مهاجرت به کانادا
صفحه اصلی » کشورها » انگلستان » اطلاعات تکمیلی دانشگاه لیورپول

اطلاعات تکمیلی دانشگاه لیورپولاطلاعات تکمیلی دانشگاه لیورپول:دانشگاه لیورپول عمدتا در یک پردیس شهری در برونلو هیل (Brownlow Hill) و مونت پلیزنت (Mount Pleasant)  واقع شده است که تقریبا به اندازه پنج دقیقه پیاده روی از مرکز شهر لیورپول فاصله دارد. این پردیس در زمینی به مساحت ۱۰۰ جریب واقع شده است و شامل ۱۹۲ ساختمان غیر مسکونی است که دارای ۶۹ سالن سخنرانی، ۱۱۴ کلاس درس و امکانات پیشرفته پژوهشی است.

بخش اصلی پردیس به سه دانشکده تقسیم می شود: علوم بهداشتی و زندگی؛ علوم انسانی و علوم اجتماعی؛ و علوم و مهندسی. بیمارستان تدریس دامپزشکی لیهرست (Leahurst) و باغهای گیاه شناسی نس (Ness Botanical Gardens) در ویرالل پنیسویلا  قرار دارند. قبلا یک ایستگاه تحقیقاتی زیست شناسی دریایی در بندر اریین (Port Erin) در جزیره مان (Isle of Man) وجود داشت تا این که در سال ۲۰۰۶ بسته شد.

 

پنجاه و یک ساختمان مسکونی در داخل پردیس یا نزدیک آن، ۳۸۵۵ اتاق برای اقامت دانشجویان فراهم نموده است. مرکز اصلی پردیس، ساختمان  آجر قرمز دانشگاه به سبک معماری ویکتوریا است. این ساختمان در سال ۱۸۹۲ افتتاح شد و اخیرا به عنوان گالری و موزه ویکتوریا بازسازی شده است و البته دارای کافه و فعالیت هایی برای بازدید مدارس از گالری ویکتوریا و موزه دانشگاه لیورپول است.

در سال ۲۰۱۱، دانشگاه متعهد به سرمایه گذاری ۶۶۰ میلیون پوند در زمینه ارتقاء «تجربه دانشجویی» شد که ۲۵۰ میلیون پوند از آن برای اقامت دانشجویی صرف خواهد شد. یکی از این طرح ها، دو خوابگاه بزرگ داخل پردیس است. اولین آنها، واین کورت (Vine Court)، در سپتامبر ۲۰۱۲ افتتاح گردید؛ بخش های بعدی شامل ساختمان های جدید علوم دامپزشکی و بازسازی انجمن دانشجویی لیورپول (Liverpool Guild of Students) می شود

 

آزمایشگاه های مرکزی جدید آموزش فیزیک، علوم زمین، شیمی و باستان شناسی در پاییز ۲۰۱۲ افتتاح شدند. در سال ۲۰۱۳، دانشگاه لیورپول یک پردیس اقماری در میدان فینسبوری (Finsbury Square) لندن، افتتاح نمود که در آن دوره های متمرکز کارشناسی ارشد ارائه می گردد.

 

کانون مرکزی تدریس (Central Teaching Hub) یک ساختمان بزرگ چند منظوره است که دارای مجتمع سخنرانی (LTB) و امکانات پیشرفته تدریس (آزمایشگاه مرکزی تدریس، CTL) برای گروه های شیمی، فیزیک و علوم زیست محیطی در داخل پردیس مرکزی مرکز شهر (Central City Centre Campus) است. این پروژه در سپتامبر ۲۰۱۲ با هزینه ۲۳ میلیون پوند تکمیل و افتتاح شد.

 

ساختمان اصلی، آزمایشگاه مرکزی آموزش (Central Teaching Laboratory) در اطراف حیاط بزرگ ساخته شده است و هفت آزمایشگاه جداگانه دارد که می تواند ۱۶۰۰ دانشجو را در خود جای دهد. فضای تدریس انعطاف پذیر، مرکز کامپیوتر، فضاهای آموزشی چندگانه و فضای کار تیمی نیز در داخل وجود دارد. ساختمان مجاور دانشگاه شامل چهار سالن سخنرانی و چند سالن اجتماعات دیگر است.

دانشگاه لیورپول در حال اجرای یک طرح سرمایه‌گذاری ششصد میلیون پوندی جهت گسترش فضای اسکان دانشجویی (در پردیس مرکزی) و تجهیز و توسعه‌ی امکانات در سایر پردیس‌ها است. یک برنامه‌ی ده‌ ساله نیز به‌تازگی به ارتقای تسهیلات آموزشی و پژوهشی و نیز امکانات فراغت دانشجویان انجام شده‌است.

 

آزمایشگاه‌های آموزشی جدیدی که برای رشته‌های علوم پایه راه‌اندازی شده‌اند، در شمار پیشرفته‌ترین آزمایشگاه‌های اروپا به شمار می‌روند. دانشگاه لیورپول با تمرکز بر ارائه‌ی امکانات پژوهش‌های بین رشته‌ای برای علوم زیستی و سلامت‌محور، برنامه‌ای هفتاد میلیون پوندی را در حال اجرا دارد که  در آن بیش از ۶۰۰ دانشمند در حوزه‌ی مهم‌ترین معضلات سلامت‌نگر قرن بیست و یکم به همکاری با یکدیگر می‌پردازند.

 

دانشکده‌ی مدیریت این دانشگاه توسعه یافته و ساختمان انجمن‌های دانشجویی نیز نوسازی شده‌اند. کارخانه‌ی نوآوری مواد نوین The New Material Innovation Factory)) در صدد است که تا سال ۲۰۲۰ لیورپول را به شهری پیشگام در رشته‌ی علم مواد به کمک علم رایانه (computer-aided material science) در سطح جهانی بدل کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *