مهاجرت تحصیلی دانمارک

اخذ ویزای تحصیلی دانمارک

اخذ ویزای تحصیلی دانمارک

در کشور دانمارک، بازار بسیار مناسبی در زمینه رشته هایی از جمله دامپزشکی، کشاورزی و رشته‌هایی مانند این موارد فراهم شده است.به همین دلیل، شرایط مناسبی برای تحصیل در این کشور ایجاد شده و همچنین افراد زیادی را جهت اخذ ویزای تحصیلی دانمارک به فکر فرو برده، که به دنبال پیدا کردن شغل ایده آل باشند.

از جمله دلایلی که سبب شده متقاضیان استقبال زیادی برای اخذ ویزای تحصیلی دانمارک داشته باشند، موارد فوق الذکر و همچنین اعطای گرین کارت به اشخاص متخصص می باشد. کشور دانمارک جزء کشورهای اروپایی مهاجر پذیر می باشد. از این رو هر ساله، افراد زیادی اقامت این کشور را اخذ می‌کنند.

تحصیل در دانمارک در مدارس

گذراندن مقطع مهدکودک در این کشور اجباری نمی باشد. مدت زمان پایان پذیرفتن مقطع ابتدایی ده سال می باشد و آغاز دوره دبیرستان، پس از پایان یافتن مقطع ابتدایی است که سه سال به طول می انجامد. در نهایت، جهت ورود به دانشگاه نیز بایست متقاضی سیزده سال تحصیلی را گذرانده باشد و مدرک دیپلم خود را گرفته باشد.

تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور دانمارک

مدت زمانی که جهت گذراندن مقطع کارشناسی می باشد، چهار سال تحصیلی است. همچنین تحصیلات در این مقطع برای بیشتر رشته ها ارائه شده است و همچنین تحصیل در دانشگاه‌های دانمارک نیز به زبان مردم کشور، یعنی دانمارکی می باشد.

از این رو می بایست، متقاضی اخذ ویزای تحصیلی دانمارک و تحصیل در دانشگاه های این کشور، مدارکی را جهت اثبات مسلط بودن وی به زبان دانمارکی به این کشور ارائه کند. شایان ذکر است که پس از ارائه پایان نامه توسط دانشجویان، آن ها می توانند از مدرک خود برای ورود به بازار کار و تحصیلات عالی بهره گیرند. از آنجایی که تحصیل در دانمارک و اخذ ویزای تحصیلی دانمارک نیاز به فراگیری زبان دانمارکی دارد و نیز نهادی در ایران جهت یادگیری متقاضیان وجود ندارد، سبب ایجاد مشکل برای مهاجرت به این کشور می‌شود. و راه را برای متقاضیان دشوار می‌سازد.

حق کار در مقطع لیسانس

 • یکی از مزیت های اخذ ویزای تحصیلی دانمارک، ارائه مجوز حق کار در مقطع لیسانس می باشد.
 • که مجوز ارائه شده حق کار، حدود ۱۰ ساعت را به افراد خارجی می دهد .به ازای هر ساعت کار کردن توسط دانشجویان حقوقی که اعلام شده بین 8 تا 10 یورو است.
 • مجموع درآمد متقاضیان به حدی می‌رسد که، می‌توان به راحتی هزینه تحصیل و زندگی برای یک سال را فراهم کرد.
 • حال جای این سوال است که آیا امکان کار کردن و ارائه مجوز کاری برای هر دانشجویی وجوددارد یا خیر؟
 • یافتن شغل مناسب برای دانشجویان نیازمند شرایطی از قبیل بالا بودن سطح آگاهی، تجربه کاری، آگاهی از زبان رسمی آن کشور و نیز تجربه کاری فرد می باشد.
 • لیکن مهم ترین علتی که از نظر وکلای تیم ما مانع از این امر می باشد، سطح ضعیف برقراری ارتباط و عدم وفق پذیری با محیط می باشد.

تحصیل در دانمارک در مقطع کارشناسی ارشد

در این کشور، جهت ورود به مقطع کارشناسی ارشد، نیازی به آزمون ورودی نمی باشد و نمرات دانشجو مدنظر قرار می گیرد.  بعضی از دانشگاه‌‌‌‌‌‌‌ها در کشور دانمارک تاسیس شده است که در مقطع مذکور به زبان انگلیسی تدریس می‌‌‌‌‌‌‌‌شود. هدف بسیاری از دانشجویان برای تحصیل در کشور دانمارک  یافتن شغل و کار مورد نظر می باشد به خصوص در منطقه اسکاندیناوی که متقاضیان اقدام به اخذ ویزای تحصیلی دانمارک می‌نمایند.

در این صورت دانشجویان می توانند پس از اتمام دوره کارشناسی، ضمن تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، جهت یافتن کار و فرصت شغلی مناسب اقدام نمایند. جهت ارائه پژوهش در مقطع اصلی که دانشجویان موظف به انجام آن می باشند، می بایست مدرک ۶-۶/۵ آیلتس را کسب کرده باشند. زیرا ارائه این پژوهش به زبان انگلیسی خواهد بود.

حق کار در مقطع فوق لیسانس

یکی دیگر از مزیت های اخذ ویزای تحصیلی دانمارک، ارائه مجوز کار در مقطع فوق لیسانس می باشد، که این مجوز ارائه شده حدود ۲۰ ساعت در طول هفته است. و  به ازا هر ساعت کار کردن میانگین حقوق آن ها 8 تا 10 یورو محصبه شده است. تمامی موارد ذکر شده در زمینه حق کار در مقطع لیسانس و فوق لیسانس مشابه هم می باشد. با این تفاوت که مجوز ارائه شده برای دانشجویان محصل در مقطع لیسانس ۱۰ ساعت و برای فوق لیسانس ۲۰ ساعت می باشد.

هزینه های زندگی

 • یکی از کشورهایی که نسبت به سایرین در اروپا هزینه بر است، کشور دانمارک می باشد.
 • میانگین محاسبه شده برای هزینه زندگی در این کشور حدود ۶۰۰ تا ۸۰۰ یورو در ماه است.
 • که هزینه های مذکور صرف غذا، مسکن، بیمه و رفت و آمد و همچنین سایر هزینه هایی که دانشجو جهت تحصیل در دانشگاه موظف به پرداخت آن می باشد.
 • متقاضیان گرامی می‌‌‌‌‌‌‌توانند جهت افزایش دانش خود  در  این زمینه  به  مقاله‌ی (هزینه تحصیلی و زندگی در دانمارک) مراجعه کنند.

تحصیل در دانمارک در مقطع دکترا

کشور دانمارک توجه بسیار ویژه ای به متقاضیان تحصیل در مقطع دکترا دارد و جزو کشورهای پیشتاز در حیطه تحصیل دانشجویان می باشد. شایان ذکر است که این کشور برای دانشجویانی که در مقطع دکترا مشغول به تحصیل می باشند، شرایطی را جهت آسان تر کردن پرداخت هزینه ها در نظر گرفته است.

تحصیل در این کشور به دو صورت انجام می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود:

 • بورسیه تحصیلی دانمارک
 • امکان تحصیل برای متقاضیانی که هزینه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های دانشگاه بر عهده خود شخص می‌باشد..

کشور دانمارک، حقوقی به صورت ماهیانه به مبلغ حدود ۲۰۰۰ دلار، برای اشخاصی که در این کشور در مقطع دکترا مشغول به تحصیل هستند در نظر گرفته است.

شرایط تحصیل در دانمارک با بورسیه

 • می‌بایست متقاضی مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد را که از دانشگاه های معتبر و شناخته شده کسب کرده ارائه دهد.
 • اثبات و ارائه مدارک تسلط متقاضی بر زبان انگلیسی (کمترین میزان آیلتس ۶/۵)
 • یک استاد مشاور مجرب که تز دکترای متقاضی را پشتیبانی کرده و او را کمک کند. در این صورت می بایست دانشجو نظر اساتید را به خود جلب نماید.
 • دارا بودن تالیفات مانند کتاب و نوشته های بین المللی و…

تمامی موارد فوق الذکر به نحوی موثر در اخذ بورسیه تحصیلی می باشد و دارا بودن آن ها امتیازی برای متقاضی محسوب می شود.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *