مهاجرت تحصیلی آمریکا

اخذ پذیرش در آمریکا

متقاضیان اخذ پذیرش در آمریکا با موفقیت در اخذ پذیرش در این کشور می توانند شرایط مهاجرت و اخذ اقامت دائم این کشور را برای خود به دست آورند. در صورتی که شما هم علاقه مند به کسب نمودن اطلاعاتی در رابطه با  شرایط اخذ پذیرش در آمریکا هستید با مطالعه نمودن این مقاله و هم چنین مراجعه نمودن به سایر مقالات موجود در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می توانید به اطلاعات جامعی دست یابید.

در هنگام پذیرش دانشجویان بین المللی، در ایالات متحده، فرایندهای مختلفی وجود دارد که آنها باید درک و اطلاعات صحیحی از آنها داشته باشند به صورت کلی فرایند کهم برای اخذ پذیرش در آمریکا وجود دارد که عبارتند از:

 • فرایند بررسی پذیرش
 • فرایند تصویب بودجه
 • فرایند اخذ ویزا

متقاضیان اخذ پذیرش تحصیلی در آمریکا ملزم به گذراندن فرایند بررسی پذیرش می باشند که شاملشرایط زیر می باشد:

شرط تسلط به زبان برای اخذ پذیرش در آمریکا

اکثر متقاضیان اخذ پذیرش در کشور آمریکا که دارای پذیرش خارجی هستند نیاز دارند تا تسلط به زبان انگلیسی را به عنوان زبان دوم، وزبان لازم برای ورود به دانشگاه های این کشوررا به دست آورند. برخی از آزمون ها عبارتند از: آزمون انگلیسی (TOEFL) یا سیستم آزمون بین المللی زبان انگلیسی (IELTS) و آزمون اسکولاستیک (SAT) که مختص دانشجویان مقطع کارشناسی و یا آزمون رکورد که مختص مقطع تحصیلات تکمیلی (GRE) می باشد.
لازم به ذکر می باشد که متقاضیان قبل از این که بخواهند اقدام به شروع تحصیلات خود در دانشگاه  مورد نظر خود کنند معمولا ملزم می باشند که برای سالی یک بار اقدام به پذیرفته شدن در امتحانات این مقطع تحصیلی کنند.

 • مهلت های لازم برای ارائه درخواستاخذ پذیرش در آمریکا
  مهلت های لازم برای ارائه درخواست و برای تصمیم گیری های اولیه در دانشگاه برتر این کشور به طور معمول 10 ماه قبل از شروع دوره تحصیلی می باشد و این مدت از اواسط اکتبر یا اوایل ماه نوامبر است. و در صورتی که متقاضیان از قبل  اقدام به تصمیم اولیه ای گرفته اند، در این صورت متقاضیان از لحاظ قانونی مجاز به حضور در این موسسات تحصیلی می باشند. بنابراین این اشخاص فقط باید برای انجام یک تصمیم اولیه برای پذیرش در این یک دانشگاه درخواست کنند که مطمئن هستند که می خواهند به غعالیت بپردازند.
  برای سایر دانشگاه های دیگر، مهلت درخواست در اغلب موارد در ماه ژانویه و هفت ماه قبل از این که متقاضیان اخذ پذیرش در آمریکا قصد شروع  نمودن تحصیل در دانشگاه های این کشور را دارند اقدام نمایند هرچند که آخرین مهلت این اشخاص در ماه مارس است. یک فرایند متمرکز برای بیش از 800 دانشگاه آمریکایی درتاریخ 1 اوت آغاز شد که دارای برنامه های کاربردی فراوانی می باشد.

برای مثال  ایده خوبی است که تا زمانی که برنامه ها ی تحصیلی دانشگاه آغاز شوند فرایند انتخاب شدن در دانشگاه خود را محدود کرده اند، به طوری که کل پروسه حدود 18 ماه طول می کشد.

پرداخت نمودن هزینه های لازم برای اخذ پذیرش در آمریکا

هزینه لازم برای تقاضانامه متقاضیان اخذ پذیرش در آمریکا  به صورت متوسط 41 دلار می باشد هم چنین متقاضیان اخذ پذیرش در این کشور ملزم به ارائه مدارک زیر می باشند:

 • فرم درخواست
 • مقاله شخصی
 • ارجاعات
 • متن گزارش
 • پیشرفت تحصیلی
 • صورت های مالی

فرایند تصویب بودجه

دانشگاه های آمریکا دارای دو نوع از بودجه کمک های مالی می باشند، که مورد نیاز است، بخش عمده این کمک مالی برای دانش آموزان داخلی محسوب می شود و بخش دیگر برای دانشجویان بین المللی می باشد که بسیار رقابتی است.
با این وجود، دانشجویان بین المللی برای دریافت کمک هزینه تحصیلی دانشگاه پس از سال اول تحصیل در کالج، بیشتر شرایط دریافت هزینه های تحصیلی خود را دارند لازم به ذکر می باشد که مساله تامین مالی به ندرت تمام هزینه های تحصیل را پوشش می دهد و ممکن است دانش آموز را به عنوان بخشی از قرارداد بودجه مشغول به کار کند.
متقاضیان اخذ پذیرش در آمریکا برای دریافت بورسیه تحصیلی باید دارای ویژگی و شایستگی های فروان  تحصیلی باشند برای مثال ملزم به داشتن نمرات بالا در سطح مدرسه یا کالج و کسب نمودن نتایج قابل توجهی باشند که بالاتر از میانگین نمرات لازم می باشد. و در نهایت کمک های مالی مبتنی بر نیاز به متقاضیان و داشتن توانایی خانواده این اشخاص برای پرداخت هزینه تحصیل حساب می کند.

بعضی از دانشگاه ها، بورس تحصیلی مبتنی بر نیازهای خود را ارائه می دهند که هزینه های تحصیلی را پوشش می دهند در این صورت خانواده این اشخاص نباید تمام مخارج و هزینه ها را پرداخت نماید و تنها ملزم می باشند که نیازهای مالی خود را پس از پذیرش قبول کند.

این دانشگاه ها شامل موسسه فناوری ماساچوست، دانشگاه هاروارد، دانشگاه پرینستون، دانشگاه ییل، کالج دارتموث و کالج امهرست می باشد.
اکثر متقاضیان اخذ پذیرش در آمریکا ملزم به ارائه برنامه های کمک های مالی مختص به خود و هم چنین فرم نمایه کالج بورس تحصیلی (CSS) ویا سند دیگری برای ارزیابی نیاز مالی این اشخاص دارند. و این رویه بین دانشگاه ها متفاوت است بنابراین متقاضیان ملزم می باشند لازم است که با دانشگاه های  مورد نظر خود درخواست خود را بررسی کنند.

فرایند اخذ ویزا

سه نوع ویزا برای دانشجویان بین المللی در ایالات متحده وجود دارد که عبارتند از:

 • ویزای F1 که مختص تحصیلات دانشگاهی در این کشور می باشد
 • ویزای J1 که مختص آموزش عملی می باشد که در کشور متقاضیان وجود ندارد
 • و یزای M1 که مختص مطالعات حرفه ای می باشد.
  درصورتی که متقاضیان اخذ پذیرش برای یک دوره تحصیلی یا دوره زبان انگلیسی درخواست می کنند، می توانند با دریافت نمودن یک ویزای F1 که دارای بیشترین متقاضی از دانشجویان بین المللی می باشد اقدام نمایند.

در غیر این صورت متقاضیان اخذ پذیرش در آمریکا مجبور می شوند که بعد از 60 روز پس از اتمام دوران تحصیلات خود به کشور خود بازگردند.

لازم به ذکر می باشد که این اشخاص ملزم می باشند که هزینه لازم برای درخواست ویزا را پرداخت کنند و در زمانی که درخواست خود را ارائه می دهند باید در دانشگاه ایالتی این کشور پذیرفته شوند.
هم چنین این اشخاص برای انتقال به دانشگاه دیگری، نیاز به تکمیل نمودن فرم های بیشتری برای تکمیل و اقداماتی که دارند و باید در یک مصاحبه دیگر این دانشگاه شرکت کنند.

با توجه به اتمام مقاله اخذ پذیرش در آمریکا در صورتی که شما هم علاقه مند به کسب اطلاعاتی در زمینه سایر روش های مهاجرت به آمریکا هستید این فرصت را دارید تا با مراجعه نمودن به مقالاتی نظیر (سرمایه گذاری در آمریکا) و یا (کار در آمریکا) به اطلاعات جامعی دست یابید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *