مهاجرت به کشور مالتا

اخذ اقامت مالتا از طریق پناهندگی

اخذ اقامت مالتا از طریق پناهندگی

اخذ اقامت مالتا از طریق پناهندگی یکی از طرق غیر قانونی مهاجرت است که به کمک آن افراد می توانند راهی کشور مالتا شوند. کشور مالتا جزیره ای شناور در آب های مدیترانه است. این کشور در جنوب ایتالیا واقع است. به دلیل موقعیت جغرافیایی شاید یکی از مقاصد پناهجویان برای ورود به حوزه شنگن این کشور باشد. روش های بسیاری برای رسیدن به مالتا وجود دارد. اما بسیاری با توجه به شرایط خود یا بعضا براساس عدم علم کافی به مخاطرات این روش پناهندگی را به عنوان راهی برای مهاجرت انتخاب می کند. ممکن است سوالات بسیاری در این زمینه داشته باشید.

سوالاتی چون:

 • چگونه حق پناهندگی به افراد تعلق می گیرد؟
 • طریقه اخذ اقامت از طریق پناهندگی در کشور مالتا به چه صورت است؟
 • آیا هرکسی شامل حق پناهندگی می شود و می توان در مالتا از این حق سود جست؟

بد نیست پیش از هر اقدامی با زیر و بم این روش آشنا شوید. البته باید ذکر کرد که کشور مالتا یکی از خوش آب و هواترین کشورهای قاره اروپاست. ما در این مقاله که به همت مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تنظیم شده است، در رابطه با چگونگی اخذ اقامت مالتا از طریق پناهندگی توضیحاتی ارائه خواهیم کرد.

معرفی کشور مالتا

مالتا یک جزیره ی کوچک در جنوب قاره اروپاست که به طور تقریبی در مرکز دریای مدیترانه واقع شده است. البته نام رسمی این کشور جمهوری مالت است و پایتخت آن شهر والِتا می باشد. همسایه شمالی این کشور ایتالیا است. از جنوب در فاصله حدودا 300 متری کشور تونس قرار گرفته است. این جزیره کوچک، یکی از متراکم ترین کشور های جهان است. ولی از نظر جمعیتی و مساحت یکی از کوچک ترین کشورهای جهان به شمار می آید. این کشور یکی از قدیمی ترین کشورهای جهان است و تاریخی حدودا 6000 ساله دارد.

زبان کشور مالتا

زبان رسمی این کشور زبان مالتی است و ریشه در زبان های سامی دارد. با این وجود زبان انگلیسی نیز در این کشور بسیار رایج است. همچنین زبان ایتالیایی باتوجه به نزدیکی این کشور به ایتالیا نیز از زبان های رایج به شمار می آید. شما می توانید در کشور مالتا نسبت به آموختن زبان نیز اقدام کنید. مالتا کالج های زبان بسیاری دارد. افراد متقاضی می توانند با توجه به شرایط خود کالج زبان متناسب با سطح، سن و هزینه و زمان خود را انتخاب کنند. ما در مقاله «کالج زبان در مالتا» در رابطه با چگونگی امکان پذیری آموزش زبان در این کشور توضیحاتی را ارائه کرده ایم.

چندی از کالج های زبان مالتا عبارتند از:

 • ACE English Malta
 • Chamber College
 • Eurocentres Malta
 • Inlingua
 • Clubclass
 • Linguatime School of English

بیشترین میزان پناهجویان و بهترین کشورهای پناهجو پذیر

بیشترین میزان پناهندگی از کشورهایی چون کشورهای زیر می باشند:

 • سوریه
 • افغانستان
 • سودان
 • میانمار
 • سومالی

و البته پناهجو پذیرترین کشورهای جهان کشورهای زیر در جدول زیر ذکر شده اند:

نام کشور  شرایط برای پناهجویان
سوئد در سال های اخیر کشور سوئد بیشترزین میزان اعطای حق پناهندگی را به پناهجویان داشته است. علت اصلی این امر رعایت حقوق بشر به صورت تام می باشد. از سویی کشور سوئد یکی از بهترین میزبان ها برای کودکان پناهجو به شمار می آید.
سوئیس سوییس به دلیل اینکه مهد حقوق بشر به شمار می آید بیشترین میزان حقوق را برای پناهندگان قایل است. از سویی صلیب سرخ جهان ابتدا در این کشور شروع به فعالیت نموده. فلذا بیشترین میزان الحاق پناهندگان به خانواده توسط صلیب سرخ صورت پذیرفته است.
آلمان کشور آلمان به عنوان یکی از کشورهای مهاجر پذیر عالی به شمار می آید. پس از جنگ داخلی سوریه یکی از کشورهایی که مرزهای خود را به سوی پناهجویان باز کرد آلمان بود. هرچند در حال حاضر در حال بازگشت پناهجویان به کشور همراه با حمایت های ویژه است.

اقدام برای اخذ اقامت مالتا از طریق پناهندگی

زمانی که شما قصد دارید از طریق پناهندگی وارد کشوری شوید، باید ریسک های ممکن در این مسیر را نیز بپذیرید. هرگز نمی توان اطمینان حاصل کرد که شما به صورت قطعی بتوانید موفق به اخذ اقامت مالتا از طریق پناهندگی شوید. اولین قدمی که شما باید در این مسیر بردارید، ورود به کشور مالتا است. شما باید خود را از طرق قانونی یا غیرقانونی به کشور مالتا برسانید. باتوجه به تعداد کثیر پناهجویان در سال های اخیر معمولا اولویت با کسانی ست که جانشان در خطر جدی قرار دارد. تابعان کشورهایی که در حال حاضر در وضعیت جنگی قرار دارند در اولویت هستند. برخی از عوامل موثر بر پذیرش پناهنده عبارتند از:

عوامل موثر بر پذیرش پناهنده در مالتا

بسیاری از کشورها از جمله استرالیا، تمامی افرادی که به صورت غیرقانونی راهی این کشور می شوند را رد می کنند. گفتنی است بسیاری از پناهجویان به جزایر مانوس در دیگر نقاط جهان فرستاده می شوند. این مسئله در سایر کشور ها نیز رایج شده است.

درخواست اخذ اقامت مالتا از طریق پناهندگی

برای آنکه بتوانید به صورت قانونی وارد این کشور شده تا اخذ اقامت مالتا از طریق پناهندگی را بدست آورید، راه های متعددی وجود دارد که مهم ترین آن ها را می توان در ویزای توریستی به این کشور جستجو کرد. با توجه به اطلاعات ارائه شده، توصیه می کنیم مقاله «اقامت مالتا» را نیز مشاهده کنید چرا که ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به شما همواره توصیه می کنیم که از طریق قانونی برای مهاجرت اقدام کنید.

ابتدا باید:

 • درخواست خود را برای پناهندگی به ثبت برسانید.
 • دلایلی که ارائه می دهید باید به صورت کامل مستند و مستدل ارائه شود.
 • در حقیقت شما باید تمامی مدارکی که اثبات می کند شما شایسته اخذ اقامت مالتا از طریق پناهندگی هستید را ارائه کنید.
 • پس از ورود به کشور مالتا شما باید با مراجعه به مراکز امنیتی و پلیس درخواست پناهندگی خود در این کشور را تکمیل کنید.
 • در ابتدای امر شما باید یک فرم درخواست پناهندگی در این کشور را تکمیل کنید.
 • رسما اعلام کنید که قصد دارید خود را به عنوان یکی از شهروندان مالتی معرفی کنید.

مهمترین دلایل درخواست اخذ اقامت مالتا از طریق پناهندگی

چنانچه گفته شد شما برای اینکه بتوانید راهی کشور مالتا شوید و اخذ اقامت مالتا از طریق پناهندگی را بدست آورید. باید حتما یک دلیل قانع کننده داشته باشید.

مهم ترین دلایلی که به اخذ اقامت مالتا از طریق پناهندگی ختم می شوند عبارتند از:

 • دلایل مذهبی
 • دلایل سیاسی
 • دلایل اجتماعی
 • دلایل امنیتی

در حقیقت این شما هستید که مشخص می کنید به چه دلیل قصد دریافت پناهندگی از کشور مالتا را دارید. ابتدا باید ثابت کنید که جان شما یا امنیت شما بنا بر یکی از دلایلی که ذکر شد در کشور خودتان در خطر است. یا شما در محدودیت هایی قرار دارید که امکان زندگی و پیشرفت از شما به طور کامل گرفته شده است.

مهمترین دلایل درخواست اخذ اقامت مالتا از طریق پناهندگی

بررسی درخواست پناهندگی در مالتا

پس از اینکه شما درخواست خود مبنی بر پناهندگی در کشور مالتا را به ثبت رساندید، دو هفته زمان دارید متوجه شوید این امکان وجود دارد که در مالتا بمانید یا خیر. توجه داشته باشید که پاسخ اولیه شما در صورتی که مثبت باشد، معنای آن اخذ اقامت مالتا از طریق پناهندگی نیست. بلکه به شما گفته می شود که دلایل شما مورد پذیرش است. پس باید برای دریافت پاسخ نهایی صبر کنید.

 پاسخ رد به درخواست پناهندگی مالت

در صورتی که درخواست شما برای اخذ اقامت مالتا از طریق پناهندگی رد شود، باید خاک این کشور را ترک کنید. البته شما در حدود 12 روز فرصت دارید نسبت به رای صادر شده اعتراض کنید. تا پرونده شما مجددا بررسی شود اما در شرایط بسیار کمی درخواست ها مورد پذیرش قرار می گیرد.

پاسخ مثبت به درخواست پناهندگی مالت

در این صورت شما موفق شده اید که اخذ اقامت مالتا از طریق پناهندگی را بدست آورید. در این صورت شما می توانید از تمامی امکاناتی که در اختیار یک شهروند مالتی قرار گرفته است استفاده کنید. در حقیقت شما یک شهروند موقت کشور مالتا هستید. از این جهت به شما شهروند موقت گفته می شود که ممکن است اقامت شما پس از بررسی های بعدی از شما گرفته شود و از کشور مالت اخراج شوید.

مقالات متعددی از طرف مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در رابطه با پناهندگی در کشور های مختلف جهان تنظیم شده است. اما همواره اعلام کرده ایم که این روش به هیچ عنوان مورد تایید نیست. اخذ اقامت مالتا از طریق پناهندگی نیز در همین دسته قرار دارد.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.