مهاجرت به آفریقای جنوبی

انواع ویزا در آفریقای جنوبی

ویزای تحصیلی در آفریقای جنوبی

برای مهاجرت به آفریقای جنوبی ضرورت دارد که با انواع ویزا در آفریقای جنوبی آشنا شوید تا بتوانید با در نظر گرفتن شرایط فعلی خود، یکی از آنها را انتخاب کرده و نسبت به دریافت آن اقدام نمایید. کشور آفریقای جنوبی از جمله کشورهایی است که طرفداران بی شماری را برای مهاجرت به سمت و سوی خود جذب کرده است. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت برای سهولت در امر مهاجرت شما، به بررسی انواع ویزاها پرداخته و شرایط اخذ آنها را تشریح نموده که پیشنهاد می گردد مطالعه بفرمایید.

درباره کشور آفریقای جنوبی

آفریقای جنوبی کشور بزرگی بوده که در قسمت جنوبی قاره آفریقا واقع گردیده است و از سمت اقیانوس های اطلس و هند محصور می باشد. جمعیتکل  این کشور در حدود 55 میلیون نفر می باشد. جالب است بدانید این کشور دارای 3 پایتخت به نام شهرهای کیپ تاون، پرتوریا و بلوم فونتین می باشد. شهر ژوهانسبورگ مشهورترین شهر آفریقای جنوبی لقب گرفته است که از جمله شهرهای پرجمعیت این کشور به شمار می رود. مردم آفریقای جنوبی به 11 زبان رسمی تکلم می کنند که زبان انگلیسی نیز جزو زبان های رسمی این کشور محسوب می گردد.

کشورهای سوازیلند، بوتسوانا، لسوتو، موزامبیک و نامبیا از جمله همسایگان کشور آفریقای جنوبی می باشند که دارای مرز مشترک با این کشور هستند. جاذبه های گردشگری در این کشور بسیار زیاد بوده و در نتیجه صنعت توریسم بسیار قوی دارد. وضعیت اقتصادی و تجارتی در آفریقای جنوبی در شرایط بسیار مناسبی قرار دارد. از این رو بسیاری از افراد در جهت مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به این کشور اقدام می نمایند. چه بسا اکثریت این سرمایه‌گذاری‌ها در صنعت توریسم انجام می‌گیرد. در حوزه علمی و آموزش نیز دارای بهترین دانشگاه‌ها است که از سطح و کیفیت علمی بالایی برخوردار هستند.

انواع ویزا در آفریقای جنوبی

افراد متقاضی مهاجرت به کشور آفریقای جنوبی برای اقدام می بایست ابتدا ویزای مربوطه را متناسب با هدفی که از مهاجرت دارند، دریافت کند. برای مهاجرت به این کشور ویزاهای مختلفی وجود دارد که فرد متقاضی با توجه به شرایطی که دارا است، نوع آن را انتخاب نموده و نسبت به اخذ آن اقدام می کند. انواع ویزا در آفریقای جنوبی به قرار ذیل است:

 • ویزای توریستی
 • ویزای کار
 • ویزای سرمایه گذاری (تجاری)
 • ویزای تحصیلی
 • ویزای ترانزیت
 • ویزای ملاقات با دوستان و آشنایان و خانواده

جهت دریافت اطلاعات برای هر یک از ویزاها با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای آفریقای‌جنوبی

متقاضیان مهاجرت به آفریقای جنوبی می بایست پیش ازسفر، نسبت به ارائه مدارک خود به سفارت آفریقای جنوبی اقدام کنند تا دچار کمبود زمان نشوند. جهت مراجعه به سفارت ابتدا می‌بایست وقت سفارت اخذ گردد و در وقت مقرر و تعیین شده همراه با مدارک لازمه درسفارت حضور یابید. پس از اینکه مدارک خود را به سفارت تحویل نمودید، این احتمال وجود دارد که از شما درخواست مصاحبه گردد. اما به‌طور کلی مدارک لازم و عمومی برای اخذ انواع ویزا در آفریقای جنوبی به شرح ذیل است:

 1. ارائه اصل پاسپورت متقاضی
 2. ارائه 2 قطعه عکس 4*3 به صورت پشت نویسی شده
 3. تکمیل و ارائه فرم اطلاعات فردی و هویتی
 4. گواهی تمکن مالی جهت پرداخت هزینه زندگی در آفریقای جنوبی به مبلغ حداقل 100 میلیون ریال ایران
 5. گواهی اشتغال به کار و مدارک شغلی
 6. مدارک مربوط به رزرو هتل یا محل اقامت در آفریقای جنوبی در طول مدت اقامت
 7. به همراه داشتن مبلغ 60 یورو پول نقد
 8. ارائه پرینت گردش حساب مربوط به 3ماه آخر که از سوی بانک صادر گردیده و به صورت ترجمه شده می‌باشد.
 9. تکمیل و ارائه فرم تقاضای ویزا
 10. ارائه اصل و کپی گذرنامه دارای اعتبار که 2صفحه خالی نیز داشته باشد.
 11. ارائه فیش حقوقی 3ماهه اخیر

ویزای آفریقای‌جنوبی چه هزینه‌ای در بر دارد؟

هزینه مربوط به انواع ویزا در آفریقای جنوبی با توجه به تغییر نرخ ارز در کشور، متفاوت است. به طور کلی برای صدور ویزای آفریقای جنوبی می بایست مبلغ 60 یورو از سوی متقاضی پرداخت شود. پرداخت وجه به صورت نقدی بوده و در زمان ارائه مدارک دریافت می گردد. اما نکته مهمی که وجود دارد این است که قیمت انواع ویزا در آفریقای جنوبی به نوع ویزا نیز بستگی دارد. به طور مثال هزینه هایی که برای ویزای توریستی پرداخت می گردد، با هزینه های مربوط به ویزای تحصیلی متفاوت از یکدیگر می باشد.

نکات مهم ویزای آفریقای جنوبی چیست؟

کسانی که قصد دریافت انواع ویزا در آفریقای جنوبی را دارند، ضروری است نکات مهم ذیل را مورد توجه قرار دهند:

 • تا زمانی که ویزای فرد متقاضی صادر شود، اصل گذرنامه تحویل وی نمی گردد.
 • برای تحویل مدارک لازم برای ویزای آفریقای جنوبی، فرد متقاضی الزاما می بایست در سفارت حضور یابد. در غیر این صورت با تقاضای وی موافقت نمی گردد.
 • کلیه مدارک ارائه شده از سوی متقاضی در سفارت بایگانی می شود.
 • گذرنامه فرد متقاضی می بایست انفرادی باشد. بدین معنا که مدارک همراهان مندرج در گذرنامه از سوی سفارت مورد قبول نیست.
 • ممکن است فردی که سن کمتر از 18 سال دارد، تصمیم به سفر به آفریقای جنوبی را داشته باشد. در این صورت ارائه رضایت نامه محضری والدین که به صورت ترجمه شده است، ضروری و الزامی است.
 • رضایت نامه کتبی از سوی والدین برای فرزندان زیر 18 سال که به همراه والدین به سفر می روند، ضرورت دارد که می بایست به صورت ترجمه شده باشد.
 • افراد کمتر از سن 18 سال، می بایست از ترجمه شناسنامه خود به تعداد 2 نسخه را همراه خود داشته باشند.

مدت‌زمان صدور ویزای آفریقای‌جنوبی چقدر است؟

مدت زمان پروسه صدور انواع ویزا در آفریقای جنوبی متفاوت از یکدیگر خواهند بود. بنابراین این که متقاضی چه نوع ویزایی را بر اساس اهداف مهاجرت خود به آفریقای جنوبی انتخاب می نماید، در مدت زمان صدور و قیمت آن تاثیرگذار است. به طور مثال مدت زمانی که طول می کشد تا ویزای توریستی برای فرد متقاضی صادر گردد، به مدت 14 روز کاری پس از انجام مصاحبه است. صدور برخی از ویزاهای این کشور ممکن است به مدت 3 ماه طول بکشد. برای دانستن درباره انواع ویزا در آفریقای جنوبی و یا مسائل مربوط به مهاجرت به آفریقای جنوبی به صورت حضوری یا تلفنی (رایگان) با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس گرفته و اطلاعات تکمیلی را از کارشناسان و وکلای این موسسه جویا شوید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *