مهاجرت کاری مالزی

اقامت از طریق کار در مالزی

اقامت از طریق کار در مالزی تنها یکی از شیوه هایی است که علاقمندان به زندگی در این کشور می توانند به آن امیدوار باشند. سالیانه افراد زیادی از متخصصین در سراسر جهان برای یافتن شغل در کشور مالزی اقدامات لازم را انجام می دهند چرا که روند صعودی شرایط اقتصادی در این کشور و ثبات اشتغال موجب اطمینان خاطر برای آن ها خواهد شد.

کشور مالزی با در اختیار داشتن نیروی متخصص کافی در کشور خود، فرصت های بسیار محدودی را در اختیار نیروی کار خارجی قرار می دهد و همین مسئله روند دریافت شغل در این کشور را با مشکل روبرو می کند. با این وجود، ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، بر اساس افزایش سطح تمایلات، شرایط اقامت از طریق کار در مالزی را بررسی خواهیم کرد.

کار در مالزی

مانند بسیاری از کشورهای جهان، قانون کار در کشور مالزی به گونه ای تنظیم شده است که نیروی کار در این کشور در طول یک روز به مدت 8 ساعت در محل کار خود حاضر شود. به طور معمول کار در کشور مالزی از ساعت 9 صبح آغاز می شود و تا 5 بعد از ظهر ادامه پیدا می کند ولی شرایط کار در شرکت های خصوصی متفاوت است که در قرارداد کاری هر فرد ذکر شده است.

در کشور مالزی محدودیت های کاری فراوانی نیز وجود دارد. زمانی که بحث کار کودکان در این کشور مطرح می شود، کودکان کمتر از 14 سال در این کشور اجازه کار را نخواهند داشت. محدوده سنی 14 تا 16 سال نیز در این کشور تنها اجازه دارند تا به مدت 6 ساعت در طول روز و 30 ساعت در هفته فعالیت کاری داشته باشند. فعالیت در مشاغل سنگین با فعالیت های بدنی نیز برای آن ها ممنوع است.

زنان نیز دارای محدودیت های شغلی هستند، به گونه ای که کار در صنعت و کشاورزی برای آن ها مجاز نیست. همچنین تحت هیچ شرایطی اجازه کار شبانه به زنان داده نخواهد شد و آن ها تنها تا ساعت 10 شب اجازه کار در کشور مالزی را خواهند داشت.

در مقاله مهاجرت کاری به مالزیتوضیحاتی را ارائه کرده ایم که پیش از اقامت از طریق کار در مالزی باید نسبت به آن ها آگاهی کافی داشته باشید.

محدودیت سنی کار در مالزی

در رابطه با محدودیت سنی شهروندان کشور مالزی برای کار در این کشور در بخش قبل توضیحاتی را ارائه کردیم اما این شرایط برای نیروی کار خارجی کمی متفاوت است. شما به طور کلی زمانی می توانید به عنوان یک نیروی کار خارجی به کشور مالزی مهاجرت کنید که حداقل 27 سال سن داشته باشید.

در این میان اما یک استثنا نیز وجود دارد چرا که نیروی کار خارجی در بخش IT از 23 سالگی قادر خواهد بود تا اقدامات قانونی برای کار در کشور مالزی را انجام دهد.

میزان درآمد و مزایای کار در مالزی

یکی از مسائلی که باید قبل از اقدام برای اقامت از طریق کار در مالزی نسبت به آن آگاه باشید، میزان درآمد شما در این کشور خواهد بود. بدیهی است که میزان درآمد هر فرد به تخصص، شغل و تحصیلات او مربوط می شود و در کشور مالزی نیز چنین شرایطی وجود دارد.

مدیران اجرایی، و رئیس شرکت ها در کشور مالزی از بالاترین میزان درآمد در کشور مالزی برخوردار هستند به طوری که درآمد سالیانه آن ها بیش از 260هزار رینگیت یا 73000دلار آمریکا است.  با این وجود اما می توان گفت که میانگین درآمد در کشور مالزی در حدود 70000رینگیت در طول یک سال است.

همه ی افرادی که در کشور مالزی کار می کنند، باید توسط کارفرمای خود تحت پوشش درمانی در بیایند و در صورتی که اقامت از طریق کار در مالزی برای آن ها دائمی شود، می توانند از حق بیمه بیکاری نیز استفاده کنند و در غیر این صورت ناچار به ترک کشور مالزی خواهند شد. فرزندان این افراد نیز قادر خواهند بود تا همچون شهروندان مالزی به تحصیل در این کشور بپردازند.

در مقاله «هزینه تحصیل و زندگی در مالزی»، مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت درباره شرایط تحصیل و هزینه های اندک آن در مالزی توضیحاتی را ارائه کرده اند.

نیروی کار در مالزی می تواند در طول یک سال 10روز از حق مرخصی خود استفاده کند اما به دلیل توجه خاص به مراسمات مذهبی و اهمیت بودا، هندو، اسلام و مسیحیت در مالزی، تعطیلات رسمی در این کشور فراوان هستند.

اجازه اقامت کاری در مالزی

یکی از مهم ترین مسائلی که در رابطه با کار در کشور مالزی باید به آن اشاره کرد، اقامت از طریق کار در مالزی است که به سه شیوه در اختیار نیروهای کار خارجی قرار می گیرد. هر فرد با توجه به شرایطی که از نظر تخصص دارند، می توانند یکی از شیوه های اقامت را بدست آورند.

روش اول اجازه اقامت از طریق کار در مالزی برای افرادی است که دارای تخصص ویژه هستند و ماهیانه حداقل 5000 رینگیت حقوق دریافت می کنند. در حقیقت این نوع از اجازه اقامت تنها در اختیار مدیران ارشد شرکت ها قرار می گیرد. حداقل مدت اجازه اقامت از این طریق 2 ساله است.

روش دوم مربوط به افرادی است که قرارداد کاری آن ها محدود بوده و یا دستمزد آن ها از 5000 رینگیت در ماه کمتر است. این افراد می توانند حداقل 6 ماه اجازه اقامت دریافت کنند.

در روش سوم اما تفاوت هایی وجود دارد. افرادی که از طرف یک شرکت مادر که شعبه ای در مالزی افتتاح کرده است مامور به انجام یک ماموریت اداری در مالزی می شوند می توانند از این طریق اقامت از طریق کار در مالزی را بدست آورند. حداکثر مدت اقامت آن ها در کشور مالزی 6 ماه است و قابلیت تمدید را نیز ندارد.

کلام پایانی

اقامت از طریق کار در مالزی یکی از شیوه های مهم بدست آوردن این کشور پیشرفته آسیایی است البته شاید بتوان گفت که یکی از دشوارترین آن ها چرا که بازار کار برای نیروی کار خارجی در این کشور بسیار محدود است و تنها افرادی که دارای تخصص های خاص هستند می توانند در این کشور شغل مناسبی برای خود بیابند.

ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله توضیحاتی در رابطه با اقامت از طریق کار در مالزی را بیان کرده ایم اما در صورتی که نیاز به کسب اطلاعات بیشتری دارید، حتما با مشاورین این موسسه تماس حاصل فرمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *