مهاجرت تحصیلی سوئیس

 اقامت پس از تحصیل در کشور سوئیس

 اقامت پس از تحصیل در کشور سوئیس

از جمله مواردی که می‌تواند برای متقاضیان ادامه تحصیل و زندگی در کشور سوئیس در اولویت قرار گیرد، اقامت پس از تحصیل در کشور سوئیس می باشد. که از سال ۲۰۱۸ جزء مسائلی است که مورد توجه بسیاری از  دانشجویان بین المللی بوده است. همانطور که اکثریت مطلع هستند، کشور سوئیس جزو کشورهایی محسوب می شود که از لحاظ سطح زندگی بسیار مطرح می باشد. همواره افراد زیادی متقاضی اقامت در این کشور بودند.

این امر موجب شده، دانشجویانی که در این کشور مشغول به تحصیل هستند جهت اخذ اقامت پس از تحصیل در کشور سوئیس اقدام نمایند. به این منظور تیم ما در گام اول، سعی در آشنایی بیشتر شما عزیزان در زمینه سطح زندگی در این کشور، سپس چگونگی اخذ اقامت پس از تحصیل در کشور سوئیس و نیز شرایط آن می پردازد.

مهمترین عاملی که در آغاز، فکر همگان را به خود مشغول می کند، هزینه های زندگی در کشور سوئیس می باشد. و می بایست دانشجویانی که قصد اقامت پس از تحصیل در کشور سوئیس را دارند، در ابتدای امر اطلاعاتی در این زمینه کسب کنند. از جمله سوالاتی که در این حیطه مطرح است این است، که آیا متقاضیان امکان و شرایط زندگی در این کشور و نیز اخذ اقامت پس از تحصیل در کشور سوئیس را دارند یا خیر؟ همچنین چه راه ها و روش هایی جهت دریافت اقامت این کشور وجود دارد.

 چگونگی اخذ اقامت پس از تحصیل در کشور سوئیس

این کشور، جهت اخذ اقامت پس از تحصیل در کشور سوئیس، برای متقاضیان دو روش را در نظر گرفته و به دو طریق امکان پذیر است:

 • دانشجویان زمانی می‌توانند در این کشور حضور بیشتری یابند، که تحصیلاتشان را تا مقاطع بالاتری ادامه دهند، که در این صورت
 • شخص می‌تواند پس از گذراندن تحصیلات عالی خود، جهت اخذ اقامت دائم در کشور سوئیس اقدام نماید.
 • فرد متقاضی می تواند پس از اتمام دوران تحصیل، وارد بازار کار شده و از این روش اقامت دائم در کشور سوئیس را دریافت کند.
 • همچنین با مطالعه مقاله‌ی (اقامت سوئیس از طریق تحصیل) آگاهی بیشماری به دست آورید.

  شرایط و هزینه های زندگی در کشور سوئیس

با این که کشور سوئیس وسعت زیادی ندارد، لیکن در زمینه‌های فرهنگی، سنتی، زبانی و نیز اقتصادی و غذایی، تنوع بسیاری را دارا می باشد. تنوع در زمینه‌های فرهنگی و نیز زبانی، به علت وجود ملیت های مختلف در این کشور است. از جمله زبان هایی که می توان نام برد، چهار زبان ملی رومانیایی، ایتالیایی، آلمانی و فرانسوی می باشد و ۲۱ درصد این کشور را مهاجران تشکیل داده اند. همان گونه که در فوق ذکر شد، تنوع زبان در سوئیس به همین علت است.

شایان ذکر است، حدود ۶۰ درصد از زبان مردم سوئیس آلمانی است.  یکی از مواردی که موجب شده افراد بسیاری خواستار اخذ اقامت در کشور سوئیس باشند، وجود امکانات اقتصادی و رفاهی مناسب می باشد. در سال‌های اخیر، طبق آمارهای گرفته شده، دانشجویان زیادی به این کشور مهاجرت کردند. شایان ذکر است که این دانشجویان حدود ۵۰% از محصلانی که جهت پژوهش به این کشور وارد شدند را تشکیل می دهند.

علت محبوبیت کشور سوئیس

از جمله مواردی که باعث محبوب شدن کشور سوئیس به شمار می آید و در بین کشورهای مهاجر پذیر، زبان زد همگان می باشد، امنیت سیاسی و اجتماعی موجود در سوئیس است. از جهتی دیگر، افراد و توریست های بسیاری هر ساله وارد این کشور می‌شوند و از طبیعت و مناظر فوق العاده آن دیدن می کنند و لذت فراوانی می برند. از جمله شهرهایی که می‌توان در این کشور نام برد: شهر های وطنی بازل، زوریخ و ژنو و همچنین لوسرن، لوگانو و نوشاتل می باشد. لازم به ذکر است بدانید، روش زندگی در کشور سوئیس با توجه به منطقه ی زندگی متفاوت است، و هم اکنون به عنوان کشوری مدرن شناخته شده است.

 مواد غذایی و نوشیدنی در کشور سوئیس

 • امر مهمی که تاثیر فراوانی در تنوع غذایی کشور سوئیس داشته است، وجود فرهنگ های متعدد در این اقلیم می‌باشد.
 • که تلفیق غذاهای این فرهنگ ها از جمله آلمانی و ایتالیایی، باعث به وجود آمدن غذا های جدیدی در سوئیس شده است.
 • از جمله غذاهای بین المللی آن، می توان فند را نام برد و همچنین تنوع گسترده ای از کوکی ها و کیک های خوش طعم.

 محل اقامت برای دانشجویان بین المللی

همانگونه که می‌دانید، دانشجویان می توانند جهت اقامت در کشور ها، از خوابگاه های تعیین شده از جانب دانشگاه های خود استفاده کنند. همچنین این امکان را دارند تا در صورت تمایل و داشتن شرایط، برای خود خانه اجاره کنند و به صورت شخصی در آن زندگی کنند. لازم به ذکر است که بعضی از دانشگاه‌ها این امکان را به دانشجو می دهند که خوابگاه را اجاره کند. لیکن بیشتر این افراد، تمایل به اجاره منزل به صورت شخصی دارد.

 هزینه های زندگی

از جمله کشورهایی که برای دانشجویان به صرفه است کشور سوئیس میباشد زندگی کردن در بعضی مناطق سوئیس بسیار به صرفه تر از کشورهایی مانند لندن و پاریس می باشد. طبق محاسبات و آمارهای گرفته شده توسط دولت این کشور، هزینه زندگی ماهانه حدود ۱۵۳۰-۲۵۵۰ دلار اعلام شده است. که هزینه مذکور، صرف حمل و نقل، مسکن، خدمات بیمه درمانی و سایر بیمه های ملزوم، مواد غذایی و همچنین هزینه های مورد نیاز برای تحصیل متقاضی می باشد‌. موارد مذکور در فوق، برای هر شخص متفاوت است و ممکن است کمتر از مبلغ اعلام شده نیاز باشد.

قیمت های تقریبی برخی مواد غذایی در کشور سوئیس:

 • یک کیلوگرم برنج حدود ۲/۳۵-۲/۴۰ دلار می باشد.
 • یک لیتر شیر حدود ۱/۳۵-۱/۴۰ دلار می باشد.
 • ۵۰۰ گرم قرص نان حدود ۲/۴۰-۲/۳۵ دلار می باشد.
 • یک کیلوگرم سیب زمینی حدود ۲/۴۵-۲/۴۰ دلار می باشد.
 • یک کیلوگرم سینه مرغ حدود ۲۰/۶۵-۲۰/۸۰ دلار می باشد.
 • و در زمینه سرگرمی و فراغت:
 • قیمت بلیط سینما ۱۷/۹۰-۱۸ دلار می باشد. قیمت یک فنجان قهوه ۴/۴۵-۴/۵۰ دلار می باشد.
 • یک پرس غذا در رستوران های متوسط و معمولی حدود ۱۹/۵۸-۲۰ دلار می باشد.

لیکن شایان ذکر است همه ارقام ذکر شده فوق تقریبی می باشند و ممکن است با گذر زمان تغییر کنند.

نتیجه گیری

با توجه به مطالبی که در این مقاله در اختیار شما عزیزان قرار دادیم. می توان گفت که کشور سوئیس کشوری بسیار جذاب و مناسب جهت مهاجرت می باشد. به دلیل ذکر شده می‌باشد که افراد کثیری مشتاق دریافت اقامت پس از تحصیل در کشور سوئیس می باشند.

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، این امکان را به متقاضیان می دهد تا اطلاعات لازم و کافی جهت اخذ اقامت این کشور را به دست آورند. در صورت مکفی نبودن اطلاعات مقاله برای شما عزیزان و نیز هرگونه سوال و ابهام، می توانید با موسسه ما تماس حاصل فرمایید و پاسخ تمامی سوالات خود را دریافت کنید. همچنین می‌توانید با وکلا و مشاورین مجرب ما ارتباط برقرار کرده و از مشاوره آن ها بهره مند گردید.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *