مهاجرت به کشور بلغارستان

اقامت بلغارستان در سال 2019

اقامت بلغارستان در سال 2019

اقامت بلغارستان در سال 2019

بلغارستان به عنوان یکی از کشور های جنوب اروپا با فرهنگ غنی، آب و هوای مناسب و طبیعت زیبا به یکی از مقاصد مهم گردشگری در این قاره تبدیل شده است. در این مقاله در ارتباط با نحوه اقامت در بلغارستان اطلاعاتی را در اختیار شما قرار خواهیم داد. در حال حاضر در حدود 60 هزار خارجی در کشور بلغارستان زندگی می کنند. شاید بتوان هزینه های کم زندگی و زندگی در آرامش را از مهم ترین دلایل توجه به این سرزمین بیان کرد.

بدون شک دریافت اجازه اقامت بلغارستان برای شهروندان اروپایی بسیار ساده تر است و مراحل اداری کمتری را می طلبد. بسیاری از افراد بر این باورند که اقامت بلغارستان تنها از طریق سرمایه گذاری در این کشور امکان پذیر است اما بلغارستان شرایط دیگری را نیز در این رابطه ایجاد کرده است.

 

مرحله اولیه دریافت اجازه اقامت در بلغارستان چیست؟

قبل از دریافت اجازه اقامت در کشور بلغارستان، شما به ویزای اقامت بلند مدت یا همان ویزای نوع D نیاز خواهید داشت. به کمک این ویزا شما اجازه خواهید یافت تا در طول مدت اعتبار آن، به صورت نامحدود به کشور بلغارستان وارد شده یا از آن خارج شوید.

دو نوع ویزای نوع D در کشور بلغارستان وجود دارد. نوع اول این ویزا به شما اجازه خواهد داد تا به مدت 180روز در کشور بلغارستان بمانید و شرایط اقامت خود را فراهم آورید. نوع دوم ویزای D، 360 روز اعتبار دارد. این ویزا در اختیار دانشجویان و افرادی قرار می گیرد که به منظور انجام امور تحقیقاتی راهی کشور بلغارستان می شوند.

مدارک لازم جهت دریافت ویزای نوع D عبارتند از؛

 • گذرنامه معتبر
 • دو قطعه عکس پاسپورتی
 • گواهی تمکن مالی که نشان دهنده توانایی شما در برآورده کردن هزینه های زندگی در بلغارستان است. این گواهی باید از طریق یک بانک رسمی تایید شود.
 • تعیین محل اقامت در بلغارستان
 • بیمه درمانی که در طول مدت اقامت شما در بلغارستان دارای اعتبار باشد.

 

ویژگی های اجازه اقامت بلغارستان چیست؟

همه ی کسانی که اقامت خود در کشور بلغارستان را تمدید کنند، می توانند از امکانات شهروندان این کشور نیز استفاده کنند. این اجازه برای یک سال به صورت قانونی در اختیار افراد قرار می گیرد و قابل تمدید برای دوره های بعدی است. این امکان برای افراد وجود دارد که از کشور خارج شوند و مجدد به خاک بلغارستان بازگردند. آن ها همچنین می توانند آزادانه محل زندگی خود را در کشور بلغارستان تغییر دهند. تمدید اجازه اقامت در بلغارستان معمولا به یکی از دلایل زیر امکان پذیر است؛

 • فرد دارای اجازه کار در کشور بلغارستان را داشته باشد.
 • فرد یکی از نمایندگان شرکت تجاری خارجی است که در اتاق بازرگانی و صنعت بلغارستان به صورت رسمی ثبت شده است.
 • فرد یکی از اعضای هیئت مدیره شرکتی خارجی باشد که در کشور بلغارستان تاسیس شده و حداقل 10 نیروی کار بلغار را استخدام کرده باشد.

 

اجازه اقامت بلند مدت در بلغارستان چگونه امکان پذیر خواهد بود؟

اجازه اقامت بلند مدت در کشور بلغارستان برای شهروندان غیر اروپایی یک ساله است. پیش از پایان اعتبار این اجازه، فرد می تواند نسبت به تمدید آن اقدام کند. برای دریافت اجازه اقامت بلند مدت در کشور بلغارستان باید مراحل اولیه را در کشور خود و در محدوده سفارت یا کنسولگری کشور بلغارستان انجام دهید. اجازه اقامت بلند مدت در کشور بلغارستان بنا بر یکی از دلایل زیر ارائه خواهد شد؛

 • در صورتی که فرد اجازه کار در کشور بلغارستان را داشته باشد.
 • در صورتی که فرد فعالیت های تجاری داشته باشد.
 • در صورتی که فرد با یک شهروند بلغارستان ازدواج قانونی داشته باشد.
 • در صورتی که فرد یکی از سرمایه گذاران خارجی در کشور بلغارستان باشد.
 • بازنشستگانی که حق بازنشستگی خود را دریافت می کنند و توانایی مالی برای زندگی در بلغارستان را داشته باشند.
 • در صورتی که فرد برای درمان راهی بلغارستان شود.
 • در صورتی که فرد در دوره های تمام وقت تحصیلی در دانشگاه های معتبر بلغارستان مشغول تحصیل باشد.

برای دریافت اقامت بلند مدت در کشور بلغارستان، شما به ارائه مدارک مختلفی نیاز خواهید داشت که به شرایط و نوع درخواست شما بستگی دارد. با این وجود گذرنامه معتبر، گواهی تمکن مالی و محل اقامت شما در کشور بلغارستان، از الزامات دریافت اجازه اقامت در کشور بلغارستان است.

 

شرایط دریافت اجازه اقامت دائم در کشور بلغارستان چیست؟

بعد از پنج سال مداوم اقامت بلند مدت در کشور بلغارستان، شما اجازه خواهید داشت تا برای اجازه اقامت دائم در این کشور اقدام کنید. در صورتی که بتوانید اجازه اقامت دائم در کشور بلغارستان را بدست آورید، می توانید از همه ی امکاناتی که در اختیار شهروندان بلغار قرار می گیرد، استفاده کنید. تنها اجازه ای که به شما داده نخواهد شد، اجازه شرکت در انتخابات است. برای دریافت اجازه اقامت دائم در کشور بلغارستان، باید حداقل 60 روز قبل از پایان اعتبار اجازه اقامت بلند مدت خود، اقدامات لازم و قانونی را انجام دهید. این درخواست باید به اداره مهاجرت کشور بلغارستان تقدیم شود.

 

برنامه سرمایه گذاران در بلغارستان

ساده ترین راه دریافت اجازه اقامت در کشور بلغارستان، از طریق سرمایه گذاری در این کشور امکان پذیر است. یکی از راه های سرمایه گذاری در این کشور سرمایه گذاری کامل است که  در این صورت باید در حدود 510 هزار یورو را در یک ارگان دولتی و به مدت 5 سال ذخیره کنید.

راه دوم سرمایه گذاری 195 هزار یورویی در یک بانک اروپایی است تا بتوان به عنوان وام، 510 هزار یورو را جهت سرمایه گذاری در بلغارستان دریافت کنید. توجه داشته باشید که در این حالت، میزان سرمایه اولیه شما پس از 5 سال باز نخواهد گشت.

افرادی که از طریق سرمایه گذاری وارد بلغارستان می شوند، می توانند پس از یک سال اقامت دائم خود را بدست آورند.

 

در مقاله پیش رو در ارتباط با شرایط و نحوه دریافت اقامت بلغارستان توضیحات اولیه را ارائه کرده ایم. دریافت اقامت بلغارستان به شما اجازه خواهد داد تا بدون محدودیت در همه ی کشور های اروپایی کار کنید یا به تحصیل بپردازید. همچنین این اجازه در اختیار شما قرار خواهد گرفت تا در بخشی از قاره اروپا، زمین خریداری کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با مهاجرت به بلغارستان می توانید با مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *