مهاجرت سرمایه گذاری در آرژانتین

اقامت از طریق کارآفرینی در آرژانتین

اقامت از طریق کارآفرینی در آرژانتین

برای اخذ اقامت از طریق کارآفرینی در آرژانتین باید ایده های نو آورانه داشته باشید که در این مقاله به بررسی این مبحث پرداخته می شود. علی رغم سال ها عدم اطمینان اقتصادی و نبود یک چارچوب قانونی مناسب برای کمک به استارت آپ های آینده دار و کارآفرینی، سرمایه گذاران در آرژانتین در حال ساخت یک اکوسیستم کارآفرینانه پر جنب و جوش هستند.

این کشور میزبان یکی از بزرگترین استارت آپ های موفق در آمریكای لاتین است و با معرفی یك قانون جدید، موفقیت در روند اقامت از طریق کارآفرینی در آرژانتین كاملاً آسان تر شده است. در سال 2017، مجلس سنا به اتفاق آرا به تصویب قانون حمایت از رشد فعالیت های کارآفرینی در آرژانتین رأی داد. برای کسب اطلاعات بیشتر از شرایط اخذ اقامت از طریق کارآفرینی در آرژانتین و سرمایه گذاری در این کشور با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تا بخش آخر این نوشتار همراه باشید.

اخذ اقامت از طریق کارآفرینی در آرژانتین

به دلیل افزایش نرخ بیکاری در آرژانتین، دولت این کشور از کارآفرینان بین المللی استقبال می کند تا برای ایجاد مشاغل و کسب کار به این کشور سفر کنند. به همین دلیل، با توجه به شرایط کنونی، اخذ اقامت از طریق کارآفرینی در آرژانتین در سال 2020 یکی از مطمئن ترین و سریع ترین روش های مقیم شدن در این کشور می باشد.

در نمودار زیر به نرخ بیکاری در آرژانتین در سال های مختلف اشاره شده است:

نرخ بیکاری در آرژانتین

با افزایش سرمایه گذاری ها و کارآفرینی ها، موج جدیدی از شرکت ها در آرژانتین همچنین قادر به ایجاد مشاغلی خواهند بود. از این رو تأثیر اجتماعی، زیست محیطی و اقتصادی واقعی بر کشور خواهند داشت. مبارزاتی که کارآفرینان آرژانتینی یک بار با آن روبرو شدند، با قانون کارآفرینان کاهش می یابد.

با این حال، از بین بردن کامل این موانع حتی به راهنمایی و پشتیبانی بیشتر جامعه راه اندازی نیاز دارد. اما این امید وجود دارد که سرمایه گذاران محلی اکنون بتوانند از فرصت های بیشتری برای راه اندازی مشاغل در آرژانتین بهره مند شوند. قانون جدید کارآفرینان در آرژانتین متشکل از تعدادی از اقدامات با هدف افزایش فعالیت های کارآفرینی و سرمایه گذاری در کشور با بهبود سهولت انجام کسب و کار، ارائه جدید کانال های تامین مالی و شاید مهمتر از همه، ارائه معافیت های مالیاتی جدید جذاب و مشوق هایی برای کسانی که علاقه مند به سرمایه گذاری در استارت آپ های آرژانتینی و صندوق های سرمایه گذاری خطرپذیر هستند، می باشد. با توجه به وضعیت کارآفرینی در آرژانتین، اخذ اقامت از طریق کارآفرینی در آرژانتین یک گزینه عالی به شمار می رود که در ادامه به مراحل و شرایط آن اشاره می کنیم.

تاریخچه کارآفرینی و استارت آپ ها در آرژانتین

داستان کارآفرینی و استارت آپ ها در آرژانتین از دهه 1990 آغاز شده است. پس از سال ها تورم بالا، دولت اقدامات جدیدی را برای بهتر شدن وضعیت کشور آغاز کرد. در این مدت، تقریبا 70% از سرمایه های خطر پذیر موجود در آمریکای لاتین در بوئنوس آیرس متمرکز شده بودند. در همین زمان بود که اولین شرکت های اینترنتی بزرگ کشور شروع به کار کردند. گروهی از کارآفرینان آرژانتینی MercadoLibre، معادل eBay آمریکای لاتین که مشاغل خود را در سال 2007 راه اندازی کردند و همچنین OfficeNet را که در سال 2004 توسط Staples خریداری شد، تأسیس کردند. برای سال های بسیار، این شرکت ها کارآفرینان مشتاق را به کشوری امیدوار کردند که صعود از نردبان شرکت ها اغلب به عنوان تنها راه پیشرفت یا موفقیت تلقی می شد.

متأسفانه، دهه 1990 برای آرژانتین ضعیف به پایان رسید. این کشور وارد یک بحران شدید اقتصادی شد. بدین ترتیب با کاهش شدید ارز روبرو شد. در سال 2001 بدهی های عمومی خود را پرداخت نکرد. از آن زمان، کارآفرینان با تکیه بر صبر و عزم راسخ برای کشف بودجه برای مشاغل خود در یک فضای کم سرمایه با یک فضای دشوار تجاری روبرو شده اند. در دهه 2000 برنامه های مختلفی برای افزایش رشد کارآفرینی و استارت آپ اجرا شد.

شرایط اقامت از طریق کارآفرینی در آرژانتین

شرایط اقامت از طریق کارآفرینی در آرژانتین

به طور کلی آمریکای لاتین و به طور خاص آرژانتین، به مکانی برای تولید مشاغل جدید تبدیل شده است. بیشتر آنها توسط جوانان هدایت می شوند. اکنون این منطقه دومین منطقه برتر در جهان است. روش های زیادی برای جستجوی ناکارآمدی در بازارها وجود دارد. مکان هایی که می توانند با یک ایده بهتر، کمی ذکاوت یا بازاریابی حرفه ای به طور کلی متغیر شوند. باید به مشکلاتی فکر کنید که مردم برای داشتن راه حلی برای آنها آماده پرداخت هزینه هستند. این به دانستن امور مالی و البته یک وکیل آرژانتینی مورد اعتماد و CPA خوب کمک می کند. شناخت واقعی حوزه محصول خود به ویژه هنگامی که با اقتصادهای آمریکای لاتین روبرو هستید. در معرض بوروکراسی اداری و بسیاری از عوامل تغییر هستند، ضروری است.

برخی از بهتری بخش ها برای کارآفرینی و سرمایه گذاری در آرژانتین عبارتند از:

 • فناوری اطلاعات
 • تجارت و توریسم
 • خدمات بازرگانی، اجتماعی و سایر خدمات
 • کشاورزی
 • حمل و نقل
 • ساخت و ساز

یکی از بهترین موارد در مورد ادامه کار در آرژانتین به عنوان یک کارآفرین، امکانات گسترده است. صنایع بسیاری وجود دارند که موجب گسترش ثروت و مشاغل کوچک محلی است.

مراحل اخذ اقامت از طریق کارآفرینی در آرژانتین

برای انجام این کار، داشتن ایده های جدید و کارآمد الزامی می باشد. اما افرادی که قصد دارند اقامت آرژانتین را از طریق کارآفرینی بدست آورند، باید اطلاعات دقیقی درباره شرایط و مراحل آن داشته باشند.

مراحل کارآفرینی جهت اخذ اقامت آرژانتین عبارتند از:

 1. اطمینان از داشتن سرمایه کافی برای ایجاد کسب و کار
 2. داشتن ایده جدید و برنامه تجاری
 3. انتخاب نام برای تجاری معتبر و تایید شده برای کسب و کار مورد نظر (ثبت در محضر)
 4. مشخص کردن تمام اعضاء، شرکا و اشخاص حاضر در کسب و کار مربوطه
 5. پرداخت سرمایه اولیه کسب و کار
 6. پرداخت هزینه مالیات
 7. ثبت قانونی کسب و کار با ارائه مدارک مورد نیاز به اداره ثبت تجارت عمومی
 8. اخذ کد مالی و شماره شناسایی مالیات
 9. ثبت نام برای تامین اجتماعی و استخدام حسابدار
 10. ثبت نام برای مالیات گردش مالی و نیروی کار
 11. ثبت مدارک کسب و کار در وزارت کار و اخذ بیمه نامه

مراحل کارآفرینی و مراحل سرمایه گذاری و ثبت شرکت برای کسب اقامت آرژانتین شباهت بسیار زیادی دارند و تنها تفاوت آنها این است که کارآفرینی نیاز به داشتن ایده های جدید و کارآمد و همچنین نو آورانه دارد. شایان ذکر است که تمام پرداختی ها باید در بانک ملی آرژانتین انجام شوند. رسید پرداخت های انجام شده نیز باید در مدارک شرکت یا کسب و کار راه اندازی شده قرار بگیرند. شما عزیزان می توانید به سایر مقالات موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مراجعه کنید و از هزینه ها و شرایط کسب اقامت در بهترین کشورهای خارجی مطلع شوید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *