مهاجرت به کشور فرانسه

بررسی راه های مهاجرت به فرانسه

بررسی راه های مهاجرت به کشور فرانسه

دولت کشور فرانسه برای متقاضیانی که قصد مهاجرت به کشور فرانسه را دارند راه های زیادی در نظر گرفته است. در این مقاله می خواهیم به بررسی راه های مهاجرت به فرانسه و شرایط مهاجرت به این کشور در سال 2019 بپردازیم. افرادی که قصد مهاجرت به کشور فرانسه را دارند بهتر است قبل از اقدام برای مهاجرت به بررسی راه های مهاجرت به فرانسه بپردازند و سپس با توجه به شرایط خود بهترین راه را انتخاب نمایند و اگر نیاز به مشاوره دارند می توانند با کارشناسان موسسه سفیران سروش سعادت در ارتباط باشند.

راه های مهاجرت به فرانسه

در ادامه به بررسی راه های مهاجرت به فرانسه می پردازیم، مهاجران می توانند از طریق راه های زیر به این کشور مهاجرت کنند.

 • مهاجرت به فرانسه و اخذ اقامت از طریق تولد
 • مهاجرت به کشور فرانسه از طریق ازدواج
 • مهاجرت به فرانسه از طریق ویزا کاری
 • مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل
 • مهاجرت به فرانسه از طریق ثبت شرکت و سرمایه گذاری.

شرایط زندگی در کشور فرانسه

شرایط زندگی در این کشور با توجه به نوع زندگی هر فرد متفاوت می باشد و با توجه به مکان و منطقه زندگی تفاوت در هزینه های زندگی به وجود می آید. در این کشور به دلیل وجود امکانات رفاهی در تمامی زمینه ها، مهاجرت به این کشور مورد توجه بسیار از متقاضیان قرار گرفته است. مقامات کشور فرانسه از نیروهای کار داخلی محافظت می کنند، برای استخدام کارگران خارجی موانع اداری در نظ گرفته شده است. اما در سال های اخیر با وجود کمبود نیروی متخصص و حرفه ای نگرش دولت فرانسه تغییر کرده است. برای مطالعه بیشتر در رابطه با هزینه های زندگی در این کشور می توانید به مقاله ( هزینه زندگی در فرانسه ) رجوع کرده و مقاله را مطالعه نمایید.

انواع ویزا های کشور فرانسه

ویزای فرانسه با توجه به نوع مهاجرت فرد و مدت زمان اقامت در این کشور برای فرد صادر می شود. برای صدور ویزا نیز استثناعاتی در نظر گرفته شده که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.

 • افرادی که میخواهند کمتر از سه ماه در این کشور اقامت داشته باشند باید ویزا اقامت کوتاه مدت شنگن را دریافت کنند؛
 • افرادی که قصد دارند بیشتر از سه ماه در کشور فرانسه اقامت داشته باشند باید ویزا اقامت بلند مدت شنگن را دریافت کنند، همچنین دلیل اقامت بلند مدت آن ها باید در ویزا ذکر شود؛
 • اگر فردی قصد داشته باشد بعد از دریافت ویزا در این کشور کار کند باید قبل از اقدام برای دریافت ویزا، اجازه کار در این کشور را نیز دریافت نماید.

چگونه می توان شهروندی کشور فرانسه را دریافت کرد؟

بعد از بررسی راه های مهاجرت به فرانسه باید دانست که از طریق کدام روش می توان شهروندی کشور فرانسه را دریافت کرد.متقاضیان می توانند از طریق ازدواج با فردی که تابعیت کشور فرانسه را دارد با رعایت قوانین شهروندی این کشور را به دست آورند.همچنین فرزندان متولد شده با داشتن شرایط لازم می توانند اقامت این کشور را دریافت نمایند. افراد می توانند در این کشور تابعیت دو گانه کسب نمایند، و لازم نیز در هنگام دریافت تابعیت کشور فرانسه تابعیت قبلی خود را لغو کنند.

استثناعات برای اخذ تابعیت

افرادی با شرایط زیر می توانند بدون انتظار برای پایان دوره پنج ساله تابعیت این کشور را دریافت نمایند.

 • اگر فردی در ارتش کشور فرانسه خدمت کرده باشد؛
 • اگر فردی به عنوان پناهنده وارد کشور فرانسه شود و واجد شرایط برای دریافت تابعیت باشد؛
 • اگر فردی در یک مدرسه فرانسوی زبان به مدت 5 سال مشغول به تحصیل بوده باشد؛
 • فردی که به مدت پنج سال در کشوری فرانسوی زبان اقامت داشته باشد نیز شامل این استثناعات می باشد.

اخذ اقامت فرانسه از طریق تولد

در این قسمت قصد داریم به بررسی راه های مهاجرت به فرانسه از طریق تولد فرزند بپردازیم. در کشور فرانسه و بیشتر کشورهای اروپایی اخذ تابعیت از طریق تولد با توجه به سیستم خون به افراد اعطا می گردد.اگر فرزندی از پدر و مادری با تابعیت کشور فرانسه متولد شود، بعد از تولد فرزند تابعیت کشور فرانسه را دریافت می نماید. اگر فرزندی از والدینی با تابعیت کشور های دیگر متولد شود در سن 18 سالگی می تواند با رعایت قوانین تابعیت کشور فرانسه را دریافت نماید:

 • والدین فرزند در زمان تولد طفل در کشور فرانسه زندگی می کرده اند؛
 • فرزند باید از سن 11 سالگی به بعد به مدت پنج سال و به صورت مستمر در این کشور زندگی کند

مقاله اخذ تابعیت فرانسه از طریق تولد توسط موسسه سفیران سروش سعادت تدوین شده است و در اختیار متقاضیانی که قصد مهاجرت از طریق تولد فرزند را دارند قرار داده شده است.

اقامت فرانسه از طریق ازدواج

متقاضیانی که قصد دریافت اقامت کشور فرانسه از طریق ازدواج را دارند باید بدانند که بعد از ازدواج با فردی با تابعیت کشور فرانسه و بعد از گذشت چهار سال از زندگی مشترک می توانند اقامت این کشور را به دست بیاورند. اگر فردی در خارج از کشور فرانسه ازدواج کرده باشد، برای دریافت شهروندی این کشور باید ازدواج خود را در ریجستری CIVL  کشور فرانسه ثبت نماید.

اخذ اقامت از طریق کار

یکی از راه های مهاجرت به فرانسه دریافت ویزای کاری و شاغل شدن این کشور می باشد. اگر فردی دارای تابعیت کشور های عضو اتحادیه اروپا و یا تابعیت کشور سوئیس را دارد می تواند بدون دریافت اجازه کار در این کشور مشغول به کار شود. اما مهاجران خارجی برای کار در این کشور باید ویزای کاری خود را قبل از درخواست برای اجازه اقامت در این کشور دریافت نمایند. در ابتدا فرد باید به دنبال کار باشد و بعد از درخواست کارفرما برای اجازه کار در این کشور می تواند اقدامات دیگر را برای کار در این کشور انجام دهد. برای کسب آگاهی بیشتر به مطالعه مقاله  کار در فرانسه  بپردازید

مهاجرت و دریافت اقامت از طریق تحصیل

اگر شخصی قصد ادامه تحصیل در این کشور را دارد باید ویزای تحصیلی کشور فرانسه را دریافت نماید.افراد نمی توانند تنها از طریق تحصیل در این کشور اقامت دائم فرانسه را دریافت کنند. دانشجویان می توانند بعد از فارغ التحصیل شدن ویزا تحصیلی خود را به ویزا کاری تبدیل کرده و بعد از شاغل شدن و پرداخت مالیات در مدت زمان معینی اقامت دائم این کشور را به دست آورند.

مهاجرت از طریق ثبت شرکت و سرمایه گذاری

کشور فرانسه از لحاظ اقتصادی در وضعیت خوبی قرار دارد. افرادی که قصد سرمایه گذاری و ثبت شرکت در این کشور را دارند می توانند بعد از گذشت مدتی و با پرداخت مالیات اقامت این کشور را به دست آورند. برای دریافت اقامت این کشور فرد باید ثابت نماید که به حقوق شهروندی این کشور احترام می گذارد.

همچنین فرد نباید در طول اقامتش در کشور فرانسه مرتکب جرم و جنایتی شده باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با سرمایه گذاری و ثبت شرکت در فرانسه مقاله های ثبت شرکت در فرانسه  و  سرمایه گذاری در فرانسه را مطالعه نمایید. جهت مطالعه بیشتر در رابطه با مهاجرت به این کشور می توانید مقاله  مهاجرت به کشور فرانسه را مطالعه نمایید.

در این مقاله سعی شد به بررسی راه های مهاجرت به فرانسه بپردازیم، اگر شما نیاز به دریافت اطلاعات بیشتری برای مهاجرت به این کشور دارید می توانید از مشاوره های رایگان در نظر گرفته شده در موسسه مهاجرتی سفیران سروش سعادت بهره مند شوید و با آگاهی از تمامی شرایط و قوانین به این کشور مهاجرت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *