مهاجرت کاری مجارستان

اخذ ویزای کار مجارستان

اخذ ویزای کار مجارستان

مجارستان کشوری در همسایگی اسلواکی- رومانی- اوکراین و کرواسی می­باشد. افراد زیادی با اخذ ویزای کار مجارستان به این کشور مهاجرت می­کنند.عزیزان برای آگاهی بیشتر از انواع ویزاهای مهاجرتی به مجارستان می­توانند با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط برقرار نمایند. مجارستان کشوری توریستی بحساب می­آید. زیرا این کشور سرشار از جاذبه های گردشگری می­باشد که توریستان زیادی را بخود جلب نموده است. بگونه ای که به این کشور لقب پاریس شرق را داده اند.

از جمله مهمترین مکان های گردشگری در این کشور جزیره مارگیت- ساختمان پارلمان وکاخ رویال را می­توان نام برد. افراد برای اینکه بتوانند اقامت این کشور را اخذ نمایند از طریق ویزای کاری – سرمایه گذاری و یا ویزای تحصیلی به این کشور سفر می­نمایند و پس از گذشت چند سال سعی در دریافت اقامت دائم این کشور خواهند نمود. از طرفی این کشور یکی از اعضای حوزه شینگن می­باشد و افرادی که موفق به اخذ یکی از ویزاهای این کشور شوند براحتی می­توانند به تمامی کشورهای عضو شینگن سفر نمایند.

هزینه های زندگی در این کشور بسیار مناسب است و افراد براحتی می­توانند هزینه های زندگی و تحصیل خود در این کشور را تأمین نمایند. افرادی که قصد دریافت ویزای کاری این کشور را دارند باید ابتدا نسبت به دریافت پیشنهاد کاری از سوی کارفرمای مجارستانی اقدام نمایند. مقاله اخذ ویزای کار مجارستان برای آگاهی افراد از شرایط مهاجرت کاری به این کشور به عزیزان تقدیم می­گردد.

شرایط کار در مجارستان

افراد برای اینکه برای انجام کار به کشور مجارستان مراجعت نمایند باید در ابتدا به اخذ ویزای کار مجارستان اقدام نمایند و صدور ویزای کاری نیازمند نامه پیشنهاد کاری از سوی کارفرمایان در مجارستان می­باشد. کارفرمایان در مجارستان در صورتی اجازه ارسال پیشنهاد کاری به افراد خارج از اتحادیه اروپا را دارند که پس از مدت سه ماه آگهی استخدام نیرو در مجارستان و اتحادیه اروپا نتوانسته باشد نیروی مورد نظر خود را یافته باشد.

همچنین افرادی که به زبان مجارستانی تسلط دارند شانس بیشتر برای یافتن کار در این کشور را خواهند داشت. دولت مجارستان تنها به کارفرمایانی اجازه استخدام نیرو از کارکنان خارج از اتحادیه اروپا را می­دهد که دارای شرایط زیر باشند:

 • کارفرما بایستی با دولت مجارستان تفاهم نامه کاری امضا نموده باشد.
 • کارفرما بایستی متعهد شود در ابتدا از نیروهای مجارستانی و نیروهای موجود در اتحادیه اروپا استفاده نماید.
 • همچنین شرکت در حال فعالیت کارفرمایان برای دولت مجارستان سودآور باشد.
 • افراد پس از اینکه نامه پیشنهاد کاری از مجارستان را دریافت نمودند، به سفارت این کشور مراجعه نموده و جهت ویزای کاری مجارستان درخواست می­نمایند.
 • سفارت مجارستان در صورت موافقت با درخواست وی ابتدا ویزای توریستی مجارستان برای فرد را صادر می­نماید تا فرد برای انجام و پیگیری مراحل کاری خود به مجارستان سفر نماید.
 • ویزای توریستی مزبور به مدت 30 روز اعتبار خواهد داشت که در طول این مدت فرد بایستی به اداره مهاجرت و پناهندگی این کشور جهت پیگیری اقامت کاری خود مراجعه نماید.

اخذ ویزای کار مجارستان

افراد برای دریافت ویزای کاری مجارستان ابتدا بایستی مدارکی را جهت دریافت اجازه کار به دولت مجارستان ارائه نمایند:

 • ارائه آخرین مدارک تحصیلی که بایستی به زبان مجارستانی ترجمه گردیده باشند.
 • ارائه آزمایشات پزشکی مبنی بر سلامت فرد
 • نامه پیشنهاد کاری از سوی کارفرمایان در مجارستان

پس از دریافت اجازه کار فرد می­بایست مدارک زیر را برای اخذ اقامت کاری به سفارت مجارستان در کشور خود ارائه نماید:

 • ارائه گواهی اجازه کار
 • ارائه قرارداد کاری
 • ارائه پاسپورت معتبر به همراه دو قطعه عکس

ارائه مدارکی که تمکن مالی فرد را برای زندگی در مجارستان اثبات می­نماید.

 • تکمیل فرم درخواست ویزای کاری
 • پرداخت هزینه ویزا

این ویزا به مدت 1 سال اعتبار دارد که در صورت تمایل فرد به انجام کار در این کشور با مراجعه به اداره مهاجرت و پناهندگی این کشور امکان تمدید آن وجود دارد.

مشاغل مورد نیاز جهت انجام کار در مجارستان کدامند؟

کشور مجارستان نیز همانند سایر کشورهای اروپایی در بازارهای کاری خود با کمبود نیروی متخصص مواجه می­باشد. به همین دلیل با صدور ویزای کاری به اتباع خارجی این کمبود را جبران می­نماید. هرساله کشورهای اروپایی لیستی از مشاغل مورد نیاز خود را ارائه می­دهند تا افراد با تخصص های موجود را جذب نماید. مجارستان نیز از این قاعده مستثنی نمی­باشد.

از جمله مشاغلی که کشور مجارستان با کمبود نیرو با آن مواجه است در زمینه های مهندسی- بازاریابی- مدیریت منابع انسانی- کارشناس مدیریت منابع- کارشناس فروش- مدیریت سئو- کارشناس آی تی می­باشد. کشور مجارستان بدلیل شرایط اقتصادی مناسبی که دارد، فرصت های شغلی بسیار مناسبی برای مهاجرین بین المللی وجود دارد. و از آنجائیکه فرآیند دریافت ویزای کاری برای شهروندان خارج از اتحادیه اروپا پروسه ای زمان گیر و مشکل است، عزیزان می­توانند با مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مشورت نموده و راههای مهاجرتی بهتری را انتخاب نمایند.

انواع ویزای کار در مجارستان کدامند؟

اخذ ویزای کار مجارستان به دو گونه می­­باشد:

 1. ویزای نوع اول
 2. ویزای نوع D

ویزای نوع اول

دانشجویان بین المللی که تحصیلات خود را در کشور مجارستان به اتمام رسانیده اند و قصد انجام دادن کار در این کشور را دارند، می­بایست ویزای نوع اول مجارستان را اخذ نمایند. این نوع ویزا در ابتدا به دانشجویان به مدت 9 ماه اجازه می­دهد تا دانشجو شغل مورد نظر خود را در مجارستان بیابد. دانشجویان باید 15 روز قبل از اتمام ویزای تحصیلی درخواست ویزای جستجوی کار به دولت مجارستان را بدهد که هزینه این ویزا 10 هزار فارینت می­باشد. دانشجویان پس از یافتن شغل مورد نظر خود و انعقاد قرارداد با کارفرما باید اقامت کاری این کشور را دریافت نمایند.

ویزای نوع D

این ویزا مخصوص شهروندان اتحادیه اروپا است که به قصد انجام کار به مجارستان وارد می­شوند. اعتبار این ویزا به مدت 30 روز است و افراد تنها اجازه یکبار ورود به خاک مجارستان را خواهند داشت.

موسسات کاریابی در مجارستان کدامند؟

افراد با مراجعه به موسسات کاریابی موجود در مجارستان می­توانند در مدت زمان کمتری شغل مورد نظر خود را در این کشور بیایند. همچنین برخی از موسسات با دریافت رزومه های شغلی و تحصیلی افراد با توجه به تخصص افراد و یافتن شغل با آنها ارتباط برقرار می­نمایند. از جمله مهمترین موسسات کاریابی در مجارستان عبارتند از: PANNONJOL –KARRIER HUNGRIA- NEXT CONSULTING- ADECCO-RANDSTAD افراد با سوالات بسیاری در زمینه اخذ ویزای کار مجارستان روبرو می­شوند. کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت پاسخگوی تمامی سولات عزیزان از جمله:

 • آیا می­توان با مراجعه به موسسات کاریابی از کشور مبدأ پیشنهاد کاری مجارستان را اخذ نمود؟
 • آیا افراد با انجام کار در مجارستان بایستی مالیات پرداخت نمایند؟
 • با دریافت ویزای کاری مجارستان می­توان بهمراه اعضای خانواده به این کشور مراجعت نمود؟

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *