مهاجرت به کشور بلژیک

ازدواج در بلژیک و اخذ پاسپورت بلژیکی

ازدواج در بلژیک و اخذ پاسپورت بلژیکی

در این مقاله به سوالات شرح شده ذیل پاسخ داده می شود. امید است باعث افزایش دانش متقاضیان در زمینه ازدواج در بلژیک و اخذ پاسپورت بلژیکی شود و پیشنهاد می‌کنم  به مقاله ی (اقامت کشور بلژیک) نگاهی بی‌اندازید. آیا شما عزیزان قصد مهاجرت به این کشور به وسیله ازدواج در بلژیک و اخذ پاسپورت بلژیکی دارید؟

کشور مدنظر، عضو کشورهای اتحادیه اروپا است. مساحت آن به وسعت ۳۰ هزار کیلومتر محاسبه شده است، و این کشور یکی از قابل توجه ترین کشورها در زمینه صنعتی می باشد، به علت تراکم بالای آن. مورد گفته شده، سبب شده که این کشور از جمله کشورهای مهم اروپا به حساب بیاید. و لازم به ذکر است که بدانید سازمان ناتو در کشور بلژیک قرار دارد. مردمان کشور بلژیک، به دو زبان رسمی صحبت می کنند و زبان آنان هلندی و فرانسوی می باشد.

اقامت کشور بلژیک

بلژیک در رتبه نهم جهان در زمینه اقتصاد و همچنین واردات و صادرات قرار گرفته است. همانگونه که می‌دانید، مهاجرت و اخذ پاسپورت بلژیکی و سایر کشورها، روش های متعددی دارد که یکی از این روش‌ها برای اقامت گزینی در بلژیک، ازدواج با یک شخص بلژیکی می‌باشد. که می بایست شخص، تبعیت کشور بلژیک را دارا باشد.

در بسیاری از کشورها، میتوان اقامت آن را از طریق ویزای نامزدی دریافت کرد. شایان ذکر است که بدانید بلژیک نیز جز همین دسته از کشورها محسوب می شود، که میتوان از طریق ویزای نامزدی تابعیت آن را اخذ کرده. که البته قوانین مذکور در کشورهای متعدد، متفاوت می باشد. در ادامه، تیم سفیران سروش سعادت قصد دارد شما را با کشور بلژیک که مانند سایر کشورها، قانون های دال بر ازدواج را دارا است آشنا کند و توضیحاتی درباره ی ازدواج در بلژیک و اخذ پاسپورت بلژیکی به شما عزیزان بدهد نیاز است با دقت تمام مطالب ذیل را مورد مطالعه قرار دهید.

یکی از مواردی که قابل توجه می باشد، به رسمیت شناختن ازدواج همجنسگرایان می باشد. نیاز است جهت اخذ اقامت بلژیک، متقاضی و شخصی که برای ازدواج مد نظر دارد، تابعیت بلژیکی داشته باشند. که می بایست سه ماه از آن گذشته باشد. از جمله مواردی که می توان از آن ها به عنوان مدرک اقامت بهره گرفت، مدارک اجازه نامه، بلیط هواپیما و مقررات و قانون های کشور بلژیک می باشد.

ازدواج در بلژیک و اخذ پاسپورت بلژیکی

ارائه ویزای Cکلاس، به افراد خارجی که در بلژیک ازدواج می‌کنند انجام می شود. همانگونه که می‌دانید برای اقدام به ازدواج نیاز است شخص به سن قانونی یعنی ۱۸ سال رسیده باشد. در غیر این صورت می بایست اجازه والدین را برای ازدواج داشته باشد. کشور بلژیک هم جزو کشورهایی است که این قانون را وضع کرده است. لازم به ذکر است از این موضوع مطلع باشید، که در صورت ازدواج با شخص بلژیکی، به صورت اتوماتیک نمی‌توانید ملیت و تابعیت این کشور را اخذ کنید و لازم است مدت معین را در کنار هم زندگی نمایید.

هرکدام از دو فرد که با هم زندگی می کنند، می بایست یکی از شرایط زیر را دارا باشند:

 • لازم است به مدت ۳ سال در کشور بلژیک با هم زندگی کنند.
 • شرط مذکور برای زمانی می باشد که فرد، مجوز اقامت بیشتر از ۳ ماه را دارا نباشد. لازم است که مدت سه ماه در کشور بلژیک با هم زندگی کنند.
 • شرط مذکور برای زمانی می باشد که مجوز اقامت بیشتر از سه ماه را داشته باشید.

که این 3 ما از جهت متفاوتی اثبات می‌شود:

 • بلیط هواپیما
 • اجاره نامه
 • مدارک اداری که توسط مقامات کشور کامل شده
 • و….

این موضوع را بدانید، که ازدواج های ثبت نشده در کشور بلژیک، غیرقانونی و تا حدی غیر معقول است. شخص متقاضی می تواند بعد از سه سال، درخواست اقامت دائم به کشور بلژیک را کند. این درخواست بستگی زیادی به شرایط زندگی دو فرد دارد که باید زندگی مشترک شان، همانگونه که گفته شد، حداقل شش ماهه و سه ساله با شرایط ذکر شده باشد. و فرزندان نیز درصورت ازدواج با شخص بلژیکی، می توانند تابعیت آن را اخذ کنند. ولی در صورتی که شرایط مذکور را داشته باشند.

 محل ثبت ازدواج در بلژیک

در صورتی که زوجین اقامت این کشور را دارا باشند، ازدواج آنان ثبت می‌شود. ولی اگر هیچ یک از این دو فرد اقامت این کشور را نداشته باشند، در شهرداری محل اقامت آنان به تصویب می‌رسد. اقامت افرادی که بیرون از بلژیک زندگی می‌کنند و تبعیت آن را ندارند، ازدواجشان در شهرداری ای اثبات می شود که:

 • محل اقامت یکی از این دو فرد باشد.
 • محل اقامت افراد و خویشاوندان خونی باشد. مانند پدر و مادر، پدربزرگ و مادربزرگ، برادر یا خواهر، نوه یکی از دو شخص مزدوج.
 • یکی از دو شخص در آن به دنیا آمده باشند.
 • در صورتی که هیچ یک از شرایط مذکور فوق را دارند نباشند، اقامت این کشور را ندارند.

 مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا

 • می بایست فرم درخواست تکمیل گردد داشتن پاسپورت
 • دارا بودن بیمه درمانی (شامل بیمه های خدمات اجتماعی و…) با پوشش ۳۰ هزار یورو
 • ارائه مدارکی که اثبات کند هر دو شخص بالای ۲۱ سال هستند
 • اثبات عدم داشتن بیماری های واگیردار اثبات عدم سوء پیشینه و سابقه کیفری
 • ارائه مدارکی که تمکن مالی فرد را اثبات کند اجازه اقامت این شخص در کشور بلژیک و کپی کارت شناسایی
 • عدم سو پیشینه

شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات افزون‌تر در باب ازدواج در بلژیک و اخذ پاسپورت بلژیکی و همچنین دیگر کشورها، با موسسه سفران سوروش سعادت ارتباط برقرار کنید و جهت مشاوره و برطرف شدن ابهامات، در این زمینه تماس حاصل فرمایید. آیا مقررات و قانون ‌ها و همچنین شرایط دریافت ازدواج در بلژیک واخذ پاسپورت بلژیکی را میدانید؟ پیشنهاد ما به شما عزیزان این است که، جهت پاسخگویی به تمامی سوالات خود در این زمینه‌ها به مقالات و لینک هایی که در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم مراجعه فرمایید.

همچنین جهت آگاهی بیشتر ازدواج در کشور بلژیک و اخذ پاسپورت بلژیکی به مقالات (ازدواج در بلژیک) و(مهاجرت به بلژیک) مراجعه کنید.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *