مهاجرت به کشور مالتا

اخذ اقامت مالتا از طریق پناهندگی

اخذ اقامت کشور مالتا از طریق پناهندگی

اخذ اقامت مالتا از طریق پناهندگی تنها یکی از روش هایی است که به کمک آن می توانید راهی کشور مالتا شده و اقامت این کشور را بدست آورید. کشور مالتا یکی از خوش آب و هوا ترین کشورهای قاره اروپاست. البته می توان از این کشور به عنوان یک جزیره نام برد. این جزیره کوچک در فاصله ای حدودا 100 کیلومتری از جنوب ایتالیا واقع شده است.

ما در این مقاله که به همت مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تنظیم شده است، در رابطه با چگونگی اخذ اقامت مالتا از طریق پناهندگی توضیحاتی ارائه خواهیم کرد.

درباره مالتا

مالتا یک جزیره ی کوچک در جنوب قاره اروپاست که به طور تقریبی در مرکز دریای مدیترانه واقع شده است. البته نام رسمی این کشور جمهوری مالت است و پایتخت آن شهر والِتا می باشد. همسایه شمالی این کشور ایتالیا است و از جنوب در فاصله حدودا 300 متری کشور تونس قرار گرفته است. این جزیره کوچک، یکی از متراکم ترین کشور های جهان است ولی از نظر جمعیتی و مساحت یکی از کوچک ترین کشورهای جهان به شمار می آید اما نباید فراموش کرد که این کشور یکی از قدیمی ترین کشورهای جهان است و تاریخی حدودا 6هزار ساله دارد.

اخذ اقامت مالتا از طریق پناهندگی

زبان کشور مالتا

زبان رسمی این کشور زبان مالتی است و ریشه در زبان های سامی دارد. با این وجود زبان انگلیسی نیز در این کشور بسیار رایج است. شما می توانید در کشور مالتا نسبت به آموختن زبان نیز اقدام کنید. ما در مقاله «کالج زبان در مالتا» در رابطه با چگونگی امکان پذیری آموزش زبان در این کشور توضیحاتی را ارائه کرده ایم.

اقدام برای پناهندگی در کشور مالتا

زمانی که شما قصد دارید از طریق پناهندگی وارد کشوری شوید، باید ریسک های ممکن در این مسیر را نیز بپذیرد. هرگز نمی توان اطمینان حاصل کرد که شما به صورت قطعی می توانید موفق به اخذ اقامت مالتا از طریق پناهندگی شوید. اولین قدمی که شما باید در این مسیر بردارید، ورود به کشور مالتا است. شما باید خود را از طرق قانونی یا غیرقانونی به کشور مالتا برسانید. ما اطمینان داریم که شما از وضعیت ورود غیرقانونی به این کشور اطلاعات کامل دارید و هرگز چنین اقدامی را انجام نخواهید داد. بسیاری از کشورها از جمله استرالیا، تمامی افرادی که به صورت غیرقانونی راهی این کشور می شوند را رد می کنند و این مسئله در سایر کشور ها نیز رایج شده است.

برای آنکه بتوانید به صورت قانونی وارد این کشور شده تا اخذ اقامت مالتا از طریق پناهندگی را بدست آورید، راه های متعددی وجود دارد که مهم ترین آن ها را می توان در ویزای توریستی به این کشور جستجو کرد. با توجه به اطلاعات ارائه شده، توصیه می کنیم مقاله «اقامت مالتا» را نیز مشاهده کنید چرا که ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به شما همواره توصیه می کنیم که از طریق قانونی برای مهاجرت اقدام کنید.

درخواست پناهندگی در مالتا

شما می توانید با توجه به دلایلی که می تواند مورد پذیرش باشد، درخواست خود را برای پناهندگی به ثبت برسانید. دلایلی که ارائه می دهید باید به صورت کامل مستند و مستدل ارائه شود. در حقیقت شما باید تمامی مدارکی که اثبات می کند شما شایسته اخذ اقامت مالتا از طریق پناهندگی هستید را ارائه کنید.

پس از ورود به کشور مالتا شما باید با مراجعه به مراکز امنیتی و پلیس درخواست پناهندگی خود در این کشور را تکمیل کنید. در ابتدای امر شما باید یک فرم درخواست پناهندگی در این کشور را تکمیل کرده و رسما اعلام کنید که قصد دارید خود را به عنوان یکی از شهروندان مالتی معرفی کنید.

مهمترین دلایل درخواست پناهندگی در مالتا

چنانچه گفته شد شما برای اینکه بتوانید راهی کشور مالتا شوید و اخذ اقامت مالتا از طریق پناهندگی را بدست آورید باید حتما یک دلیل قانع کننده داشته باشید. مهم ترین دلایلی که به اخذ اقامت مالتا از طریق پناهندگی ختم می شوند عبارتند از؛

  • دلایل مذهبی
  • دلایل سیاسی
  • دلایل اجتماعی
  • دلایل امنیتی

در حقیقت این شما هستید که مشخص می کنید به چه دلیل قصد دریافت پناهندگی از کشور مالتا را دارید. توجه داشته باشید که شما باید ثابت کنید که جان شما یا امنیت شما بنا بر یکی از دلایلی که ذکر شد در کشور خودتان در خطر است و یا شما در محدودیت هایی قرار دارید که امکان پیشرفت از شما به طور کامل گرفته شده است.

بررسی درخواست پناهندگی در مالتا

پس از اینکه شما درخواست خود مبنی بر پناهندگی در کشور مالتا را به ثبت رساندید، در حدود دو هفته زمان نیاز خواهید داشت که متوجه شوید امکان این وجود دارد که در مالتا بمانید یا خیر. توجه داشته باشید که پاسخ اولیه شما در صورتی که مثبت باشد، معنای آن اخذ اقامت مالتا از طریق پناهندگی نیست. بلکه به شما گفته می شود که دلایل شما مورد پذیرش است و باید برای دریافت پاسخ نهایی صبر کنید.

پاسخ رد به درخواست پناهندگی

در صورتی که درخواست شما برای اخذ اقامت مالتا از طریق پناهندگی رد شود، باید خاک این کشور را ترک کنید. البته شما در حدود 12 روز فرصت دارید که نسبت به رای صادر شده اعتراض کنید تا پرونده شما مجددا بررسی شود اما در شرایط بسیار کمی درخواست ها مورد پذیرش قرار می گیرد.

پاسخ مثبت به درخواست پناهندگی

در این صورت شما موفق شده اید که اخذ اقامت مالتا از طریق پناهندگی را بدست آورید. در این صورت شما می توانید از تمامی امکاناتی که در اختیار یک شهروند مالتی قرار گرفته است استفاده کنید. در حقیقت شما یک شهروند موقت کشور مالتا هستید. از این جهت به شما شهروند موقت گفته می شود که ممکن است اقامت شما پس از بررسی های بعدی از شما گرفته شود و از کشور مالت اخراج شوید.

سخن پایانی

مقالات متعددی از طرف مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در رابطه با پناهندگی در کشور های مختلف جهان تنظیم شده است اما همواره اعلام کرده ایم که این روش به هیچ عنوان مورد تایید نیست. اخذ اقامت مالتا از طریق پناهندگی نیز در همین دسته قرار دارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *