مهاجرت تحصیلی فنلاند

اقامت پس از تحصیل در فنلاند

اقامت پس از تحصیل در فنلاند

کشور فنلاند در شمال قاره اروپا قرار دارد که با کشور های روسیه، نروژ و سوئد همسایه است. پایتخت فنلاند شهر هلسینکی می باشد. شهروندان این کشور به زبان های فنلاندی و سوئدی مسلط هستند. آب و هوای این کشور در تابستان ها گرم می باشد و در زمستان آب و هوای سرد و تاریکی دارد. این کشور بعد از ایسلند شمالی ترین کشور کره زمین می باشد.در این مقاله به بررسی اقامت پس از تحصیل در فنلاند می پردازیم.

کشور فنلاند 5 راه قانونی وجود دارید که از این پنج راه می توانید به اقامت دائم دست پیدا کنید. کسانی که به دنبال اقامت دائم بعد از فارغ التحصیل شدن در فنلاند هستند می تواند برای راه های گفته شده ویزا خود را تمدید کنند. در این کشور باید بعد از فارغ التحصیل شدن مجوز شش ماه اقامت را به شخص بدهند که با استفاده از راه های اقامتی ویزای دائم دریافت کنند.

مجوز اقامت در 5 نوع به شخص تعلق می گیرد:

 • روابط خانوادگی در فنلاند
 • فنلاندی تبار باشد
 • مهاجرت دوباره به فنلاند
 • دلیل های انسانی
 • دلیل های خاص با در نظر گرفتن تحصیل و کاری

مجوز اقامت برای کسانی که در منطقه اسکاندیناوی می باشد، احتیاجی به مجوز کار نخواهد داشت و شما به آسانی می توانید برای کار ورود نمایید.

راه های اقامت پس از تحصیل در فنلاند

چند گزینه برای فارغ التحصیل که تمایل به اقامت و کار در این کشور را دارند. شما می توانید بعد از فارغ التحصیل در این کشور از طریق کار، ازدواج، سرمایه گذاری، ثبت شرکت، کار آفرینی و… اشاره کرد. مهم ترین آن ویزا به نام پاس برای اشتغال وجود دارد. اشتغال موقت رمز ورودی برای اقامت بعد از تحصیل در فنلاند می باشد.

مدت زمان این ویزا از شش ماه تا پنج سال می باشد. اشخاص این امکان را دارند با دریافت این نوع ویزا اقامت دریافت کنند که حقوق و دستمزد این افراد به قرارداد کاری که بین خود و کار فرما منعقد می کند بستگی دارد. مدت زمان این اقامت به موضوع ویزای اقامت شما بستگی دارد که بعد از چند دوره تمدید می شود. اشخاصی که 4 سال به صورت متوالی اقامت این کشور را دارد این امکان برایشان به وجود می آید که برای اقامت دائم اقدامات لازم را انجام دهند.

درخواست تابعیت فنلاند

داشتن سن حداقل هجده سال و یا مزدوج بودن قبل از سن هجده سالگی باشد. چند سال در این کشور تابعیت این کشور را داشته باشند. شخص نباید جرم و جنایت داشته باشد. برای سفارت باید تمکن مالی خود را ثابت کند. در مورد هزینه های زندگی و تحصیل هیچ مشکلی نداشته باشد. اگر تمامی این موارد را داشته باشید این امکان را دارید برای تابعیت این کشور اقدام کنید.

اقامت پس از تحصیل در فنلاند

ابتدا شخص باید اقامت بعد از تحصیل در این کشور را با یک شغل و یک شرکت در کشور فنلاند پیدا کند. اکنون در کشور فنلاند برای کسانی که تحصیل بین المللی و دانشجویان دوره تحصیل خود را به پایان رسانده اند این امر ساده نیست، البته دولت فنلاند بسیار مشتاق هستند که دانشجویان بین المللی در کشور فنلاند به کار مشغول شوند قبل از این که به عنوان اشتغال زایی به کشور های دیگر سفر کند.

مراحل درخواست اقامت در فنلاند

 • فرم تکمیلی مربوطه پر شود.
 • مراجعه به کنسولگری یا سفارت
 • بررسی و ارزیابی برای نوبت دهی کیس های مورد نظر
 • بررسی و ارزیابی مدارک شخص اقامت بعد از تحصیل در این کشور
 • تصمیم گیری برای مدارک متقاضی اقامت بعد از تحصیل در فنلاند

اقامت بعد از تحصیل در فنلاند و درخواست تابعیت فنلاندی

 • شخص باید حداقل 18 سال داشته باشد.
 • اگر شخص مزدوج باشد قبل از 18 سالگی درخواست دهد.
 • شخص باید به مدت 8 سال در این کشور اقامت و سکونت داشته باشد.
 • نداشتن جرم و جنایت و سوئپیشینه
 • اثبات تمکن مالی و توان مالی برای هزینه های زندگی در این کشور
 • حتما باید به زبان سوئدی و فنلاندی مسلط باشید.
 • شخص باید اقامت پس از تحصیل در فنلاند برای هزینه های مالیاتی و زندگی و شهروندی نداشته باشد.

اقامت پس از تحصیل در فنلاند

شما می توانید فرم را از وب سایت به صورت آنلاین اخذ نماید. اسناد مسافرتی شما و پاسپورت معتبر برای مجوز اقامت شخص مورد نیاز می باشد. بابت این فرم باید درخواست افرادی که می خواهند اقامت دائم در این کشور بگیرند باید یک فرم جدا تکمیل کنید.

راه های دریافت شهروند فنلاندی به صورت اتوماتیک چه راه هایی می باشد؟

 • تولد در فنلاند، اگر پدر و ماد (والدین) فرزند شهروند فنلاندی باشد به صورت طبیعی فرزند تابعیت این کشور را دریافت می کند.
 • فرزند متولد شده در خارج از فنلاند به تابعیت پدر یا مادر بستگی دارد.
 • برای فرزندان بالای 12 سال در این کشور باید تابعیت این کسب کند.
 • محل تولد، اگر فرزندی در فنلاند متولد شده باشد و این امکان را ندارد تابعیت کشوری را دریافت کند.

نحوه دریافت تابعیت مضاعف به چه صورت می باشد؟

روش های گوناگونی برای دریافت تابعیت فنلاند وجو دارد. از بین راه های دریافت تابعیت این امکان وجود دارد که به دریافت تابعیت از طریق پدر و مادر نیز اشاره نمایید.

دریافت اقامت دائم فنلاندی به چه صورت می باشد؟

بعد از دریافت اقامت دائم این کشور شما این امکان را دارید بدون محدودیت به کشور فنلاند وارد و خارج شوید. مدت زمان اقامت شما بستگی به ویزای شما دارد که بعد از آن به چند دورهه می توانید تمدید کنید. شما در صورتی که چهار سال به صورت متوالی اقامت داشته باشید این امکان را دارید که برای اقامت دائم اقدام لازم را انجام دهید. شما می توانید بعد از فارغ التحصیل شدن ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنید و به کار مشغول شوید و سپس بعد از چهار سال برای اقامت دائم اقدامات لازم را انجام دهید.

اگر علاقه مند به مهاجرت به فنلاند هستید و می خواهد اقامت پس از تحصیل در فنلاند را دریافت کنید می توانید با وکلای ارشد ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مشاوره شوید و کارشناسان ارشد ما به صورت تلفنی به شما عزیزان به صورت رایگان مشاوره می دهند. نگران نباشید مشاوران و کارشناسان ارشد ما با توجه به شرایط شما بهترین راه مهاجرتی را پیشنهاد می کنند.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *