مهاجرت به کشور آمریکا

اقامت آمریکا از طریق ثبت نام لاتاری

اقامت آمریکا از طریق ثبت نام لاتاری

اخذ اقامت آمریکا از طریق ثبت نام لاتاری یکی از بهترین روش های مهاجرت به آمریکاست. البته این روش کاملا به شانس شما بستگی دارد. چرا که در کل 55000 ویزا از این طریق صادر می شود که سهمیه ایران چیزی حدود 3000 تا در سال است. لاتاری آمریکا یک برنامه ارائه اقامت آمریکا به غیر آمریکایی ها از طریق بخت آزمایی است. این نوع ویزا فقط در کشور ایالات متحده آمریکا صادر می شود و مختص این کشور است. در اصل لاتاری آمریکا ارائه گرین کارت آمریکا به شهروندان غیر آمریکایی برای تنوع نژادی در آمریکاست. این قانون از سال 1990 اجرایی شده و هر سال 55000 نفر اقامت آمریکا از طریق ثبت نام لاتاری را بدست می آورند. گروه مهاجرتی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مفتخر است در ادامه اطلاعاتی درباره لاتاری آمریکا و اقامت از این طریق به شما عزیزان ارائه کند.

بررسی اقامت آمریکا از طریق ثبت نام لاتاری

قرعه کشی سالانه، که در آن بیش از 50000 نفر از افراد خوش شانس گرین کارت آمریکا را دریافت می کنند، در پاییز هر سال و در ماه اکتبر برگزار می شود. توجه داشته باشید که ثبت نام هر سال به نام لاتاری 2 سال بعد نام برده می شود. برای مثال در سال 2023 ثبت نام لاتاری 2025 برگزار می شود. این به سال قرعه کشی اشاره نمی کند، بلکه به تاریخ هایی است که تضمین می شود همه برندگان ویزای تنوع نژادی و اقامت آمریکا را دریافت می کنند.

این ویزا است که به شما این حق را می دهد که به آمریکا بروید و گرین کارت را دریافت کنید. تاریخ های قرعه کشی گرین کارت از طریق لاتاری معمولا از 6 اکتبر تا 9 نوامبر است. نتایج قرعه کشی در ماه می سال بعد آن اعلام می شود. زمان شروع ثبت نام 12:00 بعد از ظهر به وقت آمریکا شرقی است. در شکل زیر روند زمانی اخذ اقامت آمریکا از طریق ثبت نام لاتاری بیان شده است:

روند زمانی اخذ اقامت آمریکا از طریق ثبت نام لاتاری

شرایط اقامت آمریکا از طریق ثبت نام لاتاری

شرایط اخذ گرین کارت آمریکا از طریق ثبت نام لاتاری در صورت ثبت نام درست اصلا پیچیده نیست. همچنین ثبت نام خود هزینه ای ندارد و فقط در صورت برنده شدن هزینه صدور ویزا و مراحل اداری باید پرداخت شود. متقاضیان زیر واجد شرایط شرکت در لاتاری هستند:

 • تحصیلات کامل مدرسه و مدرک دیپلم داشته باشید.
 • یا در 5 سال گذشته، فرد باید حداقل 2 سال در شغل خود کار کرده باشد.
 • هیچ مشکلی با قانون محکومیت های جنایی یا سابقه کیفری نداشته باشید.
 • هیچ بیماری نداشته باشید که بتواند به مردم آمریکا آسیب برساند.
 • مهم تر از همه متقاضیان باید در کشوری متولد شده باشند که مجاز به شرکت در لاتاری در همان سال باشند. اگر کشور شما در این لیست نیست، می توانید با ذکر کشور محل تولد همسر یا والدین خود در قرعه کشی شرکت کنید.
 • هیچ محدودیت سنی وجود ندارد.
 • البته اکثر شرکت کنندگان زیر 18 سال به دلیل نیاز به تحصیلات دیپلم یا سابقه کار رد صلاحیت می شوند.

شرایط ثبت نام لاتاری آمریکا برای همه کشورها مهیا نیست و به شرح زیر است:

شرایط کشورها نام کشورها
کشورهای ممنوع برای دریافت لاتاری هائیتی، هندوراس، هند، جامائیکا، بنگلادش، ویتنام، کلمبیا، جمهوری دومینیکن، السالوادور، ، مکزیک، نیجریه، پاکستان، پرو، کانادا، چین (شامل هنگ کنگ)، فیلیپین، کره جنوبی، انگلستان (به جز ایرلند شمالی) و برزیل
کشورهای واجد شرایط کشورهایی که کم تر از 50000 مهاجر در 5 سال گذشته به آمریکا دارند. مانند ایران، افغانستان، ترکیه و سایر

توجه داشته باشید که منطقه انگلستان شامل کشورهای آنگیلا، برمودا، جزایر فالکلند، جبل الطارق، مونتسرات، پیتکرن، سنت هلناجزایر ویرجین بریتانیا، جزایر کیمن، و جزایر ترکس و کایکوس است.

ثبت نام در لاتاری آمریکا

قوانین ثبت نام لاتاری در آمریکا ثابت است. در تاریخ ثبت نام، باید یک فرم را در وب سایت گفته شده پر کنید و یک قطعه عکس دیجیتالی را ضمیمه کنید و شماره تأیید را نیز دریافت کنید. برای بررسی وضعیت خود پس از اعلام نتایج، به شماره تأیید نیاز دارید. شرکت در لاتاری رایگان است و همیشه خواهد بود. سایت هایی که برای ارسال درخواست هزینه دریافت می کنند، تقلبی هستند. البته در ایران بالطبع شرکت ها برای ثبت نام شما هزینه ای دریافت می کنند. برای جلوگیری از اشتباهات و رد صلاحیت برنامه، باید از قبل برای قرعه کشی لاتاری آماده شوید و خوب در زمینه آن تحقیق کنید و یا کار را به افراد وارد بسپارید.

 • گذرنامه، شناسنامه، مدارک تحصیلی و حرفه ای خود را در یک جا جمع آوری کنید.
 • برای اعضای خانواده نیز مدارک لازم بایستی ارائه شوند.
 • اطمینان حاصل کنید که عکس شما از شرایط لازم برای عکس لاتاری برخوردار است.
 • از اعضای خانواده خود شامل همسر و فرزندان زیر 21 سال بخواهید تا در قرعه کشی شرکت کنند. این کار شانس شما را برای برنده شدن افزایش می دهد.
 • در صورت برنده شدن تمام اعضای خانواده واجد شرایط دریافت گرین کارت خواهند شد.

اخذ اقامت آمریکا از طریق ثبت نام لاتاری

اخذ اقامت آمریکا از طریق ثبت نام لاتاری

برندگان لاتاری آمریکا برای گرین کارت در ماه می سال بعد اعلام می شوند. برای اطلاع از وضعیت خود، به وب سایت گفته شده مراجعه کنید و شماره تأیید خود را وارد کنید. همه نتایج فقط در وب سایت رسمی اعلام می شوند و هرگونه اطلاع رسانی از طریق پست جعلی است. توجه داشته باشید که برنده شدن در لاتاری آمریکا ویزای تنوع نژادی به شما گرین کارت نمی دهد بلکه شما را واجد شرایط دریافت ویزای مهاجرتی می کند. همه برندگان باید فرم درخواست DS-260  را تکمیل کرده یک معاینه پزشکی بگذرانند و برای مصاحبه در سفارت آماده شوند. در صورت دریافت ویزا می توانید به آمریکا مهاجرت کنید و در هر ایالتی که می خواهید زندگی و کار کنید. توجه داشته باشید که هزینه زندگی در آمریکا به عهده خودتان است و با برنده شدن در لاتاری فقط کارت اقامت آمریکا را دریافت می کنید.

پس از اتمام رئیس جمهوری ترامپ قوانین منع ورد ایرانیان برداشته شده و هموطنان ایرانی با معافیت از ممنوعیت می تواند در لاتاری آمریکا شرکت کنند. شرایط تابعیت آمریکا از طریق خاک و خون را از زبان مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بشنوید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *