مهاجرت به کشور اوکراین

اخذ تابعیت اوکراین از طریق ازدواج

تابعیت اوکراین از طریق ازدواج

ازدواج در اوکراین همانند دیگر کشورها دارای قوانینی می­باشد که اتباع خارجی از این طریق می­توانند نسبت اخذ تابعیت اوکراین از طریق ازدواج اقدام نمایند. طبق قوانین ازدواج در کشور اوکراین اتباع خارجی که دارای اقامت قانونی در این کشور هستند و با اتباع اوکراینی ازدواج نموده اند، از حقوقی برابر با حقوق شهروندی مردم این کشور برهوردار خواهند بود. البته ازدواج در اوکراین خود دارای شرایطی می­باشد که اتباع خارجی ملزم به کسب این شرایط می­باشند. افراد از راههای مختلفی می­توانند به کشور اوکراین مهاجرت نمایند، اما می­توان گفت ساده ترین و سریعترین راهی که افراد می­توانند تابعیت این کشور را دریافت نمایند، ازدواج می­باشد. دوستان عزیز می­توانند جهت آگاهی از دیگر راههای کسب تابعیت اوکراین با مشاورین و کارشناسان مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط برقرار نمایند. اوکراین از جمله کشورهای اوپایی است که هزینه های زندگی در این کشور بسیار ارزان و مقرون به صرفه می­باشد و سالانه مورد توجه بسیاری از مهاجرین قرار می­گیرد.

اخذ تابعیت اوکراین از طریق دیگر راههای مهاجرتی معمولاً حداقل به مدت 5 سال طول خواهد کشید، اما افراد از طریق ازدواج با اتباع اوکراینی تنها در عرض 2 سال می­توانند تابعیت این کشور را دریافت نموده و از سایر حقوق و مزایای شهروندی این کشور بهره­مند گردند. پس از دریافت تابعیت اوکراین این دسته از افراد بدون اخذ مجوز کار براحتی می­توانند به انجام کار در این کشور پرداخته و کسب درآمد نمایند.

اخذ تابعیت اوکراین از طریق ازدواج

قوانین ازدواج در اوکراین

افراد جهت اخذ تابعیت اوکراین از طریق ازدواج ملزم به رعایت قوانین ازدواج در این کشور می­باشند. طبق ماده 26 قانون اساسی کشور اوکراین تمامی اتباع خارجی که دارای اقامت قانونی در این کشور هستند، می­توانند از حقوق شهروندی در این کشور برخوردار باشند. همچنین افرادی که دارای اخذ تابعیت اوکراین از طریق ازدواج هستند، نیز از تمامی حقوق و مزایای زندگی در این کشور برخوردارند. البته این دسته از افراد می­بایست ازدواجشان را در این کشور به ثبت برسانند. افراد برای ثبت ازدواجشان در این کشور می­بایست مدارکی را ارائه نمایند که واقعی بودن ازدواجشان را اثبات نماید. دولت اوکراین نیز با بررسی و ارزیابی مدارک زوجین موافقت خود را اعلام خواهد نمود. طبق قوانین ازدواج در کشور اوکراین زوجین می­باست خود جهت ثبت ازدواجشان بهه دفاتر ثبت مدنی حضور یابند و وکیل و نماینده از طرف یکی از زوجین برای ثبت ازدواج مورد قبول نمی­باشد. زوجین پس از ازدواج در اوکراین این اجازه را خواهند داشت که نام خانوادگی قبلی خود را حفظ و یا نام خاننودگی همسر خود را برگزینند. همچنین امکان داشتن دو نام در نام خانوادگی برای زوجین وجود دارد، اما بیشتر از دو نام نمی­توانند انتخاب نمایند.

مدارک مورد نیاز جهت ازدواج در کشور اوکراین

اتباع خارجی که قصد ازدواج در کشور اوکراین را دارند، جهت ثبت ازدواجشان در این کشور می­بایست تمامی مدارک زیر را به دفاتر اسناد رسمی این کشور ارائه نمایند:

پاسپورت تبعه­ی خارجی که می­بایست به زبان اوکراینی ترجمه گردیده باشد

گواهی تولد تبعه­ی خارجی که به زبان اوکراینی ترجمه شده است و به تأیید دفاتر رسمی در این کشور رسیده باشد.

ارائه مدارکی که وضعیت تأهل زوجین را مشخص می­نماید. همچنین اتباع خارجی می­باید مدارکی که عدم منع ازدواج وی با اتباع اوکراینی را اثبات می­نماید، را نیز به اداره مذکور ارائه نمایند.

معمولاً صدور گواهی ازدواج با اتباع اوکراینی بمدت یک ماه طول خواهد کشید. پس از اخذ گواهی ازدواج تبعه­ی خارجی می­تواند برای اخذ ویزای بلند مدت اوکراین که به ویزای بلند مدت نوع D معروف است به دفتر مهاجرت در این کشور مراجعه نماید. این ویزا تنها به افرادی که با اتباع اوکراینی ازدواج نموده اند تعلق خواهد گرفت.

مزایای ازدواج با اتباع اوکراینی

افرادی که با اتباع اوکراینی ازدواج نموده اند و دارای شرایط لازم برای اخذ تابعیت اوکراین از طریق ازدواج هستند، از مزایا و امتیازات زیر برخوردار خواهند بود:

  • تردد آزادانه و بدون محدودیت در تمامی خاک کشور اوکراین
  • اجازه تحصیل در اوکراین
  • برخورداری از تمامی حقوق مالی از جمله اخذ کارت های بانکی- وام و حساب های بانکی و …
  • برخورداری از شرایط کاری مناسب همانند دیگر شهروندان اوکراینی
  • عدم اخذ مجوز کار برای اشتغال در اوکراین
  • برخورداری از حقوق بازنشستگی
  • عدم نیاز به اخذ ویزا برای ورود به کشور اوکراین و حق الحاق به خانواده
  • معافیت از پرداخت حق گمرکی برای ورود وسایل نقلیه

اخذ اقامت اوکراین از طریق ازدواج

از جمله راههای مهاجرت به کشور اوکراین ازدواج است. بسیاری از افراد جهت اخذ تابعیت اوکراین از طریق ازدواج به ازدواج های صوری روی می­آورند. اما از آنجائیکه دولت اوکراین ازدواج های صوری را برای دریافت اقامت و تابعیت اوکراین نمی­پذیرد، با بررسی و ارزیابی دقیق نسبت به ثبت ازدواج افراد اقدام می­نماید. افراد برای ازدواج با اتباع اوکراینی ملزمند تا مدارک واقعی از ارتباط و ازدواجشان با اتباع اوکراینی را در اختیار دولت اوکراین قرار دهند. در صورتیکه افراد موفق به اخذ تابعیت اوکراین از طریق ازدواج گردند از مزایایی مشابه با سایر اتباع اوکراینی برخوردار خواهند بود و براحتی و بدون اخذ مجوز کار می­توانند به انجام کار در اوکراین بپردازند. ما به دوستان پیشنهاد می­نمائیم در تمامی زمینه های مهاجرتی از مشاوره با کارشناسان مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بهره­مند گردند.

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *