مهاجرت به کانادا
صفحه اصلی » کشورها » انگلستان » اطلاعات تکمیلی دانشگاه لستر

اطلاعات تکمیلی دانشگاه لسترپردیس اصلی دانشگاه در فاصله یک مایلی جنوب مرکز شهر، در کنار پارک ویکتوریا و ویگتسون (Wyggeston) و کالج کوئین الیزابت اول قرار دارد. ساختمان فیلدینگ جانسون (Fielding Johnson) در سال ۱۸۳۷ با استفاده از آجرهای مونتورورل سفید و صفحات بنگور ساخته شده است. این ساختمان توسط ویلیام پارسونز به سبک اواخر دوره جورج طراحی شده است. در اصل از آن به عنوان پناهگاه شهر لایتسترشایر و شهرستان روتنلند استفاده می شد.

دانشگاه لستر با معرفی طرح‌های کارآفرینی بسیار از جمله دوره‌های کارآموزی برای دانشجویان توانسته‌است سالانه از پانصد دانشجو حمایت مالی کند. این طرح تحت عنوان خدمات توسعه حرفه‌ای The Career Development Service موفق شد در سال ۲۰۱۵ از سوی انجمن استخدام فارغ‌التحصیلان The Association of Graduate Recruiters جایزه بهترین برنامه‌ریزی برای آماده‌سازی دانشجویان برای کار را به دست آورد.

 

مسئولین دانشگاه لستر معتقد به ترکیب آموزش و پژوهش اند. سه‌چهارم از آثاری که در سال ۲۰۱۴ به سازوکار بهبود کیفیت پژوهش REF ارسال شد، کیفیت ممتاز بین المللی و جهانی داشتند. در این میان دانشکده مطالعات موزه‌ها مانند سال ۲۰۰۸ مجدداً بهترین نتایج را کسب کرد. البته کسب نتایج درخشان دانشگاه لستر به اینجا ختم نمی‌شود، دانشجویان این دانشگاه با افتخارآفرینی در رشته‌های پزشکی بالینی، زیست‌شناسی، زمین‌شناسی و مهندسی عمومی موفق شدند بودجه تحقیقاتی دانشگاه را به میزان قابل‌توجهی افزایش دهند.

 

این دانشگاه در زمینه علوم فضایی سابقه‌ای طولانی دارد، مرکز ملی فضایی این دانشگاه که با اعتبار پنجاه‌ودومیلیون پوند ساخته شده، جزء بزرگترین مجموعه‌های تحقیقات فضایی مستقر در دانشگاه‌های اروپا است.

 

دانشگاه لستر پس از سه سال موفقت‌آمیز در جذب دانشجو، در سال ۲۰۱۵ موفق شد رکورد جذب دانشجو را از آن خود کند. کشف بقایای ریچارد سوم توسط دانشجویان باستان‌شناسی دانشگاه لستر در سال ۲۰۱۲ این دانشگاه را در مرکز توجه جهانیان قرار داد. مسئولین این دانشگاه امیدوارند که با قهرمانی تیم لسترسیتی در لیگ برتر فوتبال انگلستان، دانشجویان بیشتری این دانشگاه را برای تحصیل خود انتخاب کنند.

 

اطلاعات تکمیلی دانشگاه لستر

در این ساختمان ۱۰۸ نفر ساکن بودند که آخرین آنها در سال ۱۹۰۸ این ساختمان را ترک کردند. اکثر دپارتمانهای دانشگاه در این ساختمان قرار داشتند تا این که یک ساختمان ویژه برای این منظور ساخته شد و در سال ۱۹۶۴ به ساختمان فیلدینگ جانسون تغییر نام داده شد. در حال حاضر دفاتر اداری دانشگاه، دانشکده حقوق و سالن کنفرانس دانشگاه در این ساختمان قرار دارند.

 

در مقابل ساختمان فلدینگ جانسون، ساختمان استلی کلارک (Astley Clarke) قرار دارد که دانشکده اقتصاد و مرکز ورزش دانشگاه در آن قرار دارند. ساختمان کن ادواردز (Ken Edwards) که در سال ۱۹۹۵ ساخته شده است، در کنار ساختمان فیلدینگ جانسون قرار دارد و دانشکده مدیریت در آن قرار دارد. کتابخانه دیوید ویلسون (David Wilson) توسط ملکه الیزابت دوم در ۴ دسامبر ۲۰۰۸ پس از بازسازی عمده و صرف ۳۲ میلیون پوند بازگشایی شد.

 

در پردیس دانشگاه چندین نمونه قابل توجه از معماری بروتالیست ها، از جمله ساختمان مهندسی و ساختمان چارلز ویلسون، قرار دارد. یک ساختمان برجسته دیگر در این پردیس، برج ۱۸ طبقه آتنبرو  (Attenborough) است که کالج علوم اجتماعی در آن قرار دارد. ساختمان بنت (Bennett)، ساختمان فیزیک و نجوم، ساختمان شیمی و ساختمان اداری پشت ساختمان چارلز ویلسون قرار دارند. در طرف دیگر جاده دانشگاه، ساختمان های موریس شوک و هودکین (Maurice Shock and Hodgkin) واقع شده اند که دانشکده پزشکی لستر در آن قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *