مهاجرت به کشور فرانسه

اخذ تابعیت از طریق ازدواج در کشور فرانسه

زندگی در کشور فرانسه

با استفاده از دستورالعملی که ارائه خواهد شد شما می توانید برای اخذ تابعیت از طریق ازدواج در کشور فرانسه اقدام نمایید. راهکارهای کلیدی موسسه سفیران سروش سعادت می تواند در این خصوص برای متقاضیان راهگشا باشد. تعداد متقاضیان اخذ تابعیت فرانسه در سراسر دنیا بسیار زیاد است چرا که مدارک شناسایی فرانسوی در اغلب کشورهای دنیا اعتبار دارد. گوگل ترند حاکی از آن است که بسیاری از متقاضیان پاسپورت فرانسوی،اخذ تابعیت از طریق ازدواج در کشور فرانسه را راهکار می دانند.

یک راه مطمئن برایکسب و حفظ تابعیت اروپایی، ازدواج با یک فرد فرانسوی است.اما نباید توقع داشته باشید که بلافاصله پس از برگزاری مراسم عروسی پاسپورت فرانسوی تان به دستتان می رسد. زمانی که بله یاOui je le veux، را گفتید هنوز باید چهار سال صبر کنید تا شرایط لازم برای اخذ تابعیت فرانسه را کسب کنید. تحصیل در فرانسه به مدت دو سال می تواند زمان اخذ تابعیت از طریق ازدواج در کشور فرانسه را جلو بیاندازد.

شروط اساسی اخذ تابعیت از طریق ازدواج

ازدواج با یک فرد فرانسوی می تواند موانع اخذ تابعیت فرانسه را از جلوی پایتان بردارد. برای اخذ تابعیت از طریق ازدواج درکشور فرانسه پنج شرط اساسی در سال ۲۰۱۹ وجود دارد که در ذیل آنها را بررسی می کنیم.اگر در خارج از فرانسه با همسر فرانسوی تان زندگی می کنید باید اسناد مربوط به زندگی مشترکتان را ارائه دهید.این نکته را در نظر داشته باشید که حداقل سه سال مستمر باید با همسرتان چه داخل فرانسه و چه خارج از فرانسه زندگی کرده باشید. نکات اساسی و مهم در این زمینه را همکاران ما در موسسه سفیران سروش سعادت با شما در میان می گذارند.

مدت زمان ازدواج: دست کم چهار سال باید از زمان ازدواجتان با یک شهروند فرانسوی گذشته باشد پس از چهار سال ازدواج (و همراهی با یک فرد فرانسوی) می توانید برای شهروندی فرانسه درخواست کنید. علاوه بر این، حداقل سه سال باید در فرانسه زندگی کنید.اگر شما نمیتوانید اینامر را ثابت کنید، زمان انتظار برای درخواست ملیت به پنج سال افزایش مییابد.

سه سال اقامت مستمر در فرانسه

برای اخذ تابعیت از طریق ازدواج در کشور فرانسه قطعا باید به مدت سه سال در فرانسه اقامت مستمر داشته باشید. همواره سوال این است که چگونه می توان این مدت اقامت را ثابت کرد و از لزوم اقامت برای یک سال دیگر اجتناب نمود؟ از همان عنفوان ورود به فرانسه شما باید یک کارت اقامت فرانسه یا یک سند موقت حاکی از مدت زمان اقامتتان در فرانسه داشته باشید. اگر چنین سندی را ندارید اسناد مختلف دیگری از جمله سند اقامت، قراردادهای کاری، پرداخت های مالی و اجاره نامه یا قبوض برق و تلفن نیز کمک می کند.

این لزوم اقامت سه ساله در صورتی که با همسر فرانسوی تان اقامت گاه مشترکی در خارج از کشور هم داشته باشید خنثی می شود. تنها شرط این است که همسر فرانسوی تان در نزدیک ترین کنسولگری فرانسه در خارج از کشور این موضوع را اطلاع داده باشد. اگر در خارج از فرانسه ازدواج کردید، باید گواهی ازدواج را که توسط کنسولگری فرانسه یا سفارت فرانسه فرستاده شده، داشته باشید. اگر قبلا از فرانسه اخراج شده اید، شما مجاز به دریافت تابعیت فرانسه نیستید.

آشنایی با فرهنگ و زبان فرانسه

یکی از الزامات برای اخذ تابعیت فرانسه، آشنایی با فرهنگ و زبان فرانسوی برای مزج شدن در جامعه فرانسه است. اگر می خواهید شهروندی فرانسه را کسب کنید، البته باید کمی فرانسوی هم صحبت کنید. سطح مورد نیازB1 از CERL، است که یک سیستم مرجع اروپایی برای اندازه گیری توانایی زبان تلقی می شود. این بدان معنی است که شما مهارت شنیداری و گفتگوی روزمره را دارید. اثبات این درجه از توانایی با اداره مهاجرت فرانسه است. در صورتی که نیاز به تقویت باشد به شما کلاس های مخصوص زبان معرفی می کنند.

با توجه به اطلاعات مندرج در اداره مهاجرت فرانسه شما باید مدارک مناسبی را در خصوص موارد زیر ارائه دهید:ارائه مدارک مناسب برای زبان فرانسه، تاریخ، فرهنگ و جامعه شناسی در فرانسه و حقوق و وظایف شهروندان فرانسوی. شما همچنین باید نشان دهید که در جامعه فرانسه مزج شده اید و آگاهی کافی از حقوق و وظایف شهروندی در فرانسه دارید. همچنین شهروند مطلوب بودن با رفتار مبتنی بر حسن نیت نسبت به نهادهای اداری فرانسه باید توسط شما مورد توجه قرار گیرد.

مدارک لازم اخذ تابعیت از طریق ازدواج فرانسه

درخواست برایاخذ تابعیت فرانسه باید با ارائه مدارک زیر همراه باشد. باید فرم ازدواج به نام  Déclaration de nationalitéfrançaise par mariage تکمیل شود.

  • اسناد شناسایی متقاضی و همسر فرانسوی وی
  • مدارک مربوط به اقامتگاه زوجین
  • مدارک مربوط به اقامت دائم و مستمر در فرانسه حد اقل سه سال پس از ازدواج.

مدارک مربوط به ثبت ازدواج یا همان گواهی ازدواج به همراه یک رونوشت به کنسولگری فرانسه اگر ازدواج در خارج از فرانسه بوده. گواهی ملیت فرانسه، پرونده شهروندییا سایر اسناد از مقامات فرانسوی برای تاییدفرانسوی بودن همسر در زمان ازدواج. یک سند که ثابت کند متقاضی دارای سابقه کیفری جدی نیست. چنین سندی باید از سوی یک مقام قضایییا اداریصالح در کشور یا کشورهایی که طی 10 سال گذشته زندگی کرده اند صادر شود.

مدارک دال بر زندگی مشترک

زوجین باید در وهله نخست ثابت کنند که پس از ازدواج با هم زندگی مشترک به صورت مستمر برای اقامت فرانسه داشته اند.این امر که همان اثبات تاهل است با اسنادی همچون موارد زیر قابل اثبات است:

  • یک کپی کامل از گواهی تولد فرزندان مشترک قبل یا بعد از ازدواج
  • اسناد مالی، حساب های مالی و قبوض مالی مشترک
  • قراردادهای خرید یا اجاره ملک مشترک
  • گواهی مربوط به سطح دانش کافی نسبت به زبان فرانسه

چنانچه دارای یک مدرک تحصیلی از یکی از دانشگاه های فرانسه باشید نیازی نیست که برای زبان مدرک جداگانه ای ارائه دهید. افراد دارای معلولیت یا سلامت جسمی مزمن یا۶۰ سال به بالا از تسلیم چنین مدرکی معاف هستند.اگر هر یک از این زوجین قبلا ازدواج کرده باشند، کپی کامل از گواهی های ازدواج و طلاق را باید ارائه دهند، هرسندی که به زبان غیر از فرانسه باشد باید توسط مترجم رسمی تایید شده، به زبان فرانسه ترجمه شود. همانطور که دیدید اخذ تابعیت از طریق ازدواج در کشور فرانسه راهکارهایی دارد و می توانید برای تسهیل در این روند و حصول اطمینان بیشتر برای مهاجرت به فرانسه از راهی که طی می کنید با موسسه سفیران سروش سعادت مشورت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *