مهاجرت به کشور نروژ

اخذ تابعیت نروژ از طریق تولد در نروژ

اخذ تابعیت نروژ از طریق تولد در نروژ

این کشور مهاجران زیادی دارد. شما از راه های گوناگون می توانید اقامت این کشور را به صورت قانونی دریافت کنید، دریافت تابعیت و اقامت نروژ از طریق تحصیل، اقامت نروژ از طریق کار، اقامت نروژ از طریق سرمایه گذاری، اقامت نروژ از طریق ازدواج و .. می باشد. در تمامی این راه ها فرد باید بعد از ورود به خاک نروژ نسبت به مراحل کسب تابعیت و اقامت این کشور اقدام کنید.در این مقاله به بررسی اخذ تابعیت نروژ از طریق تولد در نروژ می پردازیم. بابت اطلاعات بیشتر در مورد مشاوره اخذ تابعیت نروژ از طریق تولد در نروژ می توانید با کارشناسان ارشد موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل کنید و به صورت رایگان مشاوره تلفنی انجام دهید.

قانون تولد فرزند در نروژ

تولد فرزند، نوزاد یا متولد شدن در این کشور به صورت خودکار تابعیت این کشور را دریافت نمی کند. طفلی که در کشور نروژ به دنیا آید به صورت خودکار تابعیت این کشور را بدست نمی آورد. از اول ماه سپتامبر در سال 2006 قانون به این صورت نبود که حتما پدر و مادر با همدیگر ازدواج کرده باشند و فرزند با داشتن یک مادر نروژی می تواند تابعیت این کشور را دریافت کند و یک شهروند نروژی باشد.

اعطای تابعیت نروژ

برای دریافت اقامت دائم و تابعیت این کشور هیچ گونه سابقه ی کیفری را نباید داشته باشید. شخصی که می خواهد تابعیت این کشور را دریافت کند باید بعد از 7 سال در این کشور اقامت داشته باشند و بعد از 10 سال این امکان را دارید که تابعیت این کشور را به دست آورید. تابعیت کشور های اتحادیه اروپا این امکان را دارید که تابعیت این کشور را دریافت کنید سپس بعد از مدت دو سال اقامت این کشور را دریافت کنید.

اخذ تابعیت نروژ از طریق ازدواج

فردی که با یکی شهروندی که تابعیت این کشور را دارد می تواند بعد از مدت سه سال ازدواج آن ها تابعیت نروژ را دریافت کنید و البته شخص باید بیشتر از هفت سال در این کشور اقامت داشته باشد.افرادی که قبلا تابعیت و اقامت این کشور را داشته اند و به روشی ترک تابعیت نموده بعد از یک سال اقامت در نروژ این امکان دارید که تابعیت این کشور را دوباره تمدید کنید. از ماه سپتامبر 2008 فردی که تابعیت این کشور را دارد باید مدارک و اسناد زبان نروژی یا سامی را داشته باشند و بابت دریافت تابعیت حتما در کلاس های زبان شرکت کنید. تابعیت این کشور برای پدر و مادر فرزندانی که زیر 18 سال هستند به شرط این که به مدت دو سال در این کشور اقامت داشته باشید. اما اگر فرزندان در کشور های دیگر اروپایی زندگی کرده باشند موردی ندارد.

اخذ تابعیت نروژ از طریق تولد در نروژ

تابعیت این کشور بر اساس تقاضا صورت می گیرد. این راه یکی از راه های دریافت تابعیت نروژ می باشد که شخص از هزینه های قانونی معاف هست و هزینه ای پرداخت نمی کنند. هر فردی که از این راه تابعیت این کشور را دریافت کند تابعیت قبلی خود باطل می شود.

صلاحیت اخذ تابعیت نروژ از طریق تولد در نروژ

افراد زیر صلاحیت دریافت تابعیت نروژ را دارند و می تواند درخواست دهند:

  • فرزندان زیر 18 سال قبل از سپتامبر سال 2006 از پدر نروژی و از مادر خارجی که به صورت رسمی ازدواج نکرده اند.
  • فرزندان 12 تا 18 سال از بعد سال 1999 تا قبل از سال 2006، کسانی که به فرزند خواندگی قبول شده باشند می تواند تابعیت این کشور را دریافت کنند.
  • فردی که تابعیت یکی از کشور های اروپایی را داشته و به مدت هفت سال در این کشور زندگی کرده باشند.
  • فردی که از قبل تابعیت این کشور را داشته ولی تابعیت این کشور را از دست داده اند و به تابعیت کشور دیگر اروپایی درآمده است، این افراد می تواند مجددا تابعیت نروژ را بدست آورند.

کارشناسان ارشد و حقوقی ما در موسسه بین المللی سفیران سروش سعادت به شما عزیزان طبق شرایط شما بهترین گزینه های مهاجرت را پیشنهاد می کنند و در مورد اخذ تابعیت نروژ از طریق تولد در نروژبا شما عزیزان شرایط را بررسی و ارزیابی می کنند. موسسه ما از ابتدا تا اخر پروسه کاری شما در کنار شما عزیزان هستند.

کسب اقامت تابعیت نروژ از طریق فرزند خواندگی

از سال 2006 به بعد افرادی که متولد شده اند و تابعیت خود را از فرزند خواندگی به دست آورده اند به صورت خودکار می توانند تابعیت این کشور را اخذ می نمایند. وقتی که فرزندی در خارج از این کشور به عنوان فرزند خواندگی شناخته شده باشد. این فرزندان باید رضایت کتبی را داشته باشد.

راه های از دست دادن تابعیت نروژ

  • از کشور دیگر تابعیت بگیرد و نیازی به تابعیت این کشور ندارد.
  • به صورت دائم خارج از کشور نروژ زندگی کنند و ساکن باشند.

تابعیت این کشور با تولد تابعیت نروژ را دریافت کردید ولی کمتر از 2 سال در نروژ یا به مدت 7 سال در یکی از کشور های اروپایی اقامت داشته باشید باید قبل از رسیدن به سن 22 سالگی برای باقی ماندن تابعیت نروژ اقدام کنید. ترک تابعیت افراد خارجی لازم و ضروری نمی باشد و به خاطر همین تابعیت نروژ باقی می مانند.

قانون تابعیت مجدد در نروژ

در مورد قانون تابعیت مجدد در نروژ چند نکته حائز اهمیت وجود دارد که در ادامه شرح داده شده است:

  • فردی که خارج از کشور نروژ یکی از تابعیت های نروژی به دنیا آمده و در آن کشور پذیرفته شده باشد و قانون تابعیت آن کشور شخص را تابعیت کشور محل تولد را شناسایی کند.
  • کسانی که از پدر و مادر خارجی خود متولد شده باشد و این امکان را دارد که تابعیت خارجی آن ها را بدست آورد.
  • کسانی که تابعیت نروژ را درخواست کسب می کنید که باید از قبل تابعیت خود را از بین ببرید.

در این مقاله سعی بر این داشتیم که اطلاعاتاخذ تابعیت نروژ از طریق تولد در نروژبه شما ارائه دهیم.با توجه به شرایط شما بهترین راه مهاجرتی را پیشنهاد می کنیم. کارشناسان ارشد ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادتهمراه همیشه شما سروران هستند.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *