مهاجرت کاری سریلانکا

اقامت از طریق کار در سریلانکا

اقامت از طریق کار در سریلانکا

اقامت از طریق کار در سریلانکا یکی از طرق مجاز و قانونی برای مهاجرت به این کشور تحصیلی می باشد که دارای قوانین مختص به خود است. برای اقامت از طریق کار در سریلانکا شرایط و قوانینی وجود دارد که متقاضیان باید از آنها مطلع باشند تا در طول انجام اقدامات لازم دچار مشکل نشوند. کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله سعی دارند به بررسی اقامت از طریق کار در سریلانکا بپردازند و ابهامات متقاضیان را برطرف نمایند. در سال های اخیر متقاضیان زیادی برای قصد دارند از طریق کار به کشور سریلانکا مهاجرت نمایند.

اقتصاد سریلانکا

برای بررسی وضغیت اقتصاد در این کشور می توان گفت، در بین کشورهای آسیایی ضعیف ترین اقتصاد به کشور سریلانکا تعلق دارد. با توجه به شرایط اقتصادی می توان گفت شرایط کاری برای متقاضیان خارجی مطلوب نمی باشد. بخش زیادی از اقتصاد و بازار کار در این کشور مربوط به مشاغل کشاورزی می باشد.

می توان گفت که یک سوم جمعیت 20 میلیونی این کشور مشغول کار کشاورزی می باشند. دولت این کشور برای بهتر شدن شرایط اقتصادی سیاست های جدیدی مثل: ایجاد بازار آزاد و شرایط لازم برای سرمایه گذاری های خارجی در نظر گرفته است. با وضع این شرایط ها اقتصاد این کشور رشد مطلوبی داشته است.

بخش دیگری از اقتصاد این کشور را صادرات محصولات تشکیل می دهد. کالاهایی مثل: چای، منسوجات، سنگ های قیمتی و الماس، برنج، الوار، ماهی، نارگیل و ادویه به کشورهای اروپایی و آمریکا و انگلستان صادر می شود. همچنین محصولاتی مانند: مواد معدنی، مواد غذایی، پارچه، مواد نفتی، تجهیزات حمل و نقل و ماشین آلات از کشورهای ایران، هند، چین، سنگاپور، هنگ کنگ و ژاپن وارد این کشورها می شوند. گردشگری و صنعت توریست به عنوان یکی از شغل های پر رونق در این کشور شناخته می شود. افرادی که قصد دارند به عنوان تور لیدر در این کشور مشغول به کار شوند باید به یکی از زبان های بومی این کشور و زبان انگلیسی تسلط کامل داشته باشند.

بررسی اقامت از طریق کار در سریلانکا

برای بررسی اقامت از طریق کار در سریلانکا باید ابتدا توضیحاتی در رابطه با شرایط لازم برای کار در این کشور اشاره کرد. شرایط کار در این کشور برای متقاضیان خارجی و بین المللی به عوامل متعددی بستگی دارد. یکی از شرط های اصلی برای کار در این کشور این است که فرد باید از کارفرمایی در این کشور دعوت نامه شغلی دریافت کند.

برای کار متقاضیانی که دارای رزومه بسیار قوی باشند و مدرک تحصیلی معتبری داشته باشند شانس زیادی برای اخذ دعوت نامه شغلی از کارفرما دارند. بعد از دریافت قرار داد کاری یا پیشنهاد شغلی معتبر، کارفرما باید درخواست لازم را برای اخذ اجازه ورود فرد به این کشور را از اداره مهاجرت دریافت نماید. در قدم بعدی باید اقدامات لازم را جهت اخذ ویزا ورود انجام دهید، به این منظور باید به سفارت خانه یا کنسولگری سریلانکا در کشورتان مراجعه نمایید. بعد از صادر شدن ویزا متقاضی می تواند وارد خاک این کشور شود. پس از آن برای دریافت ویزای کاری باید به همراه پاسپورت خود به اداره مهاجرت مراجعه نمایید.

برای ارائه دعوت نامه شرایطی وجود دارد که کارفرما باید آنها را رعایت کرده باشد. شرایط یک دعوت نامه کاری معتبر به شرح زیر می باشد:

 • ارائه دعوت نامه ای رسمی توسط کارفرما یا شرکت
 • دریافت فرم اطلاعات شخصی و اطلاعات هویتی و تکمیل آن (فرم مربوطه باید به سفارت خانه کشور سریلانکا ارائه شود.)
 • مدت زمان حضور فرد در این کشور باید قید شده باشد
 • فرم دعوت نامه باید توسط اداره کار این کشور تایید شود

بررسی اقامت از طریق کار در سریلانکا

مدارک لازم جهت اقامت از طریق کار در سریلانکا

جهت اقامت از طریق کار در سریلانکا باید ویزای کاری نیز دریافت نمایید. برای دریافت ویزای کار متقاضیان باید مدارکی را ارائه دهند. این مدارک عبارتند از:

 • دریافت فرم مربوطه و تکمیل آن
 • ارائه 6 قطعه عکس بازمینه سفید
 • ارائه پاسپورت معتبر با داشتن حداقل 6 ماه اعتبار
 • ارائه دعوت نامه کاری دریافت شده یا نامه کاری که تایید شده باشد
 • ارائه مدارک شناسایی (دقت نمایید که ترجمه این مدارک نیز باید ارائه شود.)
 • پرداخت هزینه های مربوط به اخذ ویزا

مشاغل مورد نیاز سریلانکا

بر اساس نیاز بازار کشور سریلانکا، این کشور برای مشاغل زیر به نیروهای زیر نیاز دارد.

 • بازاریاب
 • مدیر فروش
 • برنامه نویس
 • معلم
 • حسابدار

دریافت ویزای همراه سریلانکا

یکی از دغدغه های افرادی که تصمیم به اقامت از طریق کار در سریلانکا دارند، این است که آیامی توانند همراهی با خود داشته باشند یا نه؟

در بسیاری از کشورها افرادی که قصد دارند از طریق کار به آن کشور مهاجرت کنند، امکان همراهی و اقامت اعضاء خانواده در آن کشور وجود دارد. طی قوانین وضع شده در این کشور نیز این امکان برای متقاضیان بین المللی وجود دارد. افرادی که از طریق کار به این کشور مهاجرت می کنند می توانند اجازه اقامت همراهان را نیز دریافت کنند. متقاضی باید فرم مربوط به همراهان را دریافت کرده و پس از تکمیل آن باید همراه با مدارک مورد نیاز همراهان آنها را به سفارت خانه کشور سریلانکا ارائه نماید. تا اقدامات لازم برای صادر شدن ویزا انجام شود.

همان طور که مقاله را مطالعه کردید، اطلاعاتی در رابطه با اقامت از طریق کار در سریلانکا به دست آوردید. اگر پس از مطالعه این مقاله پاسخ سوالات خود را دریافت نکردید و یا نیاز به مشاوره های بیشتری داشتید می توانید با کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید، همچنین این امکان برای شما وجود دارد تا با تعیین وقت قبلی به صورت حضوری در موسسه حاضر شوید. یکی دیگر از کشورهای برای مهاجرت و کار به متقاضیان پیشنهاد می شود کشور آلمان می باشد. برای مطالعه بیشتر می توانید به مقاله کسب و کار در آلمان و مقاله مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای کار آلمان مراجعه نمایید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.