مهاجرت به کشور انگلستان

اخذ تابعیت انگلستان از طریق تولد

اخذ تابعیت انگلستان از طریق تولد

برای اخذ تابعیت انگلستان از طریق تولد باید از شرایط و قوانین گذاشته شده از سوی این کشور آگاه بود . قوانین مربوط به اخذ تابعیت انگلستان از طریق تولد اندکی پیچیده است. به همین دلیل در این مقاله به موضوع اخذ تابعیت انگلستان از طریق تولد می پردازیم.

قوانین اخذ تابعیت انگلستان از طریق تولد

قوانین حق تابعیت در دو مورد قابل بررسی می باشد:

  • فرزندان متولد شده در این کشور
  • فرزندان متولد شده خارج از این کشور از والدین انگلیسی

افرادی که بطور کامل در این کشور سکونت دارند؛ حق سلامت ملی دارند. حق سلامت ملی امکان استفاده رایگان از خدمات پزشکی برای کودکان از طریق بیمارستان یا پزشک را فراهم می نماید.

حق شهروندی و تولد فرزند در انگلستان

امکان اخذ تابعیت برای فرزندان متولد شده ای که والدین آنها دارای ویزا یا اقامت انگلستان نمی باشند وجود دارد. این امر تنها در صورتی که والدین بتوانند مقامات را با دلیل خوب قانع نمایند امکان پذیر خواهد بود. در برخی موارد تابعیت بطور اتوماتیک اعطا می گردد. ولی در بقیه موارد به تصمیم موسسه مرزی انگلستان بستگی خواهد داشت. در شرایط زیر امکان اخذ تابعیت وجود دارد:

  • فرزندان متولد شده ای که والدین آنها قادر به اخذ ویزا و یا اقامت انگلستان می باشند. این فرزندان می توانند برای اخذ تابعیت این کشور اقدام نمایند.
  • افرادی که بعد از تاریخ 1 ژانویه 1983 به دنیا آمده اند. این افراد باید 10 سال ابتدایی عمر خود را در این کشور زندگی نموده باشند. تنها در این صورت می توانند برای اخذ تابعیت این کشور اقدام نمایند.
  • افرادی که پیش از تاریخ 1 ژانویه 2006 متولد شده اند. در شرایطی که پدر تابعیت انگلیسی داشته و مادر تابعیت کشور دیگری و والدین با هم ازدواج نکرده باشند. در این صورت فرد مجاز است برای اخذ تابعیت اقدام نماید.

تولد کودکان در خارج از انگلستان

تابعیت فرزندان متولد شده در خارج از انگلستان نیز قوانین پیچیده ای دارد. اخذ این تابعیت به زمان تولد و نوع تابعیت والدین وابسته می باشد. در صورتی که تابعیت فرد از طریق حق شهروندی والدینش باشد امکان دارد که تابعیت فرد به کودکش منتقل نشود.

درمان پزشکی در انگلستان

افرادی که بطور مداوم در این کشور سکونت دارند؛ می توانند به صورت رایگان در رشته پزشکی تحصیل نمایند. همچنین حق استفاده از یک پزشک عمومی یا یک بیمارستان حق سلامت ملی را به صورت رایگان دارا می باشند. ممکن است بازدید کنندگان اروپا امکان درمان رایگان باتوجه به قوانین اروپا را داشته باشند. افرادی که بطور موقت در این کشور هستند؛ امکان ثبت نام برای یک پزشک عمومی (GP) را دارا می باشند.

در این صورت قادر به دریافت خدمات درمانی رایگان از سوی این پزشک می شوند. البته عموما این امر وابسته به تایید پزشک عمومی(GP) می باشد. همه افراد در انگلستان حق برخورداری از خدمات اورژانشی در بخش حوادث اورژانس ها را بطور رایگان دارا می باشند. همچنین تمام افراد در این کشور امکان بهره مندی از خدمات برنامه ریزی خانواده به صورت رایگان را دارند.

اخذ تابعیت انگلستان از طریق تولد

در بالا به بررسی شرایط اخذ تابعیت انگلستان از طریق تولد پرداخته شد. بیشتر کشور های اروپایی شرایط سختی را برای اعطای تابعیت خود به افراد در نظر می گیرند. کشور انگلستان نیز شرایط سختی در این زمینه دارد که سعی شد به متداول ترین حالت های آن پرداخته شود.

نتیجه گیری

در این مقاله سعی شد به شرایط اخذ تابعیت انگلستان از طریق تولد پرداخته شود. با توجه به پیچیدگی این موضوع نیاز به مشورت و بررسی بیشتر در این زمینه وجود دارد. می توانید با مراجعه به موسسه سفیران سروش سعادت از راهنمایی های دقیق و بی نظیر این مجموعه استفاده نمایید.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *