مهاجرت تحصیلی انگلستان

اطلاعات تکمیلی دانشگاه هادرسفیلد

اطلاعات تکمیلی دانشگاه هادرسفیلد

اطلاعات تکمیلی دانشگاه هادرسفیلد:

پردیس کوئینزگیت

پردیس اصلی دانشگاه کوئینزگیت (Queensgate) است که در جنوب شرقی مرکز شهر هادرزفیلد واقع است. تقریبا تمام تدریس های دانشگاه در این پردیس صورت می گیرد. این پردیس توسط کانال نرو هادرسفیلد (Huddersfield Narrow Canal) به دو قسمت تقسیم شده است.

اطلاعات تکمیلی دانشگاه هادرسفیلد

پردیس اولدم

 

پردیس اولدم (Oldham) واقع در منچستر بزرگ (Greater Manchester)، در می سال ۲۰۰۵ افتتاح شده است. در این پردیس، دوره های تمام وقت و پاره وقت مقاطع مختلف، دیپلم، فاوندیشن و تحصیلات تکمیلی ارائه می شود. از آگوست ۲۰۱۲ پردیس اولدم توسط کالج اولدم اداره می شود. دوره های این پردیس ادامه یافت تا توسط دانشگاه تایید اعتبار شد و موفق به کسب جایزه دانشگاه هادرسفیلد شد.

 

پردیس بارنسلی

 

پردیس بارنسلی (Barnsley) در یورکشایر جنوبی، بارنسلی قرار دارد و در سال ۲۰۰۵ افتتاح شده است. امکانات پردیس برای تدریس رشته هایی مانند موسیقی، طراحی، روزنامه نگاری و تولیدات رسانه مناسب سازی شده است. مبلغ ۵/۵ میلیون پوند با کمک شورای تامین بودجه تحصیلات عالی انگلستان و یورکشایر(Higher Education Funding Council)، در این پردیس سرمایه گذاری شده است. از آگوست سال ۲۰۱۳ پردیس بارنسلی توسط کالج بارنسلی اداره می شود. برگزاری دوره ­ها در پردیس بارنسلی از سپتامبر سال ۲۰۱۳ شروع شد و تا تایید اعتبار توسط دانشگاه ادامه یافت و موفق به کسب جایزه دانشگاه هادرسفیلد شد.

 

مرکز تحصیلات بین الملل

 

مرکز تحصیلات بین الملل (International Study Centre) در دانشگاه اقدام به برگزاری دوره های آمادگی تحصیلی برای دانشجویان بین المللی می کند. برنامه ها توسط گروه مطالعات (Study Group) اجرا می­شود. این مرکز در پردیس اصلی دانشگاه، یعنی کوئینزگیت واقع شده است. دانشجویان می توانند با دیگر دانشجویان ترکیب شوند و هم چنین امکان دسترسی به کتابخانه و دیگر امکانات تخصصی آی تی را نیز دارند.

دانشگاه هادرسفیلد در ارتقاء کیفیت آموزش و یادگیری، همواره پیشگام بوده و تمامی اساتید خود را به عضویت دانش­سرای آموزش عالی (Higher Education Academy) درآورده ‌است. این دانش‌سرا، مجموعه‌ای حرفه‌ای است که در جهت ارتقاء استانداردهای آموزشی فعالیت می‌کند. اساتید دانشگاه هادرسفیلد تاکنون توانسته‌اند ۱۵ بورسیۀ ملی از این دانش‌سرا دریافت کنند.

 

دانشگاه هادرسفیلد به مهم‌ترین دغدغه فارغ‌التحصیلان دانشگاهی، یعنی اشتغال نیز توجه کرده است. در این دانشگاه هر دانشجو موظف است تا پیش از پایان تحصیل، یک واحد درسی‌ در جهت کسب تجربه کاری خود اخذ کند و دوره تجربی بیشتری را در صنعت و تجارت بگذراند. بسیاری از دانشجویان برای واحدهای عملی دوره‌های درسی خود، کسب‌وکاری متناسب با آن راه‌اندازی می‌کنند و از امکانات و مشاوره‌هایی که در مرکز کارآفرینی جوانان دوک یورک (Duke York Young Entrepreneur Centre) ارائه می‌شود بهره می‌گیرند. هفتاد درصد دانشجویان دانشگاه هادرسفیلد با قابلیت‌های حرفه ­ای از دانشگاه فارغ‌التحصیل می‌شوند و این مهم، دانشگاه هادرسفیلد را در کنار پنجاه دانشگاه برتر از نظر چشم‌انداز فارغ‌التحصیلی قرار می‌دهد. این دانشگاه همچنین جوایز فراوانی را در اغلب حوزه‌های عملکردی به‌خصوص در حوزه کارآفرینی، کسب کرده ‌است.

 

در برخی از دانشگاه‌های جهان امکاناتی مانند فیلم‌برداری از همایش‌ها و کنفرانس‌ها وجود دارد که دانشجویان می‌توانند با استفاده از آن به‌ بازبینی و مرور این رویدادها بپردازند. اما دانشگاه هادرسفیلد پا را یک قدم فراتر گذاشته و جلسات کلاس‌های‌ درسی را نیز فیلم‌برداری می‌‌کند. در عین حال دانشگاه این اختیار را به اساتید خود –که اغلب مخالف اجرای این طرح هستند- داده که در صورت تمایل در این طرح شرکت نکنند. مدیران این دانشگاه نگران رتبه‌بندی ۲۰ دانشگاه برتر امسال از نظر رضایت دانشجو از کیفیت تدریس نیستند، بلکه نگرانی‌ها از این مسئله است که مبادا این طرح روی مشارکت و حضور دانشجویان در این بخشِ کلیدی از تجربه دانشگاهی­شان، تأثیر منفی بگذارد.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *