مهاجرت به کشور هلند

بررسی راه های مهاجرت به هلند در سال 2019

بررسی راه های مهاجرت به هلند در سال 2019

مهاجرت به کشور هلند یکی از پر طرفدار ترین مهاجرت ها در سطح جهان است. بنابراین پیش از انجام مهاجرت، بررسی راه های مهاجرت به هلند را در دستور کار خود قرار دهید. کشور هلند از جمله کشور های شمال غربی اروپا است و شاخص های توسعه یافتگی را به خوبی به اجرا در آورده است. در این مقاله سعی بر آن داریم تا به بررسی راه های مهاجرت به هلند در سال 2019 بپردازیم.

حامیان هلندی

بسیاری از افراد پیش از مهاجرت به کشور هلند یک حامی قدرتمند دارند. این حامی می تواند یکی از اعضای خانواده، یک کارفرما یا یک موسسه آموزشی معتبر باشد. این حامیان اعلام می کنند که فرد دارای شرایطی است که می تواند برای مدت مشخصی در کشور هلند بماند.

در کشور هلند دو نوع حامی وجود دارد:

 1. دسته اول حامیان رسمی
 2. دسته دوم حامیان غیر رسمی هستند.

منظور از حامیان رسمی کلیه شرکت ها، موسسات و اداره هایی هستند که به صورت رسمی شناخته شده هستند. این حامیان رسمی باید با کمک اسناد، از طریق مراجع قانونی اجازه حضور شما در کشور هلند را دریافت کنند. این حامیان وظایف مشخصی دارند. آن ها باید هرگونه تغییر در وضعیت مهاجر را به اداره مهاجرت گزارش دهند. همچنین آن ها باید تعهد دهند در صورتی که فردی بیش از مدت مشخص شده در هلند بماند، هزینه های آن را پرداخت خواهند کرد.

بررسی راه های مهاجرت به هلند

برای مهاجرت به کشور هلند راه های بسیار زیادی وجود دارد. این شما هستید که تصمیم می گیرید کدام مسیر برای شما ساده تر و امکان پذیر تر است. در این بخش به معرفی راه های مختلف مهاجرت به کشور هلند خواهیم پرداخت.

 • مهاجرت به منظور پیوستن به اعضای خانواده.
 • مهاجرت به منظور کار برای یک شرکت یا اداره خاص.
 • مهاجرت از طریق کارآفرینی یا خود اشتغالی.
 • مهاجرت برای افراد با مهارت های خاص شغلی و کاری.
 •  مهاجرت به منظور انجام تحقیقات علمی.
 • مهاجرت برای انجام کار های فصلی و یا قرارداد های کوتاه مدت.
 • مهاجرت تحصیلی
 • مهاجرت به منظور اشتغال در کار های خدماتی
 • مهاجرت به منظور پناهندگی

مهاجرت شما به کشور هلند تنها گام اول برای شماست. شما باید پس از ورود به خاک این کشور اجازه اقامت قانونی دریافت کنید.

اجازه اقامت در هلند

همه ی شهروندان عضو اتحادیه اروپا و کشور سوئیس نیازی به دریافت اجازه اقامت در کشور هلند نخواهند داشت. شهروندان سایر کشور های جهان باید به صورت رسمی برای درخواست اجازه اقامت در این کشور اقدام کنند. اجازه اقامت در کشور هلند همیشگی نیست و شما باید پیش از پایان مدت اعتبار، نسبت به تمدید آن اقدام قانونی کنید.

مدارک مورد نیاز شما برای کسب اجازه اقامت بسیار متفاوت است. برای مثال نمی توان گفت مدارک مورد نیاز یک محصل و یک نیروی کار یکسان است. با این وجود ارائه مدارک زیر برای همه افراد یکسان است؛

 • گذرنامه قانونی
 • کپی شناسنامه
 • عکس رنگی در سایز گذرنامه
 • کلیه گواهی هایی که نشان دهنده علت حضور شما در کشور هلند است.
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • بیمه درمانی معتبر در هلند
 • گواهی عدم ابتلا به بیماری های خاص

 

مهاجرت به هلند به منظور تحصیل

یکی از رایج ترین راه های مهاجرت به هلند از راه تحصیل در هلند امکان پذیر خواهد بود. دانشگاه های کشور هلند از اعتبار بسیار خوبی برخوردار هستند و از همین رو سالیانه افراد بسیار زیادی برای پذیرش در این دانشگاه ها اقدام می کنند. هزینه تحصیل در دانشگاه های هلند از 6 تا 20 هزار یورو در سال متغیر است. دانشجویان کشور های غیر اروپایی موظفند این هزینه را پرداخت کنند.

البته بورس های تحصیلی در هلند نیز از فراوانی خوبی برخوردار هستند. گاهی مبلغ پرداختی به شما از طریق بورس به 25000 یورو می رسد و شما را قادر خواهد ساخت هزینه های تحصیلی خود را پرداخت کنید. پیش از اقدام به اخذ پذیرش تحصیلی در هلند از هزینه های زندگی خود با خبر شوید.

مهاجرت کاری به هلند

همان طور که پیش تر گفته شد، راه های مختلفی برای مهاجرت کاری به هلند وجود دارد. شما می توانید از طریق موسسات کاریابی در کشور هلند یک شغل مناسب برای خود بیابید. سپس با مدیران آن شغل صحبت کنید تا با شما بیش تر آشنا شوند. در صورت تمایل آن ها به استخدام شما، باید شرایط اقامت شما در هلند را فراهم آورند.

هر ساله لیستی از مشاغل مورد نیز کشور هلند توسط وزارت کار این کشور منتشر می شود. در صورتی که شما دارای تخصص در هر یک از آن رشته ها هستید، قادر خواهید بود تا ویزای کاری این کشور را بدست آورید.

در کشور هلند همچنین شرایطی وجود دارد که پرستاران می توانند در این کشور کار کنند. مقصود از پرستاران افرادی است که توانایی نگهداری از افراد خاص را دارند. افراد خاص شامل سالمندان، کودکان و ناتوانان جسمی است. این افراد باید حتما تست های سلامت جسمی، روحی و گواهی عدم سوء پیشینه قضایی کاملی داشته باشند.

 مهاجرت از طریق کارآفرینی

کشور هلند شرایطی را ایجاد کرده است که کارآفرینان برتر می توانند به راحتی به این کشور مهاجرت کنند. این افراد باید یک طرح اقتصادی قابل توجیه داشته باشند. همچنین باید اثبات کنند که خدمات ارائه شده توسط آن ها مبتکارانه و جدید است. این افراد باید گواهی های مربوط به تمکن مالی خود را نیز ارائه دهند. در این صورت می توانند از معافیت های مالیاتی در سال اول فعالیت خود بهرمند شوند. همچنین می توانند تا پنج سال از تخفیفات مالیاتی ویژه برخوردار شوند.

مهاجرت برای پیوستن به خانواده

اگر یکی از اعضای خانواده شما در کشور هلند زندگی می کند، می تواند برای پیوستن به او اقدام کنید. شما باید اثبات کنید که از لحاظ مالی به این فرد وابستگی دارید. همسران، فرزندان زیر سن قانونی، پدر و مادر در صورتی که بیش از 65 سال داشته باشند از این شرایط معاف هستند. فرزندان غیر خونی نیز می توانند با گذراندن مراحل قانونی بیش تر به هلند مهاجرت کنند.

مهاجرت از طریق پناهندگی

کشور هلند یکی از فعال ترین کشور های اروپایی در زمینه جذب پناهندگان است. با این وجود سخت گیری های فراوانی در این زمینه انجام می دهد. افزایش تعداد پناهجویان در سال های اخیر، اخذ پناهندگی را بسیار دشوار تر کرده است. کشور هلند در یک بازه زمانی هشت روزه پاسخ اولیه خود را نسبت به وضعیت شما اعلام می کند. با این وجود مراحل قانونی اخذ پناهندگی در کشور هلند ممکن است تا شش ماه نیز به طول بیانجامد.

کلام پایانی

به دلیل اهمیت بالای بررسی راه های مهاجرت به هلند، این مقاله را تدوین کرده ایم. شما عزیزان می توانید با مطالعه این مقاله با شرایط اولیه مهاجرت به کشور هلند آشنا شوید. با هدف افزایش آگاهی خود در رابطه با مهاجرت به هلند می توانید از راهنمایی های مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت استفاده کنید.

0 دیدگاه برای “بررسی راه های مهاجرت به هلند در سال 2019

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *