مهاجرت به کشور بلاروس

اقامت بلاروس و انواع اقامت در این کشور

اقامت بلاروس و انواع اقامت در این کشور

بلاروس کشوری در شرق قاره­ی اروپا می­باشد که در همسایگی کشورهای روسیه- لهستان- لتونی و اوکراین می­باشد. این کشور بهمراه کشور اوکراین از امن ترین کشورهای جهان بشمار می­رود. موضوع مقاله پیش رو اقامت بلاروس و انواع اقامت در این کشور می­باشد. در کشور بلاروس می­توان تابستانهایی با دمای هوای مناسب و با 15-35 درجه را و زمستانهایی نسبتاً سرد و در برخی مواقع زیر 25 درجه را تجربه نمود. هزینه های زندگی و تحصیل در کشور بلاروس بسیار مناسب و ارزان است و از عمده دلایل انتخاب افراد برای مهاجرت به بلاروس همین موضوع می­باشد. دانشگاه های این کشور امکانات و آموزش های باکیفیتی را در اختیار دانشجویان قرار می­دهند و دانشجویان می­توانند با پرداخت شهریه های بسیار مناسب از این آموزش ها بهره­مند گردند. دوستانی که علاقمند تحصیل در دانشگاه های اروپایی هستند می­توانند از مشاوره های کارشناسان برجسته موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بهره­مند گردند.

بسیاری از افراد با سرمایه گذاری در بلاروس سعی در دریافت اقامت این کشور را دارند. زیرا این کشور محیطی جذاب برای سرمایه گذاری است و سالانه سرمایه گذران خارجی زیادی این کشور را جهت سرمایه گذاری و ایجاد کسب و کار انتخاب می­نمایند. سرمایه گذاری- انجام کار و تحصیل و… از راههایی است که افراد پس از چند سال زندگی مداوم در این کشور می­توانند اقامت دائم بلاروس را اخذ نمایند.

دریافت اقامت بلاروس و انواع اقامت در این کشور

همانطور که در مقدمه اشاره نمودیم راههای مختلفی جهت اخذ اقامت در بلاروس وجود دارد. ازدواج- تولد- سرمایه گذاری- کار و تحصیل از راههای رایج اخذ اقامت در این کشور بشمار می­رود. بلاروس کشوری است که دارای قدمتی دیرینه است و بلاروس از جمله کشورهای پیشرو در حوزه های صنعت و فرهنگ می­باشد. از آنجائیکه کشور بلاروس در نزدیکی روسیه موقعیت دارد، از فرهنگی بسیار نزدیک به این کشور برخوردار می­باشد. اقتصاد با ثبات کشور بلاروس از مهمترین دلایل انتخاب سرمایه گذران خارجی برای ایجاد کسب و کار در این کشور می­باشد. مردم کشور بلاروس به زبان های روسی- بلاروسی و لهستانی صحبت می­کنند. تدریس در دانشگاه های این کشور به زبان انگلیسی ارائه داده می­شود و دانشجویان بین المللی ملزم به ارائه مدرک زبان انگلیسی خواهند بود. در ادامه ما اقامت بلاروس و انواع اقامت در این کشور را تشریح خواهیم نمود.

اخذ اقامت تحصیلی در بلاروس

دانشگاه های متعدد و معتبر بسیاری در بلاروس وجود دارد که با اخذ هزینه های بسیار پائین رشته های مختلفی را به دانشجویان ارائه می­نماید. اکثر دانشجویان بین المللی دانشگاه های بلاروس را بعنوان سکوی پرتاب به دانشگاه های دیگر می­دانند. در گذشته اکثر دانشگاه های پزشکی بلاروس مورد تأیید وزارت بهداشت ایران قرار داشت، اما با خروج این دانشگاه ها از لیست وزارت بهداشت، اکثر دانشجویان به دانشگاه های پزشکی کشور روسیه روی آوردند. تدریس در دانشگاه های بلاروس به زبان های روسی و انگلیسی است و دانشجویان امکان گذراندن دوره های زبان را قبل از ورود به دانشگاه های این کشور خواهند داشت. پس از آنکه دانشجویان دعوتنامه تحصیلی از سوی دانشگاه های بلاروس اخذ نمایند، می­توانند جهت دریافت ویزای تحصیلی این کشور اقدام نمایند.

اقامت از طریق سرمایه گذاری در بلاروس

سرمایه گذاری در کشور بلاروس به طرق مختلف انجام می­گردد. سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت- سرمایه گذاری از طریق خرید ملک از جمله راههای سرمایه گذاری در این کشور می­باشد. سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت خود به شرکت هایی با مسئولیت محدود- شرکت های سهامی و شرکت های خصوصی تقسیم می­گردد. ثبت شرکت با مسئولیت محدود در بلاروس از جمله پرطرفدارترین سرمایه گذاری ها در این کشور بشمار می­رود. سرمایه گذاران امکان سرمایه گذاری در بخش های داروسازی- پتروشیمی- مهندسی- عمران و صنایع غذایی در این کشور را دارند.

خرید ملک در بلاروس

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک یکی دیگر از راههای اقامت بلاروس و انواع اقامت در این کشور بشمار می­رود. خرید ملک در بلاروس یکی از ساده ترین روشهایی است که منجر به اخذ اقامت 3-5 ساله برای افراد می­شود. در سالهای گذشته افراد با خرید ملک در بلاروس پس از گذشت 3 الی 5 سال می­توانستند اقامت دائم و شهروندی این کشور را اخذ نمایند. البته در حال حاضر این مدت زمان افزایش یافته و افراد برای اخذ اقامت بلاروس از طریق خرید ملک می­باید مدت زمان بیشتری را در این کشور سپری نمایند. پس از اخذ اقامت دائم و تابعیت بلاروس امکان خرید ملک برای سرمایه گذران وجود دارد.

مهاجرت کاری به بلاروس

با توجه به شرایط اقتصادی بلاروس افراد زیادی با اخذ ویزای کاری بلاروس به این کشور مهاجرت می­نمایند. انجام کار در بلاروس تنها با عقد قرارداد کاری میان کارفرما و کارکنان امکان پذیر است. اتباع خارجی بصورت مستقیم نمی­توانند برای جستجوی کار به این کشور سفر نمایند و برای اخذ ویزای کاری می­بایست با کارفرمایان در بلاروس قرارداد کاری امضا نموده و دعوتنامه کاری از سوی کارفرمایان دریافت نمایند. کارفرمایان در بلاروس نیز تنها در صورت نیافتن نیروی مورد نظر خود در بلاروس و کشورهای اتحادیه اروپا اجازه ارسال دعوتنامه کاری به دیگر کشورها را دارند. از همین رو اخذ دعوتنامه کاری و ویزای کاری بلاروس نسبتاً دشوار می­باشد.

هزینه های زندگی در بلاروس

از آنجائیکه هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور بسیار مناسب و مقرون به صرفه است افراد بدنبال اخذ اقامت در این کشور می­باشند. پناهندگی- ازدواج و تولد نیز از راههای اقامت بلاروس و انوع اقامت در این کشور بشمار می­رود. هزینه های زندگی در بلاروس تقریباً 53% کمتر از کشور سوئد می­باشد. همچنین افراد 62% کمتر از کشور سوئد خانه هایی را اجاره می­نمایند. افراد با اخذ اقامت بلاروس و انواع اقامت در این کشور براحتی می­توانند در سایر کشورهای اتحادیه اروپا سفر نمایند و بدون اخذ روادید در این کشورها به انجام کار و ایجاد کسب و کار بپردازند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت راهنمائی ها لازم در زمینه های مختلف مهاجرتی را به عزیزان ارائه می­نمایند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *