مهاجرت کاری گرجستان

اقامت از طریق کار در گرجستان

اقامت از طریق کار در گرجستان

اقامت از طریق کار در گرجستان یکی از طرق مهاجرت به این کشور می باشد هر ساله متقاضیان ایرانی برای بهتر شدن شرایط کار و زندگی خود تصمیم به اخذ ویزا میگیرند. برای شروع کار و دریافت ویزا کار گرجستان شرایط و مقرراتی وجود دارد که رعایت آن ها برای فرد الزامی می باشد. نرخ بیکاری در کشور گرجستان 12 % تخمین زده شده است که موجب کمبود بازار کار در این کشور شده است. اقامت از طریق کار در گرجستان برای متقاضیانی مناسب می باشد که قصد ثبت شرکت و سرمایه گذاری در این کشور را ندارند، اقامت از این طریق نسبت به سایر روش های مهاجرت به کشور گرجستان ارزان تر و آسانتر می باشد. در ادامه این مقاله که توسط کارشناسان مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به نگارش در آمده است سعی داریم به بررسی موضوع اقامت از طریق کار در گرجستان بپردازیم.

قوانین کار در گرجستان

طبق قوانین کار وضع شده در این کشور ساعت کاری در طول هفته در کشور گرجستان از ساعت 10 صبح تا 6 بعد از ظهر است، یکشنبه هر هفته در این کشور تعطیل رسمی می باشد و روز شنبه هم پایان هفته کاری محسوب می شود. در برخی از موسسات گرجستان ساعات کاری از 10 صبح تا 4 بعد از ظهر در نظر گرفته شده است. دقت نمایید که ساعات کاری با توجه به نوع کار شما متغیر می باشد. برای کار در این کشور لازم است متقاضیان به زبان گرجی یا زبان روسی تسلط داشته باشند، متقاضیانی که به زبان انگلیسی نیز تسلط دارند شانس بیشتری برای پذیرفته شدن درخواستشان وجود دارد.

بررسی اقامت از طریق کار در گرجستان

با توجه به وضعیت کار و جمعیت کشور گرجستان (3 میلیون و 700 نفر) و اینکه بیشتر شهروندان این کشور از طریق کشاورزی و صنعت گردشگری و توریسم در آمد دارند، به همین دلیل نیروی کار در این کشور بیشتر از شهروندان گرجستان انتخاب می شود. همانطور که گفته شد برای یافتن کار در این کشور نیاز است فرد به زبان گرجی یا انگلیسی تسلط داشته باشد. متقاضیانی که به این زبان ها تسلط ندارند نگران نباشند زیرا امروزه در این کشور شرکت های ایرانی زیادی در حال فعالیت می باشند و از نیروی کار ایرانی در مجموعه خود استفاده می کنند. برای یافتن کار در کشور گرجستان می توانید از وب سایت ها و موسسات کاریابی معتبر و روزنامه های منتشر شده کمک بگیرید. متقاضیانی که واجد شرایط باشند می توانند دعوت نامه شغلی از کارفرما یا موسسه ای در این کشور دریافت کنند.

متقاضیان پس از 5 سال کار متوالی در کشور، رعایت قوانین و پرداخت مالیات می توانند اقامت از طریق کار در گرجستان را دریافت کنند. برای پرداخت مالیات در این کشور لازم است تمامی افراد سالانه فرم مالیات بر در آمد را تکمیل کرده و به سازمان نظارت بر در آمد داخلی ارسال نمایند. برای اطلاع از شرایط زندگی در این کشور پیشنهاد می شود مقاله زندگی در گرجستان را مطالعه کنید.

بررسی اقامت از طریق کار در گرجستان

نحوه اخذ ویزا کار کشور گرجستان

پس از آنکه متقاضی دعوت نامه شغلی دریافت کرد می تواند اقدامات لازم را در جهت اخذ ویزا کار گرجستان انجام دهد، برای دریافت ویزا کار متقاضیان باید مدارکی که در ادامه به آن ها اشاره می شود را تهیه کرده و در وقت تعیین شده برای مصاحبه به سفارتخانه یا کنسولگری کشور گرجستان ارائه نمایید.

  • ارائه پاسپورت معتبر با حداقل 1 سال اعتبار و 2 صفحه خالی
  • دریافت فرم مربوط به اخذ ویزا کار و تکمیل آن
  • پرداخت هزینه های مربوط به اخذ ویزا کار گرجستان و ارائه رسید آن (مبلغ ویزا کاری 31 € (یورو))
  • ارائه 1 قطعه عکس پاسپورتی
  • ارائه آخرین مدرک تحصیلی
  • ارائه رزومه و سوابق کاری
  • ارائه گواهی تمکن مالی
  • ارائه رسید پرداخت مالیات
  • انگیزه نامه
  • مدارک شناسایی

اقامت از طریق کار در گرجستان و حقوق

افرادی که قصد دارند اقامت از طریق کار در گرجستان را تجربه کنند معمولا این سوال را مطرح می کنند که میزان حقوق و دستمزد در کشور گرجستان به چه صورت می باشد؟ پایین ترین میزان حقوق و دستمزد در این کشور 400₾ (لاری) است. هر چه میزان تخصص و مهارت فرد بیشتر باشد حقوق و دستمزد بالاتری دریافت می کند. علاوه بر میزان حقوق و دستمزد باید هزینه های زندگی در کشور گرجستان را در نظر داشته باشید، متقاضیانی که قصد دارند در شهر تفلیس زندگی کنند باید بدانند که حداقل هزینه زندگی در این شهر بین 400 تا 500₾ (لاری) برآورد شده است، این میزان از هزینه بدون در نظر گرفتن هزینه های مسکن در این شهر می باشد. شما می توانید با مطالعه مقاله هزینه ی زندگی در گرجستان اطلاعات بیشتری در این خصوص به دست آورید.

امکان اقامت از طریق کار در گرجستان برای متقاضیان ایرانی وجود دارد، همچنین شما می توانید برای اقامت در این کشور از روش های دیگری با توجه به شرایط خود استفاده کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر و دقیقتر در رابطه با شرایط کار در کشور گرجستان با کارشناسان و وکلاء حرفه ای موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *