مهاجرت کاری نیوزلند

اخذ ویزای کار نیوزلند

نحوه اخذ ویزای کار نیوزلند بر اساس سیستم امتیازدهی است. برای مهاجرت کاری به این کشور می بایست امتیازات لازم اخذ گردد. شرایط زندگی در کشور نیوزلند بخصوص در زمینه کاری بسیار ایده آل است. چراکه یک کشور مرفه و دارای سطح اجتماعی و اقتصادی بالا به شمار می رود. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تلاش می کند تا آخرین اطلاعات و نحوه امتیازبندی در این خصوص را برای شما ارائه نماید.

اخذ ویزای کار نیوزلند

همان طور که می دانید مهاجرت کاری به کشور نیوزلند شامل ویژگی ها و ضوابط خاص خودش است. اخذ ویزای کار نیوزلند می تواند اقامت در این کشور و شرایط ایده آلی مانند کار، زندگی و تحصیل بدون محدودیت را به دنبال داشته باشد.

افرادی که قصد مهاجرت کاری به نیوزلند را دارند، می توانند پس از گذشت 2 سال فعالیت شغلی به اقامت این کشور دست یابند. همچنین به همراه بردن خانواده نیز از جمله شرایطی است که برای فرد متقاضی فراهم است. افراد متقاضی در ابتدا می بایست امتیازات لازم از لحاظ شرایط سنی، سوابق و تجارب کاری، پیشنهاد کاری و… را کسب کنند.

در صورتی که امتیازات به دست آمده به حد نصاب یعنی حداقل 160 امتیاز برسد، دریافت ویزای کار نیوزلند میسر خواهد بود. همچنین افراد متقاضی می توانند هم از طریق راه اندازی کسب و کار و تجارت جدید به این کشور مهاجرت کاری داشته باشند و هم از طریق انتقال کسب و کار خود به نیوزلند. در هر صورت دریافت اقامت خود و خانواده در این کشور از این طریق امکان پذیر است.

شرایط کار در نیوزلند

از جمله شرایط کار در کشور نیوزلند، اخذ ویزای کار نیوزلند است. “شرایط اخذ ویزای کار در نیوزلند به شرح ذیل است. مگر این که متقاضیان از شهروندان یا مقیم های این کشور باشند که در این صورت نیازی ندارند که ویزای کار دریافت کنند.

 • ارائه پیشنهاد کاری از سوی کارفرمای نیوزلندی برای فرد متقاضی.
 • کار کردن در نیوزلند برای هدف مشخص و خاص
 • در صورتی فرد بخواهد برای ادامه کار به نیوزلند رفته و به شریک کاری خود بپیوندد.
 • فارغ التحصیلان دانشگاه های نیوزلند که قصد زندگی و کسب و کار در این کشور را دارند.

لازم به ذکر است که نرخ بیکاری در این کشور پایین بوده و در سال 2018 به میزان 4 درصد محاسبه شده است.

انواع ویزاهای کاری نیوزلند

برای افرادی که قصد مهاجرت کاری به نیوزلند را دارند، بالغ بر 80 نوع ویزا وجود دارد که منجر به “کار در نیوزلند می گردد. اما نکته اینجاست که هر یک از این ویزاها مطابق با شرایط متقاضی صادر می گردد. بنابراین این را در نظر داشته باشید که کدام ویزا مناسب شرایط شماست. به طور مثال تجارب کاری و مهارت و تخصص فرد می بایست با مدرک تحصیلی آنها مطابقت داشته باشد. در واقع تطابق کد رشته های انتخابی با شغل پیشنهادی الزامی است. برای دستیابی به توضیحات اضافه تر به موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مراجعه کنید.

شرایط دریافت ویزای کار

برای اخذ ویزای کار نیوزلند مختص متقاضیانی که سطح مهارت آنها در سطح 1 و 2 و 3 است، شرایطی لازم است که فرد متقاضی باید دارا باشد. برخی از این شرایط به قرار ذیل است:

 • اشخاصی که به مدت 5 سال سابقه کار دارند، طی شرایطی این امکان را دارند که سابقه کار را با مدرک تحصیلی خود جایگزین کنند. مشروط بر این که فرد صلاحیت این کار را داشته باشد.
 • شغل انتخابی متقاضی بایستی در فهرست مشاغل مورد نیاز و مورد کمبود در نیوزلند قرار داشته باشد تا از این طریق نیاز شغلی این کشور برآورده گردد.
 • اثبات تجارب و تخصص در شغل مورد نظر الزامی است. در واقع فرد باید ثابت کند که تجربه لازم در انجام کار را دارد.

اما برای افراد با مهارت سطح 4 و 5 نیز شرایطی در نظر گرفته شده است که به‌صورت ذیل است:

 • این دسته از متقاضیان می‌بایست به مدت 3 سال سابقه کاری مرتبط با شغل مورد نظر را دارا باشند.
 • این افراد، گروهی هستند که مدارک آنها معاف از ارزیابی است.
 • شغل انتخابی متقاضی بایستی در فهرست مشاغل مورد نیاز و مورد کمبود در نیوزلند قرار داشته باشد تا از این طریق نیاز شغلی این کشور برآورده گردد.

مدارک‌موردنیاز برای اخذ ویزای کاری چیست؟

مدارک لازم برای اخذ ویزای کار نیوزلند به شرح ذیل است:

 • ارائه 2 قطعه عکس متقاضی
 • اصل و تصویر پاسپورت متقاضی
 • اصل و تصویر مدارک شناسایی مانند شناسنامه (گواهی تولد) و کارت ملی
 • ارائه گذرنامه ای که به مدت حداقل 3 ماه جهت سفر به نیوزلند دارای اعتبار باشد.
 • ارائه گواهی عدم سابقه کیفری یا سوء پیشینه در صورتی که فرد به مدت 10 سال در کشور دیگری زندگی کرده باشد. مدت زمان صدور این نوع ویزا 26 ماه می باشد.

مؤسسات کاریابی در نیوزیلند کدامند؟

برای این که بتوانید در کشور نیوزلند کار پیدا کنید، می توانید از موسسات معتبر کاریابی و یا وب سایت های مخصوص کاریابی کمک بگیرید. از طریق ارسال رزومه فردی و شغلی (CV) می توانید نسبت به معرفی خود به کارفرمایان نیوزلندی اقدام نماید. بنابراین نوشتن رزومه قوی بسیار تاثیرگذار است. اگرچه صلاحیت و حرفه شما توسط کارفرما مورد بررسی قرار می گیرد. ذکر انگیزه شغلی و زمینه های مهارتی و تخصصی شما در رزومه ضرورت دارد. در ذیل نام دو وب سایت کاریابی در نیوزلند آمده است که می توانید در آن ها به جست و جوی کار بپردازید:

 • www.careers.govt.nz
 • careers.govt.nz

میزان حقوق ودستمزد درسال 2019 چقدر است؟

از جمله مسائلی که برای فرد متقاضی اخذ ویزای کار نیوزلند اهمیت دارد، میزان حقوق و دستمزد دریافتی در نیوزلند است. به طور کلی 5 سطح مهارت شغلی جهت کار در این کشور وجود دارد که در بخش های قبلی به آن اشاره شد. سطوح شغلی 1 و 2 و 3 برای هر ساعت کار در نیوزلند معادل 25 دلار دریافت خواهند کرد. اما افرادی که در سطوح شغلی 4 و 5 قرار دارند، برای هر ساعت کار مبلغی در حدود 5/37 دلار برای آنان در نظر گرفته شده است.

با بررسی شرایط و مطالب گفته شده درخصوص اخذ ویزای کار نیوزلند و با کمک و مشاوره های کارشناسان و وکلای موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تصمیم نهایی خود را برای مهاجرت به نیوزلند بگیرید. وکلای ماهر موسسه از طریق تماس تلفنی رایگان یا مراجعه حضوری به دفتر موسسه آماده ارائه مشاوره و خدمات حقوقی برای شما هستند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *