مهاجرت تحصیلی یونان

اقامت از طریق تحصیل در یونان

اقامت تحصیلی در یونان

اقامت از طریق تحصیل در یونان یکی از روش هایی می باشد که هر ساله متقاضیان زیادی برای مهاجرت به کشور یونان و کسب اقامت این کشور از آن اقدام می کنند و لازم به ذکر است که مهاجرت تحصیلی به کشور پیشرفته یونان یکی از بهترین و امن ترین روش های ورود به خاک کشور یونان می باشد که هر ساله دانشجویان زیادی برای ادامه تحصیل از این طریق وارد دانشگاه های کشور یونان می شوند.

برای کسب اطلاعات درباره ی شرایط اخذ اقامت از طریق تحصیل در یونان شما عزیزان می توانید با تماس با دفتر موسسه سفیران سروش سعادت، تایم مشخصی را برای شرکت در جلسه ی مشاوره با مشاوران ما تعیین کنید. کشور یونان در بخش جنوب شرق قاره ی توسعه یافته و پیشرفته اروپا قرار گرفته است و همسایه کشور هایی نظری ترکیه، آلبانی و بلغارستان میباشد.

جمعیت کشور اروپایی یونان حداکثر به یازده میلیون نفر می رسد و لازم به ذکر است که بیش از نه میلیون نفر در این کشور به زبان یونانی ( که زبان رسمی کشور یونان می باشد) و زبان انگلیسی مسلط می باشند و بیشتر دانشگاه های این کشور نیز دروس و مطالب تحصیلی و درسی را به دور زبان انگلیسی و یونانی ارائه میدهند. یونان مقصد متقاضیان و مهاجران زیادی از سراسر جهان می باشد و هر ساله افراد زیادی برای اقامت در این کشور و یا با اهداف توریستی و گردشگری و مشاهده جاذبه های توریستی این کشور از نزدیک به کشور یونان سفر میکنند.

اقامت از طریق تحصیل در یونان

ادامه ی تحصیل در کشور یونان

برای کسب اقامت از طریق تحصیل در یونان و ورود به دانشگاه های معتبر این کشور اروپایی، متقاضیان و دانشجویان خارجی باید روادید تحصیلی کشور یونان را کسب کنند. لازم به ذکر است که دانشجویان می توانند به صورت رایگان در اکثر دوره ی های تحصیلی در مراکز تحصیلی در کشور یونان مشغول به تحصیل شوند و بیشتر دوره های تحصیل نیز به زبان انگلیسی و یونان تدریس و ارائه میشوند.

یکی از مهم ترین شرط های کسب روادید تحصیلی و سپس کسب اقامت از طریق تحصیل در یونان، داشتن مدرک زبان یونانی و همچنین مدرک زبان انگلیسی می باشد. افرادی که می خواهند وارد دانشگاه های یونان شوند و اقدام به کسب اقامت از طریق تحصیل در یونان کنند، در صورتی که مدرک زبان یونانی نداشته باشند، می توانند در دوره های مشخصی شرکت کنند و با پرداخت هزینه ای نزدیک به هزار و پانصد یورو، زبان یونانی را یاد بگیرند.

به طور کلی تحصیل در اکثر دوره ها و رشته های تحصیلی در دانشگاه های کشور یونان امکان پذیر می باشد و به یاد داشته باشید که هر سال تحصیلی که سیزده هفته به طول می انجامد، از دو ترم تشکیل شده است. تحصیل در دانشگاه های کشور یونان در هر دوره از چهار الی شش سال به طول می انجام و این موضوع بستگی به رشته ی تحصیلی متقاضی و یا دانشجو دارد. این نوشتار توسط کارشناسان موسسه سفیران سروش سعادت برای مطلع سازی هموطنان عزیز درباره ی اقامت از طریق تحصیل در یونان تهیه شده است.

دوره های تحصیلی در یونان

افرادی که قصد دارند در دانشگاه های کشور یونان مشغول به تحصیل شوند و سپس اقدام به کسب اقامت از طریق تحصیل در یونان کنند، باید در نظر داشته باشند که تحصیلات دانشگاهی در کشور یونان در سه دوره انجام می شود:

  • دوره ی تحصیلی لیسانس
  • دوره ی تحصیلی فوق لیسانس
  • دوره ی تحصیلی دکترا

کسب اقامت در یونان از راه های مختلفی امکان پذیر می باشد و متقاضیان برای انجام این کار باید شرایط و توان مالی مورد نظر را داشته باشند. در این بخش قصد داریم تا هر سه دوره ی ذکر شده را برای شما بررسی کنید تا شما از شرایط تحصیل در هر دوره ی تحصیلی در دانشگاه های معتبر یونانی مطلع شوید.

دوره ی لیسانس

برای تحصیل در این دوره متقاضیان و دانشجوان باید در نظر داشته باشند که مدت زمان تحصیل در دوره ی لیسانس یه الی چهار سال تحصیلی می باشد و دانشجویان این دوره به صورت اتوماتیک بیمه می شوند. تحصیل در این دوره رایگان است و متقاضیان برای ادامه ی تحصیل در این دوره علاوه بر ارائه مدرک دیپلم یا پیش دانشگاهی، باید مدرک زبان یونانی و همچنین نوزده سال سن داشته باشند.

دوره ی فوق لیسانس

برای کسب مدرک تحصیلی فوق لیسانس متقاضیان باید حداقل دو سال در دانشگاه مورد نظر خود مشغول به تحصیل باشند و دانشجویان این دوره نیز به صورت خودکار بیمه می شوند. لازمه ی تحصیل در این دوره مدرک زبان انگلیسی و مدرک زبان یونانی و همچنین مدرک تحصیلی لیسانس می باشد و در صورتی که متقاضی و یا دانشجو مدرک زبان یونانی نداشته باشد، همانطور که گفته شد، باید در دوره ی مربوطه شرکت کند و هزینه های دوره ی آموزشی زبان یونانی را پرداخت کند تا بتواند وارد دانشگاه های یونانی شود و مشغول به تحصیل در دوره ی فوق لیسانس شود.

دوره ی دکترا

برای تحصیل در دوره ی دکتراکه حداقل سه سال به طول می انجامد، متقاضیان باید مدرک مرتبط از دوره ی تحصیلی قبلی ازائه دهند. دانشجویان و متقاضیان این دوره باید پایان نامه ارائه دهند (موضوع) و از آن دفاع کنند و همچنین لازم به ذکر است که برای تحصیل در این دوره متقاضیان باید از ده نمره پنج و نیم نمره کسب کنند. در این دوره نیز دانشجویان به صورت خودکار بیمه می شوند و متقاضیان می توانند اقدام به کسب اقامت از طریق تحصیل در یونان کنند.

موارد مثبت تحصیل در یونان

به طور کلی تحصیل در هر کشوری دارای موارد مثبت و منفی و مزایای بسیاری می باشد اما در این بخش قصد داریم تا شما را از موارد مثبت تحصیل در یونان مطلع سازیم:

  • وجود دانشگاه های معتبر در یونان.
  • کسب مجوز کاری در زمان تحصیل (کار ضمن تحصیل).
  • هزینه ی ناچیز تحصیل در یونان.
  • امکان کسب بورسیه.
  • امکان کسب کارت تخفیف برای شرکت در رویداد های مختلف.

مخارج تحصیلی

تحصیل در کشور یونان به همراه هزینه های بسیار کمی می باشد و تحصیل در اکثر دوره های دانشگاهی بجز دوره ی دکترا، رایگان است. تحصیل برای دانشجویان اروپایی در کشور یونان به همراه هزینه ها و مخارج کم تری می باشد؛ اما دانشجویان خارجی برای تحصیل در کشور یونان باید هزینه های بیشتری پرداخت کنند.

میانگین هزینه ی تحصیل در کشور یونان از دو هزار یورو الی ده هزار یورو در سال می باشد و علاوه بر آن دانشجویان باید هر ماه حداقل ششصد یورو صرف هزینه های سکونت و زندگی در یونان کنند. لازم به ذکر است که دانشجویان می توانند در کنار تحصیل کار کنند و درآمد داشته باشند و برخی از هزینه های تحصیلی و اقمت در یونان را پرداخت کنند.

کلام پایانی

برای کسب اقامت از طریق تحصیل در یونان متقاضیان باید بتوانند هزینه های مربوطه را پرداخت کنند و همچنین شغل مناسبی با درآمد کافی کسب کنند. اگر قصد مهاجرت به یونان را دارید، به یاد داشته باشید که کارشناسان و متخصصان با تجربه ی ما در موسسه سفیران سروش سعادت آماده ی یاری شما عزیزان می باشند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *