مهاجرت به کشور استرالیا

بررسی راههای مهاجرت به استرالیا

استرالیا از جمله کشورهای بزرگ در جهان است که دارای 23 ملیون جمعیت می­باشد. این کشور از استانداردهای بالای زندگی برخوردار می­­باشد. ما در اینجا به بررسی راههای مهاجرت به استرالیا خواهیم پرداخت. با توجه به شرایط اقتصادی و فرهنگی مناسبی که در این کشور وجود دارد افراد زیادی علاقمند مهاجرت به استرالیا هستند. دولت استرالیا از جمله کشورهایی است که پناهندگان زیادی را در خود جای داده است.

مهاجرت تحصیلی- مهاجرت کاری- مهاجرت از طریق سرمایه گذاری از جمله راههای مهاجرتی به استرالیا می­باشد. با توجه به تمامی راههای قانونی که دولت استرالیا برای مهاجرت افراد قرار داده است، بسیاری از افراد از طریق راههای قاچاقی به این کشور مهاجرت نموده و درخواست پناهندگی به استرالیا را می­نمایند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با بررسی راههای مهاجرت به استرالیا به تمامی عزیزان توصیه می­نماید به وجود راههای قانونی که برای مهاجرت به کشور استرالیا وجود دارد، از مهاجرت قاچاقی به این کشور پرهیز نمایند.

در کشور استرالیا دانشگاههای معتبر بسیار زیادی وجود دارد، بطوریکه دانشگاههای این کشور از جمله 100 دانشگاهها برتر جهان معرفی شده اند. تحصیل در دانشگاههای کشور استرالیا رایگان نیست و دانشجویان برای تحصیل در این کشور می­بایست شهریه پرداخت نمایند. همانطور که بیان نمودیم از دیگر راههای مهاجرتی به استرالیا سرمایه گذاری در این کشور است. بسیاری از سرمایه گذاران به هدف سرمایه گذاری در استرالیا به این کشور سفر می­نمایند.

مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای کاری

ویزای کاری کشور استرالیا به افرادی که دارای مهارت ها و تخصص های حرفه ای هستند صادر می­گردد. صدور ویزای کاری این کشور از طریق سیستم امتیازدهی صورت می­گیرد. بطوریکه این کشور پارامترهایی را برای اخذ ویزای کاری خود قرار داده است، و افرادی که بتوانند امتیازات لازم را کسب نمایند موفق به اخذ ویزای کاری استرالیا خواهند شد. این پارامتر ها عبارتند از سن- سابقه کاری فرد- تحصیلات و میزان مهارت زبان انگلیسی فرد می­باشد. اخذ ویزای کاری استرالیا طرفداران زیادی دارد. افرادی که با استفاده از ویزای کاری استرالیا به این کشور سفر نموده و با انجام کار در این کشور، مالیات به دولت استرالیا بپردازند، می­توانند پس از مدتی اقامت دائم و تابعیت این کشور را اخذ نمایند.

ویزای نیروی کار ماهر استرالیا

کشور استرالیا با کمبود نیروی متخصص در بازارهای کاری خود روبرو است و برای جبران این کمبود نیرو ویزای نیروی کار ماهر را جهت جذب نیروی متخصص خارجی ایجاد نموده است. افرادی که دارای تخصص ویژه ای هستند می­باید بصورت الکترونیکی درخواست ویزای کار ماهر خود را به دولت استرالیا نماید. اخذ این ویزا نیز از طریق سیستم امتیازدهی می­باشد و افرادی که امتیاز بیشتری کسب نمایند، شانس بیشتری برای اخذ این ویزا خواهند داشت. دوستان عزیز جهت آگاهی های بیشتر در زمینه بررسی راههای مهاجرت به استرالیا می­توانند از راهنمایی های مفید کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بهره­مند گردند.

بررسی راههای مهاجرت به استرالیا

همانطور که می­دانید مهاجرت به کشور استرالیا طرفداران زیادی دارد و افراد از راههای مختلفی به این کشور مهاجرت می­کنند. در بررسی راههای مهاجرت به استرالیا می­توان گفت کشور استرالیا دارای فرصت ها ومشاغل کاری بسیاری برای افراد می­باشد و افراد می­توانند با اخذ ویزای کاری این کشور به استرالیا سفر نمایند.

دولت استرالیا قوانینی را برای ازدواج شهروندان خود قرار داده است و افراد زیادی از طریق ازدواج با اتباع استرالیایی نیز می­توانند به استرالیا مهاجرت کنند و پس از مدتی می­توانند اقامت و تابعیت این کشور را اخذ نمایند. کشور استرالیا در مشاغلی همچون پزشکی و دندانپزشکی و کارگران ساختمانی با کمبود نیرو مواجه است. افرادی که دارای تخصص های فوق هستند نیز می­توانند براحتی جهت کسب تابعیت این کشور اقدام نمایند.

مهاجرت از طریق تحصیل به استرالیا چگونه است؟

زمانی که به بررسی راههای مهاجرتی به استرالیا می­پردازیم، یکی از راههای مهاجرتی که علاقمندان زیادی داردمهاجرت تحصیلی به استرالیا است. دانشجویان برای تحصیل در دانشگاههای استرالیا باید ابتدا درخواست پذیرش به یکی از دانشگاههای این کشور را نماید. پس از اینکه فرد موافقت دانشگاه مورد نظر خود را اخذ نمود می­تواند جهت دریافت ویزای تحصیلی استرالیا اقدام نماید.دانشجویان در این کشور می­توانند با آگاهی از شرایط انجام کار ضمن تحصیل در استرالیا به انجام کار  بپردازند و بسیاری از هزینه های زندگی دانشجویی خود را در این کشور تأمین نمایند.

دانشجویان اجازه 20 ساعت کار دانشجویی در هفته را خواهند داشت و پس از اتمام تحصیلاتشان می­توانند جهت اقامت و تابعیت استرالیا اقدام نمایند. بطور کلی 40 دانشگاه در کشور استرالیا وجود دارد که تنها 2 دانشگاه از این میان خصوصی می­باشد. دانشجویانی که دارای مدرک زبان انگلیسی آیلتس با حداقل نمره 6 باشند امکان دریافت ویزای تحصیلی استرالیا برایشان بیشتر می­باشد.

دانشجویانی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی را دارند می­بایست ایتدا یک دوره پیش دانشگاهی را در دانشگاههای این کشور قبل از ورود به این دوره سپری نمایند. یکی از امتیازات مهم ویزای استرالیا اینست که دانشجویان می­توانند برای اعضای خانواده خود از جمله پدر و مادر و فرزندان کمتر از 18 سال خود نیز اقامت استرالیا را اخذ نمایند. اعضای خانواده دانشجو نیز اجازه انجام کار تمام وقت در استرالیا را در طول دوره تحصیلی دانشجو خواهند داشت.

مهاجرت به استرالیا از طریق تولد چگونه است؟

افرادی که در خاک کشور استرالیا متولد شده اند، می­توانند با ارائه مدارک تولد خود در این کشور به استرالیا مهاجرت نمایند. کسانیکه فرزندانشان در کشور استرالیا بدنیا آمده اند، می­توانند برای اقامت و تابعیت خود در استرالیا اقدام نمایند. سیستم اعطای تابعیت کشور استرالیا بر اصل خون است و نوزادانی که یکی از والدین آنها تابعیت استرالیا را داشته باشند، تابعیت این کشور به وی نیز اعطا خواهد شد.دولت استرالیا تابعیت بر اصل خاک را بعنوان تابعیت فرعی قبول داشته و افرادی که در خاک این کشور بدنیا آمده اند و والدین آنها نامعلوم است نیز می­توانند جهت اخذ تابعیت این کشور اقدام نمایند.

مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری چگونه است؟

هم اکنون در کشور استرالیا پروژه های فعال زیادی وجود دارد و محیطی برای فعالیت سرمایه گذاران خارجی بوجود آمده است. بدلیل رقابت های تجاری میان سرمایه گذاران خارجی در استرالیا مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به این کشور طرفداران کمتری دارد. اکثر سرمایه گذاران ثروتمند که جهت سرمایه گذاری به کشور استرالیا مهاجرت می­کنند، سرمایه خود را در اختیار شرکت های معتبر در این کشور قرار می­دهند. زیرا سرمایه گذاری به این طریق از ریسک کمتری برخوردار می­باشد. افردا با سوالات مختلفی در زمینه بررسی راههای مهاجرت به استرالیا ربرو می­گردند از قبیل:

  • آیا دانشجویان پس از اتمام تحصیلات خود در کشور استرالیا می­توانند به انجام کار در این کشور بپردازند؟
  • آیا کسانی که تحصیلات خود را در کشور استرالیا به اتمام رسانیده اند شانس بیشتری برای انجام کار در این کشور دارند؟
  • شرایط ایجاد کسب و کار و کارآفرینی در استرالیا چگونه است؟

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت پاسخگو و راهنمای تمامی عزیزان در زمینه بررسی راههای مهاجرت به استرالیا می­باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *