مهاجرت به کانادا
صفحه اصلی » کشورها » امارات » اقامت بعد از تحصیل در امارات

اقامت بعد از تحصیل در اماراتاقامت بعد از تحصیل در امارات یکی از اهداف اکثر دانشجویانی میباشد که در امارات متحده عربی تحصیلات عالی خود را به پایان میرسانند و از دانشگاه های این کشور فارغ التحصیل میشوند و شما هموطنان عزیز اگر قصد دارید تا به امارات متحده عربی مهاجرت کنید و سپس اقدام به کسب اقامت بعد از تحصیل در امارات کنید باید شرایط مورد نیاز را داشته باشید و برای مطلع شدن از این شرایط میتوانید در جلسات مشاوره با مشاوران و متخصصان ما در موسسه سفیران سروش سعادت شرکت کنید.

امارات متحده عربی یک پادشاهی مطلقه فدرال میباشد که رئیس دولت آن خلیفه بن زاید آل نهیان نام دارد و از هفت شیخ نشین تشکیل شده است و پایتخت آن ابوظبی میباشد.

امارات متحده عربی از ثروتمند ترین کشور های دنیا به شمار میرود و لازم به ذکر است که در این کشور ذخایر بزرگ نفتی قرار گرفته اند و جالت است بدانید که جمعیت این کشور به کم تر از ده میلیون نفر میرسد.

دین اصلی مردم این کشور عربی اسلام میباشد و بیش از نود و پنج درصد مردم  این کشور که در بخش های مختلف آن مانند دبی، فجیره، شارجه و یا راس الخیمه و سایر بخش ها ساکن میباشند، مسلمان هستند و به زبان عربی صحبت میکنند.

برای ورود به خاک امارات متحده عربی راه ها و روش های مختلفی وجود دارد و شایان ذکر است که دانشجویانی که به این کشور سفر می کنند می توانند اقدام به کسب اقامت بعد از تحصیل در امارات کنند.

تحصیل در کشور امارات

همانطور که ذکر شد، زبان اصلی امارات متحده عربی، عربی می باشد اما تحصیل در این کشور به زبان انگلیسی انجام می شود و متقاضیان و دانشجویانی که قصد دارند تا در این کشور مشغول به تحصیل شوند، باید مدرک زبان انگلیسی آیلتس با نمره ی حداقل شش کسب کنند اما به یاد داشته باشید که بگر متقاضی ثابت کند که به زبان انگلیسی تسلط کامل دارد، نیازی به ارائه مدرک زبان نخواهد بود.

متقاضیان و دانشجویانی که مدرک زبان انگلیسی ندارند، می توانند دوره های یادگیری این زبان را در مراکز مربوطه در کشور امارات سپری کنند و سپس وارد دانشگاه مورد نظر شوند؛ اما لازم به ذکر است که بهتر است تا دانشجویان و متقاضیان مدرک زبان انگلیسی خود را (آیلتس) در کشور خود کسب کنند زیرا این امر باعث می شود تا متقاضی در پروسه ی مهاجرت به کشور امارات و تحصیل در این کشور و سپس کسب اقامت بعد از تحصیل در امارات موفق تر باشد.

دانشجویان و متقاضیان خارجی می توانند در دانشگاه های امارات متحده عربی در سه دوره ی کارشناسی، دوره ی کارشناسی ارشد و دوره ی دکترا مشغول به تحصیل شوند و سپس با کسب مدرک معتبر، وارد بازار کار کشور های مختلف شوند.

در دانشگاه های کشور امارات متحده عربی دانشجویان و متقاضیان می توانند علاوه بر تحصیل در رشته ها گوناگون و بی شمار، اقدام به دریافت اقامت بعد از تحصیل در امارات کنند؛ اما به یاد داشته باشید که برای انجام این کار داشتن شرایط لازم الزامی می باشد.

دوره ی کارشناسی

دانشجویان و متقاضیانی که قصد دارند تا در دوره ی کارشناسی در دانشگاه های کشور امارات مشغول به تحصیل شوند، باید در نظر داشته باشند که اتمام این دوره ی تحصیلی از سه الی چهار سال به طول می انجامد.

با تحصیل در دوره ی کارشناسی در دانشگاه های کشور امارات، متقاضیان و دانشجویان خارجی می توانند علاوه بر کسب اقامت بعد از تحصیل در امارات، اقامت کشور هایی چون کانادا و آمریکا را نیز بدست بیاورند؛ به طوری که دانشجویان بعد از سپری کردن دو الی سه سال تحصیلی در دانشگاه های امارات متحده عربی، می توانند برای تحصیل در دانشگاه های کشور آمریکا، کانادا یا انگلستان اقدام کنند و تحصیلات خود را در این کشور ها ادامه دهند.

دانشجویان دوره کارشناسی در کشور امارات می توانند هر هفته به مدت ده ساعت کار کنند تا برخی از هزینه های تحصیل و زندگی خود در این کشور را پرداخت کنند و لازم به ذکر است که میزان حقوق دانشجویان این دوره هر ساعت از ده الی دوازده دلار می باشد.

مهاجرت به کشور امارات از راه های مختلفی امکان پذیر می باشد و شما عزیزان می توانید جهت مطلع شدن از شرایط این امر با مشاورین ما در موسسه حقوقی و مهاجرتی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید.

دوره ی کارشناسی ارشد

دانشجویان و متقاضیانی که قصد دارند تا در دوره ی کارشناسی ارشد در دانشگاه های کشور امارات مشغول به تحصیل شوند، باید در نظر داشته باشند که اتمام این دوره ی تحصیلی دو سال تحصیلی به طول می انجامد.

دانشجویان این دوره می توانند دوره های تحصیلی و درسی خود را به زبان های انگلیسی و عربی سپری کنند و لازم به ذکر است که دانشجویان این دوره می توانند بعد از اتمام دوره ی تحصیلی خود، اقدام به یافتن شغل مناسب کنن.

افرادی که می خواهند بعد از اتمام دوره ی تحصیلی کارشناسی ارشد در کشور امارات مشغول به کار شوند، یک سال مهلت دارند تا شغل مورد نظر خود را پیدا کنند و سپس با یافتن شغل مناسب، اقدام به کسب اقامت بعد از تحصیل در امارات کنند.

برای کسب اقامت بعد از تحصیل در امارات متقاضیان باید شغل مناسب پیدا کنند و سپس نوع روادید خود را به روادید کاری تبدیل کنند.

دانشجویان دوره ی کارشناسی ارشد نیز می توانند در کنار تحصیل هر هفته به مدت بیست ساعت مشغول به کار شوند تا برخی از هزینه های تحصیلی و زندگی خود را پرداخت کنند.

دوره ی دکترا

دانشجویان و متقاضیانی که قصد دارند تا در دوره ی دکترا در دانشگاه های کشور امارات مشغول به تحصیل شوند، باید در نظر داشته باشند که اتمام این دوره ی تحصیلی سه الی چهار سال تحصیلی به طول می انجامد.

دانشجویان این دوره نیز می توانند مانند دانشجویان دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد در شعبه ی دانشگاه مورد نظر مشغول به تحصیل شوند و لازم به ذکر است که متقاضیان برای تحصیل در این دوره باید مدرک زبان انگلیسی ارائه دهند.

اتمام دوره ی تحصیلی دکترا در کشور امارات با ارائه پایان نامه با کمک یک استاد با تجربه انجام می شود.

کسب روادید کاری

به طور کلی کسب اقامت بعد از تحصیل در امارات از طریق روادید کاری در صورتی ممکن می باشد که متقاضی و یا دانشجوی فارغ التحصیل شده موفق به کسب ویزای شهروندی امارات متحده عربی شود.

این گواهی به مدت سه سال معتبر می باشد و تمامی مدارک و اسناد متقاضی باید به زبان عربی ترجمه شوند و لازم به ذکر است که کسب روادید کشور امارات برای مشغول به کار شدن در این کشور فقط در سفارت امارات ممکن می باشد.

متقاضیان برای مشغول به کار شدن در کشور امارات باید با یک کمپانی معتبر قرارداد رسمی عقد کنند و از قرارداد خود سه نسخه ی کپی داشته باشند و یکی از این نسخه ها را برای خود، نسخه ی دوم را برای کارفرما و نسخه ی سوم را برای ارائه به وزارت کار آماده کنند.

برای کسب روادید کاری در کشور امارات متقاضی باید ضامن داشته باشد و مسئولیت شخص متقاضی را به عهده بگیرد و شایان ذکر است که متقاضی حتما باید پس از اتمام مدت اعتبار گواهی خود، از کشور امارات خارج شود.

ازدواج در امارات

متقاضیانی که قصد کسب اقامت بعد از تحصیل در امارات را دارند می توانند از راه ازدواج نیز اقدام کنند؛ به صورتی که اگر دانشجو در زمان تحصیل و یا بعد از پایان دوره ی تحصیلی با یک شهروند اهل امارات ازدواج کند، به راحتی تابعیت و اقامت بعد از تحصیل در امارات را کسب خواهد کرد.

سرمایه گذاری در امارات متحده عربی

سرمایه گذاری در امارات متحده عربی یکی از راه هایی می باشد که متقاضیان بعد از اتمام دوره های تحصیلی خود در این کشور می توانند با انتخاب آن اقدام به کسب اقامت بعد از تحصیل در امارات کنند.

با ارائه بیزنس پلن خوب و مفید برای اقتصاد کشور امارات، متقاضیان می توانند در زمینه های مختلف در کشور امارات سرمایه گذاری کنند و یا اقدام به تاسیس کمپانی های رسمی و قانونی کنند.

با دریافت مجوز تاسیس کمپانی در کشور امارات، متقاضیان می توانند گواهی اقامت سه ساله دریافت کنند و پس از گذشت سه سال، جهت تمدید آن مدارک پزشکی خود را ارائه دهند و مالیات های مربوطه را پرداخت کنند.

کلام پایانی

به طور کلی همانطور که گفته شد کسب اقامت بعد از تحصیل در امارات از راه هایی چون ازدواج، کار، سرمایه گذاری و سایر موارد امکان پذیر می باشد و متقاضیان برای انتخاب هر روش باید اطلاعات کافی داشته باشند.

اگر شما عزیزان قصد دارید تا از روش های مختلف اقدام به مهاجرت به امارات کنید، می توانید انجام امور پرونده ی خود را به عهده ی کارشناسان ما در موسسه حقوقی و مهاجرتی سفیران سروش سعادت بسپارید.

اقامت بعد از تحصیل در امارات
به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *