مهاجرت به کشور ژاپن

اخذ تابعیت از طریق ازدواج در ژاپن

اخذ تابعیت از طریق ازدواج در ژاپن می تواند یکی از روش های مهاجرت به این کشور روش باشد. در صورتی که شما هم علاقه مند به مهاجرت و کسب اقامت دائم این کشور صنعتی و پیشرفته می باشید با مطالعه نمودن مقاله اخذ تابعیت از طریق ازدواج در ژاپن و مراجعه نمودن به سایر لینک های موجود در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت  به اطلاعات کاملی دست یابید.

هدف ما در نوشتن این مقاله بررسی نمودن شرایط ازدواج از لحاظ قانونی می باشد .

بررسی شرایط قانونی برای ازدواج در ژاپن

ژاپن همانند سایر کشورها، الزامات خاص خود را برای ازدواج دارد و این در ماده 731-737 قانون مدنی ژاپن آمده است صرف نظر از ملیت متقاضیان اخذ تابعیت از طریق ازدواج در ژاپن ،و اگر مایل به ازدواج در ژاپن هستند، هر دو طرف باید ابتدا با این شرایط آشنا شوند.
همه ازدواج ها در کشور ژاپن باید در اداره شهرداری ثبت شودبیان این نکته حائز اهمیت است که مراسم های انجام شده توسط سازمان های مذهبی در ژاپن از موارد ازدواج قانونی نیست.

  • همسر مرد باید 18 ساله و یا بزرگ تر باشد و شریک زن باید 16 سال یا بیشتر سن داشته باشد.
  • فردی که کمتر از 20 سال سن داشته باشد نمی تواند بدون اجازه یکی از والدین در ژاپن ازدواج کند.
  • یک زن نمی تواند در عرض شش ماه از انحلال ازدواج قبلی خود ازدواج کند. که این موضوع به ما نند قوانین ایران برای جلوگیری از سردرگمی در مورد شناسایی پدر فرزند است.

مراحل مورد نیاز اخذ تابعیت از طریق ازدواج در ژاپن

متقاضیان اخذ تابعیت از طریق ازدواج در ژاپن ملزم به گذراندن کلیه مراحل زیر برای فرایند ازدواج می باشند.

مرحله اول:

معرفی دو شاهد در مراسم ازدواج البته متقاضیان ازدواج در این کشور ملزم به در نظر گرفتن این موضوع می باشند که بخش شاهد در فرم وجود دارد که باید توسط دو شاهد باشد که می توانند دارای هر ملیتی باشند هر ملیتی باشند و سن آنها بیش از 20 سال باشد.بنابراین این اشخاص باید با شاهدان خود به آنجا بروند یا قبل از آن، فرم اطلاعیه را امضا کنند.

 مرحله دوم:

ارائه گواهی نامه که بیان گر عدم مانعیت برای ازدواج متقاضیان باشد.یا یک کپی از ثبت نام خانوادگی در مورد شهروندان ژاپنی این سند اساسا ثابت می کند که این اشخاص آزاد هستند و دارای توانایی قانونی برای ازدواج هستند. لازم به ذکر می باشد که برای خارجی ها، این سند در سفارت کشور خود در توکیو صادر می شود.

 مرحله سوم:

ارائه گواهی اصلی تولد این اشخاص که ممکن است بسته به نوع ضبط مدارک مورد نیاز باشد.لازم به ذکر می باشد که متقاضیان  باید یک ترجمه ژاپنی از تمام اسناد ارائه شده را ارائه دهند (اداره دولتی شهرداری باید یک برگه برای ترجمه صفحات عکس گذرنامه را داشته باشد) که این ترجمه باید توسط یک مترجم رسمی  ثبت شده باشد البته خود متقاضیان می توانند خودشان ترجمه کنید. ساده ترین راه این کار این است که ابتدا سند اصلی را کپی کنید و ژاپنی ها را در کنار زبان اصلی بنویسید. هر کلمه نباید ترجمه شود.

مدارک مورد نیازفرایند اخذ تابعیت از طریق ازدواج در ژاپن

کلیه مدارکی که برای گواهی نامه ازدواج در این کشور لازم است عبارتند از:

  • ارائه گواهی نامه شناسایی مختص شخص که شامل مدارکی نظیر گذرنامه، گواهینامه رانندگی، کارت اقامت و غیره می باشد البته بهترین مدرک برای شناسایی این شخص مدرک پاسپورت می باشد که رسمی ترین فرم شناسایی شخص می باشد.
  • ارائه گواهی نامه متقاضیان ازدواج در این کشور که در دفاتر شهرداری موجود است و می تواند در طول ساعات کاری تکمیل شود یک ورق تنها بر روی کاغذ رسمی که حاوی اطلاعات اساسی (نام ها، ملیت ها، تاریخ تولد، تاریخ ثبت نام) است.
  • ارائه مدرکی که مبنی بر این باشد که ازدواج رسمی در آن اداره شهرداری ثبت شده است، در ضمن، اگر متقاضیان مایل به درخواست ویزای وابسته هستند، باید برای مهاجرت به شهر داری این کشور مراجعه کنند اساسا این نسخه بلندتر از گواهی بالا است که شامل فتوکپی اسناد ارسال شده به دفتر شهرداری برای ثبت نام ازدواج می باشد.در صورتی که متقاضیان اخذ تابعیت از طریق ازدواج در ژاپن بتوانند با یک ملیت ژاپنی ازدواج کرده باشند و قصد زندگی باهمسر خود در کشور ژاپن را دارند، در این صورت نیاز به ویزا برای همسر یا فرزندی دارند که دارای  ملیت ژاپنی باشد .همان طور که ذکر شد قانونی بودن ازداواج در این کشور الزامی می باشد.

و این موضوع به این معنی می باشد که فرایند ازدواج این اشخاص باید در شهرداری شهری که در آن اقامت دارد  به ثبت برسد.

بررسی معیار های اثبات واقعه ازدواج در ژاپن

برای اثبات واقعه ازدواج متقاضیان اخذ تابعیت از طریق ازدواج در ژاپن چندین معیار مورد ارزیابی قرار می گیرد که برخی از آنها عبارتند از:

زن و شوهر بتواند اثبات نمایند که در موارد بسیاری با هم ملاقات کرده باشند

زن و شوهر بتواند اثبات نمایند که مهم است که در رابط خود دارای صمیمیت واقعی هستند

زن و شوهر بتواند اثبات نمایند که به وسیله راهای ارتباطی مانند نامه و  یا مکالمه الکترونیکی باهم در ارتباط بوده اند.
زن و شوهر بتواند اثبات نمایندکه برای مدت زمان طولانی با هم به زندگی مشترک پرداخته باشند مثل ارائه عکس های مشترک قدیمی
لازم به ذکر می باشد که متقاضیان اخذ تابعیت از طریق ازدواج در ژاپن باید به طور قانونی در کشور خود و هم چنین در ژاپن به زندگی پرداخته باشند.

بررسی میزان نظارت بر قوانین ازدواج در کشور های مختلف

معیارهایی گواهی ازدواج در هر کشوری متفاوت است و میزان دقت و بررسی این مدارک از طریق کنسول گری کشور یا سفارت خانه خود در ژاپن دارای تفاوت می باشد.
برخی از کشورها گواهی نامه حقوقی برای قرارداد ازدواج را صادر نمی کنند در این صورت متقاضیان ازدواج در این کشور ملزم به اثبات نداشتن مانع قانونی برای ازدواج با یک ملت ژاپنیمی باشند. با این توضیح که این ممانعت ها ممکن است که از جانب یک مقام دارای صلاحیت  از کنسول گری  کشور خودشان در ژاپن باشد.

با توجه به اتمام مقاله اخذ تابعیت از طریق ازدواج در ژاپن در صورتی که شما هم علاقه مند به آشنایی با سایر روش های مهاجرت به ژاپن هستید این فرصت را دارید تابه سایر لینک های موجود در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نظیر اقامت ژاپن و یا تحصیل در ژاپن به همراه بورسیه به اطلاعات کاملی دست یابید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *