ویزای مسافرتی ژاپن

اخذ ویزای توریستی ژاپن

اخذ ویزای توریستی ژاپن یکی از ساده ترین ویزاهای توریستی در سراسر جهان است. کشور ژاپن سرمایه گذاری فراوانی بر روی جذب مهاجران بخصوص توریست های موقتی در کشور خود کرده است. دسترسی به مناظر زیبا و سواحل پاکیزه و همچنین وجود آثار باستانی فراوان در این کشور بر جذابیت های کشور ژاپن افزوده است.

سالیانه مهاجران فراوانی از کشور های مختلف برای بازدید از کشور ژاپن جهت اخذ ویزای توریستی این کشور اقدام می کنند و موفق به دریافت آن می شوند. شما می توانید به صورت انفرادی یا گروهی برای اخذ ویزای توریستی ژاپن اقدام کنید. برای کسب اطلاعات تکمیلی در رابطه با این ویزا، مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت را در این مقاله همراهی کنید.

جاذبه های گردشگری ژاپن

در کشور ژاپن جاذبه های بسیار زیادی وجود دارد که هر کدام از آن ها می تواند برای افراد خاص دارای جاذبه های بسیار زیادی باشد. دلیل اصلی آن را می توان در ویژگی های تاریخی و همچنین طبیعی کشور ژاپن برشمرد. این کشور از در کنار هم قرار گرفتن در حدود 7000 جزیره تشکیل شده است و تنوع آب و هوایی در این کشور نیز بسیار بالاست.

کشور ژاپن یکی از مهم ترین کشورهای جهان از نظر تاریخی است و بناهای تاریخی بسیار زیادی نیز در این کشور وجود دارد که می تواند برای بسیاری از افراد دارای جذابیت باشد.

تفاوت های فرهنگی، نحوه پوشش های سنتی در این کشور، شیوه خوردن وعده های غذایی و… نیز در این کشور باعث جذب توریست به این کشور شده است.

مهم ترین جاذبه های گردشگری در ژاپن

توضیح دادیم که در کشور ژاپن جاذبه های بسیار زیادی وجود دارد اما برای سهولت شما جهت جست و جو در این رابطه نام برخی از این جاذبه های توریستی را به شما معرفی می کنیم.

  • کلبه طلائی،
  • کوه فوجی،
  • کاخ سلطنتی توکیو،
  • برج توکیو،
  • معبد تودایجی،
  • مجسمه بودای بزرگ کاماکورا،
  • قلعه هیمجی،
  • معبد کیومیزو درا،
  • پارک میمون های جیگوکودانی،
  • یادواره صلح هیروشیما

بدون شک جاذبه های بسیار بیشتری در کشور ژاپن وجود دارد اما ما بر اساس تنوع در نظر گرفته شده، مهم ترین جاذبه های گردشگری در کشور ژاپن را به شما معرفی کرده ایم.

 

هزینه های اقامت در ژاپن

کشور ژاپن یکی از گران قیمت ترین کشورهای جهان به شمار می رود و از همین رو باید در نظر داشته باشید که در هنگام اقامت در کشور ژاپن باید هزینه های بسیار زیادی را پرداخت کنید. ما در مقاله هزینه های زندگی در ژاپن در رابطه با هزینه های تهیه مهم ترین کالاهای زندگی توضیحاتی ارائه کرده ایم.

در صورتی که تمایل دارید در یک هتل اقامت داشته باشید، ضمن اینکه می توانید از تجربه مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بهره مند شوید، بهتر است به صورت آنلاین نسبت به رزرو یک مکان مناسب برای خود اقدام کنید. در این حالت شما قادر خواهید بود تا از تخفیف های موجود در کشور ژاپن استفاده کنید و هزینه های خود را کاهش دهید.

ویزای توریستی ژاپن

برای سفر به کشور ژاپن به ویزای این کشور نیاز دارید و اگر قصد دارید تنها برای تماشای محیط طبیعی و آثار باستانی کشور ژاپن به این کشور سفر کنید، اخذ ویزای توریستی ژاپن برای شما الزامی است. شما تنها می توانید برای 90 روز در کشور ژاپن اقامت داشته باشید و در پایان نودمین روز باید قطعا ژاپن را ترک کرده باشید.

برای ورود و خروج از کشور ژاپن باید شرایط ویژه در ویزای شما ذکر شده باشید. در صورتی که قصد دارید به هر دلیل در میانه راه سفر خود به ژاپن به کشور دیگری سفر کنید و مجدد به ژاپن بازگردید، باید ویزای مولتی دریافت کنید که به شما اجازه خواهد داد تا در چند مرحله به کشور ژاپن وارید شوید. در غیر این صورت شما پس از خروج اجازه ورود به کشور ژاپن راه نخواهید داشت مگر آنکه مجددا برای اخذ ویزای توریستی ژاپن اقدام کنید.

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای توریستی ژاپن

به منظور اخذ ویزای توریستی ژاپن باید مدارک درخواست شده از طرف سفارت این کشور را در اختیار داشته باشید. این مدارک دارای شرایطی هستند که در بخش های بعد توضیحات کافی در رابطه با هریک از آن ها را ارائه خواهیم کرد.

گذر نامه معتبر

اولین نکته در رابطه با گذرنامه معتبر آن است که آن را به امضا رسانده باشید. صفحه اول گذرنامه شما یک جای مخصوص برای امضا دارد که باید حتما پر شده باشد. گذرنامه شما حتما باید 2 صفحه خالی داشته باشد و از نظر زمانی 6 ماه اعتبار داشته باشد. پاکیزگی و مرتب بودن گذرنامه شما نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

فرم درخواست ویزا

یکی از مهم ترین مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی ژاپن تکمیل فرم درخواست ویزاست. این فرم را باید به صورت رسمی از سایت سفارت کشور ژاپن دانلود کرده و در صفحه A4 پرینت کنید. این امکان برای شما وجود دارد که آن را به صورت دستی یا تایپی تکمیل کنید اما نکته آن است که هیچ بخشی از آن نباید خالی بماند. در صورتی که به صورت دستی به تکمیل فرم می پردازید، باید حتما آن را با خودکار مشکی پر کنید و هیچ گونه خط خوردگی در آن وجود نداشته باشد.

عکس شخصی

عکس شما باید در سایز 4.5*4.5 و با پس زمینه کاملا سفید گرفته شود. در قسمت پشت عکس باید نام و تاریخ تولد خود را بنویسید.

شناسنامه و سند ازدواج

شما باید علاوه بر کپی شناسنامه خود، اصل آن را نیز به مقامات رسمی تسلیم کنید. البته اصل شناسنامه پس از بررسی به شما بازگردانده خواهد شد.

در صورتی که ازدواج کرده اید، حتما سند ازدواج خود را نیز به همراه داشته باشید. این مدرک نقش مهمی در روند اخذ ویزای توریستی ژاپن خواهد داشت چرا که شما باید اثبات کنید که به کشور خود باز خواهید گشت.

برنامه سفر در ژاپن

شما باید تشریح کنید که قصد دارید چند روز در کشور ژاپن بمانید و در طول این مدت چه فعالیت هایی را انجام می دهید. در رابطه با این موضوع نیز یک فرم مشخص وجود دارد که می توانید از آن استفاده کنید. گزارش شما باید در یک صفحه A4 ارائه شود.

علاوه بر مدارک ذکر شده، شما به گواهی معتبر حساب بانکی و همچنین پرداخت مالیات در کشور خود نیاز خواهید داشت.

کلام پایانی

اخذ ویزای توریستی ژاپن نسبت به ویزای توریستی در کشور های اروپایی بسیار ساده تر است. با این وجود تنها در صورتی می توانید این ویزا را بدست آورید که مدارک خود را به صورت کامل در اختیار سفارت کشور ژاپن قرار دهید. ما در این مقاله توضیحات کاملی در رابطه با اخذ ویزای توریستی ژاپن ارائه کرده ایم اما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آمادگی کامل وجود دارد تا شما را در این مسیر یاری کرده و مسیر سفر شما را هموار سازند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *