مهاجرت کاری آلمان

اخذ ویزای کار آلمان

اخذ ویزای کار آلمان

بسیاری از متخصصین در زمینه های مختلف برای اخذ ویزای کار آلمان تلاش می نمایند. با توجه به وضعیت مناسب اقتصادی آلمان و از طرفی کمبود نیروی متخصص در آلمان، باعث این موضوع شده است. افراد زیادی از راههای مختلف سعی بر این دارن که به کشور آلمان مهاجرت نمایند.

یکی از بهترین راهها اخذ ویزای کار آلمان می ­باشد. افرادی که از طریق کار به این کشور مهاجرت می ­کنند پس از چند بار تمدید ویزای کاری می­ توانند برای اقامت دائم کشور آلمان اقدام نمایند.

شرایط دریافت ویزای کار آلمان

افرادی که رشته تحصیلی، تخصص و سابقه شغلی آنها از جمله مشاغلی باشد که دولت آلمان در این زمینه ها با کمبود نیرو مواجه است، براحتی می­ توانند برای اخذ ویزای کار کشور آلمان اقدام نمایند. در ضمن افراد بایستی دارای مدرک زبانی آلمانی حداقل سطح A , B باشد.

فرآیند و مراحل دریافت ویزای کار آلمان

کسانیکه قصد اخذ ویزای کار آلمان را دارند ابتدا بایستی یک پیشنهاد کاری از سوی یک شرکت آلمانی داشته باشند. پس از دریافت پیشنهاد کاری باید نوبت در سفارت آلمان اخذ نمایند، سفارت آلمان در زمان مقرر با فرد مصاحبه نموده ومدارک فرد را دریافت می­کند.

سفارت کشور آلمان پس از بررسی بر روی پرونده احتمالاً 1الی 2 ماه طول می­ کشد، با شخص درخواست کننده تماس می­گیرند. در صورت موافقت با درخواست وی از او می­ خواهند تا در زمان خواسته شده پاسپورت خود را به سفارت تحویل دهد که بعد از گذشت 3 هفته ویزای فرد صادر خواهد شد.

ویژگی های پیشنهاد کاری

پیشنهاد های کاری که افراد از سوی کارفرمایان در آلمان درافت می ­کنند بایستی میزان حقوق فرد در یکسال را مشخص نموده باشد، در این قرارداد حداقل دستمزد سالیانه بایستی 51000 یورو باشد. از طرفی هم شغل پیشنهاد شده از جمله مشاغل مورد نیاز در کشور آلمان باشد.

مشاغل مورد نیاز کشور آلمان

از جمله مهمترین مشاغلی که کشور آلمان با کمبود نیرو مواجه است می­ توان به مشاغل مهندسی ساخت وساز و تجهیزات، مهندسی فناری اطلاعات- بهداشت ودرمان ومراقبت- مهندسی جوش- مهندسی برق- مهندسی ساختمان و بسیاری از مشاغل دیگر را می­ توان نام برد. بطور کلی بیشترین مشاغل مورد نیاز در کشور آلمان در رشته های مهندسی می ­باشد.

مدت اعتبار ویزای کار آلمان

اعتبار این ویزا معمولاً 4 سال می ­باشد، اما در صورتیکه قرارداد کاری افراد کمتر از چهار سال باشد این ویزا نیز تا پایان قرارداد کاری اعتبار خواهد داشت. افراد با اخذ ویزای کار آلمان می­توانند با اعضای تحت تکفل خود (همسر و  فرزندان زیر18 سال)  به زندگی در کشور آلمان بپردازند. همچنین اعضای خانواده فرد حتی با نداشتن مهارت زبان آلمانی اجازه انجام کار در این کشور را دارند.

اخذ ویزای کار آلمان

کشور آلمان به دلیل کمبود نیرو زمینه اشتغال متخصصین از دیگر کشورها را به این کشور مهیا نموده از افراد متخصص در مشاغل مورد نیاز این کشور استقبال می­ نماید. دولت آلمان برای افراد ویزای جستجوی کار نیز قرار داده تا افراد در مدت 6 ماه، در کشور آلمان جهت جستجوی شغل مورد نظر خود به این کشور سفر نمایند.

افراد پس از یافتن شغل مورد نظر و دریافت قراردادکاری از سوی کارفرما و مشخص شدن حقوق سالیانه 51000 یورو می­ توانند جهت اخذ ویزای کار آلمان اقدام نمایند.

دریافت مجوز کار، کارت آبی

دولت آلمان برای کسانی که قصد مهاجرت به کشور آلمان از طریق ویزای کار دارند، شرایطی را ایجاد کرده که از این طریق فرد بتواند ابتدا شغل مورد نظر خود را بیابد. با وجود این شرایط ابتدا فرد به مدت 3 الی شش ماه توسط ویزای جستجوی کار وارد کشور آلمان می­ شود

و در صورت یافتن کار اقدام به دریافت ویزای کار آلمان می­ نماید. افراد پس از دریافت ویزای کاری به آنها کارت آبی یا به به اصطلاح BLUE CARD تعلق می­گیرد. سپس فرد می­ تواند بعد از گذشت 33ماه و در صورت یادگیری زبان آلمانی، بعد از 21 ماه اقدام به اقامت دائم خود در کشور آلمان نماید. ناگفته نماند فرد می ­تواند برای اعضای خانواده خود نیز اقامت دائم دریافت نماید.

مزایای ویزای کار در آلمان چیست؟

 1. این ویزا به زودترین زمان برای افراد صادر می­شود
 2. یافتن شغل مناسب در یکی از اقتصادی ترین کشورهای جهان
 3. هزینه این ویزا بسیار مناسب است.
 4. دریافت اقامت اروپا از طریق ویزای کاری
 5. امکان سفر کاری به همراه اعضای خانواده
 6. با دریافت این ویزا مجوز برای انجام کار برای سایر اعضای خانواده نیز فراهم می­شود.

محدودیت ها و معایب ویزای کار آلمان

این ویزا با داشتن مزایای بسیار مناسبی که دارد محدودیت هایی ایجاد می ­کند مانند:

 • امکان موافقت سفارت برای دریافت این ویزا برای افراد حتمی نیست.
 • زمانبر بودن دریافت اقامت به مدت 33 ماه
 • عدم ادامه تحصیل در کشور آلمان برای کسانی که این ویزا را دریافت نموده اند.

چگونه دعوتنامه کاری پیدا کنیم؟

دنیای امروز دنیای فناوری و ارتباطات است. همانطور که امروزه یافتن دوست از طریق اینترنت براحتی امکان پذیر است یافتن کارفرما نیز چنین حکمی را دارد. افراد ابتدا بایستی یک رزومه به زبان آلمانی برای خود تهیه کنند. این بدین معنا نیست که افراد حتما باید به زبان آلمانی تسلط داشته باشند.

افراد می­ توانند رزومه خود را به زبان فارسی نوشته و برای ترجمه آن به زبان آلمانی از دارالترجمه ها کمک بگیرند. بیشتر افراد در کشور آلمان به زبان مادری خود انگلیسی صحبت می­ کنند در صورتیکه رزومه شما به زبان انگلیسی هم نوشته شده باشد امکان پیشنهاد از سوی کارفرمایان غیر ممکن نیست.

افراد بایستی سعی کنند در رزومه خود انگیزه خود و علاقه خود را نسبت به کشور آلمان بیان نمایند. همچنین اکثر کارفرمایان علاقمند به نیروهایی هستن که به صورت مداوم با آنها کار کنند. از این رو بهتر است افراد در رزومه های خود به بیان علاقه نسبت به کارهای دائمی بپردازند. اکثر افراد هنگامی که قصد مهاجرت به آلمان از طریق ویزای کاری را می ­گیرند ممکن است در میانه راه بدلیل عدم آگاهی از همه شرایط منصرف شوند.

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت علاقمند به راهنمایی و مشاوره و پاسخگوی همه سوالات از جمله:

 • آیا ویزای کار منجر به دریافت اقامت خواهد شد؟
 • شرایط تمدید ویزای کار آلمان چیست؟
 • هزینه ویزای کار آلمان چقدر است؟

خواهند بود.عزیزان می توانند جهت اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در این موسسه ارتباط برقرار نمایند.

0 دیدگاه برای “اخذ ویزای کار آلمان

 1. nirvan گفت:

  سلام
  من متخصص هوشبری با سابقه کار بالا هستم ایا میتونم برای اخذویزای کار آلمان اقدام کنم؟
  ممنونم

 2. امیرحسین گفت:

  سلام
  مقاله خیلی خوبی بود.

 3. صبا صابری گفت:

  سلام

  برای ویزای تحصیلی چه مدارکی نیاز می باشد؟

 4. تبسم گفت:

  ویزای جستجوی کار به چه صورت هست؟

 5. amir abbas گفت:

  در مورد مطلب جالبتون با موضوع اخذ ویزای کاری آلمان تشکر می کنم اگه امکانش هست در مورد اخذ ویزای پرتغال هم مطلب بذارید

 6. سلامیان گفت:

  اینجا هم اولویت با نیروهای فنی و حرفه ای هست

 7. قراری گفت:

  سلام. در مورد ویزای کار برای افراد ماهر در آلمان چه تسهیلات و امکاناتی وجود دارد؟

 8. ارشاد گفت:

  شما برای رشته های پرستاری هم می تنید کمک کنی که مهاجرت کاری داشته باشیم؟

 9. Diba گفت:

  سلام ممنون از مقاله بی نظیرتون.
  اخذ ویزای کار آلمان برای مهندسین و شاغلین فنی چگونه است؟ با توجه به این که این کشور یک قطب مهندسی می باشد.
  تشکر

 10. leilakk گفت:

  آلمان کشور خیلی قوی هست.

 11. طلایی پور گفت:

  سلام ممنون بابت مقاله های خوبتون

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *