مهاجرت کاری انگلستان

امکان کاریابی و کار پس از تحصیل در انگلستان

امکان کاریابی و کار پس از تحصیل در انگلستان

امکان کاریابی و کار پس از تحصیل در انگلستان از جمله امتیازاتی است که همواره در این کشور وجود دارد. کشور انگلستان یک کشور اروپایی است که هر ساله دانشجویان بسیاری از طریق تحصیل به این کشور مهاجرت می کنند. اگر تمایل به مهاجرت به کشور انگلستان را دارید، شایسته است این مقاله را مورد مطالعه قرار دهید.

کار پس از تحصیل در انگلستان

شاید سوال دانشجویان این باشد که چه روش‌هایی درخصوص امکان کاریابی و کار پس از تحصیل در انگلستان وجود دارد؟ از طریق انواع ویزاهای کاری می توان به فعالیت شغلی پرداخت و کسب و کار نمود. اما باید توجه داشته باشید که هر یک از ویزاها شرایط خاص خود را دارند.

اقامت انگلستان از طریق ویزای Tier1

دانشجویان فارغ التحصیل در کشور انگلستان از طریق اخذ ویزای Tier1 قادرند در این کشور کسب و کار داشته باشند. ویزای Tier1 در دو نوع به شخص متقاضی اعطا می گردد:

ویزای Tier 1 با عنوان کارآفرینی

در این نوع ویزا شخص می تواند با مبالغ معین شده ای به کارآفرینی بپردازد. این مبالغ می تواند به صورت 200 هزار یورویی و یا یک میلیون یورویی باشد. این مبالغ ازسوی دولت تعیین گردیده و دارا بودن این سرمایه ازسوی متقاضی، شرط کارآفرینی و ایجاد اشتغال درانگلستان است.

چنانچه متقاضی دارای سرمایه یک میلیون پوندی باشد، می‌بایست 750هزار پوند آن را بدون حق برداشت در بانک قرار دهد. با الباقی مبلغ (250 هزار پوند) می تواند شغل مورد نظر خود را راه اندازی نماید. از این طریق،‌ پس از گذشت 5 سال فعالیت شغلی و اقامت در این کشور، اقامت دائم به او تعلق می گیرد.

ویزای Tier 1 با عنوان کارآفرین فارغ التحصیل

دولت انگلستان از شخصی که تحصیلات خود را در این کشور به پایان رسانده و قصد کار دارد، حمایت می‌نماید. بدین صورت که این اجازه را به او می‌دهد با مبلغ 000/50پوند نسبت به کارآفرینی و ایجاد اشتغال اقدام کند. مدت اعتبار این ویزا یک سال بوده و در صورت واجد شرایط بودن متقاضی، قابل تمدید می باشد. در این صورت پس از گذشت چند سال با شرایط لازم، می تواند موفق به اخذ اقامت دائم انگلستان گردد.

اقامت انگلستان ازطریق ویزای Tier 2

 • برای رسیدن به امکان کاریابی و کار پس از تحصیل در انگلستان می بایست ویزای مربوطه اخذ گردد.
 • اکثر دانشجویان پس از فارغ التحصیلی قصد کار در انگلستان به صورت دائم را دارند.
 • در این صورت می بایست ویزای نوع Tier 2 (ویزای تحصیلی) را به ویزای Tier 4  (ویزای کاری) تبدیل نمایند.
 • با اخذ ویزای Tier4 قادر خواهند بود به مدت 5سال در این کشور اقامت داشته و به کسب وکار بپردازند.

مدارک تبدیل ویزای Tier4 به Tier2 کدامند؟

دانشجو در صورتی می تواند ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل نماید که دارای مدارک ذیل باشد:

 • ارائه مدرک فارغ التحصیلی دوره کارشناسی در کشور انگلستان
 • ارائه مدرک فارغ التحصیلی دوره کارشناسی ارشد در انگلستان
 • یک گواهی کارشناسی ارشد در انگلستان
 • ارائه مدرک دیپلم تحصیلات تکمیلی‌ فنی حرفه ای و متوسطه از اداره آموزش و پرورش

حقوق و دستمزد فرد در این نوع ویزا حداقل 2080 پوند است. این مبلغ بدون کسر مالیات محاسبه گردیده است. اثبات توانایی و تسلط شما بر زبان انگلیسی الزامی می باشد. جهت ثابت نمودن تمکن مالی خود باید مبلغ 945 پوند را به‌مدت 90 روز در حساب بانکی خود داشته باشد. کارفرمای فرد متقاضی می بایست یک گواهی بابت ضمانت مالی ارائه نماید.

اقامت پس ازتحصیل چه مزایایی دارد؟

امکان کاریابی و کار پس از تحصیل در انگلستان برای کلیه دانشجویان فارغ التحصیل این کشور وجود دارد. فردی که پس از پایان تحصیلات موفق به اخذ اقامت در انگلستان گردد، بهره‌مندی از مزایای به شرح ذیل برای وی امکان‌پذیر است:

 • هزینه امرار معاش و زندگی در انگلیس ارزان تر از سایر کشورهای منطقه اتحادیه اروپا است
 • فرد خارجی به راحتی قادر به زندگی در چنین کشوری است. زیرا تنوع نژادی، مذهبی و فرهنگی در انگلستان وجود دارد.
 • چنانچه مدت 6ماه از اقامت او در انگلستان سپری گردد، امکان استفاده ازخدمات بهداشتی و درمانی رایگان را دارد.
 • فرد فارغ التحصیل پس از گذشت 6سال می تواند درخواست تابعیت نموده و حق شهروندی انگلستان را دریافت کند.

بنابراین موفق به اخذ پاسپورت انگلیسی از این کشور می گردد. شخصی که اقامت پس از تحصیل در انگلستان دارد، خانواده (همسر و فرزندان) او اجازه کار و تحصیل رایگان خواهند داشت.

 • پایین ترین نرخ مالیات متعلق به کشور انگلستان می باشد.
 • در هفته های تعطیل رسمی نیز حقوق کارمندان در انگلستان پا برجا بوده و پرداخت می گردد.
 • کشور انگلستان تسهیلات با نرخ پایین جهت خریداری مسکن (برای اولین بار) به شهروندان خود اعطا می نماید.
 • شخصی که تابعیت انگلستان را داشته و سن او به 61سالگی رسیده، مبلغ 90پوند درهفته به‌عنوان بیمه بازنشستگی دریافت می کند.

اقامت ازطریق ویزای Tier5 چگونه است؟

ویزای Tier5 برای افراد متقاضی در بازه سنی 18 الی 30 سال در نظر گرفته است. جهت اخذ این نوع ویزا صرفا می بایست در خارج از خاک انگلستان اقدام گردد. برای دریافت این نوع ویزا باید هزینه ای به مبلغ 1890 پوند صرف گردد. ویزای نوع Tier 5‌ در کشور انگلستان بر دو است:

1.ویزای Tire 5 ازنوع طرح جوانان پویا

شخص فارغ التحصیل از دانشگاه‌های انگلیس، این امکان را دارد که به‌مدت حداقل 2سال اقامت داشته و مشغول کار شود. جهت دریافت این ویزا و نهایتا اقامت پس ازتحصیل در این کشور می بایست خارج از خاک انگلستان اقدام نمود.

2.ویزای Tire 5 از نوع کارگر موقت

فردی که در دانشگاه های این کشور تحصیلات خود را به پایان رسانده، اجازه کار به‌عنوان کارگر موقت را دارد. مدت تعیین شده در این نوع ویزا 1 الی 2 سال می باشد. مشروط بر این که شخص متقاضی دارای یکی از شرایط ذیل باشد:

 • در زمینه های ورزشی خلاقیت و فعالیت داشته باشد.
 • عضو کارگران موسسه خیریه باشد.
 • از دسته کارگران مذهبی باشد
 • دولت مجاز ارز
 • توافق بین المللی

در اکثر مواقع فرد الزام به ترک کشور انگلستان را دارد تا یکی از شرایط فوق را دارا باشد. در این ویزا یک ضامن معتبر Tier5 نیاز است. همچنین می بایست تمکن مالی فرد به اثبات برسد. به این صورت که مبلغ 945 پوند برای مدت 3 ماه در حساب بانکی شما باشد.

در این مقاله با نحوه امکان کاریابی و کار پس از تحصیل در انگلستان آشنا شدید. درصورت هرگونه سوال یا ابهام در زمینه مهاجرت به انگلستان از روش‌های مختلف، با موسسه سفیران سروش سعادت تماس بگیرید. کارشناسان و وکلای ما همواره پاسخگوی سوالات‌شما بوده و می‌توانید امر مهاجرت خود به خارج ازکشور را به آنها بسپارید. از طریق تماس تلفنی رایگان یا مراجعه حضوری می توانید به اطلاعات کامل تری در این زمینه ها دست یابید.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *