش دهد. با دریافت یک گواهینامه از PNP کانادا، امکان کسب امتیاز کافی در سیستم رتبه بندی اکسپرس ورودی برای متقاضیان را افزایش می دهد تا بتوانند در قرعه کشی بعدی (ITA) شانس خود را افزایش دهند.

روش های دست یابی به برنامه های استانی ایالات مختلف کانادا

به صورت کلی دو روش موثر برای دست یابی به برنامه های استانی ایالات مختلف کانادا وجود دارد که عبارتند از:

روش اول:  در این روش متقاضیان مهاجرت به کانادا به طور مستقیم  و براساس برنامه های ایالتی این کشور اقدام می نمایند. و بر اساس  برنامه های ورودی اکسپرس استان اعمال می شود.

روش دوم: در این روش متقاضی ابتدا اقدام به ایجاد نمودن یک نمایه اکسپرس ورودی که نشان می دهد که در کدام یک از استان ها و ایالات این کشور قصد دارند که به اشتغال بپردازند و در آنجا  زندگی کنند می کند .واگر متقاضیان مهاجرت به کانادا از یکی از این استان ها اطلاع  کافی داشته باشند در این صورت می توانند پس از دریافت اکسپرس خود برای مهاجرت به این کشور اقدام نمایند.

بررسی انواع برنامه های استانی ایالات مختلف کانادا

مهم ترین برنامه های مهاجرتی استان های کانادا عبارتند از:

  • برنامه های استانی ایالت بریتیش کلمبیا
  • برنامه های استانی ایالت آلبرتا
  • برنامه های استانی ایالت ساسکاچوان
  • برنامه های استانی ایالت استان مانیتوبا
  • برنامه های استانی ایالت استان انتاریو
  • برنامه های استانی ایالت نیوبرانزویک
  • برنامه های استانی ایالت نوا اسکوشیا
  • برنامه های استانی ایالت نوا اسکوشیا جزیره پرنس ادوارد
  • برنامه های استانی ایالت استان نیوفاندلند

در ادامه این مقاله به بررسی مهم ترین برنامه های استانی کشور کانادا خواهیم پرداخت.

برنامه های استانی ایالت بریتیش کلمبیا (BC PNP)

ایالت بریتیش کلمبیا، که مرکز تنوع فرهنگی و رشد اقتصادی کشور کانادا می باشد.اصلی ترین شهر این ایالت شهر ونکوور یعنی سومین شهر بزرگ کشور کانادا هست برنامه های استانی ایالت بریتیش کلمبیا (BC PNP) مختص متقاضیانی می باشدکه دارای مهارت و تجربه کافی باشند و بتوانند گواهینامه ولسوالی بریتیش کلمبیا را  دریافت کنند، که این گواهی اجازه می دهد که خارجیان برای اقامت دائم کانادا درخواست دهند. در تاریخ 27 ژانویه 2016، دولت بریتیش کلمبیا یک سیستم ثبت نام مهاجرت مهارت (SIRS) برای BC PNP را اعلام کرد. این سیستم مبتنی بر امتیاز به داوطلبان نمره ثبت نام می دهد که تعیین می کند که آیا آنها می توانند برای در خواست دادن دعوت شوند نمره این اشخاص بر مبنای تعدادی از عوامل مانند سطح تحصیلات، سالهای تجربه کار مستقیم و تحصیلات تکمیلی است. پیشنهاد استخدام میتواند منعکس کننده توانایی فرد برای موفقیت در بازار کار و کمک به اقتصاد  این استان باشد.
برنامه های مهارجرتی این استان تحت دو جریان اصلی اقدام به پذیرش مهاجر ان می کنند که عبارتند از :
مهاجرت متقاضیان با مهارت (ورود از طریق اکسپرس بریتیش کلمبیا)
مهاجرت کارآفرینان

اصلی ترین متقاضیان مهاجرت با مهارت عبارتند از :
رده کارگر ماهر
رده بهداشت حرفه ای

رده مقطع کارشناسی ارشد بین المللی
رده فارغ التحصیلان بین المللی

برنامه های استانی ایالت آلبرتا (AINP)

متقاضیان مهاجرت به ایالت آلبرتا باید مهارت ها و توانایی های خود را برای  فعالیت نمودن در مشاغلی که با کمبود نیرو مواجه هستند  را داشته باشند و هم چنین بتوانند برای خانواده های خود این فرصت ها را فراهم کنند. این برنامه توسط دولت آلبرتا و دولت فدرال اجرا می شود.
لازم به ذکر می باشد که اگر فردی از طریق برنامه این استان اقدام نماید در این صورت ممکن است که برای اقامت دائم خود و یا همسر و فرزندان وابسته به حقوق قانونی خود درخواست بدهد.
این درخواست که برای اخذ اقامت دائم کانادا داده می شود توسط اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا بررسی می شود و در نهایت دولت فدرال تصمیمات نهایی را در مورد این برنامه ها میگیرد.
اگرمتقاضیان مهاجرت به استان آلبرتا  از 14 ژوئن 2018 اقدام به درخواست نمودن مهاجرت  با این استان را نمایند در این صورت معیارهای تنظیم شده برای درخواست این اشخاص اعمال خواهد شد.

با توجه به اتمام مقاله برنامه های استانی ایالات مختلف کانادا در صورتی که شماه هم علاقه مند به مهاجرت نمودن به یکی از این ایلات شدید این فرصت را دارید تا با مراجعه نمودن به سایر مقالات موجود در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نظیر ویزای کاری انتاریو و یا هزینه های زندگی در کانادا به اطلاعات جامعی دست یابید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *