مهاجرت تحصیلی کانادا

بررسی شرایط تحصیل در کانادا

در صورتی که شما هم علاقه مند به کسب نمودن اطلاعاتی در زمینه مهاجرت نمودن به کانادا از روش تحصیل به این در این کشور هستید با مطالعه نمودن مقاله بررسی شرایط تحصیل در کانادا و هم چنین مراجعه نمودن به سایر مقالات موجود در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می توانید به اطلاعات جامعی دست یابید. متقاضیان تحصیل در کانادا  با اقدام به درخواست نمودن تحصیل در  این کشور می توانند به عنوان یک دانشجوی بین المللی، شانس در یافت اجازه تحصیل خود در این کشور را  افزایش دهند و در مورد کار در هنگام تحصیل و یا پس از فارغ التحصیلی اطلاعات  خود را افزایش دهند.

مزیت های های تحصیل در کانادا

کانادا، به عنوان یک مرکز تحصیلی جذاب به واسطه تنوع فاکتورهایی شامل کیفیت برتر آموزشی، مقرون به صرفه بودن تحصیل در این کشور، اعتبار و شهرت جهانی،  دارای اعتبار جهانی است خود کانادا به تنهایی معیارها و استانداردهای تحصیلی خاصی را تدوین و برنامه ریزی کرده است و سیستم های خیلی قوی برای ارتقا کیفیت آموزشی دارد که نهایتا  به صورتی طراحی شده است که فرصت ها برای بلند مدت را گسترش دهد. هزینه های تحصیلی و زندگی و  هم چنین کیفیت زندگی در کانادا در قیاس با سایر مراکز آموزشی برتر همانند ایالات متحده آمریکا و انگلستان بسیار پایین تر است. مجموعا 13 دانشگاه کانادا، توسط QS در بین 200 دانشگاه برتر دنیا رتبه بندی شده است که 3 دانشگاه این کشور  در بین 50 دانشگاه برتر دنیا قرار دارند. دانشگاه های برتر کانادایی شامل؛

 • دانشگاه تورنتو
 • دانشگاه واترلو
 • دانشگاه بریتیش کلمبیا (C.U)

بررسی شرایط دانشگاه های کشور کانادا

کشور کانادا در بر گیرنده دانشگاه های برتری در سطح  جهان است به صورتی که 26 دانشگاه کانادا در  میان 800 دانشگاه برتر در سطح جهان قرار دارد . دانشگاه های کانادا با پیشرفت تحصیلی چشم گیری که داشته اند و یک محیط چند فرهنگی، داشتن فرهنگ پر جنب و جوش و داشتن یک کشور سیاسی امن و پایدار، در میان دانشجویان بین المللی  بسیار قابل قبول  می باشند.
اگر شما یا فرزندتان در جستجوی تحصیلات دانشگاهی هستید، به شدت توصیه می شود که برای تحصیل در خارج از کشور و هم چنین برای کسب تجربه بهتر، کشور کانادا  را انتخاب نماید.

شرایط پذیرش تحصیلی در کانادا

متقاضیان تحصیل در کانادا ملزم به داشتن شرایط مختلفی برای درخواست تحصیل در کانادا می باشند. روند تقاضا برای ویزای دانشجویی کانادا با تحقیق و درخواست برای یک برنامه مدون یا دانشگاه برای برنامه ترجیح داده می شود.

متقاضیان تحصیل در کانادا  فقط در صورت پذیرش نامه یا پذیرش از موسسه آموزشی، می توانند برای ویزای تحصیلی کانادا درخواست بدهند.

متقاضیان تحصیل در کانادا همراه با نامه پذیرش، باید شناسنامه، عکس های گذرنامه و مدارک مالی کافی برای اقامت در کانادا را ارائه دهند.

اگر محل مورد نظر تحصیلی متعلق به استان کبک باشد، در این صورت یک روش خاص قابل اجرا است، درخواست ویزا را می توان از طریق نزدیک ترین دفتر ویزای کانادا به صورت آنلاین یا از طریق مقاله درخواست نمود و این امکان وجود دارد که با دریافت فرم درخواست و اسناد، مقامات کشور کانادا برای در یافت مدارک اضافی مانند اطلاعات پزشکی و امنیتی درخواست دهند. ودر نهایت در زمانی که مدارک تحصیلی این اشخاص کامل شد مقامات تصمیم  به گزینش متقاضیان از طریق مصاحبه فردی می نمایند . در این صورت، و قبا از انجام مصاحبه افسر تحقیق ملزم می باشد که در مورد زمان و مکان  مصاحبه اطلاع رسانی نماید.

شرایط متقاضیان پذیرش تحصیلی در کانادا

 • متقاضیان پذیرش تحصیلی در کانادا ملزم به ارائه یک نامه پذیرش از موسسه آموزشی تعیین شده و پس از پذیرش در یک دوره متوسطه می باشند.
 • متقاضیان پذیرش تحصیلی در کانادا ملزم بهاثبات نمودن داشتن تمکن مالی برای هزینه تحصیل  در اولین سال  تحصیلی خود در این کشور می باشند.
 • متقایان ملزم می باشند که قیل از ورود به کشور کانادا اقدام به در خواست نمودن پذیرش تحصیلی کرده باشند.
 • در صورتی که متقاضیان پذیرش تحصلی در کانادا قصد تحصیل نمودن در کبک را داشته باشند، ملزم به دریافت نمودن گواهی نامه ای از سوی اداره مهاجرت این کشورمی باشند.
 • متقاضیان قبل از ورود به کشور کانادا ملزم به شرکت نمودن در یک معاینه پزشکی می باشند.
 • متقاضیان قبل از ورود به کشور کانادا ملزم به مراجعه نمودن به اداره پلیس این کشور و هم چنین گرفتن گواهی نامه عدم سوئ پیشینه از این اداره می باشند.
 • متقاضیان ملزم به دریافت نمودن مدرک زبان می باشند که بیانگر تسلط این اشخاص به زبان های فرانسه و یا انگلیسی باشد.

بررسی حد نصاب نمرات زبان

متقاضیات پذیرش تحصیلی در کانادا ملزم به ارائه مدرک زبان می باشند که دارای نمره 6.0 یا بالاتر در هر مهارت (خواندن، نوشتن، صحبت کردن و گوش دادن) در سیستم آزمون زبان انگلیسی بین المللی (IELTS) باشند  یا نمره تست DFE (TEF) که برابر با نمره زبان کانادایی (CLB) که حداقل نمره لازم  7 در هر مهارت است (خواندن، نوشتن، صحبت کردن و گوش دادن)

مدارک لازم برای پذیرش تحصیلی در کانادا

متقاضیان پذیرش تحصیلی در کانادا ملزم به ارائه مدارک زیر می باشندکه باید به اداره مهاجرت این کشور تحویل دهند:

 • ارائه مدرک پروپوزال در صورتی که در یک کشور دیگر زندگی کنند (حتی اگر شهروندکشوری باشند که سطح آن از کشور کانادا بالاتر باشد)
 • ارائه گواهی سرمایه گذاری تضمین شده (GIC) این گواهی نامه بیان گر یک سرمایه گذاری در کشور کانادا است که دارای نرخ تضمین بازده برای مدت زمان مشخصی است بسیاری از بانک ها GIC را ارائه می دهند.
 • ارائه گواهی از مکان های پزشکی و اداره پلیس این کشور که نحوه ارائه این مدرک بستگی به جایی  دارد که این اشخاص مدارک خود را ارسال می کنند.

با توجه به اتمام مقاله بررسی شرایط تحصیل در کانادا و در صورتی که شما هم علاقه مند به کسب نمودن اطلاعات بیشتری در زمینه سایر روش های تحصیلی به این کشور هستید با مراجعه نمودن به سایر مقالات موجود درسایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نظیر هزینه زندگی در کانادا و یا تحصیل دامپزشکی در کانادا به اطلاعات جامعی دست یابید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *